Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:05

Ceny bydła rzeźnego 2014 Miara zoometryczna - wyjaśni mi to ktoś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 15:50
  •  

#362 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:21

Ceny bydła rzeźnego 2014 mam taką miarę,tylko mi się to nie sprawdza i nie używam jej.
poczytaj masz link
http://www.agrofoto....a-zoometryczna/

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#363 Share TomekRolM

TomekRolM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:40

Ceny bydła rzeźnego 2014

Co ty wygadujesz że po 3 km straci nie wiadomo ile na wadze wiadomo stres i to co miał w jelitach wypuści z siebie ale to nie będzie ubytek masy mięśniowej w znaczącym stopniu.gwarantuje ci że nadrobi to w max 2 dni no chyba że nie będziesz go karmił.to jak twoim zdaniem wychodzą na tym uczciwi pośrednicy jak bydło tak traci masę przecież oni wożą je po kilka a nawet kilkanaście godzin potem idzie na WBC a tam i tak liczy się waga półtuszy.

Napisałem, że straci nie wiadomo ile?????? Napisałem że straci. Woziłeś kiedyś byka i ważyłeś go? Zapewne nie. Spróbuj to wtedy zobaczysz i się przekonasz. A ci pośrednicy to bardzo rzadko sprzedają bydło rozliczając się za żywą wagę tylko sprzedają poubojowo. Ty nie masz w ogóle pojęcia na temat schematu przyrostu bydła. Na byka po przejażdżce wpływa bardzo dużo czynników głównym jest stres to on powoduje, że organizm byka ogranicza w sposób drastyczny na przyswajanie pokarmu a także powoduje wytworzenie tzn. dzikich substancji które powodują używanie większej ilości energii.

Oczywiście jest wiele innych czynników tłumaczących spadek masy o której ja wspomniałem ale to sobie doczytaj bo to nie jest temat o biologi czy tam o czymś tylko o cenie bydła ;) .

#364 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:41

Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzięki tak myślałem że chodzi o te mierzenie, u nas niektórzy mierzą obwód klatki i razy 3 ale też się niesprawdza.

#365 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 08:22

Ceny bydła rzeźnego 2014 Wg miary zoometrycznej powinny mieć 680 kg i 614 kg odpowiednio 210 cm i 201 cm. Nic nie sprawdzałem na wadze skoro ważyły więcej niż zakładałem, żeby nie robić z siebie idioty. Byczki po 19 miesięcy na samym sianie i śrucie.

#366 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 27 styczeń 2014 - 12:48

Ceny bydła rzeźnego 2014 Stara krowa na rzeź (700kg, 8% potrącenia) - 4,90 zł brutto (lubelskie)

#367 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:11

Ceny bydła rzeźnego 2014 JAK CENY W DOLNOŚLĄSKIM?? DOKŁADNIEJ W BYŁYM JELENIOGÓRSKIM?? MAM KILKA SZTUK I NIE WIEM CZY CENA COŚ RUSZYŁA W TYM TYGODNIU?? KOGO POLECACIE??

#368 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:39

Ceny bydła rzeźnego 2014

Napisałem, że straci nie wiadomo ile?????? Napisałem że straci. Woziłeś kiedyś byka i ważyłeś go? Zapewne nie. Spróbuj to wtedy zobaczysz i się przekonasz. A ci pośrednicy to bardzo rzadko sprzedają bydło rozliczając się za żywą wagę tylko sprzedają poubojowo. Ty nie masz w ogóle pojęcia na temat schematu przyrostu bydła. Na byka po przejażdżce wpływa bardzo dużo czynników głównym jest stres to on powoduje, że organizm byka ogranicza w sposób drastyczny na przyswajanie pokarmu a także powoduje wytworzenie tzn. dzikich substancji które powodują używanie większej ilości energii.

Oczywiście jest wiele innych czynników tłumaczących spadek masy o której ja wspomniałem ale to sobie doczytaj bo to nie jest temat o biologi czy tam o czymś tylko o cenie bydła ;) .

Byk może stracić sporo, ale głównie z tego co zjadł przed odstawą, a wiadomo ile może zjeść. Widziałem przypadek jak wygłodniały byk wypił ok 100l wywaru z gorzelni. Pośrednicy dobrze patrzą czym jest karmiony i zwracają uwagę na poidła. Mam znajomego który skupuje byki i mówił mi że miał przypadek że po przeważeniu szt przez jakieś 6 km różnica na wadze była 70 kg, aż się lało z samochodu

#369 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:53

Ceny bydła rzeźnego 2014 Ale na pewno nie ma znaczącego ubytku masy mięśniowej jak to twierdzi TomekRolm

Edytowany przez jarecki7, 27 styczeń 2014 - 20:37.

#370 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:38

Ceny bydła rzeźnego 2014 uważajcie firma kopi znów pojawiła się na rynku.jak szybko przyjechali,jeszcze szybciej odjechali.
dowiedziałem się tylko,że teraz to płacą pieniądze na rękę.
cenę jaką mi oferowali to 7,7+wat.

Edytowany przez matingus, 27 styczeń 2014 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:55

Ceny bydła rzeźnego 2014 To jak na rękę to dobrą cenę ci dawali to czemu im nie sprzedałeś

#372 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:01

Ceny bydła rzeźnego 2014 chciałem 8zł,na razie nie chcą dać.
jak się zdecydują to mają mi dać znać.z tego co się dowiedziałem to mają bić rytualnie.
na skupie u Mnie max 7,3za mm

#373 Share TomekRolM

TomekRolM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 22:44

Ceny bydła rzeźnego 2014

Byk może stracić sporo, ale głównie z tego co zjadł przed odstawą, a wiadomo ile może zjeść. Widziałem przypadek jak wygłodniały byk wypił ok 100l wywaru z gorzelni. Pośrednicy dobrze patrzą czym jest karmiony i zwracają uwagę na poidła. Mam znajomego który skupuje byki i mówił mi że miał przypadek że po przeważeniu szt przez jakieś 6 km różnica na wadze była 70 kg, aż się lało z samochodu

Z tego co zjadł to pewne i co piszesz to święta prawda ja też widziałem takie myki nie wspominałem o nich bo nie wiem czy ktoś by mi uwierzył. Ale i spada także waga tłuszczu i mięśni. Wcześniej pisałem że nie ma sensu wożenia byka by go zważyć w kilku miejscach bez takiego karmienia co stosują ludzie przed sprzedażą.

jarecki7

ale w którym miejscu ja napisałem, że są ZNACZĄCE ubytki masy??? Ubytki są a i przyrost jest ZNACZNIE spowolniony w pewnym okresie po przejażdżce.

Edytowany przez TomekRolM, 27 styczeń 2014 - 22:47.

#374 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:12

Ceny bydła rzeźnego 2014 a jak w lodzkim ceny bydła???podobno byki po7.20 plus wat. i drozeja

Edytowany przez nikolas29, 28 styczeń 2014 - 08:15.

#375 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 Jak się ceny zapowiadają w przeszłości trzymać czy sprzedawać byka

Edytowany przez mammut1, 28 styczeń 2014 - 08:17.

#376 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:17

Ceny bydła rzeźnego 2014 Mammut1 z jakich okolic jesteś?

#377 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:00

Ceny bydła rzeźnego 2014 Handlował ktoś z nimi Zakład Mięsny Włodzimierz Kryszak niby płaci przy odbiorze.

#378 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:55

Ceny bydła rzeźnego 2014 ten Kryszak to ma firme o nazwie Kryszpol??????????

#379 Share kamils1118

kamils1118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 12:56

Ceny bydła rzeźnego 2014 Witam, mam na sprzedanie byka 50% LM, wiek 14 miesiecy, waga okolo 450kg. Jestem z warm-maz, jaka cene moglbym za niego dostac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:34

Ceny bydła rzeźnego 2014

Handlował ktoś z nimi Zakład Mięsny Włodzimierz Kryszak niby płaci przy odbiorze.

chodzi o tę firmę: http://www.zmkryszak.ovh.org/ ??