akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

KoNiU4718    10

Sprzedana krowa HF/Simental coś ponad 660kg, 4,6zł/kg netto. Mam na sprzedaż 2 byki, ale handlarz stwierdził, żebyśmy się wstrzymali ponieważ ma się coś ruszyć do góry. Cóż poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vladimir55    2

@ slawek

Jak trafi cwaniak na cwaniaka to ok, niech się nawzajem oszukują, najgorzej jak przekręcają osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mają jak inaczej sprzedać, a taka forma odbioru jest dla nich korzystna. Co wtedy? Też uważasz, że w biznesie nie ma sentymentów i żerowanie na czyjejś krzywdzie jest ok?

 

Handlarz z moich okolic oszukał w taki sposób starszą panią. W oborze cena ok a przy wadze oddalonej o 10 km od gospodarstwa 1,2 zł cena w dół :blink: i cytuje handlarza jak się cena nie podoba to niech zabiera sobie pani byka 700 kg do domu sama pani miała ponad 60 lat. W interesach niema sentymentów ale jakieś granice powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

@ slawek

Jak trafi cwaniak na cwaniaka to ok, niech się nawzajem oszukują, najgorzej jak przekręcają osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mają jak inaczej sprzedać, a taka forma odbioru jest dla nich korzystna. Co wtedy? Też uważasz, że w biznesie nie ma sentymentów i żerowanie na czyjejś krzywdzie jest ok?

 

masz racje z tym że jak trafi cwaniak na cwaniaka to niech sie rolują do oporu, tylko że przez to cwaniactwo tracą ludzie którzy są w porządku zarówno handlarze jak i rolnicy . i wcale nie popieram żerowania na czyjejś pracy ,gdyby tak było to nie zwracał bym uwagi KATOPO że gościu uczula go na innych a sam na żywca go kołuje. myśle że widziałeś na fotce tego byka i przyznasz że to ja mam racje co do % z wybicia.przy okazji odpowiem dla Mariuszd93 przeczytaj od początku wszystkie wpisy dotyczące tego tematu tylko ze zrozumieniem i wtedy zabieraj głos a za życzenia dziękuje postaram sie nie dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tą ceną ze pójdzie w górę to prawda bo sam dzwoniłem do handlarza teraz i na jałówka to od 20 gr w górę do 40 gr nawet ale Ciekawe jak będzie z tym na drugi tydzień ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak widząc kawałek byka na zdjęci można ocenić wybicie zastanówcie się.

W mojej okolicy jest handlarz skupuje bydło i odstawia do zakładów w Łukowie.Sprzedałem mu tylko raz i to pierwsze 2 jałówki które dał mi ojciec. Cena w tamtym czasie na miejscu powiedział że 6.10zł a po zawiezieni do niego na wagę 12km cena 30gr w dół bo myślał że są większe. Po targach sprzedałem po 5.90zł. Dodam że jak jechał to osobówką nie szło go dogonić a z jałówek się lało.Info o handlarzu na Pw. Dodam że on raczej w dalsze terany jak 50km o koło Łukowa nie jeździ raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy kupujący nie będą robili problemów z powodu grzybicy byka? Ma tylko takie szare "coś" na skórze, nie jest to czerwone jak bywa w późniejszym stadium tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nexeqadore    116

witam to i ja podziele sie z wami inf. na temat wazenia- tucznikow z przed miesiaca . sprzedawalem 30 szt mialem zwazone 2 szt na ih wadze wadze brakowalo 9kg dodam elekr. ale mniejsza oto bo itak bylem umowiony na stacjonarna lecz kupiec wazyl wszystkie szt i zapisywal ,po zaladunku oczywiscie heja na stacjonarna , zwazone i ok bylem zadowolony sred. waga 132kg , dodam tylko ze przyjehali domnie pustym autem.po 3tyg zamowilem ich kolejny raz 22szt przyjechali i stwierdzili ze brakowalo im ost 30kg ,pisze co dalej oczywiscie mialem znowu zwazone tym razem 3 szt , brakowalo 13 kg ale co dziwne gdy wazylem sie sam waga pasowala ,ojciec rownierz ,dodam ze ojciec zwazyl sie razem z tucznikami i odziwo waga pasowala lecz same swinie jak wspomnialem 13 kg brakowalo dodam ze terz wszystkie szt oni przewarzyli i spisali .zaladowane jedziemy na stacj.zwazone papiery wypisane a oni tekst ze dzisiaj maja przody o 8kg wiecej wedlug swojej wagi lecz dodam ze podczas wazenia ja rownierz spisywalem to co oni zwazyli na podwurzu lecz nie przynich po niewarz swinie dowozilem dwukulkom iwedle moich weliczen to roznica wyszla nie 8 kg a 32kg na ich kozysc co tym myslicie prosze o komentarze do dam ze za drugim razem auto bylo w polowie zaladowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej okolicy handlarz placi max za byka 7.70

krowa 5.50

jalówka 6.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

 

Handlarz z moich okolic oszukał w taki sposób starszą panią. W oborze cena ok a przy wadze oddalonej o 10 km od gospodarstwa 1,2 zł cena w dół :blink: i cytuje handlarza jak się cena nie podoba to niech zabiera sobie pani byka 700 kg do domu sama pani miała ponad 60 lat. W interesach niema sentymentów ale jakieś granice powinny być.

mnie też tak zrobił jeden w tamtym roku. Miałem ofertę na byka mieszańca sm. 7.40netto z domu. Ale zawiózłem innemu 7km umówione było 7.50netto a dostałem 7zł bo cena przez niedzielę spadła u niego o 50gr. Co ciekawe u tego pierwszego cena też spadła ale powiedział że te 7.40 by dał mimo spadku bo byk był ładny. Teraz wszystkie sprzedaje z domu. Jak ktoś przez tel mówi co innego a na miejscu zmienia zdanie odjeżdża z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtBet    2

Witam Jestem z powiatu Kolskiego mam za jakis czas do odstaiwenia okolo 10sztuk i szukam jakiegos dobrego odbiorcy z okolic.

Poprzednio odstawialem do pana Banasiaka lecz raz ojciec zadzwonil i zapytal sie o cene za HF przez telefon powiedzial 6.50 (no kij kasa potrzebna to niech zabiera) po przyjezdzie dawal 6.10brutto mowiac ze byk upasiony przed odstawa. Wiem ze synem wlasciciela jest taki koles w okularach on jest spoko i z nim idzie sie dogadac ale szwagier to wielki cwaniak ktory zostal wyproszony z obory. I z tego co wiem u mojego sasiada zrobil tak samo umowil sie na cene przyjechal dawal 6zl brutto no i musial biegiem wychodzic z obory :P Troszke niemam zaufania do zakladow miesnych w kole znajomy odstawia tam wszystkie sztuki i mowi ze dobrze placa ale ja slyszalem ze ktos tam oddal 4byki z nich jednego wcielo a inny mowil ze oddal 2 i mu nie zaplacili za nie bo ze mieso bylo kwasne i ze zostaly zutylizowane. Wiec no mam stracha sprzedawac tam byki bo czlowiek zapitala prawie 2 lata nad jednym a potem jeszcze go moga w ch... zrobic. Kurde rolnicy brakuje nam jednosci gdyby nikt nie sprzedal przez 2msc zadnego byka co cena by poszla w gore ale wiadomo sa takie czasy ze wszystkim jest potrzebny pieniadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

poszedł byk hf miał rok i 4 miesiace 643 kg po 7 brutto woj kuj-pom. Nie orientujecie sie moze jaka jest cena jałówek na wage??

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

siemanko mam pytanie chciałbym się zadobyć bydła mięsnego rasa hereford lub limousine na 100% czysta rasa mogą być małe cięlęta lub jałówki bym kupił najlepiej województwo mazowieckie proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Czy ktoś z Was sprzedawał bydło do firmy Kowalczyk Henryk koło Siewierza, (ma też swoje zakłady pod Częstochową)? Prosiłbym o opinię na temat tej firmy - jak z płatnością, jakie wagi mają, ile potrącają, generalnie za każdą opinię będę wdzięczny. Będę miał do sprzedania 3 byki(HF + dwa ładne mieszańce LM) i 2 jałówki mięsne(SM i LM). Myślę że średnia waga byków 700kg a jałówek 600kg - ile za takie jałówki można teraz wyciągnąć?


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Ja tam sprzedawalem jedna duza partie ale nie ostatnia.wszystkie sztuki na wbc. platnosc rowne 14 dni. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

Witam wszystkich, chciałbym zapytać kolegów po ile płacicie za małe cielki hf mam do kupienia 2 byczki wiekowo ok 3,5 tyg drugi ok 1,5 tyg czy cena 12 zeta za kilo nie jest za duża? słyszy sie na forum ceny rzedu od 250 do 700 ale jak u nich z waga jest? byczki dla siebie do dalszego howu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wszystko zależy od sztuki. Mały jak kot to i cena mała. 250 teraz to już może nie realne ale rok temu u mnie trafiały się takie ceny. Zresztą mam takie co już rok łapią za dwie sztuki było zapłacone 700zł. Wczoraj natomiast przywieziony cały czarny (ciemny brąz) za 1100zł ponad 70kg z zarobkiem znajomego handlarza cielakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moich stronach hf taki tygodniowy i w miarę spory kaliber to 500 trzeba dać.Ale i trafil mi sie mieszaniec za 300:)ale faktycznie kotek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja place ok 700 zl za 3 tygodniowe, czesto hf z domieszka mombeliera (sorki za pisownie ale wiadomo o co chodzi :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj