akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

grzesiek88    128

dzięki Mariusz, może to za dużo powiedziane 'pośredniczka' poprostu ogarnia dla nich towar na naszym terenie, Rumikowa z łosic. a tak swoją drogą to odważnie robisz stając na wagę z bykami, ja do tych swoich wariatów to sie nie wbije no chyba że byki spadną na 4zł i żyć sie odechce :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

Jaka jest obecnie cena za bydło w woj. Pomorskim?

Edytowano przez Byk1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Lubelskie okolice Łukowa

- jałówki mm ok 600kg -7zł br.

-Byki mm ,,luzaki;>700 kg - 7.8-8zł br

A to bardzo ciekawe co to za kupiec? Sprzedałeś mu czy tylko tyle obiecuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Słuchaj dostałem R i niższej jeszcze nie dostałem, sprzedaje tam już 6 lat i wszystkie byki wychodzą lepjej albo na tym samym poziomie na WBC co na żywą, a jak będzię tak jak mówisz "kałduniasty" to i tak nikt ci nieda na żywą wagę więcej. Handlarze też patrzą na budowe byka i wiedząi ile taka sztuka może wydać mięsa, żeby sam nie był stratny. Pozatym rolnik zawsze będzie pokrzywdzony bez względu na to czy sprzeda na żywą czy na WBC bo i tak każdy kombinuje jak tu chłopa uwalić. A ja mam do zakład 30km nawet jak będzie słabiej płacił od handlarza to wujom nie dam zarabiać na sobie, to jest moje zdanie i raczej go nie zmienię

[/quote

 

Lukasz pochwal sie gdzie sprzedales chyba ze to jakas wielka tajemnica

Bo jesli na ubojnie o ktorej mysle to posrednicy daja wiecej niz oni na zakładzie

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W piątek sprzedałem mieszaniec 570 kg -6.8pln,drugi mieszaniec 610kg-7.00 pln , jałówka lm 590 kg - 7.00pln.

Cena i waga netto.Odbierał Biernacki ,gotówka ,ważone na "dużej wadze" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

na warmi płacą za hf 5.90 zł netto za mieszańce 6.10 zł netto za mięsne 6,30 zł netto a jałówki w cenie hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

witam wszystkich i mam pytanie czy ktoś z was sprzedawł byki do bm kobylin i czy wszystko było ok. pojawili się unas przedstawiciele izachęcali do wspólpracy. jestem z zachodniej wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasly    1

Mam pytanie czy ktoś orientuje sie jakie ceny są w zachodniopomorskim?

Edytowano przez Lasly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

a ja mam pytanie na jakim poziomie powinna być obecnie cena mieszańca aby było to opłacalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

chyba troche cena poszla do gory bo dzis posrednik złozyl mi propozycje

krowa angus sredniej budowy 5,5 zł

jalowka BB bardzo ładna 7 zł

3xbyk ncb sredniej budowy po7 zł

6 x byk MM ładny 7.5 zl

rademenez komu sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Waga netto to waga po odjęciu potrącenia na okarmienie , tzw skitki , czyli waga za jaką dostajesz kasę , jak sprzedajesz na wagę żywą


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Wczoraj pojechały do Brzegowego,mięsny 720kg(bardzo ładnie umięśniony)7,4zł/kg i hf 820kg 6,2zł/kg


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

odemnie odbiera w poniedziałek Biernacki. był obejrzeć towar i spokojnie zagwarantował że po 7 zł netto wyjdą. mieszańce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

ja chce w poniedzialek dzwonic jak Biernacki placi bo musze sprzedac 4 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj