Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#2641 Share slawekpodlasie30

slawekpodlasie30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 07:22

Ceny bydła rzeźnego 2014 Po pierwsze nie pracowałem ani nie pracuje w sokolowie. Podajesz przykład jakiejś skrajności. Też mogę wymienić kiedyś krowa kupiona na punkcie skupu po przejechaniu na zakład 4 godz straciła 100 kg lekarz który miał nadzór dwa razy badał czy była cieplna. Ona nie była okarmiona tylko opierd..... Drugi przyklad jalowki chodzily na luza i w 10 szt bylo 5 starych ponad 3 lata.a rolnik klekal na kolana ze wszystkie młode. Zaplacone za jalowki a mięso sprzedane w krowie. I co mam mówić ze wszyscy rolnicy tacy są albo ze i Ty taki jesteś? Nie oskarzaj mnie jak nie masz ku temu podstaw. Podaj adres chętnie przyjade i porozmawiamy. W przeciwieństwie do Ciebie nie będę Cię bił batem tylko zabiore z sobą na ubojnie i zobaczysz jak wygląda <od kuchni>. Sam kiedyś przeplacilem nawet więcej niż 50 gr. Brakowało 20 jałowek do lodówki a ze to była ostatnia dostawa na tamten kontrakt to kare byśmy taką zapłacili za nie wywiązanie się z umowy ze ho ho.
Poczytaj ile ubojni jest na skraju bankructwa przez embargo rosyjskie. Jak szła Turcja wszyscy dobrze zarabiali i rolnicy i ubojnie. Nie było problemu ze sprzedażą mięsa. Tobie jak cena nie odpowiada to nie sprzedajesz jak nie musisz. Ubojnia natomiast jeśli Włoch lub Hiszpan byka nie chce bo mu nie odpowiada to musi go sprzedać na kraj bo mięso traci swoją przydatność do spożycia. A cena za byka pelnowagowego na kraju jest ok 1,5 zł mniej niż na export.

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)
sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!!

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 23:05
  •  

#2642 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 08:35

Ceny bydła rzeźnego 2014

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik  skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr  jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)

sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad  wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!! 

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz  a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

Ja nie mówię że to jest R mam inne lepsze byki które są w R a może co nie które w U. Tylko że 3 sztuki z 11 to rw podobne do tego ze zdjęcia.

760x55%=418 kg mięsa

418x12.50=5225 brutto

Tak to się liczy

#2643 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 09:44

Ceny bydła rzeźnego 2014 @sławek może wytłumaczysz o co chodzi że za jałowke 30 miesięcy dostaniesz po góra 5zł a za taka 29 miesięcy 6.50zł tak samo jak przyznasz się że jest po cielaku zaraz cena w dół. Badanie na bse to parę złotych a mięso jest takie samo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2644 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 10:00

Ceny bydła rzeźnego 2014

Akurat ostatnio jak sprzedawałem,a w ciągu 4ms poszły 3sztuki w tym 2mieszańce to zawsze czy ma poniżej 2lat-zawsze miały,ostatnia sztuka jałówka po LM miała 695kg,kupujący stwierdził że 'trudno,szef nie zarobi'. dopytałem o co z tym chodzi,pracownik powiedział że za jałówki w wieku do 24mc i w jakimś przedziale wagowym tz pułtuszy mają plus 5% premii, z tym że z takiej 700kg będzie za duża. Oczywiście poszła w cenie ustalonej 6.50netto. lecz widać że na tych mniejszych zarabiają więcej. Tylko jakoś w cenniku dla rolnika nie jest to uwzględnione...

#2645 Share Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 10:06

Ceny bydła rzeźnego 2014

Panowie po ile teraz byki hf waga 300-500kg na zywa? woj.warminsko-mazurskie

#2646 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 26 listopad 2014 - 10:38

Ceny bydła rzeźnego 2014

@sławek może wytłumaczysz o co chodzi że za jałowke 30 miesięcy dostaniesz po góra 5zł a za taka 29 miesięcy 6.50zł tak samo jak przyznasz się że jest po cielaku zaraz cena w dół. Badanie na bse to parę złotych a mięso jest takie samo.

damian dla takich cwaniaczkow jak slawek kazdy pretekst do zbicia ceny jest dobry !! jak ktos ci be

dzie wciskal kit ze powyzej 30 mies. to badanie na BSE to gon gada z podworka :                                                                                                                                                                                                        Dnia 4 lutego 2013 r. weszła w życie decyzja wykonawcza Komisji 2013/76/UE
zmieniająca decyzję 2009/719/WE upoważniającą niektóre państwa członkowskie do zmiany
swoich rocznych programów monitorowania BSE (Dz. Urz. UE L 35 z 06.02.2013, str. 16). Daje
ona państwom członkowskim możliwość zmiany dotychczasowych rocznych programów
monitorowania.
W związku z powyższym od dnia 1 stycznia 2014 r. w Rzeczypospolitej Polskiej,
w grupie zwierząt poddawanych normalnemu ubojowi do badania w kierunku BSE, będzie
kwalifikował wiek powyżej 96. miesiąca życia.                                                                                                                                                                JUZ W 2011ROKU BADANIU W KIERUNKU BSE PODLEGALY SZTUKI POWYZEJ 72 MIESIECY !!!! A te cwaniaczki jeb...li nas jak mogli i wciskali kit ze 300 zł za badanie

Edytowany przez marijusz, 26 listopad 2014 - 11:17.

#2647 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 26 listopad 2014 - 11:12

Ceny bydła rzeźnego 2014

Po pierwsze nie pracowałem ani nie pracuje w sokolowie. Podajesz przykład jakiejś skrajności. Też mogę wymienić kiedyś krowa kupiona na punkcie skupu po przejechaniu na zakład 4 godz straciła 100 kg lekarz który miał nadzór dwa razy badał czy była cieplna. Ona nie była okarmiona tylko opierd..... Drugi przyklad jalowki chodzily na luza i w 10 szt bylo 5 starych ponad 3 lata.a rolnik klekal na kolana ze wszystkie młode. Zaplacone za jalowki a mięso sprzedane w krowie. I co mam mówić ze wszyscy rolnicy tacy są albo ze i Ty taki jesteś? Nie oskarzaj mnie jak nie masz ku temu podstaw. Podaj adres chętnie przyjade i porozmawiamy. W przeciwieństwie do Ciebie nie będę Cię bił batem tylko zabiore z sobą na ubojnie i zobaczysz jak wygląda <od kuchni>. Sam kiedyś przeplacilem nawet więcej niż 50 gr. Brakowało 20 jałowek do lodówki a ze to była ostatnia dostawa na tamten kontrakt to kare byśmy taką zapłacili za nie wywiązanie się z umowy ze ho ho.
Poczytaj ile ubojni jest na skraju bankructwa przez embargo rosyjskie. Jak szła Turcja wszyscy dobrze zarabiali i rolnicy i ubojnie. Nie było problemu ze sprzedażą mięsa. Tobie jak cena nie odpowiada to nie sprzedajesz jak nie musisz. Ubojnia natomiast jeśli Włoch lub Hiszpan byka nie chce bo mu nie odpowiada to musi go sprzedać na kraj bo mięso traci swoją przydatność do spożycia. A cena za byka pelnowagowego na kraju jest ok 1,5 zł mniej niż na export.

sławek ja bylem na kilku zakladach na podlasiu i na kilku w mazowieckim Powiedz na ktory chcialbys mnie zabrac pewnie chetnie skorzystam jasli nie bylem tam wczesniej !!Ciekawi mnie gdzie  na ubojnie wpuszczaja wycieczki zeby zwiedzaly zaklad Musisz miec dobre znajomosci skoro mozesz wprowadzic kogos nie powiazanego z dana partia bydla ale mniejsza o to Przypomina mi sie ubojnia w Brzeźnicy za czasow kiedy nalezala do ZMB jak to dyrektor przekonywal mnie ze u nich nie ma zadnego kanciarstwa i mozliwosci oszustwa wagi elektroniczne (nowosc w tamtym okresie )Sprzedalem jeden samochod na probe bodajze 14 sztuk Byki sklasyfikowane ,cena ustalona, sprzedaz na wage żywą  (kierowca nie wiedzial o tym) zaladowalismy byki jedziemy na ubojnie przejazd trwal ok 3 godz Rozmawiam z kierowca na temat ucziwosci i klasyfikacji poubojowej Wszystko super cacy ale propozycja kierowcy jak dam kilka stowek to on wie do kogo zagadac i byki wyjda tak ze duzo na tym skorzystam ( czyli jesli mi dopisali by to innemu rolnikowi musieli by ukrasc !!!)Wyjasnilem ze sprzedaz na wage zywa ja jade tyko pilnowac wagi Na ubojni zanioslem umowe i paszporty bydla a w miedzy czasie pracownicy zaczeli rozladowywac wracam patrze na zapisane wagi byk wazony u mnie 590kg wedlug nich 520kg drugi umnie 615 unich 560 Zatrzymalem rozladunek zadzwonilem na bialystok do dyrektora  zaczelem straszyc telewizja I panowie dostali innych obrotow ustawili wage ktora podobno zsunol wczesniej wazony agresywny byk i wczystko odbylo sie tak jak byc powinno malo tego niektore byki wazyly tyle samo co u mnie na wadze a dwa nawet wiecej po 3 godzinach transportu Tak to jest z uczciwoscia naszych ubojni !!

#2648 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 26 listopad 2014 - 12:45

Ceny bydła rzeźnego 2014

Badanie na BSE od 8 roku , cena badania ok .13zł   http://bip.kprm.gov....zwalczania.html  http://legislacja.rc...kument87536.PDF

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 26 listopad 2014 - 12:56.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#2649 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 12:56

Ceny bydła rzeźnego 2014

Panowie czy to prawda że Sokołów obciął dziś stawki , bo miałem dziś taki telefon , aż nie chce mi się wierzyć . Nie mam numeru do ubojni , jak ktoś może niech sprawdzi i da znać , dzięki .

#2650 Share jack87

jack87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Szerokie pojęcie Konstrukcji i Budów ;)

Napisany 26 listopad 2014 - 13:13

Ceny bydła rzeźnego 2014

Witam mój brat oddal ostatnio mieszankę simentalska po 7,50 za 690 kg świętokrzyskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2651 Share Luki223

Luki223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 13:21

Ceny bydła rzeźnego 2014

Propozycja za jałówkę ho ok 550 kg - 6,2 z vat  , narazie się wstrzymałem woj. war-maz

Edytowany przez Luki223, 26 listopad 2014 - 13:25.

#2652 Share marcinsikora

marcinsikora

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 16:42

Ceny bydła rzeźnego 2014

jaka cena za byki woj małopolskie ? polecie dobrego kupca

#2653 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:23

Ceny bydła rzeźnego 2014

czas zacząć współpracować razem - produkować dobrą wołowinę  i wysyłać bezpośrednio do grecji włoch czy chociażby niemiec a nie dawać zarobić handlarzą stosującym nielegalne praktyki w oszukiwaniu na wadzę czy chociażby  wciskaniu ciągłego kitu , że cena spada

#2654 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 listopad 2014 - 17:29

Ceny bydła rzeźnego 2014

Handluje  ktoś  z  człowiekiem o  nazwisku  

Bogdański ? Mariusz  chyba ,kupuje  w  lubelskim 

Odpowie  ktoś? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#2655 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:37

Ceny bydła rzeźnego 2014

damian dla takich cwaniaczkow jak slawek kazdy pretekst do zbicia ceny jest dobry !! jak ktos ci be
dzie wciskal kit ze powyzej 30 mies. to badanie na BSE to gon gada z podworka

ja mam na tyle dobrze że mój odbiorcą wiele nie marudzi patrzy tylko w paszport i wszystko co ma mniej niż 30 miesięcy to jałowka. Ale to co niektórzy skupujący wyrabiają to woła o pomstę do nieba. Wymyślili że bydło ma mieć nie więcej jak 24 miesiące a za starsze tną cenę. Przy tych cenach cieląt jak byk nie ma przy sprzedaży 700kg na czysto to nie zostaje z niego nic. Albo w druga stronę. Znajomy opowiadał mi że oddał byka do dudy i obniżyli mu cenę bo miał ponad 500kg mięsa na wbc.

#2656 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:37

Ceny bydła rzeźnego 2014 Też słyszałem że duda obniża cenę za duże sztuki bo podobno mają odbiorców na półtusze w określonej wadze i otłuszczeniu

#2657 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:44

Ceny bydła rzeźnego 2014

dzisiejsza wycena: byk HO- 6.0 kg/netto, mieszaniec po Simentalu 6.4 kg/netto, potrącenie 5% - wyceniał gość od Biernackiego

#2658 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 26 listopad 2014 - 18:45

Ceny bydła rzeźnego 2014

Propozycja za jałówkę ho ok 550 kg - 6,2 z vat  , narazie się wstrzymałem woj. war-maz

możesz powiedzieć od kogo dostałeś taką cene?

#2659 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 26 listopad 2014 - 18:46

Ceny bydła rzeźnego 2014 Zgadza się, na samym dole w cenniku jest napisane że są potrącenia http://www.pkmduda.p...dex.php?pid=831

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2660 Share chudy123

chudy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:03

Ceny bydła rzeźnego 2014

martinezo

to slabo ci dawal ten gosciu od biernackiego, moje zabral biernacki we wtorek i dal za hf 6,20 + Vat  ( slabej budowy), a za mieszance chcial  dac 7,20 + Vat ale narazie nie sprzedaje