akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

tomcio551    7

dziś sprzedane 10sz 1hf 2ho 4mm nie załadne 3mm ładne warzone razem 7550 brutto po 7,8 z vatem . cena całkiem dobra bo sprzedaje do tej ubojni pare lat.

gdzie sprzedałeś je

 

dziś sprzedane 10sz 1hf 2ho 4mm nie załadne 3mm ładne warzone razem 7550 brutto po 7,8 z vatem . cena całkiem dobra bo sprzedaje do tej ubojni pare lat.

Witam skąd jesteś i gdzie je sprzedawałeś do jakiej ubojni bo mi oferują za 10 hf po 6,50zł a są po 750 bo warzyliśmy z ojcem jednego..

 

Witam ja jestem z okolicy Gniezna Wielkopolska i mam do sprzedania hf takie po 700kg i mi oferowali:Kobylin po 6.50,Biernacki po 6.30.i ani więcej niechcą dać może macie kogoś innego odbiorcy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

tommy hej scyzoryku ważone u niego na samochodzie i drugi raz na skupie krówka mała bo sądze że ją za wcześnie zapłodnili w wieku 21 mięsięcy sie wyciliła taką kupiłem tommy szukam małych cieląt 2tygodniowych daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

zna ktoś takie firmy w woj. łódzkim W.Kolary i Banasiak.K prosze o opinie jak ktoś z nimi handlował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

kotek u mnie w okolicy ciezko o takie cielaki. jak juz jest to tygodniwy hf za 1000zl wiec nie ma sensu nawet szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

kotek oni zapłacili ciut mniej jak za jałówke bo nie skończyła 30mieś też w grudniu sprzedałem tak razówke piedmonta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

kotek u mnie w okolicy ciezko o takie cielaki. jak juz jest to tygodniwy hf za 1000zl wiec nie ma sensu nawet szukac.

 

Podlaskie tu bys kupil za tą cenę dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy cena zakupu takiego HF-a jest wyznacznikiem jego przyrostów?

Owszem, ta rasa nie jest mięsna, ani nie ma jakichś super przyrostów, ale bilans zysków i strat kolega zrobi po sprzedaży na ubój, tak za 2 lata.Czy zrobi jakiś interes na nim to już jego sprawa, to się okaże po sprzedaży.

Ceny takich byczków mocno się wahają w różnych rejonach kraju, jakiś czas temu widziałem HFa kilkudniowego za 250 zł i jeszcze do negocjacji, za 300zł też były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ja jestem z pd wielkpolski u nas cielaki tygodniowe sa po 700-900 zl tez byłem na Podlasiu po cielaki tam od 400-600kupilem koszt transportu 50 do cielaka jeśli przywiezie się 15szt sprzedaje w wieku 19 mc srednia waga 650 kg wiec tragedii nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Na północnym mazowszu cielaki HF około tygodnia sa po 300-400 zł. I jest dużo

Edytowano przez sylwanow810i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalSte    0

Witam.

pierwszy raz na forum, podpowiedzcie proszę gdzie kupujecie cielaki mięsne i mieszańce jakie ceny interesują mnie takie po 100kg około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

sylwanow to napisz do mnie na pw bo za miesiąc chce kupic partie 15 szt może dasz rade zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Co do hf to dam wam porównanie. Mięszaniec szeroki w plecach waga 728kg poszedł po 7,5 zł/kg, hf 531kg po 6,2zł/kg- jednakowo rosły (czas, pasza) a różnica 1,3 na kilogramie i do tego waga słaba. Takie hf-y co siarę tylko spiły nie są warte więcej jak 250 za sztukę. Ostatnio kupiony limuzak za 1500 ok 100-110kg- niby drogo ale na samej różnicy w cenie to będzie droższy o 700zł od hf-a w tej samej wadze przy sprzedaży, a do tego wagę powinien mieć na pewno lepszą niż hf. I kwestia inna- aż miło popatrzeć jak taki limuzak je, nie ma problemów z chorobami narazie (odpukać)- a hf- biegunka za biegunką, zastrzyki niewiadomo co- opisałem ostatni rok jak to wyglądało. Zresztą ostatnio ojciec był u krowiarza co często bierzemy cielaki od niego- wchodzi do obory a tam całe stado wymienione już nie ma hf-ek, mięszańce, mieszańce simentalerek- dla białka pewnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Koledzy ile może się wybić byk MM w mocno typie LM (zdjęcie: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/472439-byk-mm/)

Nie sprzedawałem nigdy na WBC a mam ofertę 12,80zł netto

tylko mi namieszali bo ten co daje taką cenę twierdzi że wybicie będzie około 55% co nie jest rewelacją (mogę być przy uboju i ważeniu mięsa)

A inny daje mniej ale twierdzi że wybije się około 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wczoraj poszły dwa hf 658 7 zł z vat

hf w lepszym mięsie 654 7.2 z vat

 

łódzkie

Dzisiaj poszły 5 HF po 7zł brutto średnia waga 630kg i 2 MM po 7.30zł brutto średnia waga 750kg... Odbierała ubojnia z Rakowa

Trochę przesadziłeś z tą różnica w cenie @grzepo, no i jakoś kiepsko Ci rósł ten hf , wiadomo że hf to nie jest mięsna rasa , ale przyrosty nie są aż takie złe .

O cielakach to piszcie np tu

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/17321-gdzie-mozna-kupici-cielaki-miesne/page__view__findpost__p__1246482__hl__%2Bgdzie+%2Bkupi%C4%87+%2Bcielaki

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9715-jakie-sa-u-was-ceny-cielat/page__view__findpost__p__1060274__hl__%2Bgdzie+%2Bkupi%C4%87+%2Bcielaki

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/48258-cielaki-z-firm/page__view__findpost__p__1043971__hl__%2Bgdzie+%2Bkupi%C4%87+%2Bcielaki

 

 

@katopo niezła sztuka ,moim zdaniem , przy uczciwym ważeniu wybicie powinno wyjść minimum 60%

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Propozycja na dzisiaj 8zł brutto za simentala ale potrzymam jeszcze.

Skończcie z tymi cielakami bo to nie ten temat i będą %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

swoją drogą ten kupiec ciekawie mi opowiadał jak inni oszukują na wagach elektronicznych i przestrzegał przed tym

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Twierdził że każdy ma dorobiony pilot bezprzewodowy wielkości pilota od autoalarmu.

Po starowaniu wagi i wejściu byka naciskają na pilocie i odejmują 40-50kg.

Twierdził że taki pilocik odpowiednio zaprogramowany można kupić za 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj