Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#281 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:46

Ceny bydła rzeźnego 2014 Witam,jestem mlodym rolnikiem ( dokladnie to rolniczka :P ) . Z woj lubelskiego, powiat chelmski. Chcialam sie zapytac,czy sprzedawaliscie bydlo do Szostaka,- STANPOL. W zeszlym roku sprzedawalam im 2 sztuki po ok 400 kg, kasa byla po 3 dniach na kacie. Teraz jednak mam 3 w wadze ok 700 kg, i tak sobie mysle,ze by byla lipa jakby mnie wyrolowali.... Czy ktos,cos o nich wie,.... ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 03:29
  •  

#282 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:34

Ceny bydła rzeźnego 2014 Ceny rosną w oczach:) ponad 13 netto za R, Sokołow placi 11.90 za O netto a Luków 12.30 za O:) widze ze w innych zakladach o wiele wyzsze ceny

#283 Share agroutasz

agroutasz

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 11:34

Ceny bydła rzeźnego 2014 w oczach moze ceny rosną ale jak przychodzi rozliczenie na wbc już tak wesoło nie jest

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share barttt

barttt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 11:40

Ceny bydła rzeźnego 2014 własnie, potem wielkie rozczarowanie:)

#285 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:13

Ceny bydła rzeźnego 2014 rosną rosną. Biernacki daje już max 7.70netto za mm i 7.20 zł za hf.

#286 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:24

Ceny bydła rzeźnego 2014

Witam,jestem mlodym rolnikiem ( dokladnie to rolniczka :P ) . Z woj lubelskiego, powiat chelmski. Chcialam sie zapytac,czy sprzedawaliscie bydlo do Szostaka,- STANPOL. W zeszlym roku sprzedawalam im 2 sztuki po ok 400 kg, kasa byla po 3 dniach na kacie. Teraz jednak mam 3 w wadze ok 700 kg, i tak sobie mysle,ze by byla lipa jakby mnie wyrolowali.... Czy ktos,cos o nich wie,.... ???

W zeszłym roku też wiem że płacił , teraz to nie słyszałem żeby coś się zmieniło , ale wiem że kombinuje z wagą .
Wójcik płaci gotówką z vat , tylko musisz sobioe sama wpłacić na konto i wysłać mu potwierdzenie . Krowiński tez jest w 100% wypłacalny

Skąd dokładniej jesteś? ja też z chełmskiego

Edytowany przez mariuszd93, 23 styczeń 2014 - 15:25.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#287 Share dachu221

dachu221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 biernacki moze płaci ale z wagi po 80 dych leci

#288 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:23

Ceny bydła rzeźnego 2014 dzieki za odpowiedz :) ja z gm. Sawin, a Ty ?

#289 Share gryli319

gryli319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 Fakt faktem tu się sprawdza powiedzenie 30 gr do przodu 60kg w plecy
ten kto sprzedaje większe ilości to wie z kim handlować a kogo unikać , także niektórzy więdzą o kim piszę.
Nie dajcie się oszukać wage można nabyć w cenie ok 2 tyś.Przecież jeżeli sprzedajecie kilka sztuk na raz to możecie starować samochód.
A wracając do cen to ubojnie specjalnie podnoszą teraz ceny (podpisywanie nowych kontraktów na ten rok oraz pojawienie się nowej ubojni) aby ich dostawcy im nie uciekli , zaś po pewnym czasie ceny wrócą do tych jakie są.
Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

#290 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:15

Ceny bydła rzeźnego 2014 Krowiński R. z okolic Kielc jest wypłacalny dobrze płaci tylko z tą wagą kombinuje i już nie handlujemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:33

Ceny bydła rzeźnego 2014 @grili masz rację ja tak robię jak sprzedaję większą ilość.
jest tylko jedna wada,nie wiadomo ile ważył każdy byk.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#292 Share dachu221

dachu221

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:41

Ceny bydła rzeźnego 2014 logicznie jesli ktos mysli to wiadomo ze jak cena jest przepłacona to gdzies jest haczyk.......ale kij ma dwa końce wina jest po stronie rolnika jak i handlaza bo nie którzy rolnicy robia sobie licytacje i zapraszaja kilku handlarzy ... ja osobiscie trzymam sie jednego i nie szukam atrakcji gdzie za hf teraz mi zapłaci ktos 7.2 netto bo w to nie uwierze ja osobiscie liczyc umiem

#293 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:57

Ceny bydła rzeźnego 2014 wczoraj ktoś pisał 7,90 brutto za hf,a mi za mm nie chcą tyle dać ..... chyba źle mi z oczu patrzy :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#294 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:22

Ceny bydła rzeźnego 2014 właśnie miałem z Biernackim pohandlować ale tu piszecie że kreci na wadze, czy to prawda??
jak go sprawdzić ze nie przycina na wadze??

niewiem czy warto zaczynać z nim współprace prosze o wasze rady opinieo nim

#295 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:32

Ceny bydła rzeźnego 2014 Zważyć bydło na innej wadze i zobaczyć ile wyjdzie u niego , albo kazać mu starować samochód na pewnej wadze samochodowej , załadować bydło i zważyć

#296 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:32

Ceny bydła rzeźnego 2014 a duzo sztuk masz do sprzedania?

#297 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:46

Ceny bydła rzeźnego 2014 wystarczy podzwonić po ubojniach, ceny przeważnie różnią sie o 20 gr w zależności od rodzaju bydła a handlarze czyli pośrednicy w większości przypadków mają nawet o 50 gr lepsze ceny niż ubojnie
to powinno budzić podejrzenia
ja handluje tylko bezpośrednio do ubojni, taniej ale pewniej

#298 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:10

Ceny bydła rzeźnego 2014

logicznie jesli ktos mysli to wiadomo ze jak cena jest przepłacona to gdzies jest haczyk.......ale kij ma dwa końce wina jest po stronie rolnika jak i handlaza bo nie którzy rolnicy robia sobie licytacje i zapraszaja kilku handlarzy ... ja osobiscie trzymam sie jednego i nie szukam atrakcji gdzie za hf teraz mi zapłaci ktos 7.2 netto bo w to nie uwierze ja osobiscie liczyc umiem

w końcu jakiś poukładany człowiek co naprawde jest rzadkością .Masz kolego racje że trzymasz sie jednego sprawdzonego kupca i na pewno że tak powiem szanujecie sie na wzajem ,ty jemu nie wyskakujesz z cenami typu, ktoś tam dał, ktoś tam powiedział,a myśle że twój kupiec też nie podchodzi do ciebie śmiesznie typu, od dzisiaj staniało albo jakieś inne bajki .ci co ściągają paru kupców do wyceny i mają sie za mocno cwanych najwięcej na tym tracą ,bo oczywiście cene dostaną dobrą jak ktoś tu pisał HF 7,90 brutto wszystko OK tylko z wagi ma zdjęte 100kg albo i lepiej.jeżeli ktoś ma odrobine rozumu to szybko sobie wyliczy że ta cena jest NIE REALNA .cena na wbc jest 12,50 klasa O ,(bo nikt mi nie powie że HF dostał klase R) i proste liczenie 12,50 *55%=6,88 netto +7%wat=7,36 brutto gdzie reszta do 7,90 pytam sie gdzie ?charytatywnie jeżdżą? a tak na marginesie to 55% u HFa to rzadkość przeważnie jest do 53% to cena wychodzi jeszcze ciekawiej .

wystarczy podzwonić po ubojniach, ceny przeważnie różnią sie o 20 gr w zależności od rodzaju bydła a handlarze czyli pośrednicy w większości przypadków mają nawet o 50 gr lepsze ceny niż ubojnie
to powinno budzić podejrzenia
ja handluje tylko bezpośrednio do ubojni, taniej ale pewniej

to że handlarze mówią ceny większe niż ubojnia nie jest wcale dziwne rzecz w tym że mają nawet o złotówkę cene większą niż rolnik ,

#299 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:16

Ceny bydła rzeźnego 2014 u nas akurat biernaccy biorą na bazie w gsach i tam ta waga dobrze waży. Nie raz jak samochód się spóźnia to ważymy worki z nawozem i się zgadza. Tylko te ich terminy płatności mnie odstraszają. A dlaczego handlarze mają lepsza cenę niż zakłady. Dlatego że handlarz codziennie przywozi kilkanaście sztuk do zakładu i ma cenę o 1zł za kg wbc wyższa niż rolnik. @Bluecows zawołaj handlarza który dobrze płaci. Niech ci zważy byka wyceni a potem powiedz że się rozmyśliłeś i sprzedaj go do zakładu na wbc. Potem porównaj rozliczenie z tym co ci proponował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:35

Ceny bydła rzeźnego 2014 gdzieś czytałem żeby sprawdzić czy nie oszukują na wadze, trzeba się zważyć samemu na ich wadze a następnie byka i wskoczyć na waga do tego byka i po odjęciu musi się zgadzać nasza waga (człowieka) co o tym myślicie?
biernacki daje mi wiecej o 50gr od pozostałych handlarzy wiec mnie kusi aby jemu to opchnąć. tylko niepokoi mnie dlaczego daje aż o tyle wiecej ??