akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Laki87    5

tak luzem, innych to też raczej nie bierze. Przynajmniej mi nie wiadomo.

 

hf bydla to chyba on w ogole nie bierze, nie wiem.

 

Ja mialem 8 szt i sasiad kolejne 8 szt. Moje w wadze srednio 680 sasiada 620 kg. Ma do nas grubo ponad 200 km i sie oplaca mu sie transport wyslac. To juz nie pierwszy raz jak bierze u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Biernacki dzisiaj zaczął wypłaty za listopad wiec pewnie kasę dostane w styczniu. Super.....

13 listopada sprzedawałem im jałowki i kasa była 29.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie potrzebuje transportu na 35 sztuk odsadków może ktoś ma namiar na kogoś kto się tym zajmuje... Pilne....

W poniedziałek mam umówioną sprzedaż simentale i mieszańce po 8zł brutto czy dojdzie do handlu napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

35  szt  to spore  auto trzeba , pogadaj  z jakimś  handlarzem , raczej tylko oni mają  czym  to  przewieźć 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej "SOLIDARNI" przesłał prezenty świąteczne od Młodych Rolników Dolnośląskich Podlaskich oraz z całej Polski wszystkich branży dla Pani Premier Ewy Kopacz,Ministrowi Rolnictwa Markowi Sawickiemu i Prezesowi ARIMR Andrzejowi Gos w paczkach Świńskie Ryje oraz dyplomy od Związku za bardzo duży wkład w niszczeniu Polskiego Rolnictwa. Mamy potwierdzenia że paczki dotarły do wszystkich adresatów> Zdjęcia z wysyłania paczek i orędzie będzie umieszczone na internecie  Przewodniczący Związku Marian Zagórny  tel. 880 55 22 52

 

 

 

Młodzi Rolnicy składają życzenia świąteczne!!!!!! Może w końcu nastanie czas refleksji i przemyśleń

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Sprzedane we wtorek 16.12.2014-miały czekać ale kasa pilnie potrzebna i pojechały

byk ch/lm 777/722,5kg*7,6,-/8,13,- =5491,-/5876,92,-(netto/brutto)

byk ch/sm 720/669,5kg*7,6,-/8,13,- =5088,20,-/5443,03,-

byk 100% sm 705/655,5*7,4,-/7,92,- =4850,7,-/5191,56,-

waga moja kasa na kwicie14 dni(dziś już była) odbiorca "GÓRAL"-jak kogoś interesuje kto priv(żebym nie został posądzony,że jestem "od kogoś")

północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

karol2r poszukaj najlepiej piętrówkę bo to spora ilość na 1 piętro nie wejdzie i jak daleko to dwa razy jazda się nie opłaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Sprzedane dzisiaj 2 hf słabej budowy 720 i 730kg , bez potrącania wagi po 6,6 zł do lokalnej masarni w łódzkim.

 

komu sprzedajesz ? cena netto czy brutto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedane we wtorek 16.12.2014-miały czekać ale kasa pilnie potrzebna i pojechały

byk ch/lm 777/722,5kg*7,6,-/8,13,- =5491,-/5876,92,-(netto/brutto)

byk ch/sm 720/669,5kg*7,6,-/8,13,- =5088,20,-/5443,03,-

byk 100% sm 705/655,5*7,4,-/7,92,- =4850,7,-/5191,56,-

waga moja kasa na kwicie14 dni(dziś już była) odbiorca "GÓRAL"-jak kogoś interesuje kto priv(żebym nie został posądzony,że jestem "od kogoś")

północna

skąd pochodzi ta firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

szkoda ze firma slaby tak dobrze nie placi w południowej wielkopolsce w ok ostrowa i Krotoszyna bo tez tu mase bydla biora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

a wiecie po ile mięsne ( rasa bez różnicy) w woj lubelskim????


8 szt. LM po 9.40 zł/kg sprzedane przed tygodniem do Agrostaru. 

 

@ marijusz 

To cenę którą podałeś, to chyba tyczy się ras mięsnych itp ras ? tak w woli sprostowania jak możesz ; ]

 

Byłem nie dawno w Niemczech i tam cena 3.60 max do 3.90 za LM czy Charolaise była. No i też to zależało od kilku czynników.  

chyba w euro???


Chodzi o firmę Agrostar Starownik, Nowa Jedlanka?

9,40zł brutto za kg żywej wagi? a za ładnego hf wiesz może ile płacą?

przy 8 szt to już pewnie przysłali samochód? bo po 1 czy 2 szt nie będą chcieli jechać raczej 50km? :)
 

O ktoś z moich okolic jak miło :D w wakacje 2 hf ode mnie brał wagowo 811 i 809 kg to po 7 zł/kg. Teraz gdzieś też koło tego. Wujek 3 sztuki LM sprzedawał po 9,5zł/kg. Nie wiem ile każdy ważył ale wszystkie ok. 2t


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby dobrze płaci??? no proszę was... u mnie ustalona cena 2 tyg temu płatność gotówka miałą być ale jak usłyszeli że moja waga to do dziś nie zdążyli pieniędzy uzbierać :P  czyli j*bią na wadze jak tylko sie da B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

co do wagi to u nas to jest w pold wielkopolsce nieslyszalem aby kogos okroili ale z cena nie szaleją.ja mam wage swoja ale byki jak ida z luzu to sa wazone na wadze ogolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Sołtys raczej sprzedawał do Brzegowego a nie do Słabego.Piszą Góral zapewne miał go na myśli,w naszych okolicach tak większość rolników na niego mówi.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj