akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

123456    54

Własnie wiem jak to jest a jeszcze im nie sprzedawałem a do tego musieli by 300 km zrobic to mogli by nieźle wyślizgać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

Napisany 22 grudzień 2014 - 21:13

robo1980, w 22 Gru 2014 - 13:06, powiedział:snapback.png

jak teraz płacą jałówki bo kolega ma dwie do sprzedania lm i sm.

Sprzedawałem do Brzegowego miesiąc temu. Jałówka mm(cała siwa) 680kg cena 6,80 netto. Kasa max 14 dni. Ja miałem na 11 dzień.

A co do Słabego to nie sprzedaje im od roku. Przyjechał po dwie sztuki , ważone na wadze we wiosce wiec waga na pewno grała. Ale jak zaczął pisać fakturę to nagle 30 kg zniknęło, a kartkę z wagą miał pod nosem ( udawał głupka ,że niby się pomylił). Kasa na koncie dopiero po miesiącu ( po trzech telefonach i tekstach z jego strony że przelew poszedł wczoraj)

 

Napisany 24 grudzień 2014 - 22:41

CiSek_1, w 24 Gru 2014 - 14:37, powiedział:snapback.png

DO mario3107: Czy chodzi Ci o "Firmę Słaby E. Słaby-Marczyk" co jeżdżą po południowej wielkopolsce?? Czy o jakiegoś innego Słabego, bo z tego co wiem to jest ich kilku?.

Nazwa firmy jak dobrze pamiętam to Bovo. Więc chodzi chyba o kogo innego.

kolego @mario3107 nie wprowadzaj ludzi w błąd

Firma Słaby to SŁaby(kiedyś w nazwie z Marczyk)

A Bovo to Kuba Orzeł-firma zmieniła profil i zajmują się sprzedażą cieląt

U Ciebie zapewne byli Z Grzesiem jeszcze????

Osobiście handlowałem z obiema a w zasadzie z tymi trzema i niema większej różnicy która bierze;kasa podobna a z wagą i tak trzeba uważać

Jeżeli chodzi o Brzegowego to jest tak jak napiosał @PREZES91WLKP sztuka musi mu odpowiadać(zwłaszcza jak bierze młody) inaczej o cenie można zapomnieć np jesienią wziął ode mnie hf'a 610kg po 5,5,- netto

Z tych firm z którymi ostatnio handlowałem najlepiej podobała mi się współpraca z Biernackim......ale........

 częśćkasy wcześniej na konto reszta od kierowcy,moja waga...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A idź mi z tym młodym co jeździ z maskotką od Brzegowego, żyd jakich mało i te jego teksty, brał ode mnie we wrześniu trzy sztuki z luzu, to trzeba było łapać,on do ładowania byków w laczkach,cena mizeria, za ładnego sim 7 zł, za hf 6 zł i mieszańca 6.40,-netto lepiej jak sam Brzegowy przyjedzie z nim lepiej potargujesz. Ale płaci już dłuższy czas 6.80 netto za jałówki, brał ode mnie w czerwcu taką sobie jałówkę 550kg mieszańca sima, była siwa z białą głową, i też dał maksa za nią.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

kolego leszko 27 

ja mam duże byki z luzu mieśniaki to też cena inna bo brał od znajomej to troche mniej dał 7.20zł za MO 850kg

jak chcesz to dam ci namiar  ale to na prv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

kolego @mario3107 nie wprowadzaj ludzi w błąd

Firma Słaby to SŁaby(kiedyś w nazwie z Marczyk)

A Bovo to Kuba Orzeł-firma zmieniła profil i zajmują się sprzedażą cieląt

U Ciebie zapewne byli Z Grzesiem jeszcze????

 

 

 

Kolego sołtys48

Nie wiem czy to Grzesiek, Misiek, Rysiek czy Mietek. Nie chodziło mi o nazwę firmy tylko o nazwisko. A tak mi się przedstawił ten handlarz. Owszem kiedyś jeździł razem z Orłem, ale później pojawiał się sam.

A co do firmy "Słaby" to się nie wypowiadam. Nie handlowałem z tą firmą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Od 1stycznia Turcja znosi cła na wołowinę,czyli jest nadzieja że ceny zaczną iść w górę.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

kolego slawek1914 bm to omijaj szerokim lukiem ja mam do nich 20 km ale nie widze by u kogos w okolicy bydlo brali bo taka już maja dobra renome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widor    0

Sprzedany byk mieszaniec SM w wadze 880 kg. Cena 7,40 z vat. Kupiec to Grzegorz Bida z Goraja woj lubelskie. Powinienem był poczekać chociaż z tydzień, no ale tak wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

U mnie w okolicy często jeżdzi bm kobylin. I skupują i płacą gotówką a brzegowy twż jedzi ale u niego trzeba czekać na przelew

i to trochę straszy. Więc nie wiem co lepiej kasa czy faktura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

boryss ja handlowałem przez ostanie lata albo z MAGIER-POL na wage żywą  albo Biernackim na po ubojowo, a teraz  to co czytam na forum to Biernacki kłopoty z płatnościami a Magier znowu płatność na termin

a skąd jesteś z jakich okolic?

to cena kiepska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj