Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 maj 2014 - 11:41

Ceny bydła rzeźnego 2014 Cały czas powtarzam, że ci co kupują to widzą bydło i widzi czy są brzuchate czy nie jak jest brzuchaty to na pewno też nie dostaniesz na żywą najwyższej ceny handlarz się nie da oszukać przy dużym przerobie bydła jak zobaczy to widzi ile może on wydać mięsa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 13:39
  •  

#1622 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 17 maj 2014 - 13:21

Ceny bydła rzeźnego 2014

oglądaliście na BBC Knowledge- Jimmy i gigantyczny supermarket ? w jednym z odcinków było o tym że w wielkiej brytani co roku utylizuje się, w sensie zabija i spala kilka albo kilkanaście tysięcy cieląt(byczków) ras mlecznych bo nie opłaca ich się hodować. co wy na to?

filantrop nie trzeba wielkiej brytani !!w sasiedniej wiosce gosc ktory mia HFki po wycieleniu jesli krowa miala byczka i nie sprzedal go w ciagu trzech dni za symboliczna kwote ( 100-150zl )podcinal gardlo i karmił psy W prawdzie bylo to z 6 lat wstecz

marijusz nie wiem czy jestem najmądrzejszy ,myśle że ty jesteś o wiele bardziej rozgarnięty ode mnie ,tylko wiesz co ? chciał bym zobaczyć rozliczenie z tych pięćdziesięciu sztuk ciekawe komu by szczęka opadła ze zdziwienia .a co do twoich sztuk to na pewno nie dali ci ceny wyższej o 60gr za byki przeciętniaki ,podejrzewam że te 7,20 to było przez telefon albo naganiacz ci tyle powiedział a kierownik jak zobaczył że jest dobry towar to ci podniósł do normalnej ceny jaką byli warte ale na pewno nie zależało to od ilości, no może z 10gr za ilość ,kase dostałeś za jakość

Sławek w moim przypadku bylo tak ze klasyfikator przyjechal i pokazał mi cennik ktory jego obowiazywał Zaproponowal mi max z cennika Poniewaz dla mnie była to za niska cena zadzwonil do kierownika powiedzial ze towar dobry kierownik uwzglednil ze sprzedaje im sporo bydla podparzył wybojowosc bydla ktore sprzedawalem wczesniej i wprawdzie nie przystał na moja cene 8 zł ale jednak sporo mi podniosl Mysle ze jeszcze z kims sie konsultowal bo dzwonil do mnie trzy razy zanim stanelo na 7,8 zl A teraz ten sam klasyfikator byl obejrzal i mial zdac relacje dla kierownika Ale byczki najwyrazniej nie spodobaly mu sie bo propozycja kierownika wygladala nastepujaco;
2 byki x8
1 byk 7,5
14x7
A lokalny posrednik zaproponowal w numer 7.5 zl czyli wyslo by duzo wiecej niz w ubojni i gdzie tu sens i logika ???? Ubojni sie nie oplaci a posrednikowi sie oplaci Dodam ze i jeden i drugi rozlicza wg mojej wagi lub wazymy na dwóch wagach

#1623 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 17 maj 2014 - 14:28

Ceny bydła rzeźnego 2014 bo posrednik odstawia miesięcznie ktrórąś setke sztuk i on dostanie lepszą cene
tak samo jak kupujesz jakieś materiały np budowlane bardziej opłaca się kupić u pośrednika (nawet na cały dom np cegłe) niż w fabryce.

#1624 Share manzi

manzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 maj 2014 - 16:46

Ceny bydła rzeźnego 2014 A jaka cena jest w wojew swietokrzyskim???

#1625 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:12

Ceny bydła rzeźnego 2014 podobno byki od poniedziałku 6,5 za ładnego mieszańca
a ładna jałówka nawet 7 , co sie dzieje ?

#1626 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 17 maj 2014 - 20:52

Ceny bydła rzeźnego 2014 takie są ceny na byki że szkoda gadać nie opłaca sie chować juz prawie ile roboty przy tym ;/ uboju nie ma i nie ma zysku dramat tak nas politycy załatwili i obrońcy praw zwierząt dranie jedne nie robią przy tym a decydują o cenie bo zablokowanie uboju automatycznie wiązało sie ze spadkiem cen. tak to jest jak ludzie kompletnie nie związani z rolnictwem decydują o losach wsi po pis sld wszyscy byli za zakazem uboju i na kogo tu głosować ???? Pis niby jest za rolnikami a tu tak zawiódł !! tylko gdzie są organizacje rolnicze które w agrobiznesie sie odgrażały że przed wyborami przypomni rolnika jak politycy głosowali w sprawie uboju. oczywiście nie jestem za psl bo oni dbają tylko o to by wszyscy w rodzinach mieli państwowe posady nie wiem na kogo głosować ;/ wszyscy nadają sie jedynie do rowów kopania sami zdrajcy polskiej wsi ;/ coraz gorzej świnie bez wartośći byki tak samo zboże i rzepak w żniwa za darmo jedynie mleko ale czekajcie jak limit zniknie to już cena też spadnie chca nas wykończyć. a żeby coś kupić to trzeba żebrać o młodego rolnika albo prow a później nachodzą z kontrolami i panoszą sie u siebie nakazują jak byśmy byli niewolnikami. za komuny jak było tak było ale każdy u mnie we wiosce brał tylko nowy sprzęt pługi ursusy przyczepy i nie ważne czy miał 10 czy 50 ha każdego było stać a dziś co ? na łasce uni bo za swoje to można jedynie starego ursusa wyremontować o kupnie nowego można po marzyć.

#1627 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:14

Ceny bydła rzeźnego 2014 Podobno rynek na byka się zapchał a czy to prawda czy tylko gierka się okaże ale jałowki i krowy niby maja być bez zmian

#1628 Share Tomek90wlkp

Tomek90wlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Historia, militaria, rolnictwo, motoryzacja.

Napisany 17 maj 2014 - 21:19

Ceny bydła rzeźnego 2014 Lesssiu007, to nie temat o polityce, ale dodam coś od siebie. Jak ludzie dalej będą głosować na partie z Parlamentu to lepiej nie będzie, bo tylko stołkami się zamienią. Ale na kogo ma naród głosować jak ciągle widać spoty reklamowe produkowane za pieniądze podatników w telewizji, a reklamujące partie z Parlamentu. Proponuję zacząć myśleć i analizować, bo widzimy twarze te same w Parlamencie od 25 lat, a jakoś lepiej nie jest, prawda?

#1629 Share loldek37

loldek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 17 maj 2014 - 22:19

Ceny bydła rzeźnego 2014 Wczoraj sprzedany ładny byk ho waga 790 brutto cena 6.75zł netto

#1630 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 18 maj 2014 - 06:44

Ceny bydła rzeźnego 2014 może i się zapchał bo teraz wypychają ludzie to co kupili 2 lata temu co tak bydło dobrze płaciło ,cielęcia było ciężko dostać a jak już to jakiegoś marnego za ciężkie pieniądze.u mnie max 7 zł ale to za ładnego byka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share Kasia22

Kasia22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta
    Rolnictwo
    Muzyka:D

Napisany 18 maj 2014 - 07:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 Woj.Dolnośląskie
Cena po uboju:
Byki 11.30
Krowy:10.30
Ale musi się dobrze wybić...
Takim handlarzom przyjezdnym nie sprzedajemy bo kantują na wadze:/

#1632 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 18 maj 2014 - 07:19

Ceny bydła rzeźnego 2014 Mój teść sprzedał we wtorek 2 byki mięsne wiekszy za 7,5zł a mniejszy za 7,3 zł

#1633 Share jxp

jxp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 maj 2014 - 08:18

Ceny bydła rzeźnego 2014 To widzę, że u nas tak samo bo za dobrego byka to do 7, 50 brutto, no chyba że jakiś fenomen albo limousine 100% to można ponegocjować.

A co do PSL to niechaj się tylko nie dostaną do Europarlamentu to zobaczycie jak rolników zaczną po nogach całować. Wystarczy, że im spojrzy w oczy widmo odejścia od stołków i myślę że w sprawie uboju będą większe szanse. W końcu mają większość koalicyjną.

#1634 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:10

Ceny bydła rzeźnego 2014

ubojnia artus Maciejowice, ktoś z nimi handlował? dają 7,3 netto za mieszance 6% potracenia i platnosc gotowka

Ja z nimi chandlowałem i nie było problemu z kasą. Ale nie mam przekonania do ich wag tych na samochodach elektronicznych. Teraz tylko całosciówka albo swoja waga.

#1635 Share Kipa

Kipa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:53

Ceny bydła rzeźnego 2014 u mnie w kuj-pom byki miesne po 7.20zl a hf 6.70 do 6.80zl ceny za zywa wage

#1636 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 Gdzie i kto tak płaci w kuj-pom ?

#1637 Share nadzio

nadzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO MIĘSNE

Napisany 18 maj 2014 - 14:07

Ceny bydła rzeźnego 2014 Od poniedziałku skupy zapowiadają obniżki. Już teraz super byk 7,00 PLN brutto więc chyba nie ma sensu wstawiać następnych przy tej opłacalności.Tak na marginesie to rozmawiałem z weterynarzem powiatowym i mówił że tyle bydła po ludziach jeszcze nie widział, bo każdy kto miał kilka świnek w to miejsce wstawił cielaki i teraz to wszystko trafia na rynek niestety u nas nie ma spożycia a eksport praktycznie nie istnieje i przez to kraj się zapchał wołowiną. Jedynie ubój rytualny mógłby coś zmienić ale głosowanie dopiero 6 czerwca a zanim ustawa wejdzie w życie miną kolejne miesiące tak że nieciekawie się zrobiło

#1638 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 maj 2014 - 15:03

Ceny bydła rzeźnego 2014

..... u nas nie ma spożycia a eksport praktycznie nie istnieje .......

:unsure: :wacko: :blink: :D :P
Zero sensu i logiki, jak nie masz nic do powiedzenia , to się nie wypowiadaj :P
W lubelskim w ubiegłym tygodniu, szwagier sprzedawał po 7,75 głównie SM z luza , odbiorca BOGDAŃSKI . Aktualnie nie wiem

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1639 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 maj 2014 - 17:07

Ceny bydła rzeźnego 2014 mariuszu, sm, lm, bb, dwa lata temu sprzedawałem po 9,5 więc w twojej wypowiedzi nie ma sensu ani logiki
podejrzewam że gdyby nie export to byki były by po 3 zł a krowy po lasach by chodziły ale spożycie wołowiny by wzrosło w kraju bo teraz ludzi nie stać na zakupy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 maj 2014 - 18:02

Ceny bydła rzeźnego 2014 w czwartek sprzedany byk hf i jałówka mm, cena 6.20 netto za byka i 6.60 netto za jałówkę, poszły w cenie 6.80 brutto razem ,ważone auto,stąd jedna cena. waga brutto 655kg/sztuka. wielu pisało ,że czeka do maja ze sprzedażą,że ceny wzrosną...a tu dalej kiepsko i na lepiej widać nie ma co liczyć. z tymi zwiększonymi wstawieniami cieląt 2lata wstecz to prawda,był szał na cielaki,teraz to dodatkowo odbija się na cenach,towaru jest więc po co przepłacać.