akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Hara32    0

3 listopada sprzedany byk MM bardzo ładnej budowy, 706 kg po 7.20, ryczałt, woj. Lubelskie - Matthias

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Damian40000 a Ty do kogo oddajesz jak możesz to daj mi namiary bo jeszcze kilka sztuk stoi na handel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Handluje  ktoś  z  człowiekiem o  nazwisku  

Bogdański ? Mariusz  chyba ,kupuje  w  lubelskim 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Handluje ktoś może z firmą "Mipol" bądź z "Biernackim" jak u nich z cenami i płatnością.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Dzis rano dzwonil kierownik skupu z Chobota Szuka towaru na przyszly tydzien Ceny maja slabe ale odrazu zaznaczyl ze jesli towar dobry i ilosci całosamochodowe to do ustalenia inwidualnie Czyli cos sie dzieje panowie Czyzby przejedli sie wybrakowanymi krowami ?Radze trzymac!! Mysle ze nastapi odbicie od dna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba098    0

dzis bylem ladowac byki u samsiada mieszaniec lm waga 675 i simetal 860 poszly po 6.50 plus vat wielopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś sprzedne dwa byki 765 po 6,90+wat, drugi 724 po 6,5+wat.

łódzkie cena lipaaaa


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

witam Jak sie miewa firma PINI BeEF z Końskiej woli  Bo jakos nie wymiata jak narazie bydła z rynku A moze juz wymiotło ja z Polski ?


a czy handlarz kiedys mówił żeby sie wstrzymać bo drożeją?

 

Skoro zawsze narzekamy na handlarzy (przeaznie oszustow) ,to musze wam powiedziec ze gosc ktory kupil u mnie kilka samochodow dwa razy mi zasugierowal ze moge sie wstrzymac ze sprzedaza Pomimo ze poswiecil swoj czas i przyjechal wycenic sztuki To raz powiedzial ze maja podrozec , a drugim razem powiedzial abym trzymał bo na takich bykach nigdy nie strace a tylko moge zyskac! za kazdym razem miał racje
 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No chyba faktycznie coś się dzieje na rynku wołowiny bo handlarze kręcą się jak opętani, tyle co wczoraj przejeżdżało ich aut to nigdy jednego dnia nie widziałem... Może wreszcie się już usycili kościstymi krasulami :D  Faktycznie trzeba poczekać ze spżedarzą bo chyba gorzej to już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A co mają się nie kręcić jak ludzie sprzedają ładne byki po 7zł. Ubojnia ma złote czasy,handlarz również zarobi a co dla nas? Chyba tylko to NPK z obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

handlarze wkońcu mają to co najbardziej lubią czyli stare krowy płacą maks 4.50netto to dla nich prawdziwe żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Panowie może ktoś handlował z ubojnią ZM Bost w Turośni Kościelnej na podlasiu? Jak u nich z wypłatą i wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się jak to pewien handlarz, skupujący bydło w mojej gminie w jeden dzień tygodniu żalił się, że on z takiego jednego dnia ma tylko około 3 tyś zarobku, ,,a tyle się musi napracować'' i zaczął mówić o innym handlarzu też z okolicy; taki dziadek jeździ jednym samochodem skupuję tylko krowy najlepiej z delikatnym defektem ( kuleje, zapalenie, z jakąś raną) , i na jednej sztuce ma 1500zł zarobku. a czasem więcej i się śmieje.

Obiecałem, że nigdy już wam 'Szuje- Dziady' nie sprzedam bydła. i od dwóch lat się tego trzymam. Staram się oddawać do handlarza, który rozliczy w miarę na normalnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

tego nie przeskoczysz,każdy handlarz,tak jak cpn,musi zarobić-rolnik niekoniecznie.       panowie jaka max cena za ładne jałówki mieszańce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

trzy tygodnie temu MM 7 netto warunek minimum 700 kg netto wiekopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja sprzedałem simentala 17 miesiecy po 7.30,waga 907kg po warzeniu nie chcieli go wziasc po za wielki i nie maja co z nim zrobic ale ostatecznie poszedł z wielkim grymasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

w 17 miesięcy miał 907 kg to kolego czym on był pasiony, przyrosty  na poziomie 1,7 kg na dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@marijusz - Pini beef ma co tydzień ogłoszenie w gazecie lokalnej ,,Tygodnik Tucholski,, o treści, że nawiąże współpracę ze skupami bydła bądź dużymi hodowcami na terenie kuj-pom. Więc interesują ich ilości całosamochodowe.

 

@Cypiz5 przyrost wyszedł jeszcze większy,bo nie odliczyłeś masy urodzeniowej cielaka.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Gdyby odliczyć  masę  cielaka  , to  przyrost  wyszedłby odrobinę mniejszy - nie  większy.

 

TAK, czy  tak liczyć jest  zadziwiająco duży , wręcz  nierealny 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1

dzis bylem ladowac byki u samsiada mieszaniec lm waga 675 i simetal 860 poszly po 6.50 plus vat wielopolska

do jakiego skupu były sprzedane sztuki ?

czy ktos mi poleci dobry skup bydła z kuj-pom ewetualnie wielkopolski ? I przede wszystkim rzetelny paltnik. Sprzedaje do OSI Poland Foodworks ale zaczynaja w kulki leciec z cena wage maja dobra i platnikiem ale na cenie tak obcinaja ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dexter    1

Panowie u mnie w Łódzkim karierę robią ci tak zwani przewoźnicy co kupują od nas i wstawiają do ubojni na poubojowe. W 99% to oszuści co mają poprzestawiane wagi i rąbią nawet po 100 kg. 

Tak że trzeba oddawać bezpośrednio do ubojni, i wykończyć to dziadostwo co nas tak dyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj