Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Lukasz1985

Lukasz1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:39

Ceny bydła rzeźnego 2014 Czy ktoś ostatnio handlował z firmą Agra-Podlasie Sp. z o.o z Duchnowa ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 04:18
  •  

#342 Share TomekRolM

TomekRolM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:48

Ceny bydła rzeźnego 2014 Napewno nie ma co bydlęcia wozić to się mija z celem kto pisze żeby byka ważyć w paru miejscach to ma mało wiedzy na ten temat. Podczas każdego przewozu zwierze (bydło) traci na wadze i jeśli zawieziemy np. dzisiaj gdzieś byka i zrobimy z nimok 3 km i go przywieziemy spowrotem to za tydzień oby ważył tyle co waży dzisiaj.

#343 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:45

Ceny bydła rzeźnego 2014 Handluje ktoś z Piotrem Wojciechowskim(skupuje dla Łuniewskich) w kujawsko pomorskim , zielona klatka z niebieską kabiną. Jakie macie opinie o tym skupujacym?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:37

Ceny bydła rzeźnego 2014 Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

#345 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:09

Ceny bydła rzeźnego 2014

Napewno nie ma co bydlęcia wozić to się mija z celem kto pisze żeby byka ważyć w paru miejscach to ma mało wiedzy na ten temat. Podczas każdego przewozu zwierze (bydło) traci na wadze i jeśli zawieziemy np. dzisiaj gdzieś byka i zrobimy z nimok 3 km i go przywieziemy spowrotem to za tydzień oby ważył tyle co waży dzisiaj.

Co ty wygadujesz że po 3 km straci nie wiadomo ile na wadze wiadomo stres i to co miał w jelitach wypuści z siebie ale to nie będzie ubytek masy mięśniowej w znaczącym stopniu.gwarantuje ci że nadrobi to w max 2 dni no chyba że nie będziesz go karmił.to jak twoim zdaniem wychodzą na tym uczciwi pośrednicy jak bydło tak traci masę przecież oni wożą je po kilka a nawet kilkanaście godzin potem idzie na WBC a tam i tak liczy się waga półtuszy.

#346 Share nadzio

nadzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO MIĘSNE

Napisany 25 styczeń 2014 - 23:14

Ceny bydła rzeźnego 2014 Uważajcie na Stabrawe bo kantuje na wadze. Gość od ważenia miał zaszyty w kurtce magnes i nim naciągał wagę. Robili tez inaczej- zawsze przyjeżdżali we trzech i kierowca zostawał w aucie jak dwóch gości poszło z gospodarzem wyprowadzać byka to on biegł do wagi i kręcił w niej takim kółkiem. Ja miałem zważonego byka miał 623 kilo na wadze w skupie złomu a u nich 514. Najlepsze było to że jak weszli do obory to powiedzieli ze on nawet 500 kilo nie ma( był mały ale ubity mieszaniec z angusem). Zamknąłem bramę i powiedziałem że albo mi go zważą uczciwie albo dzwonie na policje. Zabrali się i od tamtej pory jakieś 5 lat ich już nie było w naszych stronach, bazę w sąsiedniej wiosce też zlikwidowali. Ludziska ważcie bydło bo to wasza ciężka praca i uczciwie zarobione pieniądze. Teraz handluje tylko z Oponiem- auto na wagę potem wpędzam byki i jeszcze raz jadę na wagę.

Edytowany przez nadzio, 25 styczeń 2014 - 23:22.

#347 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 23:22

Ceny bydła rzeźnego 2014

Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

Chyba się nie zdarzy :) . Ja wagę pod mieszalnik kupiłem za 1500 zł z 4 sensorami do 8 ton. Wystarczy jakiś zgrabny postument i jak kolega pisze można przenosić, przewozić. Tylko oczywiście nie ma na taką wage lagalizacji, ale to akurat przy sprzedaży rolnikowi potrzebne nie jest.

#348 Share lszczepa1

lszczepa1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 09:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

Handluje ktoś z Piotrem Wojciechowskim(skupuje dla Łuniewskich) w kujawsko pomorskim , zielona klatka z niebieską kabiną. Jakie macie opinie o tym skupujacym?

ja mu oddaje byki, ceny rewelacujnej nie ma ale nie zdażyło sie żeby na wadze kombinował (byki mam zawsze przeważone)
On skupuje dla łuniewskich w okolicach grudziądza i kwidzyna, faktury są od łuniewskich płatnośc 14 dni

#349 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 09:49

Ceny bydła rzeźnego 2014

przed kantami trzeba sie bronić, ale nasuwa sie pytanie co FERDEK07 byś zrobił gdyby okazało sie że pierwszego kupca waga jest OK a inne zaniżają normalne że byś po niego zadzwonił ale czy szanując jego czas ,paliwo ,opuścił byś na cenie przecież gościu poniósł by jakieś koszty dojazdu i jak wspomniałem czas .wczoraj sprzedane byki 6 sztuk waga 616/680 cena od 7zł do 8zł

hah a handlarz szanuje mój czas, samo to że przyjedzie i pokażę mu bydlaka i pogadam to już zajmuje mój czas, a paliwo, heh wszak 1,5 roku chodzę przy bydlaku, a ktoś łaskę zrobi że raz przyjechał, nie jeden handlarz przyjechał i pojechał z niczym, zresztą ja rzadko dzwonię po handlarzy, średnio co tydzień ktoś jest, a Ci co kupują regularnie sami zaglądają, nikt się nie żałował że stracił czas paliwo, każdy chce zarobić, ja dbam o swój interes, żałować handlarzy nie zamierzam, bo jak handlarz ma okazję to od jakiegoś dziadeczka starej babki czy alkoholika bydlaka potrafi kupić za 1/3cią ceny i jakoś skrupułów potem z tego nie ma opuszczać z ceny czy współponosić koszty biednego handlarza nie zamierzam

Edytowany przez Ferdek07, 26 styczeń 2014 - 10:14.

#350 Share bystra

bystra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 10:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

sprzedawał ktoś do pośrednika Andrzej Milanowski .Jakie opinie?

Wiem trochę późno się odzywam ale jeśli chodzi o Milanowskiego z Bargłowa to sprzedawałam 2 razy po 3sztuki i z wypłacalnością nie było problemu w ciągu tygodnia pieniądze były na kącie, a co do ważenia to gwaranci nie daję niby żadnych skarg nie słyszałam ale on u nas to dopiero nie cały rok skupuje więc nie wiadomo na co go stać. Jeśli można wiedzieć to kolega z jakich okolic?

Edytowany przez bystra, 26 styczeń 2014 - 10:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share lukaszwlkp

lukaszwlkp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team Rolnictwo, enduro/cross

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:09

Ceny bydła rzeźnego 2014

Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

Kolego mógłbyś dać link jaka to waga ?

#352 Share Michael1234

Michael1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 12:41

Ceny bydła rzeźnego 2014 Moje zdanie jest takie ze jak ktos bedzie chcial oszukac to i tak oszuka

#353 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:48

Ceny bydła rzeźnego 2014 W piątek sprzedałem dwa hf jeden 647kg po 7.20 brutto a drugi 703 kg po 7 brutto woj łodzkie 6% odrzut. A jak w innych rejonach cena przedstawia się bo ktoś pisał po 7.80 za hf prawda to ?

#354 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:51

Ceny bydła rzeźnego 2014 takie ceny w łódzkim są , do kogo sprzedałeś ?

#355 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:27

Ceny bydła rzeźnego 2014 Do Rakowa z domu zabrali, waga mnie zaskoczyła bo wg cm powinny mieć 20 i 30 kg mniej a miały więcej

#356 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:34

Ceny bydła rzeźnego 2014 co do wag na złomach w suwałkach na jednym złomie ważę 70 kg a na drugim za ok dwa tygodnie 90 strasznie przytyłem

#357 Share piotr123456789

piotr123456789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:22

Ceny bydła rzeźnego 2014 20kg to nie 100kg sprzedaj 3 sztuki po 750 kg i niech na każdej utną 70kg

#358 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:04

Ceny bydła rzeźnego 2014

Do Rakowa z domu zabrali, waga mnie zaskoczyła bo wg cm powinny mieć 20 i 30 kg mniej a miały więcej

Jak powinny mieć mniej ! ? masz wagę w oczach ?

#359 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:56

Ceny bydła rzeźnego 2014 kolega ma na myśli wagę odczytaną z miary zoometrycznej. panowie jaka jest max cena za jałówki mieszańce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:51

Ceny bydła rzeźnego 2014 sprzedalem jalowke 500kg ho x lm po 7.2zl woj mazowieckie