Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#1601 Share marijusz

marijusz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:POLSKA
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 15 maj 2014 - 21:17

Ceny bydła rzeźnego 2014

ubojnia artus Maciejowice, ktoś z nimi handlował? dają 7,3 netto za mieszance 6% potracenia i platnosc gotowka

Jakis naganiacz z tej ubojni dzwoni do mnie trzeci tydzien i mowi ze dzis szef bedzie do nie dzwonil i omawial szczegoly ale jakos szef nie moze sie do mnie dodzwonic he ale w tej cenie mozna by było pohandlowac A u ciebie (szef ) byl czy tez ma dzwonic ??

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 12:09
  •  

#1602 Share damian40000

damian40000

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Brodnicy kujawsko-pomorskie

Napisany 15 maj 2014 - 21:46

Ceny bydła rzeźnego 2014

Jak na SM to wybicie całkowicie realne

tylko że przy cenie 12zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywą wychodzi 6.84. A za mieszance R klasa płacili wczoraj na żywo 7.10zł

#1603 Share nadzio

nadzio

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:BYDŁO MIĘSNE

Napisany 16 maj 2014 - 00:03

Ceny bydła rzeźnego 2014 Ubojnia Józan spod Częstochowy na ten tydzień klasa o 11,60+ vat, klasa R 12,40 + vat , na żywą 7,00+ vat za mieszańce. Na przyszły tydzień zapowiada obniżki bo mu nowe cenniki z Włoch na półtusze przysłali

#1604 Share chudy123

chudy123

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Powiat międzychodzki

Napisany 16 maj 2014 - 00:28

Ceny bydła rzeźnego 2014 Jeszcze trochę to szkoda trzymać tego bydła.

Edytowany przez milanreal1, 16 maj 2014 - 14:22.
caps lock


#1605 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2014 - 07:35

Ceny bydła rzeźnego 2014 Tykocin płaci od 6.40 - 7,40 zł brutto na żywą a R- 12,10 zł + vat

#1606 Share zeti60

zeti60

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:mechanizacja i rolnictwo

Napisany 16 maj 2014 - 08:01

Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzis za krowe hf waga 754kg dostałem 4,7zł/kg

#1607 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wielkopolska
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 16 maj 2014 - 08:51

Ceny bydła rzeźnego 2014

Ogólnie to ten Biernacki daje cenę jaką chcę, tu 7.2 tam 7 czy to zależy od regionu czy od czego? U mnie był dzisiaj przedstawiciel i zaproponował tylko 6.8 za mm i gadka taka że byki ładne ale cenę dyktuje rynek a na rynku innej ceny nie ma.

chyba tez zależy jak daleko jadą po te byki, ile sztuk itd bo mi tez mówił że 6,8 zł to max i że na wbc lepiej kilka groszy powinno być. Inni dookoła płacą jeszcze mniej wiec co zrobić

#1608 Share slawek2301

slawek2301

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 16 maj 2014 - 10:56

Ceny bydła rzeźnego 2014 damian 40000 przy cenie 12 zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywo wychodzi 7,30 a nie 6,84 bo 12zł jest ceną netto po za tym jest to cena klasy O, klasa R kosztuje 12,40 i przy takim wyboju na żywo wychodzi 7,56 nawet przy wybiciu 55% wyjdzie 7,30 i już masz skąd sie wzieło 7,10 na skupie za klase R a swoją drogą ciekawe ile by dali za klase O też 7,10? tak że kolego jak sie zabiera głos to trzeba mieć troche pojęcia w temacie

daje taka propozycje za 50 sztuk zbieraniny mieszancow roznego kalibru.


piszesz totalne bzdury niema takiej opcji żeby płacił 12,40 za zbieranine tyle może dać za klase R 260 kg mięsa ale nigdy za klase O czy P .różnica ceny między klasą R a O jest 80gr a klasą R a P 1,50 tolerancja 20 gr w zależności od zakładu. i chcesz powiedzieć ze za wszystkie klasy płaci jednakowo tylko dla tego że jest duża ilość ,weź zejdź na ziemie i nie siej popeliny ,nie trzeba być mocno rozgarniętym żeby zadzwonić do kilku zakładów i zapytać czy to realne (dzięki za zwrócenie uwagi ,faktycznie napisałem dwa razy różnice między klasą R a O teraz jest dobrze) dodam jeszcze dla nie zorientowanych że jeżeli nie ma 260 kg mięsa jest o 50 gr taniej ,niektóre zakłady chcą 280 kg poniżej tej wagi też jest taniej

Edytowany przez slawek2301, 16 maj 2014 - 21:08.


#1609 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wielkopolska
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 16 maj 2014 - 11:04

Ceny bydła rzeźnego 2014 Dokładnie tak jest wystarczy podzwonić i się wie na czym sie stoi.
Literówka Ci sie tylko wkradła "R a O 1,50 "

#1610 Share thefarmer

thefarmer

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:16

Ceny bydła rzeźnego 2014 6,3 netto h-f 6,8 netto mieszaniec

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 12:09
  •  

#1611 Share TommyLee

TommyLee

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:swietokrzyskie TKA

Napisany 16 maj 2014 - 12:21

Ceny bydła rzeźnego 2014 przeciez 12.40 za R placi po sklasyfikowaniu. jeszcze nikt nie zaplacil za mieso przed ubojem, wazeniem i klasyfikacja. nikt mu nie zagwarantowal ze wszystkie wybija sie w tej klasie a jedynie cene za dana klase. czyli np o 20gr wiecej na kazdej klasie wedlug cennika glownego z racji na ilosc.

#1612 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:28

Ceny bydła rzeźnego 2014 Panowie moim zdaniem jest to możliwe, że doszło do takiego uzgodnienia jak ktoś daje taką propozycję na pewno oglądał te byki i widział gabaryty i umięśnienie i pewnie ten co propozycję złożył się nie oszuka a urobi rolnika

#1613 Share PeterG14

PeterG14

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Wielkopolska płn.
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 16 maj 2014 - 13:48

Ceny bydła rzeźnego 2014

JESZCZE TROCHE TO SZKODA TRZYMAC TEGO BYDLA


Ja już od dawna uważam że już szkoda trzymać, zysk na rok wychodzi jakieś 500 zł/szt. może trochę lepiej. Teraz się rozpytywałem po znajomych to podawali mi za hf 6-6,4 zł/kg a za mięsnego max 7,3 zł/kg ale musi już być lux byk.

#1614 Share mariusz8550

mariusz8550

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 16 maj 2014 - 14:31

Ceny bydła rzeźnego 2014 Macie kogoś do polecenia gdzie można sprzedać bydło w woj podlaskim, powiat wysokomazowiecki??

#1615 Share mindel24

mindel24

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:CTU

Napisany 16 maj 2014 - 19:30

Ceny bydła rzeźnego 2014 jak nie ruszy ubój rytualny to likwiduje bydło tak jak zrobiłem to ze świńmi! za mm dostałem 6,80 870kg, za jałówkę mm i hf że niby kałdoniaste (o co chodzi?) 5,80!!!! przy wadze byka 970kg 24miesiace.poszły do łuniewskich.czekam 3 miesiace na ubój rytualny nie będe robił na innych.

Edytowany przez milanreal1, 17 maj 2014 - 11:53.
orty


#1616 Share marijusz

marijusz

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:POLSKA
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 16 maj 2014 - 21:12

Ceny bydła rzeźnego 2014

damian 40000 przy cenie 12 zł i wybiciu 57% w przeliczeniu na żywo wychodzi 7,30 a nie 6,84 bo 12zł jest ceną netto po za tym jest to cena klasy O, klasa R kosztuje 12,40 i przy takim wyboju na żywo wychodzi 7,56 nawet przy wybiciu 55% wyjdzie 7,30 i już masz skąd sie wzieło 7,10 na skupie za klase R a swoją drogą ciekawe ile by dali za klase O też 7,10? tak że kolego jak sie zabiera głos to trzeba mieć troche pojęcia w temacie



piszesz totalne bzdury niema takiej opcji żeby płacił 12,40 za zbieranine tyle może dać za klase R 260 kg mięsa ale nigdy za klase O czy P .różnica ceny między klasą R a O jest 80gr a klasą R a O 1,50 tolerancja 20 gr w zależności od zakładu. i chcesz powiedzieć ze za wszystkie klasy płaci jednakowo tylko dla tego że jest duża ilość ,weź zejdź na ziemie i nie siej popeliny ,nie trzeba być mocno rozgarniętym żeby zadzwonić do kilku zakładów i zapytać czy to realne

Koledze wydaje sie ze pozjadał wszystkie rozumy I byc moze jest najmądrzejszy ale u siebie w wiosce A rzeczywistosc wyglada tak ze nie trzeba tegiego byka aby dał 260 kg miesa (chociaz teraz wszyscy chca 300 kg i wiecej ) Trudniej jest z uzyskaniem klasy R Kolega Skup pisze ze ma 50 sztuki i dzieki tej ilosci moze miez cene kilka procent wyzsza Wiem na swoim przykladzie Mialem 14 sztuk to z proponowanej ceny 7,2 zl kierownik skupu zrobił 7,8

#1617 Share slawek2301

slawek2301

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 16 maj 2014 - 22:47

Ceny bydła rzeźnego 2014 marijusz nie wiem czy jestem najmądrzejszy ,myśle że ty jesteś o wiele bardziej rozgarnięty ode mnie ,tylko wiesz co ? chciał bym zobaczyć rozliczenie z tych pięćdziesięciu sztuk ciekawe komu by szczęka opadła ze zdziwienia .a co do twoich sztuk to na pewno nie dali ci ceny wyższej o 60gr za byki przeciętniaki ,podejrzewam że te 7,20 to było przez telefon albo naganiacz ci tyle powiedział a kierownik jak zobaczył że jest dobry towar to ci podniósł do normalnej ceny jaką byli warte ale na pewno nie zależało to od ilości, no może z 10gr za ilość ,kase dostałeś za jakość

#1618 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 maj 2014 - 07:32

Ceny bydła rzeźnego 2014 No i poco tak się szczuć w dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe pamiętajcie że ci co kupują nie robią tego od dziś rozliczają się na WBC i pamiętajcie, że oprócz klas P,O,R są jeszcze U i E chociaż E czyli doskonała jest prawie niemożliwa ale może się zdarza. Więc jak ktoś widzi byka to wie ile może on wydać mięsa i w jakiej klasie zostanie sklasyfikowany + jeszcze do tego prowizja wynikająca z umowy między zakładem a handlarzem minimum 3% do ceny za WBC.
Załóżmy, że cena na wagę żywa wynosi 7,4zł brutto a na WBC za klasę R 12,1zł netto
dajmy na to, ze byk waży 700kg na żywą po odjęciu 7% zrzutki daje nam 651kg x 7,4 zł = 4817,4 zł brutto
byk dobry mięsny wyda przeciętnie 61% mięsa czyli:
651 x 61% = 397 kg mięsa
więc 12,1 x 3% = 12,46 zł netto
397 kg x 12,46 zł =4946,62 zł netto + vat 7% = 5292,88 brutto
5292,88 zł / 651kg = 8,13 zł brutto
8,13 zł - 7,4 = 0,73 zł różnicy na wadze żywej przy założeniu że będzie R a jak handlarz daje więcej znaczy, że zakłada że może dostanie U czyli jeszcze więcej i może byk wyda więcej mięsa niż 61% mięsa
Tak wiem zaraz będą posty, że byki nie wydaja tyle mięsa, że źle liczę itp. może i rolnikom nie wydają a dla handlarza wydadzą taka jest rzeczywistość

#1619 Share Taurus83

Taurus83

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:KOTLINA KłODZKA
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 17 maj 2014 - 08:36

Ceny bydła rzeźnego 2014 oglądaliście na BBC Knowledge- Jimmy i gigantyczny supermarket ? w jednym z odcinków było o tym że w wielkiej brytani co roku utylizuje się, w sensie zabija i spala kilka albo kilkanaście tysięcy cieląt(byczków) ras mlecznych bo nie opłaca ich się hodować. co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

  • watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 12:09
  •  

#1620 Share slawek2301

slawek2301

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 17 maj 2014 - 09:23

Ceny bydła rzeźnego 2014

No i poco tak się szczuć w dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe pamiętajcie że ci co kupują nie robią tego od dziś rozliczają się na WBC i pamiętajcie, że oprócz klas P,O,R są jeszcze U i E chociaż E czyli doskonała jest prawie niemożliwa ale może się zdarza. Więc jak ktoś widzi byka to wie ile może on wydać mięsa i w jakiej klasie zostanie sklasyfikowany + jeszcze do tego prowizja wynikająca z umowy między zakładem a handlarzem minimum 3% do ceny za WBC.
Załóżmy, że cena na wagę żywa wynosi 7,4zł brutto a na WBC za klasę R 12,1zł netto
dajmy na to, ze byk waży 700kg na żywą po odjęciu 7% zrzutki daje nam 651kg x 7,4 zł = 4817,4 zł brutto
byk dobry mięsny wyda przeciętnie 61% mięsa czyli:
651 x 61% = 397 kg mięsa
więc 12,1 x 3% = 12,46 zł netto
397 kg x 12,46 zł =4946,62 zł netto + vat 7% = 5292,88 brutto
5292,88 zł / 651kg = 8,13 zł brutto
8,13 zł - 7,4 = 0,73 zł różnicy na wadze żywej przy założeniu że będzie R a jak handlarz daje więcej znaczy, że zakłada że może dostanie U czyli jeszcze więcej i może byk wyda więcej mięsa niż 61% mięsa
Tak wiem zaraz będą posty, że byki nie wydaja tyle mięsa, że źle liczę itp. może i rolnikom nie wydają a dla handlarza wydadzą taka jest rzeczywistość


masz racje tylko żeby był taki wybój jak piszesz muszą być same ekstra i bez brzucha ,nawet gdyby były byki super a brzuchate zapomnij o wyboju. idę o zakład że średnia z tylu sztuk wyjdzie 55 max 57% i jest pozamiatane ,jeżeli te byki pójdą na WBC chętnie zobacze rozliczenie zobaczymy kto miał rację .

Podobne tematy ceny bydło rzeźne