Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 Spokojna głowa na domokrążców, cyganów, jehowych i wszelkiej maści akwizytorów twierdzących "kup Pan tylko u mnie tylko teraz za tak mało" czy tego typu teksy spuszczam psa :D
Podobnie z takimi handlarzykami z "fachowymi" wagami nie robię interesów, ale z tego co widzę na pusto nie jeżdżą więc chętnych na okazyjną sprzedaż bydła z podwórka nie brakuje. Lepiej dać chłopu 20 gr więcej i oszukać te kilkadziesiąt kilo na wadze pewnie tak to działa. Wszyscy zadowoleni, chłop że utargował i handlarz, że zarobi <_<
live fast die young

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 19:41
  •  

#122 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:35

Ceny bydła rzeźnego 2014

Zgadzam się, jeśli wybije się na 60% z czym nie powinno być problemu jednak należy wciąć pod uwagę, że handlarz sugeruje wybicie na 55% i czy nie ma w tym nic podejrzanego <_<

Czy miał ktoś z was do czynienia z handlarzami z okolic Kielc (TKI), często ich widzę w okolicy, samochód ciężarowy z wagą elektroniczną??

dlatego pisałem że gościu obrabia zad innym a sam jest jednym ch...m robiony na żywca robi rolnika na pare stówek.a co do wag elektronicznych to równie dobrze można oszukać i na stacjonarnej bez żadnego problemu,ale do czego zmierzam ,po części to rolnicy sami sie proszą o kantowanie bo nie chce mi sie wierzyć że niema chłopaków którzy jeżdżą za bydłem i są solidną firmą ale problem polega na tym że oferują niższą cene a,, pan na zagrodzie ''po takiej cenie nie sprzeda bo jest jemu za mało, bo sąsiad powiedział że jego bydlak był słabszy i wziął więcej,bo któryś handlarz gdzieś tam lepiej płaci ,przez telefon obiecał większą cene itp itd.tylko nie wie albo nie chce wiedzieć że wysoka cena regulowana jest potem wagą i suma sumarum przy wysokiej cenie wraz wychodzi taniej niż u tego co oferował niższą cene, ale uczciwe ważenie .ale na temat kupców i rolników i ich pomysłów jak przekręcić jeden drugiego można by długo pisać i zapewniam cie że rolnicy w kantowaniu nic nie ustępują handlarzom a od nie których to wręcz można sie kantu uczyć tylko jak chłop zostanie przekręcony to lament na cały powiat ale jak on przekręci to wszystko OK a wręcz jest to powodem do dumy i chwalenia sie sąsiadom jaki to on jest debeściak

#123 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3471 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:47

Ceny bydła rzeźnego 2014 @sławek o co ci właściwie chodzi? o czym ty piszesz i do kogo? tu są sami rolnicy i każde parę groszy na kg, przelicza się na opłacalność , Dziwi cię że chłop woli sprzedać za więcej, niż za mniej ?
To chłopów wina że oszuści oszukują? To życzę ci żeby cię oszukali , aż ci wpięty pójdzie :P mądralo z łapanki :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Bolek_Malolepszy

Bolek_Malolepszy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fitness, żeglarstwo, whisky

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:52

Ceny bydła rzeźnego 2014 @ slawek
Jak trafi cwaniak na cwaniaka to ok, niech się nawzajem oszukują, najgorzej jak przekręcają osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mają jak inaczej sprzedać, a taka forma odbioru jest dla nich korzystna. Co wtedy? Też uważasz, że w biznesie nie ma sentymentów i żerowanie na czyjejś krzywdzie jest ok?
live fast die young

#125 Share piniu92

piniu92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:04

Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj sprzedane 2krowy hf do Kaszczoru Blutex
696kg
652kg
cena 4.50zł/kg

#126 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 20:29

Ceny bydła rzeźnego 2014 Sprzedana krowa HF/Simental coś ponad 660kg, 4,6zł/kg netto. Mam na sprzedaż 2 byki, ale handlarz stwierdził, żebyśmy się wstrzymali ponieważ ma się coś ruszyć do góry. Cóż poczekamy zobaczymy :)

#127 Share vladimir55

vladimir55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:09

Ceny bydła rzeźnego 2014

@ slawek
Jak trafi cwaniak na cwaniaka to ok, niech się nawzajem oszukują, najgorzej jak przekręcają osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mają jak inaczej sprzedać, a taka forma odbioru jest dla nich korzystna. Co wtedy? Też uważasz, że w biznesie nie ma sentymentów i żerowanie na czyjejś krzywdzie jest ok?

Handlarz z moich okolic oszukał w taki sposób starszą panią. W oborze cena ok a przy wadze oddalonej o 10 km od gospodarstwa 1,2 zł cena w dół :blink: i cytuje handlarza jak się cena nie podoba to niech zabiera sobie pani byka 700 kg do domu sama pani miała ponad 60 lat. W interesach niema sentymentów ale jakieś granice powinny być.

#128 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:09

Ceny bydła rzeźnego 2014

@ slawek

masz racje z tym że jak trafi cwaniak na cwaniaka to niech sie rolują do oporu, tylko że przez to cwaniactwo tracą ludzie którzy są w porządku zarówno handlarze jak i rolnicy . i wcale nie popieram żerowania na czyjejś pracy ,gdyby tak było to nie zwracał bym uwagi KATOPO że gościu uczula go na innych a sam na żywca go kołuje. myśle że widziałeś na fotce tego byka i przyznasz że to ja mam racje co do % z wybicia.przy okazji odpowiem dla Mariuszd93 przeczytaj od początku wszystkie wpisy dotyczące tego tematu tylko ze zrozumieniem i wtedy zabieraj głos a za życzenia dziękuje postaram sie nie dać

#129 Share ursuschodowca

ursuschodowca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:13

Ceny bydła rzeźnego 2014 byk Simental sprzedany wczoraj
793 kg cena 7.40 netto

#130 Share mateusz111992

mateusz111992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:16

Ceny bydła rzeźnego 2014 z tą ceną ze pójdzie w górę to prawda bo sam dzwoniłem do handlarza teraz i na jałówka to od 20 gr w górę do 40 gr nawet ale Ciekawe jak będzie z tym na drugi tydzień ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:41

Ceny bydła rzeźnego 2014 Jak widząc kawałek byka na zdjęci można ocenić wybicie zastanówcie się.
W mojej okolicy jest handlarz skupuje bydło i odstawia do zakładów w Łukowie.Sprzedałem mu tylko raz i to pierwsze 2 jałówki które dał mi ojciec. Cena w tamtym czasie na miejscu powiedział że 6.10zł a po zawiezieni do niego na wagę 12km cena 30gr w dół bo myślał że są większe. Po targach sprzedałem po 5.90zł. Dodam że jak jechał to osobówką nie szło go dogonić a z jałówek się lało.Info o handlarzu na Pw. Dodam że on raczej w dalsze terany jak 50km o koło Łukowa nie jeździ raczej

#132 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2014 - 21:50

Ceny bydła rzeźnego 2014 Czy kupujący nie będą robili problemów z powodu grzybicy byka? Ma tylko takie szare "coś" na skórze, nie jest to czerwone jak bywa w późniejszym stadium tej choroby.

#133 Share vladimir55

vladimir55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:09

Ceny bydła rzeźnego 2014 @karol2 to daj namiary na pw bo chyba wiem o kogo chodzi

#134 Share nexeqadore

nexeqadore

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 witam to i ja podziele sie z wami inf. na temat wazenia- tucznikow z przed miesiaca . sprzedawalem 30 szt mialem zwazone 2 szt na ih wadze wadze brakowalo 9kg dodam elekr. ale mniejsza oto bo itak bylem umowiony na stacjonarna lecz kupiec wazyl wszystkie szt i zapisywal ,po zaladunku oczywiscie heja na stacjonarna , zwazone i ok bylem zadowolony sred. waga 132kg , dodam tylko ze przyjehali domnie pustym autem.po 3tyg zamowilem ich kolejny raz 22szt przyjechali i stwierdzili ze brakowalo im ost 30kg ,pisze co dalej oczywiscie mialem znowu zwazone tym razem 3 szt , brakowalo 13 kg ale co dziwne gdy wazylem sie sam waga pasowala ,ojciec rownierz ,dodam ze ojciec zwazyl sie razem z tucznikami i odziwo waga pasowala lecz same swinie jak wspomnialem 13 kg brakowalo dodam ze terz wszystkie szt oni przewarzyli i spisali .zaladowane jedziemy na stacj.zwazone papiery wypisane a oni tekst ze dzisiaj maja przody o 8kg wiecej wedlug swojej wagi lecz dodam ze podczas wazenia ja rownierz spisywalem to co oni zwazyli na podwurzu lecz nie przynich po niewarz swinie dowozilem dwukulkom iwedle moich weliczen to roznica wyszla nie 8 kg a 32kg na ich kozysc co tym myslicie prosze o komentarze do dam ze za drugim razem auto bylo w polowie zaladowane

#135 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 W mojej okolicy handlarz placi max za byka 7.70
krowa 5.50
jalówka 6.0

#136 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 05:23

Ceny bydła rzeźnego 2014

Handlarz z moich okolic oszukał w taki sposób starszą panią. W oborze cena ok a przy wadze oddalonej o 10 km od gospodarstwa 1,2 zł cena w dół :blink: i cytuje handlarza jak się cena nie podoba to niech zabiera sobie pani byka 700 kg do domu sama pani miała ponad 60 lat. W interesach niema sentymentów ale jakieś granice powinny być.

mnie też tak zrobił jeden w tamtym roku. Miałem ofertę na byka mieszańca sm. 7.40netto z domu. Ale zawiózłem innemu 7km umówione było 7.50netto a dostałem 7zł bo cena przez niedzielę spadła u niego o 50gr. Co ciekawe u tego pierwszego cena też spadła ale powiedział że te 7.40 by dał mimo spadku bo byk był ładny. Teraz wszystkie sprzedaje z domu. Jak ktoś przez tel mówi co innego a na miejscu zmienia zdanie odjeżdża z niczym.

#137 Share ArtBet

ArtBet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 12:59

Ceny bydła rzeźnego 2014 Witam Jestem z powiatu Kolskiego mam za jakis czas do odstaiwenia okolo 10sztuk i szukam jakiegos dobrego odbiorcy z okolic.
Poprzednio odstawialem do pana Banasiaka lecz raz ojciec zadzwonil i zapytal sie o cene za HF przez telefon powiedzial 6.50 (no kij kasa potrzebna to niech zabiera) po przyjezdzie dawal 6.10brutto mowiac ze byk upasiony przed odstawa. Wiem ze synem wlasciciela jest taki koles w okularach on jest spoko i z nim idzie sie dogadac ale szwagier to wielki cwaniak ktory zostal wyproszony z obory. I z tego co wiem u mojego sasiada zrobil tak samo umowil sie na cene przyjechal dawal 6zl brutto no i musial biegiem wychodzic z obory :P Troszke niemam zaufania do zakladow miesnych w kole znajomy odstawia tam wszystkie sztuki i mowi ze dobrze placa ale ja slyszalem ze ktos tam oddal 4byki z nich jednego wcielo a inny mowil ze oddal 2 i mu nie zaplacili za nie bo ze mieso bylo kwasne i ze zostaly zutylizowane. Wiec no mam stracha sprzedawac tam byki bo czlowiek zapitala prawie 2 lata nad jednym a potem jeszcze go moga w ch... zrobic. Kurde rolnicy brakuje nam jednosci gdyby nikt nie sprzedal przez 2msc zadnego byka co cena by poszla w gore ale wiadomo sa takie czasy ze wszystkim jest potrzebny pieniadz.

#138 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 15:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 poszedł byk hf miał rok i 4 miesiace 643 kg po 7 brutto woj kuj-pom. Nie orientujecie sie moze jaka jest cena jałówek na wage??

Edytowany przez rafikkisiel, 11 styczeń 2014 - 15:12.

#139 Share Maroslaw0770

Maroslaw0770

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 16:56

Ceny bydła rzeźnego 2014 karolr, napisz też do mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mateusz111992

mateusz111992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 18:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 w Wielkopolsce handlarz płaci za jałówki od 6.40 do 7 zł