akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

maroon    186

Możliwe, przystosowują się już do dopłat do produkcji bydła, by w 2015 nie było raptownego zjazdu na 4zł.

Nie przesadzaj - te dopłaty nie będą wynosić po 1000 zł na sztukę żeby zbić cenę Co do spadku cen to widzę raczej inne powody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jesienią  jak  kończy  sie wypas  bydła  cena  zawsze  spadała  , bo jest  dużo  towaru  do  sprzedania 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Wiadomo wszystko schodzi z pastwisk,tak zawsze jest.Wypychają co się da.Najwięcej schodzi z Mazur.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Drodzy koledzy czytam na forum ,co słychać w świecie i to mnie bardzo martwi .Obecnie mam świnki cena jest tragiczna ,a kukurydzę muszę sprzedać po kosztach 350zł netto i susza też swoje zrobiła plon 8 ton z ha .Uzyskałem największy plon po próbie  w mojej okolicy ,ale i tak nie mam się z czego cieszyć ,a teraz ta cena za opasy spadająca .Jak czytam wasze przepowiednie o 4 zł za kg ,to ciśnienie mi skacze i mam ochotę w cho...rę zostawić gospodarkę i pojechać za granicę ,żeby w końcu się nie martwić i zacząć żyć .Kuzyn jest w Holandii i żyje sobie jak człowiek ,a nie wiecznie martwi się o suszę ,grad ,ceny etc .Mogę też karmić opasy odpadami ,bo mam sporo ziemniaka jadalnego odpadu i praktycznie za bezcen mam  sianko z łąk 100 balotów rocznie ,a mogę mieć 150( koszta paliwa i podatku  plus sznurek) ,bo sąsiad chce mi oddać swoją łąkę Uważacie ,że warto reaktywować na nowo hodowlę opasa 40 sztuk ,a świnki zlikwidować .Z łąkami mam obecnie 35ha .Pozdrawiam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie bydło to nie moja branża ale dziadkowie  mają krowe do sprzedania na mięso ponieważ jest dośc stara a po za tym ma jedno wymiono zepsute. Krowa wazy na oko z 500-600 kg bardziej pod 600 ile moge za nia dostac za kg bo chcem zadzwonic do handlarzy którzy skupuja mieso do rzeźni na jaką cene za kg moge liczyc ? Jakies podpowiedzi jak ją przez te ostatnie pare dni dopchac zeby pare kg jej przybyło :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

4.50-5netto dostaniesz. Teraz to już jej nie poprawisz jedynie napoić dobrze ciepła woda to parę kg przybędzie.

 raczej 4,50/5,00 brutto  zleży w jakiej jest klasie ale to szczegół ,mam inne pytanie jak to jest jak handlarz przekręci na 30/40 kg to wrzask na całe forum ,ale jak krowa wypije 80 l ciepłej wody to wszystko OK ,jak ty to DAMIAN powiedziałeś ,,pare kilo przybędzie '' i to jet w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no tam gdzie ja sprzedaje to na krowie odliczają 9% na byku i jałowce 7-8%. Ja daje przed załadunkiem jak chce pić 40l ciepłej wody a jedzenie to normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

słaby u w mnie w wlkp jest dosc znany ;)

mają kilka aut i skupują dosc dużo, ostatnio cene mają taką sobie ale waga waży dosc dobrze w porównaniu do innych.

Kasa 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ostatnio to wszędzie ceny takie sobie, dzwoniłem w piątek do mojego odbiorcy to ceny konkretnej nie chciał podać i mówił że od poniedziałku może być krowa około 4 +wat max a byk 6-6,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

W piątek pytałem się Urbanków : krowy do 5 +vat ,  jałówki do 7 +vat  , byki  od 6,2  do 7,20 +vat   , od jutra cena w dół

 

powiat Iława

Edytowano przez Luki223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

do mnie jakoś po 10 szt takich około 300 kg nie chcieli przyjechać,gadali że najlepiej to żeby cały samochód  dla nich załadować widocznie musiało być dla nich za daleko

 

A skad jesteś ??  jakiej rasy te byki  i ile wołasz za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

jestem z mazur a byki już sprzedałem dla handlarza za 2 tyś/szt. rasy to;

4 limousine

3 simetale

2 herefordy

1 chareloise

 

wszystkie po krowach hf i powiem że limousine wyglądały najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

daj ogłoszenia a nie sprzedaj za marne pieniądze handlarzą bo na pewno znajdzie się rolnik co da więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

my do Łuniewskich oddajemy to za byczki 9% a krowa ostatnio 8% odliczyli i czasami inną cenę przez tel powie a inną jak przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Słaby solidna firma kasa od ręki,waga????jak jeżdżą przy granicy wlkp z kuj-pom radzę uważać........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

3.80 ?

:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj