akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

marb80    8

Jaka cena w bylym koninskim?

Z tym pilotem sterujacym waga elektoniczną to ciekawy temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

katopo tego byka dawaj smialo na wbc. na pewno lepiej wyjdzie. co do wybicia to zalezy od jakiej wagi byka bedzie liczone, brutto czy netto. Co do oszukiwania na wagach elektronicznych to taka rada zaczerpnieta z poradnika rolniczego mianowicie nalezy sie samemu zwazyc na tej ze wadze a po zwazeniu byka, zwazyc sie razem z nim oczywiscie czasami to bardzo ryzykowne wiec trzeba uwazac. pierwsza sugestia handlarza jest taka ze oczywiscie mozemy zwazyc na kazdej wadze ale on nie zaplaci za wazenie na niej jak rowniez za kilogramy ktorych na jego wadze bylo wiecej. czasami niektore zachowania czlowiek analizuje za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeśli przełączy pilotem to możesz się ważyć przed ważeniem byka i razem z bykiem i nic ci to nie da. Jest już o ty temat poszukajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jezeli mamy wage z legalizacja w domu to taki handlarzyna laski nie robi, takich co tak nie dawali wazyc juz dawno w mojej okolicy nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marrcnwlkp    0

ja sprzedałem 3 byki do zpm biernacki miały po 16miesiecy i ważyły 575kg średnio, dałem na wbc i wyszło mi ze na żywą musiałbym dostać bez watu po 6,74zł. jak widzicie tylko wbc i polecam zpm biernacki

 

ja sprzedałem 3 byki do zpm biernacki miały po 16miesiecy i ważyły 575kg średnio, dałem na wbc i wyszło mi ze na żywą musiałbym dostać bez watu po 6,74zł. jak widzicie tylko wbc i polecam zpm biernacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja sprzedałem 3 byki do zpm biernacki miały po 16miesiecy i ważyły 575kg średnio, dałem na wbc i wyszło mi ze na żywą musiałbym dostać bez watu po 6,74zł. jak widzicie tylko wbc i polecam zpm biernacki

 

ja sprzedałem 3 byki do zpm biernacki miały po 16miesiecy i ważyły 575kg średnio, dałem na wbc i wyszło mi ze na żywą musiałbym dostać bez watu po 6,74zł. jak widzicie tylko wbc i polecam zpm biernacki

 

czy 6.74 to taka super cena ?

wg mnie to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Koledzy ile może się wybić byk MM w mocno typie LM (zdjęcie: http://www.agrofoto..../472439-byk-mm/)

Nie sprzedawałem nigdy na WBC a mam ofertę 12,80zł netto

tylko mi namieszali bo ten co daje taką cenę twierdzi że wybicie będzie około 55% co nie jest rewelacją (mogę być przy uboju i ważeniu mięsa)

A inny daje mniej ale twierdzi że wybije się około 60%

 

kolego 12,80 to jest normalna cena bo twój byk ma klase R ,troche słabo widać zad bo być może złapał by i klase U co było by jeszcze drożej zależy od zakładu 20/30gr .a co do twojego kupca to jest mocno ciekawy gość bo innym d*pe obrabia jak to kradną na wadze, jestem tylko ciekawy skąd on tak dobrze zna zasady działania pilotów ,proponował bym i jemu sie dobrze przyjrzeć jeśli ma taką wage bo ten co mocno krzyczy jacy to inni be a on jest wzorem cnót to okazuje sie że jest to najgorsza łajza a co ciekawe poco ma cie oszukiwać na wadze żywej jak on cie próbuje psztyknąć na poóbojowo,takie bajki że ten byk wyda tylko 55% to może opowiadać dzieciom w przedszkolu, na bank musi dać 60% troszke jest za płytki przodem bo było by całkiem exstra.teraz sobie przelicz ,załóżmy że ma 600kg do zapłaty x60%=360kg mięsa x12,8 =4608pln, a to co on ci ściemnia to 600x55%=330kg x12,80=4224 pln (netto)jak byś nie liczył 384pln ma w kieszeni i po co ma cie oszukiwać na żywej wadze, a tak między nami (to fakt że troche nie wyraźna fotka )to skłaniał bym sie że byk przeżuci 60% ,jak byś go sprzedał na po uboiowo (tylko nie do tego gościa bo będzie lipa) to napisz na prv czy miałem racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@slawek, katopo

 

Przy tych wyliczeniach jeśli za żywca ktoś Ci zaoferuje nawet 7 zł/kg netto to i tak lepiej na tym wyjdziesz, nie mnie to oceniać ale to nie jest zła sztuka, czerwony to zawsze nie hf. Za podobne do tego z linku w tym tygodniu można było uzyskać 8 brutto czyli coś się jednak ruszyło i może warto zaczekać kilka dni.


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem od Antocela kase można wziąć sprzedawałem już do nich i tak zawsze robiłem, ale kiepsko płacą. A Łuniewskich mogę polecić juz kilkadziesiąt sztuk do nich poszło i nigdy nie było większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zazwyczaj sprzedawałem do kabanosy i tam dobrze płaca kasa zawsze byłą Łuniewscy jak płacą dobrze czy marudzą tak jak Antocel ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Łuniewscy jakoś nigdy jak pamiętam to się z ceną nie wynosi raczej niższa cena tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

@slawek, katopo

 

Przy tych wyliczeniach jeśli za żywca ktoś Ci zaoferuje nawet 7 zł/kg netto to i tak lepiej na tym wyjdziesz, nie mnie to oceniać ale to nie jest zła sztuka, czerwony to zawsze nie hf. Za podobne do tego z linku w tym tygodniu można było uzyskać 8 brutto czyli coś się jednak ruszyło i może warto zaczekać kilka dni.

 

na żywo wage przy 7zł netto to masz 7,50 brutto a przy wyboju 60% i cenie 12,80 netto na żywo wychodzi 8,20 a ten byk 60% powinien dać tak że nie wiem jak to tobie wychodzi że na żywo po 7zł netto ma być lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na Łuniewskich nie mogę narzekać. zawsze sie dogadujemy i np z Biernacki tak chwalonym kilka postów wyżej cieniutko przy nich wygląda. no ale niezadowoleni mogą sprzedawać gdzie indziej skoro płacą lepiej. Handlarze też chcą żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, jeśli wybije się na 60% z czym nie powinno być problemu jednak należy wciąć pod uwagę, że handlarz sugeruje wybicie na 55% i czy nie ma w tym nic podejrzanego <_<

 

Czy miał ktoś z was do czynienia z handlarzami z okolic Kielc (TKI), często ich widzę w okolicy, samochód ciężarowy z wagą elektroniczną??


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa na domokrążców, cyganów, jehowych i wszelkiej maści akwizytorów twierdzących "kup Pan tylko u mnie tylko teraz za tak mało" czy tego typu teksy spuszczam psa :D

Podobnie z takimi handlarzykami z "fachowymi" wagami nie robię interesów, ale z tego co widzę na pusto nie jeżdżą więc chętnych na okazyjną sprzedaż bydła z podwórka nie brakuje. Lepiej dać chłopu 20 gr więcej i oszukać te kilkadziesiąt kilo na wadze pewnie tak to działa. Wszyscy zadowoleni, chłop że utargował i handlarz, że zarobi <_<


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Zgadzam się, jeśli wybije się na 60% z czym nie powinno być problemu jednak należy wciąć pod uwagę, że handlarz sugeruje wybicie na 55% i czy nie ma w tym nic podejrzanego <_<

 

Czy miał ktoś z was do czynienia z handlarzami z okolic Kielc (TKI), często ich widzę w okolicy, samochód ciężarowy z wagą elektroniczną??

 

dlatego pisałem że gościu obrabia zad innym a sam jest jednym ch...m robiony na żywca robi rolnika na pare stówek.a co do wag elektronicznych to równie dobrze można oszukać i na stacjonarnej bez żadnego problemu,ale do czego zmierzam ,po części to rolnicy sami sie proszą o kantowanie bo nie chce mi sie wierzyć że niema chłopaków którzy jeżdżą za bydłem i są solidną firmą ale problem polega na tym że oferują niższą cene a,, pan na zagrodzie ''po takiej cenie nie sprzeda bo jest jemu za mało, bo sąsiad powiedział że jego bydlak był słabszy i wziął więcej,bo któryś handlarz gdzieś tam lepiej płaci ,przez telefon obiecał większą cene itp itd.tylko nie wie albo nie chce wiedzieć że wysoka cena regulowana jest potem wagą i suma sumarum przy wysokiej cenie wraz wychodzi taniej niż u tego co oferował niższą cene, ale uczciwe ważenie .ale na temat kupców i rolników i ich pomysłów jak przekręcić jeden drugiego można by długo pisać i zapewniam cie że rolnicy w kantowaniu nic nie ustępują handlarzom a od nie których to wręcz można sie kantu uczyć tylko jak chłop zostanie przekręcony to lament na cały powiat ale jak on przekręci to wszystko OK a wręcz jest to powodem do dumy i chwalenia sie sąsiadom jaki to on jest debeściak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@sławek o co ci właściwie chodzi? o czym ty piszesz i do kogo? tu są sami rolnicy i każde parę groszy na kg, przelicza się na opłacalność , Dziwi cię że chłop woli sprzedać za więcej, niż za mniej ?

To chłopów wina że oszuści oszukują? To życzę ci żeby cię oszukali , aż ci wpięty pójdzie :P mądralo z łapanki :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ slawek

Jak trafi cwaniak na cwaniaka to ok, niech się nawzajem oszukują, najgorzej jak przekręcają osoby, które z różnych przyczyn losowych nie mają jak inaczej sprzedać, a taka forma odbioru jest dla nich korzystna. Co wtedy? Też uważasz, że w biznesie nie ma sentymentów i żerowanie na czyjejś krzywdzie jest ok?


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj