akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

pawel885    2279

He he u mnie w okolicy wszyscy handlarze twierdzą że dokładają do interesu ale biją się o towar, dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

He he u mnie w okolicy wszyscy handlarze twierdzą że dokładają do interesu ale biją się o towar, dziwne

gdyby się bili to cene by windowali sami sobie, normalne prawo potytu-podaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Jasne będą siebie przebijać jak sami ustalają ceny na tydzień w swoim gronie każdy handlarz zawsze ustala ceny z resztą i jakoś nei widzę żeby któryś się z tego wyłamał czy to prz y skupei bydła czy trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

nie,nie che waszego syfiastego bydła.

ale to już było kolego nie ma miejscu. Obrażasz nas i to bezpodstawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu92    0

Bydło tanieje od przyszłego tygodnia w Blutexie jałówki 50gr w dół

Wszystko tanieje było,świnie ,meko a paliwo i nawóz do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszcza    0

Jestem z lubeiszczyzny .Może ktoś podać jaka jest teraz cena bydła w wadze 700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Widzę że jest tu kilka osób co sprzedaje do Blutexu... Zapisałem się u nich w kolejkę w tamtym tygodniu we wtorek i dzisiaj przyjechali. Przez tel obiecywali cenę taką jak dostałem miesiąc temu a tu dziś niespodzianka. Niestety nie była miła... Cena 50gr na kilo w dół <_< No ale sprzedałem bo nadziei na poprawę w najbliższym czasie nie widzę. Więc tak HF waga 670 kg cena 6 zł brutto a HF/simental ładnie zbudowany 780kg za 6,5zł ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu92    0

Dokładnie poprawy nie widać dlatego też dzisiaj zgłosiłem 3byki i jałówkę w piątek Blutex odbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Nie pamiętam żeby blutex dobrze płacił. Ile razy dzwoniłem do nich, gdy miałem coś na sprzedaż to oferowali mniej niż pośrednicy. Kilka mięsięcy temu rozglądalem się za ewnetualnym zbytem dla rasówek i w rozmowie usłyszałem "mięsne do 6,8 zł". Podziękowałem i już ich nie pytam o ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja osobiście bydła poniżej 7 zł za kg nie sprzedam. chyba że 30 miesiecy bedzie mijać. mam co pół roku po 10 sztuk i już nie pamiętam kiedy poniżej 7 zł sprzedawałem. chyba w 2010... góra w 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Widzę że jest tu kilka osób co sprzedaje do Blutexu... Zapisałem się u nich w kolejkę w tamtym tygodniu we wtorek i dzisiaj przyjechali. Przez tel obiecywali cenę taką jak dostałem miesiąc temu a tu dziś niespodzianka. Niestety nie była miła... Cena 50gr na kilo w dół <_< No ale sprzedałem bo nadziei na poprawę w najbliższym czasie nie widzę. Więc tak HF waga 670 kg cena 6 zł brutto a HF/simental ładnie zbudowany 780kg za 6,5zł ;[

Jakby ktoś mnie tak robił w ch..ja to bym wolał sprzedać taniej komu innemu. Jak można obiecywać cenę, a przy przejeździe obniżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Wiesz minął tydzień a wszędzie dookoła ceny obniżali. Trochę się zdziwiłem że zaoferowali tyle co ostatnio więc nie było dla mnie dużym zaskoczeniem to że dzisiaj zaoferowali mniej, tylko szkoda że o tyle...

 

Nie pamiętam żeby blutex dobrze płacił. Ile razy dzwoniłem do nich, gdy miałem coś na sprzedaż to oferowali mniej niż pośrednicy. Kilka mięsięcy temu rozglądalem się za ewnetualnym zbytem dla rasówek i w rozmowie usłyszałem "mięsne do 6,8 zł". Podziękowałem i już ich nie pytam o ceny.

Kolego szczerze ? Wole sprzedać im za 6 zł niż pośrednikowi za 7 ... Mój znajomy pracuje u nich na ubojni i mówi że wszyscy pośrednicy z okolicy przywożą do nich bydło... Więc jak to jest,płacą lepiej od Blutexu a i tak do nich oddaja ??? Odpowiedź jest prosta waga !!! Nie będę tu żadnemu handlarzowi robił reklamy ale powiem jak to się odbyło . Zobaczyłem sporo lepszą cenę niż w blutexie to się połasiłem zadzwoniłem i już za dwa dni byli u mnie.Wszystko ładnie pięknie, ładne auto, waga elektroniczna a no i właśnie. Ojciec wszedł żeby się zważyć pokazało 90 kilo więc ok wprowadzamy byka. Zawsze sprzedajemy w wadze ok 700 kilo więc już na oko widzę ile mniej więcej powinien ważyć byczek wchodzi a tam nawet 600 kilo nie było dopiero po chwili dotarło do mnie że jak ojciec stał na wadze to koleś coś tam wciskał i zorientowałem się że w tym momencie wytarowali wagę . Nic tylko kazałem im wy******lać z tej złości nawet psa chciałem wypuścić. No i od tej chwili żadnego więcej handlarza nie chce u siebie widzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

gdyby wytarował wage to pokazywałaby -90 kg także nie wiem jak patrzyliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Panowie a możecie podawać cenę jaką dostajecie czy to z vatem lub bez bo mało kto podaje, ja mam ofertę na ładnego HF 6+VAT i trochę boli ale inne gady jak dzwoniłem to 5,8 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Ja trzymam się jednego handlarza . Choć potrąca 7 % i ceny daje trochę mniejsze jak wy podajecie to bydło waży uczciwie . Wcześniej handlowałem z wieloma i nigdy byki nie ważyły po 750 kg tylko jak złapał 650 to max . Należało by sprawdzić takiego pośrednika ważąc byka wcześniej . To ,że ubojnia lub zakład płaci pośrednikowi więcej to jest normalne . Czy próbowaliście kiedyś kupić cukier w cukrowni ? To wam powiem , że w hurtowni będzie tańszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zbyszko masz racje,wszystkim się wydaję ze tylko handlarze wala nas po rogach,w ubojniach wala nas jeszcze bardziej.znam paru co pracuje w ubojniach i żaden z nich miesa do domu nie kupuje.pieknego szczupaka masz na profilowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

cena wagi to jest okolo 2tysiecy zloty,to co wygadacie ze wolicie sprzedac sztuke za ledwo 6 zl jak mozna za 6,5 i wiecej to wage macie splacona juz po sprzedazy kilku sztuk. Nie rozumiem waszego podejscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

ł-meat łuków byki poubojowo klasa O 11,40 + vat, a jak 5 sztuk to po to 11,60, więc jeszcze za dobrego byka wyjdzie przeliczając na żywą 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

cena wagi to jest okolo 2tysiecy zloty,to co wygadacie ze wolicie sprzedac sztuke za ledwo 6 zl jak mozna za 6,5 i wiecej to wage macie splacona juz po sprzedazy kilku sztuk. Nie rozumiem waszego podejscia

 

Masz rację lecz kupno wagi to wydatek dla małego hodowcy dość duży, ale dla dużego to bym się zgadzał . Najlepiej mieć wagę żeby nikt nie wiedział .

Mam znajomego co trzymał byki i kupił sobie wagę a brat handluje bydłem to powiedział ,że nikt od ciebie nie kupi . W tej chwili byków nie trzyma a waga stoi bezczynnie . Żaden mały hodowca nie dostanie takiej ceny jak duży bez kiwnięcia palcem bo handlarze nie działają charytatywnie . Kwestia jest taka aby nie dać się za dużo oszukać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Byki c-b 6,20 -6,50 +vat. Zależy jak się targujesz i jaki byk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

ł-meat łuków byki poubojowo klasa O 11,40 + vat, a jak 5 sztuk to po to 11,60, więc jeszcze za dobrego byka wyjdzie przeliczając na żywą 8 zł

tylko że oddać musisz głodne byki i tylko najlepsze osiągną 8 zł

 

oddaj dobrze opasione i napojone to cena w przeliczeniu nażywą wyjdzie ci nieco inna, znacznie niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj