Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#2621 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 25 listopad 2014 - 09:45

Ceny bydła rzeźnego 2014

Skoro wiozą do Niemiec , , na Słowację lub Litwę , dochodzą dodatkowe koszty , choćby transportu .
Za darmo tam też nie utną bykowi łba - nie sądzisz?

sądzę ze wlasnie za darmo tam nie woza tylko za to co nam zabrali z ceny a zarabiają to samo albo niewiele mniej

Edytowany przez bobienko, 25 listopad 2014 - 09:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 08:32
  •  

#2622 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 25 listopad 2014 - 09:57

Ceny bydła rzeźnego 2014 Kolego Sławek to co piszesz to ręce opadają.Jeśli mają tylko 20groszy na kilu to by tak samochodów nie zmieniali.Co jeden to lepszym jeździ.
Rolnik ma nic nie robić na ulice nie wychodzić,zakładów nie blokować.Czyli siedzieć cicho jak mysz po miotłą i sprzedawać ile mu zaproponują.
Ubój może nic nie da,ale da nadzieję na lepsze jutro.Owszem jak nasi politycy i ekolodzy nie będą się wcinać.
Na koniec napiszę,który handlarz nie płacze.Jak by nie popłakał to chory by był.
Poz.....

Edytowany przez matingus, 25 listopad 2014 - 10:04.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2623 Share slawekpodlasie30

slawekpodlasie30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:02

Ceny bydła rzeźnego 2014 To może mi powiesz że z krwi robią kaszanke a ze łba pasztet?

#2624 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:17

Ceny bydła rzeźnego 2014

Matingus u nas to samo, jeden płacze że dołoży, drugi płacze że na zero wyjdzie ale biorą  :) Kant na wadze, 7% na brud , kontrakt z zakładem- lepsza cena i nazbiera się...

#2625 Share slawekpodlasie30

slawekpodlasie30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:19

Ceny bydła rzeźnego 2014 Szanowny Kolego. Widzę że trochę jesteś nie w temacie. Porównujesz rynek wieprzowiny do wołowiny. Za tucznika zakłady płacą ok 4 zł a kiełbasa 20. Ale nijak to się nie odzwierciedla do wołowiny. Jakie jest spożycie u nas mięsa wołowego? Głównie wszystko eksportujemy. Każdy zakład by chciał mieć jak najwięcej odbiorców mięsa. Tylko powtarzam wina rządu że ma nas w du... jak nie będzie odbiorcy z krajów wschodnich to zachód nie zaszaleje z ceno. Więc mamy to co mamy

Kolego Sławek to co piszesz to ręce opadają.Jeśli mają tylko 20groszy na kilu to by tak samochodów nie zmieniali.Co jeden to lepszym jeździ.
Rolnik ma nic nie robić na ulice nie wychodzić,zakładów nie blokować.Czyli siedzieć cicho jak mysz po miotłą i sprzedawać ile mu zaproponują.
Ubój może nic nie da,ale da nadzieję na lepsze jutro.Owszem jak nasi politycy i ekolodzy nie będą wcinać się.

#2626 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 12:55

Ceny bydła rzeźnego 2014

To może mi powiesz że z krwi robią kaszanke a ze łba pasztet?

To idz do pierwszej lepszej restauracji i zamów ozor wołowy albo policzki wołowe,zobaczysz ile kosztuje

#2627 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 25 listopad 2014 - 13:18

Ceny bydła rzeźnego 2014

W sklepie cena za mięso wołowe takie jak 2-3 lata temu , a za byka zakłady płacą o 1000-1200zł mniej i płaczą że nie zarabiają na tym ;[ .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#2628 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 25 listopad 2014 - 13:35

Ceny bydła rzeźnego 2014 No i skąd mają na reklamy np. w tv Biernacki lub w czasopismach rolniczych? To nie mało kosztuje a skąd na to biorą?

#2629 Share slawekpodlasie30

slawekpodlasie30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 14:18

Ceny bydła rzeźnego 2014 Policzki wolowe i ozor w ubojni kosztują 10zl/kg a ile płacisz w restauracji to nie wiem.

To idz do pierwszej lepszej restauracji i zamów ozor wołowy albo policzki wołowe,zobaczysz ile kosztuje

#2630 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 14:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

a żywiec 6zl/kg

a żywiec 6zl/kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2631 Share Deutz-Fahre-90

Deutz-Fahre-90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 16:39

Ceny bydła rzeźnego 2014

przedstawiciel ZM Biernacki oferuje mi za

Byk Simental ok.700kg na czysto po 6.60+Vat

Byk Monteb... ok 700kg na czysto po 6.30+Vat :blink:

co sądzicie o tych cenach bo dla mnie troche mało

jestem z pomorskiego.

Edytowany przez Deutz-Fahre-90, 25 listopad 2014 - 16:40.

#2632 Share szaman1

szaman1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 17:25

Ceny bydła rzeźnego 2014

Sławek tak się składa że mam znajomych w jednym z największych zakładów w polsce i co do odpadów to zostają tylko kopyta.....

A rogi sobie przyprawiają ze skóry szyją płaszcze, a gnaty w zupę wpier...lą. Kolego z byka jest spory odpad ok 40% pewnie że z tego robią mączkę ale nie zakład

Masz z 700 kg byka ok 400 kg mięsa. Co nie zmienia faktu że nam dają po 11-12 zł za kilo czystego mięsa. Tylko jest takie pytanie kto z nas czy z przeciętnych kowalskich kupuje wołowinę, cena głównie oparta jest na eksporcie jak ktoś pisał jak jest ładny tłusty mieszaniec czy czystorasowy do Włoch ładnie zapłacą tylko wiadomo że musi być kilkanaście takich sztuk. Podobnie jest na rynku trzody niby najniższe pogłowie od xx lat a dlaczego są tanie, mówią że polska jest samo niewystarczalna na rynku trzody. Dlatego że taniej jest sprowadzić z USA rezerwy z magazynów za free, niż zapłacić polskim producentom.

#2633 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 17:32

Ceny bydła rzeźnego 2014

jestem z pomorskiego.

słaby ten przedstawiciel. Biernaccy w tym tygodniu za ciężkie mm płacą do 7.20+vat.

#2634 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 17:33

Ceny bydła rzeźnego 2014

jestem z pomorskiego.

ZA takie byki to po 7,2 + vat musisz dostać mi za mniejsze tyle dają

#2635 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:16

Ceny bydła rzeźnego 2014

Wie ktoś jak płaci Pini Beef za klasę R

Ile może dać mięsa Rw 760kg podobnej budowy co na zdjęciu

http://www.agrofoto....0#commentsStart

Edytowany przez karolr2, 25 listopad 2014 - 19:02.

#2636 Share marcinsikora

marcinsikora

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 19:20

Ceny bydła rzeźnego 2014

myślę ze wybicie na 55% R to raczej nie będzie miał

oriętuje się ktoś jaka cena w woj Małopolskim za Byki +- 650?

#2637 Share fartom

fartom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 20:04

Ceny bydła rzeźnego 2014

Też sądze że R nie złapie.

#2638 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 25 listopad 2014 - 20:56

Ceny bydła rzeźnego 2014

Szanowny Kolego. Widzę że trochę jesteś nie w temacie. Porównujesz rynek wieprzowiny do wołowiny. Za tucznika zakłady płacą ok 4 zł a kiełbasa 20. Ale nijak to się nie odzwierciedla do wołowiny. Jakie jest spożycie u nas mięsa wołowego? Głównie wszystko eksportujemy. Każdy zakład by chciał mieć jak najwięcej odbiorców mięsa. Tylko powtarzam wina rządu że ma nas w du... jak nie będzie odbiorcy z krajów wschodnich to zachód nie zaszaleje z ceno. Więc mamy to co mamy

Kolego ja się w temacie orientuję i wiem co to wieprzowina a co wołowina.Jeśli chodzi o spożycie wołowiny to przeciętnego kowalskiego na nią nie stać.Zobacz sobie przykładowe ceny np.

https://leclerc.com....php?kat_id=1733

Owszem jak by było tańsze więcej by kupowali,a tak każdy się ogranicza co kupić.Jak ma kupić kilo tatara za 40 zł,to ile kupi np. tuszek z kurczaka.

Odbiorcy wschodni i co nam wyszło.EMBARGO.Wiadomo nasi politycy zawsze muszą wyjść przed szereg.Ich to nie obchodzi za ile sprzeda i czy sprzeda,pensie mają zapewnione.

Jeśli nie będzie odbiorców ze strony tureckiej nic się nie zmieni.

Mam do Ciebie pytanie skupujesz bydło.Jakie ceny oferujesz na dzień dzisiejszy.Jeśli piszesz że zakłady tak mało zarabiają z kila to cena 7.50 zł +wat realna jest u Ciebie.

Edytowany przez matingus, 25 listopad 2014 - 21:03.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2639 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 25 listopad 2014 - 21:17

Ceny bydła rzeźnego 2014

Witam wszystkich forumowiczów.

przeczytałem kilka ostatnich wypowiedzi i trochę mnie to śmieszy. Co wy chcecie blokować? zakłady? wiecie jak wygląda sytuacja? kto jest temu winien że mamy akurat takie ceny jakie mamy? nasz rząd i tylko nasz rząd że od dawna ma polskie rolnictwo w du... jeśli nie wróci Turcja oraz ubój rytualny (w co bardzo powątpiewam) to zapomnijmy o korzystnych cenach. odbiorcy europejscy co będą chcieli to będą robili i żaden zakład nie podskoczy. 

jestem rolnikiem i zajmuje się chowem bydła a dodatkowo jestem przedstawicielem  ubojni i kupuje bydło zarówno od handlarzy jak i od rolników. zakłady nie mają zarobków rzędu tysiąc złotych na sztuce. po prostu nadrabiają ilością ubitych sztuk. pomyślcie logicznie: zgłasza przeciętny rolnik bydło na sprzedaż załóżmy 10 szt. jedzie samochód z zakładu (koszt paliwo+ kierowca) ludzie do obsługi oraz uboju. koszt uboju- ilość wody, wykorzystanej na  jedną sztukę, koszt utylizacji krwi, kopyt oraz wszystkich innych odpadów, lekarz który ma nadzór itp. zostaje mięso, skóra i podroby. zysk z mięsa to zarobek max 20 gr w dobrych czasach i pół skóry dokładanej a czasami cała w czasach gdzie trzeba spod ziemi wydobyć ale kupić. zdarzają się wyjątki gdzie pojedyncze sztuki uda się sprzedać bardzo korzystnie ale to tylko klika sztuk. 

dwa słowa o cenach : jeśli cena wbc byka w klasie O (byki ncb) jest na poziomie 12 zł za 300 kg mięsa (cena netto) to każdy umie policzyć że cena za wagę żywą będzie 6,6. bierzmy pod uwagę również wybojowość. jeśli będzie sztuka brzuchata to i tyle nie zapłacą. no chyba że ktoś jeb.... na wadze to wtedy cena będzie kosmiczna.

no i ostatnia rzecz w zasadzie prośba: nie dajcie się tym oszustom. jak ktoś chce tylko żyć z tego to podstawa to posiadaanie własnej wagi. wtedy nikt was w rogi nie stuknie. Również zadzwońcie bezpośrednio na zakłady zapytajcie o cene mięsa. Większość rolników wie co ma i wydajność umie oszacować. każdy zakład chętnie przyjedzie wiadomo jak jest większa ilość to chętniej. większość zakładów ma swoich przedstawicieli którzy chętnie przyjadą i porozmawiają. 

pozdrawiam

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik  skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr  jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)

sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad  wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!! 

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz  a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2640 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 570 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 06:31

Ceny bydła rzeźnego 2014 Marijusz dałeś do pieca:)