Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#1481 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 06:33

Ceny bydła rzeźnego 2014 kto brał ci te jałowke JEZYK992???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 13:01
  •  

#1482 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 10:32

Ceny bydła rzeźnego 2014 Panowie tak czytam wasze posty i wydaje mi się, że ktoś robi z was wała przynajmniej na wadze WBC każby byk, który waży ok 600 kg na wagę żywą oczywiście nie zachudzony wydaje minimum 55% mięsa i to Hf. A mieszańce już od 58%

Na początku marca sprzedałem mieszańca waga zakupu czyli bez skitki 609 kg po uboju 374 kg mięsa czyli:
374 kg / 609 kg * 100% = 61,41%

#1483 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 25 kwiecień 2014 - 11:59

Ceny bydła rzeźnego 2014 Łukasz nie od dzis wiadomo ze od myszy po cesarza wszyscy zyja zgospodarza A kto tak ci ucciwie rozliczył to bydle ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1484 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 12:20

Ceny bydła rzeźnego 2014 Czy napewno uczciwie to nie wiem ale wiem, że napewno korzystnie niz na żywa, na żywą bym dostał po 7,3 zł brutto czyli 609* 7,3= 4445,7 zł, a tak 374* 12,00zł = 4488 zł+ vat=4802,16 zł więc więcej o356,46zł

po przeliczeniu 4802,16 / 609 = 7,88zł tyle bym musiał dostać na żywą

#1485 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3457 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 kwiecień 2014 - 12:52

Ceny bydła rzeźnego 2014

Panowie tak czytam wasze posty i wydaje mi się, że ktoś robi z was wała przynajmniej na wadze WBC każby byk, który waży ok 600 kg na wagę żywą oczywiście nie zachudzony wydaje minimum 55% mięsa i to Hf. A mieszańce już od 58%

Na początku marca sprzedałem mieszańca waga zakupu czyli bez skitki 609 kg po uboju 374 kg mięsa czyli:
374 kg / 609 kg * 100% = 61,41%

Prawdopodobnie to Ty , dałeś się zrobić w wała na wadze w domu i wydaje ci się że jesteś bystrzak :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1486 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:10

Ceny bydła rzeźnego 2014 " na żywą bym dostał po 7,3 zł brutto czyli 609* 7,3= 4445,7 zł"

Od wagi zywej trzeba odliczyć jeszcze strączke 6-8%

#1487 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 13:19

Ceny bydła rzeźnego 2014 byk był ważony w rzeżni na wadze elektronicznej pewnie tam też troche tną jak wszędzie, ale może nie tak jak handlarze ale tego nieda się całkowicie uniknąć, a byka żadnego nie sprzedam dla handlarza tylko prosto do rzeżni.

kolego waga 609kg już jest właśnie po odliczeniu 7% skitki bo byk ważył więcej oczywiście

#1488 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:42

Ceny bydła rzeźnego 2014 a rzeznia ma jakas nazwe? lub w jakiej miejscowosci ?? O roznych slyszałem juz cudach ale raczej w druga strone !Np, partia bykow sprzedana na Tykocin miala słabe umiesnienie (srednio 49%) bo miala duze otłuszczenie ktore zostalo odjete heh

#1489 Share zxr5

zxr5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 21:44

Ceny bydła rzeźnego 2014 Może ze dwa razy odejmij skitke po 7% to wybicie wyjdzie jeszcze dużo wyższe. Po pierwsze obliczamy wybicie na podstawie wagi w gospodarstwie, a po drugie bez żadnych potrąceń.Wtedy możemy rozmawiać o wybiciu.

#1490 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 kwiecień 2014 - 23:20

Ceny bydła rzeźnego 2014 Wybicie wylicza się w oparciu o wagę netto, czyli po potrąceniu tych 7%, tak samo jak wylicza się wartość zwierzaka w przeliczeniu na żywą wagę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1491 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3457 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 kwiecień 2014 - 05:32

Ceny bydła rzeźnego 2014 Wybicie wylicza się z wagi netto jeśli byk był karmiony do odbioru i ważony w gospodarstwie ,czyli tak jak w przypadku sprzedaży na wagę żywą , liczymy od wagi za którą byśmy dostali kasę za żywca .
Ale jeśli ważony w rzeźni po 5 np. godz od odbioru z gospodarstwa to już spadł z wagi tyle co potrącenie na okarmienie , jeśli od wagi uzyskanej w ten sposób odejmiemy jeszcze skitkę , to nie będzie miarodajny wynik , a jeśli byk nie karmiony przez 40 godz [ ktoś pisał że tak robi jak sprzedaje na wbc] to w ogóle bez sensu ta skitka :P

Wczoraj sprzedane
mieszaniec z LM 611kg 7,50 zł
Czerwono biały nie SM , niezbyt ładnie zbudowany 736kg 7,30 zł
Waga i cena brutto
Krowiński Piotr , -7% skitka

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1492 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 07:44

Ceny bydła rzeźnego 2014

byk był ważony w rzeżni na wadze elektronicznej pewnie tam też troche tną jak wszędzie, ale może nie tak jak handlarze ale tego nieda się całkowicie uniknąć, a byka żadnego nie sprzedam dla handlarza tylko prosto do rzeżni.

kolego waga 609kg już jest właśnie po odliczeniu 7% skitki bo byk ważył więcej oczywiście

mój znajomy tak samo sie podniecał wybojem byków w zakładach w Białym Stoku ,byki HF 60% ,jeden był w miare mięsny ale też nie mógł dać takiego wyboju , (ogólnie miał byki na poziomie 53/55%) ale gościu był w niebo wzięty jakie to cacy dosłownie bajka.do zakładów jest od niego 160 km, niema bata żeby na bykach nie ubyło po 40kg. oczywiście ważone w zakładzie i mamy proste wyliczenie z kąd sie biorą te wasze kapitalne wyboje ,byka ubyło po drodze plus skitka którą bierze zakład i ładnie to wychodzi a w rzeczywistości wychodzi jak wszędzie czyli cudów nie ma . tak sie kapitalnie gościowi powybijały ale jak mu potem jeden z drugim wytłumaczyli co i jak więcej na Biały Stok nie dał.co do twojego byka nawet gdyby wszystko było OK to musiał dostać klase R lub U o czym nie piszesz bo nie uwierze że z klasy O było takie wybicie i jeszcze jedno zobaczymy czy też będziesz taki zachwycony zakładami jak ci sie trafi byk kałduniasty może być i dobrej klasy ale najciekawiej będzie jak klasa będzie poniżej O zobaczymy czy też będziesz piał z zachwytu i czy pochwalisz sie na forum jakie to zakłady są super .życze owocnej hodowli i jak najlepszych wybić.

#1493 Share LukaszPodlasie

LukaszPodlasie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:07

Ceny bydła rzeźnego 2014 Słuchaj dostałem R i niższej jeszcze nie dostałem, sprzedaje tam już 6 lat i wszystkie byki wychodzą lepjej albo na tym samym poziomie na WBC co na żywą, a jak będzię tak jak mówisz "kałduniasty" to i tak nikt ci nieda na żywą wagę więcej. Handlarze też patrzą na budowe byka i wiedząi ile taka sztuka może wydać mięsa, żeby sam nie był stratny. Pozatym rolnik zawsze będzie pokrzywdzony bez względu na to czy sprzeda na żywą czy na WBC bo i tak każdy kombinuje jak tu chłopa uwalić. A ja mam do zakład 30km nawet jak będzie słabiej płacił od handlarza to wujom nie dam zarabiać na sobie, to jest moje zdanie i raczej go nie zmienię

#1494 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 kwiecień 2014 - 09:03

Ceny bydła rzeźnego 2014 Wie ktoś coś moze o dopłatach do krów mamek?w ubieglym roku czytalem,że taki projekt zgłaszano no i cisza.

#1495 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 26 kwiecień 2014 - 11:54

Ceny bydła rzeźnego 2014 ktoś wie jakie ceny w mazowieckim?

#1496 Share manzi

manzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 13:50

Ceny bydła rzeźnego 2014 Kto najlepiej placi w gminie n.korczyn w woj.swietokrzyskim

#1497 Share grzesiek88

grzesiek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko dookoła tego tematu:)

Napisany 26 kwiecień 2014 - 14:57

Ceny bydła rzeźnego 2014 kolego mariusz we wtorek tez ma do mnie przyjechać Krowiński, przez telefon jego pośredniczka rzuciła 6,5-7 brutto za hf a ile da jak zobaczy to się okaże. Sprzedawałem im na jesieni 3 sztuki cena ok, za dwa dni miałem kase na koncie tylko ta waga elektroniczna mnie niepokoi bo liczyłem że byczki mam troche cięższe. jak to w twoim przypadku było zważone? ważyłes gdzieś wcześniej? masz jakiś sposób żeby takową wagę dobrze wytestować i nie dać się wyrolować?

#1498 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 16:49

Ceny bydła rzeźnego 2014 tylko i wyłącznie zważyć wcześniej, innej rady nie ma
u mnie w tym tygodniu było 6,7 netto za super byka bez kantów - łódzkie

#1499 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:22

Ceny bydła rzeźnego 2014 kto brał blucewos1????? pawlowicz czy pluciennik?? pluciennik dawal tydzien temu po 7.2 za mm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1500 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 18:55

Ceny bydła rzeźnego 2014 naganiacz do ABP proponuje za ładne MM 6.8 netto , poczekam , ogólnie na byki u mnie kicha , natomiast krowe znajomego wycenił na 5.1 netto