Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Tomeczek_24

Tomeczek_24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:59

Ceny bydła rzeźnego 2014 Sprzedane 5 sztukdo Pini Beef:
Angus75%- 720 kg, klasa U, wybicie 63%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,76 zł/ +VAT

Angus 50%-780 kg, klasa R+,wybicie 61%,cena 13,70 zł netto--->na żywą: 8,36 zł/ +VAT

Limusine 100%- 800 kg, klasa U, wybicie 64,5%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,97 zł +VAT

Limusine 50%- 820 kg, klasa R, wybicie 58,5%, cena 13,60zł netto--->na żywą: 7,96zł +VAT

Czarno Biały - 800, klasa R-, wybicie 58,2%, cena 13,50 zł netto----> na żywą 7,86 zł + VAT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 04:02
  •  

#542 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:14

Ceny bydła rzeźnego 2014 nareszcie ktos co z pini handlował, jak z płatnoscia za te bysie , kto odbierał sami czy pośrednik , jesli można wiecej info o firmie

#543 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:29

Ceny bydła rzeźnego 2014 Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2014 - 20:34

Ceny bydła rzeźnego 2014 simy wcale nie sa takie super wybojowe, grube kosci, wielki łeb itd
najlepsze sa limousine i bbb na poubojowo
no ale jak ładne to ok 60% bedzie

Edytowany przez ventador, 10 luty 2014 - 20:36.

#545 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:05

Ceny bydła rzeźnego 2014 Ceny bydła nierealne jakie podajecie. Jeden taki (był w zeszłym tygodniu chciał wziąść byki i zapłacić przelewem) miał dzis odebrać hf po 7 zł niepojawił się.reszta pośreników płaci za hf .6,20-6,70 znów po powiecie sępóleński i tucholskim kursują oszuści oferujący najwyższe ceny! a niby byli z Nowego Sącza. :(

#546 Share Parkur

Parkur

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:38

Ceny bydła rzeźnego 2014 Jakie Firmy z Nowego Sącza ?

#547 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:49

Ceny bydła rzeźnego 2014 Dziś sprzedane 4 byki czarno białe 724 kg,737 kg,681 kg po 8 brutto,660 kg po 7.70 gorszej budowy, 2 jałówki czarno białe 560 kg i 511 kg po 7 brutto

#548 Share TomekRolM

TomekRolM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:31

Ceny bydła rzeźnego 2014 Groszek1012

Płatności w tej firmie są terminowo i bydło w miarę wychodzi u nich cenowo.

#549 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:35

Ceny bydła rzeźnego 2014

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

klasy mięsa rozpoznaje sie głównie po zadzie .udo cienkie kl.P/P+ udo normalne kl.O/O+ ładnie wysklepione tzn. wypchnięte na boki kl.R a na klasy U/E to musi być na prawde wywalone na boki i do tyłu .co ciekawe przód może być kapitał ale zad słabszy i już nie ma dobrej klasy natomiast do kapitalnego zadu przód może być słabszy i dostanie dobrą klase, chodzi tutaj o tzw. pistolet który jest najdroższy .pistolet jest to szynka razem ze schabem cietym do trzeciego żebra lub inaczej w zależności czy jest to pistolet francuski czy włoski.co do ceny to osiem zł nie jest zła szczególnie że mięso sporo spadło a jeszcze straszą obniżkami .a co do wybicia na wbc to jest sporo czynników które wpływają na wybój tj.wielkość łba ,grubość nóg,grubość skóry czy byk jest długi czy krótki jaki brzuch, głębokość mostka czy byk jest rozłożony w plecach czy plecy jak u ryby,itd itp

#550 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:45

Ceny bydła rzeźnego 2014 dostałem takie ceny jak napisałem,wiec myślę ze dobre:)a w jakim regionie 7.30 netto takie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share Patryg

Patryg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:46

Ceny bydła rzeźnego 2014 Elbląg, Pasłęk, Braniewo i okolice

Edytowany przez Marcin91, 11 luty 2014 - 16:02.
cytowanie poprzedniego posta

#552 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:09

Ceny bydła rzeźnego 2014 a co mi już da to sprawdzenie?:)

#553 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:02

Ceny bydła rzeźnego 2014 W jakiej cenie są krowy hf?

#554 Share pawlo90

pawlo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 luty 2014 - 09:27

Ceny bydła rzeźnego 2014 dziś pojechały dwa simy 900 kg i 861 kg po 8 zł waga i cena brutto . Podkarpacie

#555 Share adam87p

adam87p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:14

Ceny bydła rzeźnego 2014

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

Przeprowadzając ocenę bierze się pod uwagę najpierw całą tuszę, a potem oddzielnie: udo, grzbiet i przód.
Podział tuszy na części, które się kolejno ocenia jest następujący:
• Udziec – część tuszy od goleni do linii 2 cm poniżej spojenia kości łonowej
• Grzbiet – wszystkie mięśnie otaczające kręgosłup od linii oddzielenia uda do wysokości łopatki
• Łopatka – pozostała część tuszy
E Półtusze wybitnie umięśnione; profil udźca bardzo wypukły Udziec: bardzo zaokrąglony
Grzbiet: bardzo szeroki i wysklepiony aż do łopatki
Łopatka: bardzo zaokrąglona Mięśnie wystają nad spojeniem kości łonowej; część krzyżowa bardzo zaokrąglona
U Półtusze bardzo bobrze umięśnione; profil udźca wypukły Udziec: zaokrąglony
Grzbiet: szeroki lecz mniej rozwinięty
Łopatka: zaokrąglona Mięśnie wystają nad spojeniem łonowym; część krzyżowa zaokrąglona
R Półtusze dobrze umięśnione; profil udźca prostolinijny Udziec: dobrze rozwinięty
Grzbiet: szeroki, lecz mniej rozwinięty przy łopatce
Łopatka: umiarkowanie rozwinięta Mięśnie zrazowej górnej i część krzyżowa lekko zaokrąglone
O Półtusze średnio umięśnione; profil udźca nieznacznie wklęsły Udziec: średnio aż do słabo rozwiniętego
Grzbiet: średni do wąskiego
Łopatka: średnio rozwinięta aż do widocznego spłaszczenia Część krzyżowa z prostym profilem
P Półtusze słabo umięśnione; profil udźca wklęsły Udziec: słabo rozwinięty
Grzbiet: wąski, widoczne kości
Łopatka: płaska, aż do widocznych kości -

no bedzie tak chyba bardziej dokladniej
napiszcie cos wiecej o tym pinni beef jak wygladaja unich płatności i odbiór bydła, zjakich terenów biorą ? bo póki co to mają bardzo dobrą cenę. Tylko pytanie czy będzie ona cały czas czy może tylko aby przyciągnąć ludzi na samym początku

Edytowany przez adam87p, 11 luty 2014 - 10:22.

#556 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 11 luty 2014 - 11:00

Ceny bydła rzeźnego 2014

@mindel Ci niby z Nowego Sącza to FIRMA Słaby,bądź BOVO-wiem,że oni z pobliskim naganiaczem tam jeżdżą.Pierwsi są wypłacalni i waga pasuje a drudzy kantują ostatnio na wadze

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#557 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 11 luty 2014 - 14:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 Witam .Jaki ceny bydła w Mazowieckim ?

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#558 Share nikolajjj

nikolajjj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:konie, hodowla bydła mięsnego,

Napisany 11 luty 2014 - 16:47

Ceny bydła rzeźnego 2014

Nie sprzedawaj na WBC. Te rumuńskie simy to max 57%. Dzwoniłam do tego co my sprzedaliśmy i był przy uboju. Słabo się Wybiły.
W zeszłym roku też słabo. Niby były głównie w U, ale mało ważyły półtusze.

#559 Share Tomeczek_24

Tomeczek_24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

nareszcie ktos co z pini handlował, jak z płatnoscia za te bysie , kto odbierał sami czy pośrednik , jesli można wiecej info o firmie

Zapłata po 7 dniach, brat posiada transport, więc sami zawieźliśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:50

Ceny bydła rzeźnego 2014 Z tym wybiciem to dużo zależy komu się sprzedaje. Ale jak byki mają ok 600 kg to ja bym sprzedał na żywą tym bardziej że simy to tłuste bydło.
Ale ceny zje...ły do mnie mieli przyjechać jutro, ale z racji że nie mogą zdążyć to będą w poniedziałek. Tyle że cena już ugadana po 7,6 + vat za czystą rasę
Za Hf mówili że już dają po 5,8 i jeszcze mają spaść. Tylko na jak długo ?