akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

mariuszd93    559

Jeżeli naprawdę mięsne i masz pewność że będą uczciwie ważone i klasyfikowane , to poubojowo lepiej , ale z tą uczciwością to różnie bywa ;) .

Zorientuj się ile handlarze będą dawać za żywą wagę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

kazdy handlarz sprzedaje na WBC ale ich obowiazuje inny cennik Jesli ktos zaproponuje tobie 7.5 zł lub wiecej to sprzedaj zywcem bo poubojowo nie wyjda ci wiecej chyba ze klasa R wzrosnie powyzej 12,3 zł + vat a wydajnosc miesna bedzie na poziomie 57 % lub wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dziś sprzedany byk lm waga brutto 816 kg po 6.95 zł netto i drugi ncb waga 787kg po 6.65zł netto skitka 7% firma Grażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam wasze posty i wydaje mi się, że ktoś robi z was wała przynajmniej na wadze WBC każby byk, który waży ok 600 kg na wagę żywą oczywiście nie zachudzony wydaje minimum 55% mięsa i to Hf. A mieszańce już od 58%

 

Na początku marca sprzedałem mieszańca waga zakupu czyli bez skitki 609 kg po uboju 374 kg mięsa czyli:

374 kg / 609 kg * 100% = 61,41%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Łukasz nie od dzis wiadomo ze od myszy po cesarza wszyscy zyja zgospodarza A kto tak ci ucciwie rozliczył to bydle ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno uczciwie to nie wiem ale wiem, że napewno korzystnie niz na żywa, na żywą bym dostał po 7,3 zł brutto czyli 609* 7,3= 4445,7 zł, a tak 374* 12,00zł = 4488 zł+ vat=4802,16 zł więc więcej o356,46zł

 

po przeliczeniu 4802,16 / 609 = 7,88zł tyle bym musiał dostać na żywą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie tak czytam wasze posty i wydaje mi się, że ktoś robi z was wała przynajmniej na wadze WBC każby byk, który waży ok 600 kg na wagę żywą oczywiście nie zachudzony wydaje minimum 55% mięsa i to Hf. A mieszańce już od 58%

 

Na początku marca sprzedałem mieszańca waga zakupu czyli bez skitki 609 kg po uboju 374 kg mięsa czyli:

374 kg / 609 kg * 100% = 61,41%

 

Prawdopodobnie to Ty , dałeś się zrobić w wała na wadze w domu i wydaje ci się że jesteś bystrzak :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

" na żywą bym dostał po 7,3 zł brutto czyli 609* 7,3= 4445,7 zł"

 

Od wagi zywej trzeba odliczyć jeszcze strączke 6-8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byk był ważony w rzeżni na wadze elektronicznej pewnie tam też troche tną jak wszędzie, ale może nie tak jak handlarze ale tego nieda się całkowicie uniknąć, a byka żadnego nie sprzedam dla handlarza tylko prosto do rzeżni.

 

kolego waga 609kg już jest właśnie po odliczeniu 7% skitki bo byk ważył więcej oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a rzeznia ma jakas nazwe? lub w jakiej miejscowosci ?? O roznych slyszałem juz cudach ale raczej w druga strone !Np, partia bykow sprzedana na Tykocin miala słabe umiesnienie (srednio 49%) bo miala duze otłuszczenie ktore zostalo odjete heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxr5    1

Może ze dwa razy odejmij skitke po 7% to wybicie wyjdzie jeszcze dużo wyższe. Po pierwsze obliczamy wybicie na podstawie wagi w gospodarstwie, a po drugie bez żadnych potrąceń.Wtedy możemy rozmawiać o wybiciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wybicie wylicza się w oparciu o wagę netto, czyli po potrąceniu tych 7%, tak samo jak wylicza się wartość zwierzaka w przeliczeniu na żywą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wybicie wylicza się z wagi netto jeśli byk był karmiony do odbioru i ważony w gospodarstwie ,czyli tak jak w przypadku sprzedaży na wagę żywą , liczymy od wagi za którą byśmy dostali kasę za żywca .

Ale jeśli ważony w rzeźni po 5 np. godz od odbioru z gospodarstwa to już spadł z wagi tyle co potrącenie na okarmienie , jeśli od wagi uzyskanej w ten sposób odejmiemy jeszcze skitkę , to nie będzie miarodajny wynik , a jeśli byk nie karmiony przez 40 godz [ ktoś pisał że tak robi jak sprzedaje na wbc] to w ogóle bez sensu ta skitka :P

 

Wczoraj sprzedane

mieszaniec z LM 611kg 7,50 zł

Czerwono biały nie SM , niezbyt ładnie zbudowany 736kg 7,30 zł

Waga i cena brutto

Krowiński Piotr , -7% skitka


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

byk był ważony w rzeżni na wadze elektronicznej pewnie tam też troche tną jak wszędzie, ale może nie tak jak handlarze ale tego nieda się całkowicie uniknąć, a byka żadnego nie sprzedam dla handlarza tylko prosto do rzeżni.

 

kolego waga 609kg już jest właśnie po odliczeniu 7% skitki bo byk ważył więcej oczywiście

 

mój znajomy tak samo sie podniecał wybojem byków w zakładach w Białym Stoku ,byki HF 60% ,jeden był w miare mięsny ale też nie mógł dać takiego wyboju , (ogólnie miał byki na poziomie 53/55%) ale gościu był w niebo wzięty jakie to cacy dosłownie bajka.do zakładów jest od niego 160 km, niema bata żeby na bykach nie ubyło po 40kg. oczywiście ważone w zakładzie i mamy proste wyliczenie z kąd sie biorą te wasze kapitalne wyboje ,byka ubyło po drodze plus skitka którą bierze zakład i ładnie to wychodzi a w rzeczywistości wychodzi jak wszędzie czyli cudów nie ma . tak sie kapitalnie gościowi powybijały ale jak mu potem jeden z drugim wytłumaczyli co i jak więcej na Biały Stok nie dał.co do twojego byka nawet gdyby wszystko było OK to musiał dostać klase R lub U o czym nie piszesz bo nie uwierze że z klasy O było takie wybicie i jeszcze jedno zobaczymy czy też będziesz taki zachwycony zakładami jak ci sie trafi byk kałduniasty może być i dobrej klasy ale najciekawiej będzie jak klasa będzie poniżej O zobaczymy czy też będziesz piał z zachwytu i czy pochwalisz sie na forum jakie to zakłady są super .życze owocnej hodowli i jak najlepszych wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dostałem R i niższej jeszcze nie dostałem, sprzedaje tam już 6 lat i wszystkie byki wychodzą lepjej albo na tym samym poziomie na WBC co na żywą, a jak będzię tak jak mówisz "kałduniasty" to i tak nikt ci nieda na żywą wagę więcej. Handlarze też patrzą na budowe byka i wiedząi ile taka sztuka może wydać mięsa, żeby sam nie był stratny. Pozatym rolnik zawsze będzie pokrzywdzony bez względu na to czy sprzeda na żywą czy na WBC bo i tak każdy kombinuje jak tu chłopa uwalić. A ja mam do zakład 30km nawet jak będzie słabiej płacił od handlarza to wujom nie dam zarabiać na sobie, to jest moje zdanie i raczej go nie zmienię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie ktoś coś moze o dopłatach do krów mamek?w ubieglym roku czytalem,że taki projekt zgłaszano no i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

kolego mariusz we wtorek tez ma do mnie przyjechać Krowiński, przez telefon jego pośredniczka rzuciła 6,5-7 brutto za hf a ile da jak zobaczy to się okaże. Sprzedawałem im na jesieni 3 sztuki cena ok, za dwa dni miałem kase na koncie tylko ta waga elektroniczna mnie niepokoi bo liczyłem że byczki mam troche cięższe. jak to w twoim przypadku było zważone? ważyłes gdzieś wcześniej? masz jakiś sposób żeby takową wagę dobrze wytestować i nie dać się wyrolować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

tylko i wyłącznie zważyć wcześniej, innej rady nie ma

u mnie w tym tygodniu było 6,7 netto za super byka bez kantów - łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

naganiacz do ABP proponuje za ładne MM 6.8 netto , poczekam , ogólnie na byki u mnie kicha , natomiast krowe znajomego wycenił na 5.1 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj