akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Jurmiczek    11

Jak myślicie czy Pini Beef Końskowola która ma ruszyć od połowy stycznia z ubojem 1000szt dziennie ruszy coś z bydłem?

Edytowano przez Jurmiczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

pod warunkiem że nie będzie tak samo jak w Kutnie z trzodą gdzie tylko pośrednicy handlują bo mają ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

panowie nie podniecajcie sie tak firmą pini bef bo to nie jest do końca tak ładnie .przede wszystkim gdyby nawet brali od rolników to sami tam nie powieziecie bo najzwyczajniej to wam sie nie opłaca chyba że ktoś ma blisko,po za tym cene będziecie mieli i tak niższą od pośrednika czy wam to sie podoba czy nie ,tak jest na całym świecie że wolą z jednym pośrednikiem jak z dziesięcioma rolnikami.przede wszystkim pośrednik odwala za nich czarną robote, oni mają gotowy towar i po co im sie z chłopem użerać .po za tym interesuje ich klasa R/U czyli byk i jałówka z najwyższej półki tak że jak bydlak nie wytrzyma klasy to tylko chłopu smród pójdzie po kalesonach jak zobaczy cene za ile sprzedał.nie interesuje ich klasa O,P jak również krowy ,i co ciekawe termin płatności nie krótszy niż 21 dni tak że troche ochłońcie poczekajcie niech ruszą a ci co sprzedadzą i będą wam sie chwalić jak to dobrze wychodzi to niech wam pokażą faktury i kiedy kasa przeszła . z tym tysiącem sztuk to spora przesada jeżeli wszystko będzie OK to kiedyś może dojdą do takiej ilości na razie spuścili do dwustu, po za tym firme te otwiera włoch a kto ma troche pojęcia o handlu to wie że włosi to najwięksi oszuści i nie śmiałbym sie jak paru najaranych na dobrą cene rolników szukało kasy na sycylii .ten gościu miał ubojnie świń na węgrzech i już jest po ptakach firma zwinięta , a przy okazji położył taką firme jak SKUP POL Kotomskich którzy dawali jemu tuczniki do ubojni na węgrzech . tak że życzę dalszego jarania sie jak to będzie cacy jak Pini ruszy i owocnego handlu ( a przy okazji może ktoś zwiedzi włochy ,papieża zobaczy)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Tak zaraz wszyscy się rzucimy do Pinii Beef sprzedawać im bydło. Chodzi o to, że jeśli pojawi się nowa rzeźnia, to zejdzie więcej bydła z rynku i wzrośnie popyt a co za tym idzie, może i cena wzrośnie.

 

Sterownik nam też mówił żebyśmy się wstrzymali ze sprzedażą tydzień, dwa, bo cena pójdzie do góry. I Podniesieński mówił mi żeby po 13-tym dopiero sprzedawać, bo ma nowy kontrakt i zwiększa załogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

To z Zakładów Mokobody.

W niedziele był u nas Pawlonka - towar obejrzał i stwierdził te 8 netto co chcemy to na obecną chwilę to trochę za dużo i żeby 30 gr opuścić. My jednak za mniej jak 8 netto nie oddamy. Myślał, myślał, powiedział, że zadzwoni i pojechał.

 

A dziś był chłopak od Sterownika, potwierdził, że trzeba się tydzień wstrzymać bo coś ma ruszyć. Wezmą prawdopodobnie nasze byki żywe na eksport. I już cena do góry...

Ale zobaczymy, zobaczymy... :ph34r: Nie trzeba zapeszać.

 

Aha, wziął też od nas z podwórka (mamy wagę) od sąsiada byka 786 kg, trochę brzusiaty mieszaniec, ale miał ładny pośladek i Tadek dał za niego 7,50 brutto.

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Danda skąd masz takie wiadomości?U mnie przed świętami byki db były po 8 zł brutto a dzisiaj dzwoniłem do gościa to powiedział że cena poszła 50 gr w dół.

Edytowano przez jarek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@jarek to zadzwoń do innego ;) .

Było trochę przerwy w skupach przez święta, i teraz jest sporo towaru, cena może i chwilowo spadła.

Czy podrożeje naprawdę? Nic na to nie wskazuje raczej, ale Pożyjemy zobaczymy ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Macie może namiary na kogoś uczciwego na krowy w ok. Raciaza w mazowieckim.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

ja sprzedalem dzis krowe , ktora byla chora tylko ze jeszcze stala na nogach . Dostalem za nią 2,5 za kg:(

Edytowano przez psamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Mariuszd93 wątpię abym gdziekolwiek u mnie więcej mógł otrzymać,przed świętami cena u nich była o około złotówkę droższa niż w w innych skupach ale masz racje nie zaszkodzi podzwonić po innych skupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

ja sprzedalem dzis krowe , ktora byla chora tylko ze jeszcze stala na nogach . Dostalem za nią 2,5 za kg:(

to dosyc dobrze dostałeś ja za swoją dostałem po 2 zł i teraz mase problemów w ARiMR i prawdopodobnie sparwa trafi gdzies dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ja dzisiaj sprzedałem krowke sim wiek 28miesięcy waga 512 po 6.2 na ręke nie liczyłem aż na tyle, niepisałem faktury bo mam już troche vatu do zapłaty a kolega rano obdzwonił wszystkich bo też chce sprzedać to oferowali do 4.5max

 

sorry sprzedana do GARNCARZA z dąbrowy tarnowskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam ja jestem z okolicy Gniezna Wielkopolska i mam do sprzedania hf takie po 700kg i mi oferowali:Kobylin po 6.50,Biernacki po 6.30.i ani więcej niechcą dać może macie kogoś innego odbiorcy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danda222    3

ja skupuje bydło teraz faktycznie bydła masa bo terminy mam juz na 2 tygodnie zapisane w przód sie wyrobic nie idzie

ale tak jak mówie z 20 gr w góre pójdzie przynajmniej u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedane 10sz 1hf 2ho 4mm nie załadne 3mm ładne warzone razem 7550 brutto po 7,8 z vatem . cena całkiem dobra bo sprzedaje do tej ubojni pare lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

kotek0 a wage sprawdziles bo o tych elektronicznych to sa ciekawe historie. jak na krowe sim w tym wieku to troche malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

dziś sprzedane 10sz 1hf 2ho 4mm nie załadne 3mm ładne warzone razem 7550 brutto po 7,8 z vatem . cena całkiem dobra bo sprzedaje do tej ubojni pare lat.

 

Cena całkiem dobra owszem , ale napisz jeszcze ile % na okarmienie ? I do kogo sprzedałeś?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Teraz za ladną jałóweczkę cielną można zgarnąć lepszą kase niż za byczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj