akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a na co ci słoma i siano pod dachem skoro nic nie bedziesz chował ?

no chyba ze chodzi ci o to ze potrzymasz pod dachem i sprzedaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

na podlasiu słoma i siano ida jak swieze buleczki (a moze szły bo jesli cena nie pojdzie do gory wielu zrezygnuje z produkcji)

 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o to biega żeby uważać na wagę u tych co jeżdżą po pograniczu (powiat sępolęński,złotowski)jeżdżą zazwyczaj we trzech -2 od słabego i Grzesiu..........

z kasą nigdy nie było problemu ale z wagą różnie................

 czyli chodzi ci o brzegowego czy o antocel ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzis widzialem w sklepie ogon wolowy cena 18 zl za kg a nam za mieso po 13zł nie wychodzi ZLODZIEJE !!!!W mojej oborze to juz ostatnia partia bykow ~!!dochowam i nie wstawiam wiecej wole slome i siano pod dachem trzymac niz za darmo zdrowie przy bykach tracic !! Rozmawialem ze znajomym co wczoraj byl na skupie W prawdzie za byki nadal cena krazy w okolicy 7 zl ale za  krowy hf to nawet po 2.5 zł posrednik proponował Tragedia !!!!

 

mysle podobnie

sam bym wstawił z 20 byków, miejsce jest, pasza by była ale po 6zł to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki biznes,raz lepiej raz gorzej,doić krowy i placic kary za mleko ponad limit też nie ma sensu.w tym roku chyba wszyscy rolnicy dostali po d*pie,i taki co ma byki i taki co kapustę,wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Cała gospodarka jest zalezna od rolnictwa Dlatego w wielu krajach tak dbaja o ten sektor W polsce od kiedy pamietam to jak psl jest przy władzy to nagle wszystko przestaje sie opłacac !! a wystarczyłoby tylko przywrocic rytualny !! i duza grupa rolnikow embargo rusinow ma głeboko w d.pie!!!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Niestety tak rządzi nasza władza.Wszędzie wcina się przed szereg.

Ale co ich to obchodzi,pensję mają zapewnioną.

Jak by PSL chciało uchwalić ubój,by uchwaliło.PO dyscyplina za ubojem,lub wybory.Zaraz by portkami trzęśli.

 

 

  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

jak nie ma rytualnego jak jest- na slowacji i litwie, moja krowa pojechala na wycieczke w jedna strone, 780 kg hf+ sm- 3293 zl brutto


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo tam w rządzie nie decydują ekolodzy

Wziąłbym. Z chęcią paru takich ekologów do roboty przy bykach,po miesiącu sami by przywrócili ubój.

Do drzew to sie przykuwali,czemu do byków sie nie przykuwali jak protestowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ciekawe czemu w państwach islamskich nie protestują owi ekolodzy.... najwyższe poświęcenie oddać życie za to żeby krowa zdychała 10 sekund krócej... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a czy to humanitarne aby islamisci cierpieli z głodu nie jedzac polskiej wołowiny!! i ciekawi mnie czy byk niemiecki ,francuzki .,..... mniej cierpi przy rytualnym niz nasz Polski byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oni traca i my,oni przepłacają za ta francuska i niemiecka nafaszerowana antybiotykami wołowinkę,a my nie zarabiamy przez ten zakaz uboju.polska wołowinka jest the jest,i czyja to zasługa?nasza panowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z polski też wywożą za granice na rytualny, i teraz obrońcy mogą być z siebie dumni bo zwierze dodatkowo wleczone jest parę godzin ciężarówką w jakich warunkach wszyscy wiedzą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Oni traca i my,oni przepłacają za ta francuska i niemiecka nafaszerowana antybiotykami wołowinkę,a my nie zarabiamy przez ten zakaz uboju.polska wołowinka jest the jest,i czyja to zasługa?nasza panowie!!!

Dlaczego piszesz nasza.Zasługa to naszych polskich posłów i polskich ekologów.Ich to się powinno powiesić na drzewie na suchej gałęzi,

nie powiem za co.Narobiło się takich ekologów,niech wcinają kiełki,a od mięsa niech się odwalą.

Francuzi i Niemcy myślą a my jak zwykle 100lat za nimi.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piszę nasza bo to nasza zasługa ze wołowina polska jakościowo tak wybiła sie w górę,a nie ze to nasza wina ze uboju nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomą holenderka co przyjeżdża co jakiś czas do moich rodziców, sama do niedawna miała z mezem 160 krów, a obecnie u jej siostry jest hodowla bydła miśnego. Jak jej powiedziałem ceny w Polsce to ją zamurowało, nie mogła uwierzyć że mięso na WBC kosztuje ledwo 3 euro .....w zasadzie to do tych 3 sporo brakuje obecnie już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba,że do kina idziecie albo na kolacje to nie pytaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Ja jak byłem w Belgi w jakimś 2009 roku to za byka do 24 miesiecy farmer dostawał około 5 euro na WBC, z tym że miał czystą rase  BB. Nie wiem czy dochodziły do tego jeszcze jakies dopłaty bo nie pytałem, ale dodam jeszcze ze byki wybijały sie na jakieś 65%, niektóre nawet nieco wyżej, a w wieku 24 miesiace wazyły koło tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ciekawe czemu w państwach islamskich nie protestują owi ekolodzy.... najwyższe poświęcenie oddać życie za to żeby krowa zdychała 10 sekund krócej... 

 

Bo tam "islamiści" pokazali by im (ekologom) na własnej skórze różnice w uboju - i już by nie miał kto protestować :D

U nas wiele jest spraw które by pasowało załatwić w podobny sposób ;[

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj