akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

zetor10145    19

 

nie do Janikowskich z Gniewu.

A ta firma Piemont to zkąd i jak z płatnościami?

Oni są z Giżycka Warmińsko-Mazurskie .Jak miałem byki ,to sprzedałem do nich i super zapłacili .Zostawili mi przyczepę i ładowałem byki ,a teraz to sami ładują już taka kulturka :D .Cały czas kupują na nszym terenie i częto ich widzę .Płatność dostałem przelewem na konto .Jak masz coś na sprzedaż ,to dzwoń do nich na necie jest nr tel .

 

 

 

 

 

oki dzięki ciekawe czy po 2 sztuki będą chcieli zajechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

słyszałem ze cena bydła w poniedziałek ma spaść o złotówkę, ale czy tom prawda to się okaże :(

Twoje  obawy potwierdzają się, wprawdzie spadek narazie nie wynosi złotówkę, ale około 50 gr, dziś dzwoniłem umówić się na odbiór bydła i skupujący powiedział że coś się dzieje na rynku wołowiny czyli cena w dół................... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Embargo ruskich na podroby wolowe i szybka reakcja zakladow zeby zbic cene. ciekawe ile jeszcze wytrzymamy przy takich cenach wszystkiego w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Spadek o 50gr to na jaką cene? za jakie hf, miesznce miesne, sami siejecie panikę...

 

kolego nie unoś się..... spadek za MM, mieszańce i H-F, ostatnia oferta za mieszańca wynosiła 6,8 zł netto/ kg, dziś 6,30zł netto/kg , więc jeśli u Ciebie cena nie spadła to się ciesz a nie kwestionuj tego co ktoś pisze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z tymi cenami to jest ściema .Niby jest embargo i wołowina nie ma zbytu ,to dlaczego kupują pośrednicy ..po to żeby się nachapać i obniżają cenę na tyle na ile hodowcy się zgodzą i lecą w dół .Jeszcze taka mała ciekawostka u mnie w sklepie pytałem się o wołowinę i to już nie pierwszy raz i wołowiny jest brak już nie wspomnę o cenie na półce ,a tej w skupie która spada ,a w sklepie żeby było śmieszniej rośnie .Pamiętacie ceny świniek z przed kilku lat jak były po 3 zł i mniej i były blokady na ulicach ,a ja sam zawiozłem brony na szosę wojewódzką i z kolegą widłami kierowców częstowaliśmy ,co się unosili z łapkami .Pozdrawiam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też tak sobie często myślałem,skoro nie ma zbytu to po cholere kupują,u nas w okolicy nie byłoby nawet komu iść strajkować na ulicę,bo jeden z drugim sie nie odzywa

Gdyby rolnicy strajkowali widowiskowo jak górnicy to by może ci na wiejskiej trochę trzęśli portkami i cos by sie ruszalo w takich kwestiach szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sprawdzałem ceny w zakładach mięsnych i cena według tamtego tygodnia bez zmian. Jeszcze nie spotkałem handlarza który by powiedział żeby nie sprzedawać bo za tydzień będzie podwyżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

znow widze ze wiekszosc wypowiedzi pochodzi od handlarzy!!! Na podlasiu cena bykow nie spadla i nie spadnie bo jest zbyt Co do ceny maja podroby jak wiekszosc zakladow placi poubojowo za mieso a podroby ,skore rogi i kopyta maja gratis !!!! spadła cena na krowy mleczne o slabej budowie Ze wzgledu na widmo kary za przekroczenie kwot i nadchodzaco zime  zrobilo sie wyjatkowo duzo tego towaru

My "FRAJERZY " Nie potrafimy sie zjednoczyc i walczyc o swoje ! caly rzad slizga sie na naszych d..pach A jeszcze wielu z nas bedzie SUPER FRAJERAMI bo zagłosuja na psl

Edytowano przez marijusz
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to zależy jaki rejon i jaki odbiorca, miały do mnie przyjechać dwie firmy obejrzeć i dogadać byki, zaoferowałem im 10 sztuk, jadą już 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Moze trzeba zapytac co zrobil prezes zarzadu polskie mieso witold choinski  oraz cala ta klika pierdzacych w stolki bo od czasu wprowadzenia zakazu uboju rytualnego mowi tylko ze musimy zrobic, ze trwaja prace nad jakims projektem itd wiec moze czas ich rozliczyc z efektow pracy. jezeli nie zrobili nic to za co biora wynagrodzenie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a wie ktoś może kiedy będzie to głosowanie nad rytualnym. Miało być przed wakacjami potem po wakacjach a niedługo śnieg spadnie a sprawa nie roztrzygnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prezes tańczy po świecie z d*pami za kase co nam kradną z każdego bydlaka na fundusz promocji wołowiny,znajac życie to w Argentynie promują wołowine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

głosowania nad rytualnym nie będzie czekają na rozstrzygnięcie Trybunału Kon. natomiast to co do cen ludzie przytrzymajcie trochę te byki (to nie świnie więc można) ze 3 miesiące zobaczycie co będzie .  tak jak ktoś pisał  na haku drożeje a nam w dól 3 lata temu kupowałem  wołowine extra górnozraz za 1kg 18zł( w ubojni bo w sklepie to 38zł))  a dostawałem z byki koło 7zł teraz kupuje po 24 zł a za byki dostaje 6,30zł (wszystkie ceny netto)  i pytam własciela co jest a On mówi że koszty mają większe a ja to co mam mniejsze?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

nie do Janikowskich z Gniewu.

nie do Janikowskich z Gniewu.

A ta firma Piemont to zkąd i jak z płatnościami?

Firma PIEMONT jest z Giżycka ale ja osobiście już nic do nich nie sprzedam bo w gospodarstwie umawiają się po obejrzeniu byków na jakąś cenę a po zważeniu dają mniej - i już 3 znajome osoby w ostatnim czasie tak przejechali Co do płatności to była w terminie ale za takie praktyki są już w zasadzie spaleni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1234    0

Witam slyszal ktos o firmie FH Sobieradek lub F.H. KAM-AR interesują mnie opinie jak z płatnościami i waga:) 

 

Edytowano przez dominik1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    18

Witam slyszal ktos o firmie FH Sobieradek lub F.H. KAM-AR interesują mnie opinie jak z płatnościami i waga:) 

 

Witam.Z firmą Sobieradek współpracuję już kilka lat,jak na razie nie bylo problemów z wagą i płatnością z reguły pieniądze do 14dni na konto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ta firma jest do bani słabo płaci duze strączki robi..i słabo daje za sztuki .kasa pewna ale lepiej do rzeżni

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

dzis widzialem w sklepie ogon wolowy cena 18 zl za kg a nam za mieso po 13zł nie wychodzi ZLODZIEJE !!!!W mojej oborze to juz ostatnia partia bykow ~!!dochowam i nie wstawiam wiecej wole slome i siano pod dachem trzymac niz za darmo zdrowie przy bykach tracic !! Rozmawialem ze znajomym co wczoraj byl na skupie W prawdzie za byki nadal cena krazy w okolicy 7 zl ale za  krowy hf to nawet po 2.5 zł posrednik proponował Tragedia !!!!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj