akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

matingus    107

sprzedany byk mm 802brutto po 7+wat.stały odbiorca.

podobno wszystko wyjaśni się 6czerwca glosowanie nad ubojem.jeśli nie przejdzie to można zapomnieć o dobrej cenie bydła.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jach    0

Co się dzieje z Biernackim? Na pieniądze czekam już 2 miesiące, jak dzwonie do firmy to nikt nie odbiera. Jeśli już ktoś podniesie słuchawkę to przełączają do kolejnej osoby tak długo że zrywa się połączenie. Ta firma jeszcze istnieje?

Istnieje i ma sie dobrze ." to jest taka tradycja u Biernackich " ale budowa marketów sieci DINO kosztuje więc można ją kredytować kasą rolników a nie banku ( Dino to też Biernaccy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

  • Witam koledzy. Chciałem sie zapytać czy ktoś z was współpracuje z zakładami mięsnymi Kobylin. Myślę żeby kupić i zakontraktować u nich byczki. I chciałbym się dowiedzieć czy można na tym jakoś wyjść. Za czystego LM 2-miesięcznego chcą około 1600 netto. co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jach    0
  • Witam koledzy. Chciałem sie zapytać czy ktoś z was współpracuje z zakładami mięsnymi Kobylin. Myślę żeby kupić i zakontraktować u nich byczki. I chciałbym się dowiedzieć czy można na tym jakoś wyjść. Za czystego LM 2-miesięcznego chcą około 1600 netto. co o tym sądzicie?

Jest firma i jakoś zyje ale....... jak raz z nimi zrobisz interes to wystarczy ci na długo , długo .Z nimi robi się tylko proste jasne ineresy czyli cena , kasa , towar bo na każdej nie jasności cie wydymaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
Napisano (edytowany)

jeszcze jak byś dopisał za co i za jaką klase

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Szkoda że nie kury :) Napisz jakie masz te byki czy mięsne czy hf i za jaką klasę mięsa tyle ma ci ktoś zapłacić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

daje taka propozycje za 50 sztuk zbieraniny mieszancow roznego kalibru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

ciekawe ile oszukają na tych sztukach,że taką cenę dają.

to jest propozycja a co wyjdzie to nie wiadomo.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Z twojego postu matingus wynika ze najlepiej szprzedac temu co najmniej placi. cene bazaowa zazwyczaj jest za klase R. nie wydaje mi sie zeby byla jakas zawyzona. obecnie w wielu ubojniach mozna jeszcze wiecej dostac tym bardziej ze wieksza ilosc. jezeli wszyscy beda miec takie myslenie ja ty, to tylko handlarze na tym skrzystaja. wszyscy wypatrujemy tych cen ze stycznia 2013 ale tak jakbysmy przestali wierzyc ze takie moga byc. nie pograzajmy sie wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio33    0

Słyszałem, że Biernacki płaci bez problemu tym co nie są na VAT, bo ma zwrot z państwa a u watowców jest już problem. Mam do sprzedania 4 sztuki i zastanawiam sie czy warto zaryzykować. Poradzi ktoś? Sprzedaz zgłosilem równiez do innej firmy, płaca tyle samo (Barwit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Wczoraj 4 pojechały do Biernackiego na wbc i pytałem kierowcy co jest z tym Biernackim że przeciąga zapłate, a on właśnie to samo mi powiedział co pisze kolega wyżej. Jak przyjdzie rozliczenie i kasa to zobacze czy warto z nim interesy robić. Byki były zważone u mnie wiec bede mógł sobie potem przeliczyć na żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Wczoraj 4 pojechały do Biernackiego na wbc i pytałem kierowcy co jest z tym Biernackim że przeciąga zapłate, a on właśnie to samo mi powiedział co pisze kolega wyżej. Jak przyjdzie rozliczenie i kasa to zobacze czy warto z nim interesy robić. Byki były zważone u mnie wiec bede mógł sobie potem przeliczyć na żywą

Ja sprzedałem przedwczoraj do nich, mięsne 7 + wat, hf 6 + wat.

 

Dzisiaj sąsiad dzwonił to za 15 szt hf dawał po 5,80, Tragedia

 

ile ci zaproponował za O klase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio33    0

Ja sprzedałem przedwczoraj do nich, mięsne 7 + wat, hf 6 + wat.

 

Dzisiaj sąsiad dzwonił to za 15 szt hf dawał po 5,80, Tragedia

 

ile ci zaproponował za O klase?

 

Ja na wbc nie sprzedaje. Za hf 6 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
Napisano (edytowany)

Ja sprzedałem przedwczoraj do nich, mięsne 7 + wat, hf 6 + wat.

 

Dzisiaj sąsiad dzwonił to za 15 szt hf dawał po 5,80, Tragedia

 

ile ci zaproponował za O klase?

Wgl o O nie rozmawialiśmy bo stwierdził że 3 wybiją sie w R, podobno 12 zł i jeden powinien w U to ok 12,5 ale co bedzie to nie wiem

Edytowano przez lukaszwlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0
Napisano (edytowany)

ubojnia artus Maciejowice, ktoś z nimi handlował?

Edytowano przez Skup14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżeli płacą gotówką z vatem , to co masz za problem? Zważyć na pewnej wadze i sprzedawaj


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

napisz jak przyjdzie rozliczenie jak się wybiły. Mam 2 mieszance mo i 1 mieszanca bs. Ponad 800kg posrednik namawia mnie na wbc. Ale boję się trochę bo w tamtym roku umoczyłem na mieszancu sm. W domu miał 800kg R klasa a wybicie tylko 57% w skibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Ogólnie to ten Biernacki daje cenę jaką chcę, tu 7.2 tam 7 czy to zależy od regionu czy od czego? U mnie był dzisiaj przedstawiciel i zaproponował tylko 6.8 za mm i gadka taka że byki ładne ale cenę dyktuje rynek a na rynku innej ceny nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Dzisiaj znajomy przewoźnik z okolic gostynia woj wlkp dawał za hfa sąsiadowi 5,5 :o to jest tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj