Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła rzeźnego 2014

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
3040 odpowiedzi na ten temat

#2241 Share Mistrzu2

Mistrzu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 październik 2014 - 18:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

Firma "Adek" Sławomir Boganewicz  ul. Hołowieska 64 17-100 Bielsk Podlaski

Miejscowy cwaniak handlarz. Po bydło przyjeżdża jego pracownik nic nie waży nic nie mówi na temat ceny, zupełnie nic, bo sam d*py nie ruszy. 

Następnie bydło jest przewożone do jego obory tam mianowicie waży i mówi jaką cenę da. Jak Ci się cena nie podoba to wtedy sam sobie zabieraj swoje było na sznurku bo on nie odwiezie. I co zrobisz sprzedaż za niską cenę bo nie będziesz odprowadzał na sznurki kilkunastu kilometrów.

Tak jak mówię na wadze też trochę podpierdala wyszło około 50 -  40 kg na sztuce. A cenę niską proponuje, bo wyjścia nie masz i sprzedaż. Sam bydła nie odwieziesz i nie odprowadzisz bo czym???????. 

http://www.biznesfin...ywca_75834.html

Najpierw mówi, że sam przyjedzie do Ciebie i oceni ile da potem dzwoni, że nie może bo coś tam i, że przyjedzie pracownik bez niczego bez wagi nie szef. Tak jest za każdym razem, bo dzwonił również mój kumpel i podobnie było.

Aha jeszcze jedno w czasie transportu bydła pracownik specjalnie za***rdala autem ile fabryka dała, żeby z bydła jak najwięcej wyleciało wagi. Mój byk był po jeździe tak mokry jak by do rzeki wpadł.

Edytowany przez Mistrzu2, 10 październik 2014 - 12:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła rzeźnego 2014 Dzisiaj, 17:30
  •  

#2242 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 09 październik 2014 - 18:46

Ceny bydła rzeźnego 2014

Jak można sprzedawać nie znając nawet ceny ,ludzie sami dają się robić w balona.

#2243 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 październik 2014 - 19:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

prawda to że po niedzieli ceny do dołu jeszcze  ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2244 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 październik 2014 - 20:00

Ceny bydła rzeźnego 2014 Możliwe, przystosowują się już do dopłat do produkcji bydła, by w 2015 nie było raptownego zjazdu na 4zł.

#2245 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 październik 2014 - 20:22

Ceny bydła rzeźnego 2014

4zł

:D

#2246 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 10 październik 2014 - 10:03

Ceny bydła rzeźnego 2014

co do wagi to jak ktoś sprzedaje miesięcznie parę sztuk bydła to już dla mnie to jest podstawą do zainwestowania w legalizowana wagę i wtedy masz pod kontrolą swoja sprzedaż.

#2247 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 10 październik 2014 - 10:51

Ceny bydła rzeźnego 2014

Sprzedawał ktoś bydło firmie SAKPOL z Brańska? Albo może ktoś poleci jakąś firmę która jest godna zainteresowania na terenie woj podlaskiej w jego południowej części.

#2248 Share buczek

buczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 październik 2014 - 11:59

Ceny bydła rzeźnego 2014

Panowie jakie ceny w skupach na dzień dzisiejszy?? hf i mieszańce.

#2249 Share Mistrzu2

Mistrzu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 październik 2014 - 12:21

Ceny bydła rzeźnego 2014

Sprzedawał ktoś bydło firmie SAKPOL z Brańska? Albo może ktoś poleci jakąś firmę która jest godna zainteresowania na terenie woj podlaskiej w jego południowej części.

W województwie podlaskim nie trafiłem jeszcze na firmę godną zaufania zawsze w każdej coś mi nie pasowało. Nie sprzedaję już bydła handlarzom mam już dosyć oszustw związanych z ostrym zaniżaniem wagi.

Ogólnie teraz sprzedaję http://www.luniewscy...ona-glowna.html ale mam wątpliwości jeżeli sprzedaję na ciepło co do uczciwości wybitego mięsa i przyznanej klasy, bo nie mam nad tym kontroli a zawsze jakoś mało wychodzi. 

Do wad tej firmy można zaliczyć to, że biorą -8% skitki np. za krowę bardzo dużo moim zdaniem. 

Termin płatności to 14 dni nie wiem czy to długo czy krótko zawsze ostatniego dnia przelewają czyli 15 dnia jest dopiero kasa.

Do zalet to, że sami przyjadą, załadują zabiorą bez łaski i proszenia i zbędnego czekania nawet po 1 sztukę.

Jestem z Bielska Podlaskiego.

Edytowany przez Mistrzu2, 10 październik 2014 - 12:27.

#2250 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 10 październik 2014 - 14:16

Ceny bydła rzeźnego 2014

do mnie jakoś po 10 szt takich około 300 kg nie chcieli przyjechać,gadali że najlepiej to żeby cały samochód  dla nich załadować widocznie musiało być dla nich za daleko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2251 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 październik 2014 - 19:50

Ceny bydła rzeźnego 2014

Możliwe, przystosowują się już do dopłat do produkcji bydła, by w 2015 nie było raptownego zjazdu na 4zł.

Nie przesadzaj - te dopłaty nie będą wynosić po 1000 zł na sztukę żeby zbić cenę Co do spadku cen to widzę raczej inne powody

#2252 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 10 październik 2014 - 19:53

Ceny bydła rzeźnego 2014

Jesienią  jak  kończy  sie wypas  bydła  cena  zawsze  spadała  , bo jest  dużo  towaru  do  sprzedania 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#2253 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 10 październik 2014 - 20:16

Ceny bydła rzeźnego 2014

Wiadomo wszystko schodzi z pastwisk,tak zawsze jest.Wypychają co się da.Najwięcej schodzi z Mazur.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2254 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 10 październik 2014 - 21:41

Ceny bydła rzeźnego 2014

Drodzy koledzy czytam na forum ,co słychać w świecie i to mnie bardzo martwi .Obecnie mam świnki cena jest tragiczna ,a kukurydzę muszę sprzedać po kosztach 350zł netto i susza też swoje zrobiła plon 8 ton z ha .Uzyskałem największy plon po próbie  w mojej okolicy ,ale i tak nie mam się z czego cieszyć ,a teraz ta cena za opasy spadająca .Jak czytam wasze przepowiednie o 4 zł za kg ,to ciśnienie mi skacze i mam ochotę w cho...rę zostawić gospodarkę i pojechać za granicę ,żeby w końcu się nie martwić i zacząć żyć .Kuzyn jest w Holandii i żyje sobie jak człowiek ,a nie wiecznie martwi się o suszę ,grad ,ceny etc .Mogę też karmić opasy odpadami ,bo mam sporo ziemniaka jadalnego odpadu i praktycznie za bezcen mam  sianko z łąk 100 balotów rocznie ,a mogę mieć 150( koszta paliwa i podatku  plus sznurek) ,bo sąsiad chce mi oddać swoją łąkę Uważacie ,że warto reaktywować na nowo hodowlę opasa 40 sztuk ,a świnki zlikwidować .Z łąkami mam obecnie 35ha .Pozdrawiam .

I love salsa

#2255 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 10 październik 2014 - 21:58

Ceny bydła rzeźnego 2014

Panowie bydło to nie moja branża ale dziadkowie  mają krowe do sprzedania na mięso ponieważ jest dośc stara a po za tym ma jedno wymiono zepsute. Krowa wazy na oko z 500-600 kg bardziej pod 600 ile moge za nia dostac za kg bo chcem zadzwonic do handlarzy którzy skupuja mieso do rzeźni na jaką cene za kg moge liczyc ? Jakies podpowiedzi jak ją przez te ostatnie pare dni dopchac zeby pare kg jej przybyło :D?

#2256 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 październik 2014 - 00:20

Ceny bydła rzeźnego 2014 4.50-5netto dostaniesz. Teraz to już jej nie poprawisz jedynie napoić dobrze ciepła woda to parę kg przybędzie.

#2257 Share slawek2301

slawek2301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 październik 2014 - 19:46

Ceny bydła rzeźnego 2014

4.50-5netto dostaniesz. Teraz to już jej nie poprawisz jedynie napoić dobrze ciepła woda to parę kg przybędzie.

raczej 4,50/5,00 brutto  zleży w jakiej jest klasie ale to szczegół ,mam inne pytanie jak to jest jak handlarz przekręci na 30/40 kg to wrzask na całe forum ,ale jak krowa wypije 80 l ciepłej wody to wszystko OK ,jak ty to DAMIAN powiedziałeś ,,pare kilo przybędzie '' i to jet w porządku?

#2258 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 11 październik 2014 - 20:09

Ceny bydła rzeźnego 2014

Bo na to biorą potrącenie min 6% słyszałem że miejscami 9%

#2259 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 październik 2014 - 20:28

Ceny bydła rzeźnego 2014 no tam gdzie ja sprzedaje to na krowie odliczają 9% na byku i jałowce 7-8%. Ja daje przed załadunkiem jak chce pić 40l ciepłej wody a jedzenie to normalnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2260 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 11 październik 2014 - 21:05

Ceny bydła rzeźnego 2014

Handlował ktoś z firmą "Słaby" ? kujawsko pomorskie.