akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

marijusz    556

Był u mnie handlarz w piątek szykują eksport do Włoch za LM i CH bez targowania oferował mi 8,2 za 16 szt. Kazałem mu przyjechać za 2 tyg i myślę że jeszcze cenę podbije.

Za LM mozesz dostac 9.5 (bez targowania czy jesli lubisz to z targowaniem) jesli z luzu

 

Milanowski rzeczywiscie kupuje bardzo duzo Mały i Litwin wiedzą o czym piszą A ilosci 300-500 sztuk jak najbardziej perawdziwe i realne Tylko z tym odwozem to jeszcze nie slyszalem aby komus odwiozl (przewaznie sie dogadywal pomimo znzcznych roznic z tym co rolnik chcial a on oferowal )a

 

jaki to musiał by być budynek żeby tyle sztuk na raz pomieścić....

14m x 30m wcale nie taki duzy !!!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z tym odwozem to troche chyba przesada,ale ilosc sztuk osiągalna.tu jest w cholere kkrow,byków i jalowek.ten co u mnie bierze kupuje 5 dni w tygodniu z synem i tam ma paru pomocnikoe i co skup jest 70-100 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Nie traktujcie tego odwozić tak dosłownie chodziło mi o to że jest taka możliwość jak rolnik nie zgadza się z ceną to gościu mówi że jak nie pasuje to może odwieść ale raczej nikt nie chce zabierać bydlaka spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bek    0

po ile są małe byczki mieszańce

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie traktujcie tego odwozić tak dosłownie chodziło mi o to że jest taka możliwość jak rolnik nie zgadza się z ceną to gościu mówi że jak nie pasuje to może odwieść ale raczej nikt nie chce zabierać bydlaka spowrotem.

Ja tam najpierw ustalam cenę, dopiero ważymy byki :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

jak do ciebie przyjeżdża sam kupujący to ok ale jak tu przyjeżdża pracownik to się z nim nie rozmawia o cenie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koza1978    1

Witam, na czwartek umówiony odbiór prosto do rzeźni sami dzwonili cena 12.5 za cały samochód ,same HF waga poubojowa myśle ,że coś około 400kg raczej nie ma możliwości oszustwa bo jestem przy ważeniu.Proszę napiście jak płacą inne zakłady za mps, ale tak faktycznie a nie to co podają na internecie bądź przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

łódzkie dziś sprzedany byczek MM 983 kg brutto cena 7zł +wat,stały odbiorca.

powiem że to mój rekord w wadze.

podobno tendencja spadkowa.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Dziś przyszła faktura za 3 simy sprzedane do łukowa na wbc cena 12.5 + VAT

1. waga żywa 708 kg -waga netto 658 kg mięso 438 kg wybojowość 66,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,98 zł

2, waga żywa 634 kg -waga netto 590 kg mięso 386 kg wybojowość 65,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,84 zł

3, waga żywa 694 kg -waga netto 646 kg mięso 432 kg wybojowość 67% cena po przeliczeni za wagę żywą 9,04 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dziwnie dobre wybicie , tak z ciekawości -waga brutto i netto u Ciebie w gospodarstwie? Byki karmione do odbioru?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

łódzkie dziś sprzedany byczek MM 983 kg brutto cena 7zł +wat,stały odbiorca.

powiem że to mój rekord w wadze.

podobno tendencja spadkowa.

komu sprzedawałes pawlonce moze??

a jak krowy w łodzkim płaca wie ktos?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Witam, na czwartek umówiony odbiór prosto do rzeźni sami dzwonili cena 12.5 za cały samochód ,same HF waga poubojowa myśle ,że coś około 400kg raczej nie ma możliwości oszustwa bo jestem przy ważeniu.Proszę napiście jak płacą inne zakłady za mps, ale tak faktycznie a nie to co podają na internecie bądź przez telefon

W miniony czwartek kolega zdał do Łuniewskich przez pośrednika (cały samochód,zbieranina byki,krowy,jałówka,12 sztuk, nic rewelacyjnego) za klase R -13 zł/kg.

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

@mariuszd93 znając życie to waga brutto z zakladu, 8% okarmienia a byki nieokarmione :-) a wybojowosc jak u dobrych Lm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jxp    8

Wy to chyba jakieś chody macie w tych ubojniach, że tyle wam płacą :D Dziś dzwoniłem na zakłada do Łuniewskich to płacą do 7,5 brutto za żywą, a poubojowo to za R 12,40 brutto. W Tykocinie to samo na żywą i 12, 20 za klasę R poubojowo. A co do tego handlarza z Netty to czy ktoś wie komu on zdaje bydło, że płaci lepiej niż rzeźnie i jak z wypłacalnością u tego pana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

akowicz111 ja dzis dzwnilem to luniescy powiedzieli mi ze R jest po 12,40zl

jxp a za zywa mi powiedzieli ze do 7zl;p widac kazfdemu co innego mowia

Edytowano przez tomcio87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

7,2zł brutto za byki po około 700kg Rzepniewo, dziś rano ojciec do nich dzwonił trochę tanio, ale pójdą jeszcze w dół bo zaczął się ruch i dużo ludzi sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Wy to chyba jakieś chody macie w tych ubojniach, że tyle wam płacą :D Dziś dzwoniłem na zakłada do Łuniewskich to płacą do 7,5 brutto za żywą, a poubojowo to za R 12,40 brutto. W Tykocinie to samo na żywą i 12, 20 za klasę R poubojowo. A co do tego handlarza z Netty to czy ktoś wie komu on zdaje bydło, że płaci lepiej niż rzeźnie i jak z wypłacalnością u tego pana?

płaci przeważnie na 3-4 dzień. a jak się go pytałem kiedyś gdzie odstawia bydło to mówił że gdzie się da i gdzie płacą najwięcaj ale przeważnie gdzieś za Poznań bo tam podobno jego jakaś rodzina ma ubojnie. ale podejżewam ze też gdzieś za granice odstawia ale napewno nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poszło 6 jałówek mm po 7zł plus vat, waga brutto 500-600kg, 7% na okarmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

akowicz111 ja dzis dzwnilem to luniescy powiedzieli mi ze R jest po 12,40zl

jxp a za zywa mi powiedzieli ze do 7zl;p widac kazfdemu co innego mowia

I wszystko się zgadza ,jak pisałem zdane przez pośrednika. Obiecana na czwartek cena 12.80 za R +0.20groszy za cały samochód. A od piątku obniżka 0.40 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@mariuszd93 znając życie to waga brutto z zakladu, 8% okarmienia a byki nieokarmione :-) a wybojowosc jak u dobrych Lm

Też tak myślę , jak już pisałem, wybicie bardziej zależy od sposobu liczenia, niż od sztuki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

7,2zł brutto za byki po około 700kg Rzepniewo, dziś rano ojciec do nich dzwonił trochę tanio, ale pójdą jeszcze w dół bo zaczął się ruch i dużo ludzi sprzedaje

 

Nie Rzepniewo tylko Rzepniki okolice Zabłudowia, a cena taka jak piszesz bo bylem na skupie i widzialem po ile placą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakby nie liczył tej wybojowosci, to w tym wszystkim chodzi tylko o to czy wiecej dostaje sie kasy na reke sprzedajac na wage żywa czy na poubojowo ;), a te wszystkie procenty - wybicia sa mało miarodajne bo nie wiadomo jak kto liczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dziś przyszła faktura za 3 simy sprzedane do łukowa na wbc cena 12.5 + VAT

1. waga żywa 708 kg -waga netto 658 kg mięso 438 kg wybojowość 66,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,98 zł

2, waga żywa 634 kg -waga netto 590 kg mięso 386 kg wybojowość 65,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,84 zł

3, waga żywa 694 kg -waga netto 646 kg mięso 432 kg wybojowość 67% cena po przeliczeni za wagę żywą 9,04 zł

ventador

 

 

Ano właśnie , i jeśli jest to waga w ubojni , i byki nie okarmione to nie należałoby odliczać skitki , wtedy wychodzi nieco inaczej np nie 67% a 62 i cena wyjdzie inna .

Gdyby byka normalnie karmić i zważyć w gospodarstwie, to podana waga żywa, byłaby mniejsza niż waga netto do zapłaty


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj