akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

pawel885    2279

A czy To ważne? Do najbliższej.  Lekarz przy tym był, spytał się czy żadnych leków nie dostała, kazał odjąć całą kończynę i normalnie mięso poszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

woj łódzkie powiat kutnowski byki od 6,5 do 7,5 za kolor

 

skorpion kto w kutnie tak płaci?


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecik3011    19

W zeszły czwartek byk MM mimo niskiej wagi 550 kg -7% ale bardzo ładnej budowy poszedł po 7 zł+vat

powiat Kluczborski

Edytowano przez zecik3011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

hf 790kg-ładna budowa 6,3,- netto

hf +- 700kg-szkieletor 5,9,- netto

odbiorca to BRZEGOWY KRZYSZTOF

północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Witam! Dziś sprzedane trzy byki i trzy jałówki LM (wszystko ładnej budowy ,jak na moje oko w klasie U) ,byki po 8zł + VAT - 5% ,jałówki po 7,5zł + VAT - 5%. Jak myślicie dobra cena? woj. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

prawda jest taka ze 8zł za byka to powinien byc standard zeby wogóle mowic o zyskach z bydła opasowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

krowa po pierwszym ocieleniu, nie miała jeszcze 30 miesięcy, waga 480 kg - 7%, cena 5,7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Ile placa za krowy w Lubelskim? krowa ho ladna, potrzebuje pilnie namiarow na handlarza w okolicy opola lubelskiego, najlepiej platne gotowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze 8zł za byka to powinien byc standard zeby wogóle mowic o zyskach z bydła opasowego

 

8zł to minimum godności bo przy obecnych cenach to robimy jak nasi przyjaciele za miskę ryżu bo na więcej Nam nie wystarczy :P  cena za MM 7netto maks... więc o czym tu rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Hodowlą bydła opasowego zajmuję się już kilka ładnych lat i jak przeglądałem faktury to wciągu dwóch ostatnich lat nie sprzedałem ani jednego byka czy jałówki poniżej 8zł brutto ,potrącenie zawsze - 5% ,jeśli ktoś bierze więcej niż 5% to jest to zwykła kradzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

niedlugo ue podpisze umowe z usa o wolnym handlu-to bedzie koniec europejskiej hodowli bydla miesnego, z produkcja oparta na hormonach ,antybiotykach i wielotysiecznych stadach nie mamy zadnych szans.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Na unijny rynek nie wpuszczą takiego mięsa. Jeśli Amerykanie chcą sprzedawać w UE to muszą spełniać nasz standardy. Podobna sprawa była z drobiem... amerykański drób był myty chlorem i nie mógł być sprowadzany. Zresztą, przy tej cenie (6 zł/kg) nikt nie jest bardziej opłacalny niż My! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tylko kto bedzie chował opasy po 6zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może Pani Premier weźmie przykład z Litwinów i zrobi coś z tym ubojem,a jak nie to trzeba będzie wyjsc na ulice i puścić z dymem kilka biur poselskich,bo od pisania na forum cena nie podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Witajcie, chciałbym się podzielić z wami sytuacją jaką dziś miałem. Po wiosce jeździłł handlarz , a że mam krowe i jałówke do sprzedania podjechał do mnie. Ustalilismy cene, więc krowa na wagę krórą miał na samochodzie, no i waga pokazała 459kg, wiec ja do niego że krowe mam zważona i waży 520 kg i że jedziemy na wage na byle jaki skład budowlany, on mi wtedy mówi ze waga pokazała wagę krowy już po odtrąceniu i że nie będzie tracił paliwa na droge (wczesniej oczywiście twierdził że to waga całej krowy). Ja mu kop w dupe i żeby sie zbierał tylko szybko bo nie ręcze za siebie. Młody gówniarz był moze 25 lat jeszcze mi sie coś tam wygrażał , a firma nazywała się ,, KAMILO", samochód  na sądeckich tablicach rejestracyjnych. Dosc że bydło takie tanie to jeszcze na wadze chcą oszukiwać, masakra ludzie nie mają honoru. Dlatego chciałem was ostrzec przed takim cwaniaczkiem  i mu podobnymi. Ciekawi mnie gdzie czy można zzgłosic coś takiego do jakiegoś urzędu miar i wag, albo do weterynari żeby mu dupe przetrzepali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Można  tu

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CC8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.warszawa.oum.gov.pl%2Furzd1.html&ei=SywwVPT6G8TGPdGbgPAG&usg=AFQjCNH1e7m7E4R9clfHoNvsoRxCzf28qw&bvm=bv.76802529,d.bGQ

 

 lub  do  terytorialnego  oddziału ,  ale  szkoda  zachodu  ,przerabiałem  to, prosiłem o  kontrolę prawidłowości  wskazań , a  oni uprzedzili handlarza  o kontroli  :wacko:

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj