akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przy 1zł za litr to wątpie czy ktoś będzie krowy doił.

 

wielu jest takich co beda musieli doic po ile im dadza, a jak nie to licytacja komornicza, przewaznie to ci nowoczesni, prounijni, przedsieborczy i pracowici ;)

jak to dobrze nie miec długów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

a kto nie ma dlugow chyba tylko ten kto dostal wzorowe gospodarstwo po tacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a wiec kto nie bedzie doił krów jak mleko bedzie po 1 zł ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Chyba trzeba się faktycznie wstrzymać bo dzisiaj handlarz sam dzwonił i się pytał o bydło. Telefonicznie mówił że za ładne mieszańce da po 8 zł netto. Kazałem mu przyjechać obejrzeć. Ale raczej się jeszcze wstrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kto tyle płaci.jak ukradnie z byka około 100kg,to tyle zapłaci.

łódzkie tendencja spadkowa.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

poludniowa wielkopolska ja dzisiaj obdzonilem kilku skupujacychz z okolicy i cena za byczki ok 600 kg rasy ho to 6.2 do 6.3 netto wiec szalu nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Chyba trzeba się faktycznie wstrzymać bo dzisiaj handlarz sam dzwonił i się pytał o bydło. Telefonicznie mówił że za ładne mieszańce da po 8 zł netto. Kazałem mu przyjechać obejrzeć. Ale raczej się jeszcze wstrzymam

A może to cena za cielęta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprzedane 8 sztuk waga średnio ok. 800 kg cena 4szt hf 6,5zł, 3szt mieszańce 6,8zł, mięsny 7zł/kg, ceny netto wielkopolska pojechały do Żerkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

śląskie. dzisiaj pojechał HF niecałe 24 miesiące waga 810 kg. Cena 6,5 netto - 6% potrącenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W piątek pojechały do Kościeszy ceny brutto

8 sztuk po 8zł

3 sztuki 7.80zł

i 1Hf 7zł ważone na mojej wadze 6% potrącenia

średnia waga 680kg dzisiaj kasa jest już na koncie

Ceny pozostały bez zmian według tamtego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Wczoraj poszedł byczek HO 580 kg do BM Kobylin po 6,1 netto (ceny na byki powyżej 600 kg na czysto: HO 6,3, mieszańce 6,5-6,7, mięsne 6,9 ceny netto, skitka 7%, poniżej 600kg za każde 50kg -20gr), sprzedałem tylko 1 sztuke bo potrzebowałem gotówkę, wstrzymam się z pozostałymi (5 sztuk)

 

Dzisiaj sprzedane 8 sztuk waga średnio ok. 800 kg cena 4szt hf 6,5zł, 3szt mieszańce 6,8zł, mięsny 7zł/kg, ceny netto wielkopolska pojechały do Żerkowa

 

Do Murawskich? Jak u nich z wagą? Może ktoś o nich coś powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

kto tyle płaci.jak ukradnie z byka około 100kg,to tyle zapłaci.

łódzkie tendencja spadkowa.

BIELA, Nie ukradnie bo mam swoją wagę platformówą , ale jeszcze nie wiem czy zapłaci musi pierw obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Wczoraj sprzedałem mieszańce mięsne CH i LM w wadze 720kg - cena 7.50zł + vat, mieszaniec LM w wadze 560kg (niestety miał coś z stawami zmuszony byłem go sprzedać) cena 6.30zł + vat, jałówka mieszaniec LM 510kg 6.50zł + vat. 24.03. miałem wyceniane te same sztuki i cena za te w wadze ponad 700kg na tamten dzień była 7.20zł + vat więc różnica w przeciągu tygodnia + 0.30gr oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

byk hf i jałówka mm w wadze 560-580kg ,wycenione wczoraj na 7zł brutto, wycenione okazyjnie gdyż handlarz bydłem ,odbierał wczoraj jałówkę cielną dla innego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno ruscy wprowadzają zakaz importu każdego rodzaju mięsa z Polski i Litwy .Ciekawe jak to wpłynie na ceny bydła po świętach ?

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszedł byczek HO 580 kg do BM Kobylin po 6,1 netto (ceny na byki powyżej 600 kg na czysto: HO 6,3, mieszańce 6,5-6,7, mięsne 6,9 ceny netto, skitka 7%, poniżej 600kg za każde 50kg -20gr), sprzedałem tylko 1 sztuke bo potrzebowałem gotówkę, wstrzymam się z pozostałymi (5 sztuk)

 

 

 

Do Murawskich? Jak u nich z wagą? Może ktoś o nich coś powiedzieć?

Tak, do Murawskich. przeważnie tam sprzedajemy. Co do wagi to mówił że mu obojętnie, można gdzieś na ogólną jechać, ale nie sprawdzaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Wczoraj sprzedałem mieszańce mięsne CH i LM w wadze 720kg - cena 7.50zł + vat, mieszaniec LM w wadze 560kg (niestety miał coś z stawami zmuszony byłem go sprzedać) cena 6.30zł + vat, jałówka mieszaniec LM 510kg 6.50zł + vat. 24.03. miałem wyceniane te same sztuki i cena za te w wadze ponad 700kg na tamten dzień była 7.20zł + vat więc różnica w przeciągu tygodnia + 0.30gr oby tak dalej

Komu sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

tydzień temu sprzedałem trzy sztuki ( 923kg, 880kg i 837kg.) średnia cena 6.8+vat -8% - stały odbiorca odbierał. Kilka dni wcześniej był przedstawiciel Biernackiego i dawał odpowiednio: 6.9, 6.5, 6.5 +vat. Mówił, że przyjedzie z gotówką, ale wolałem sprzedać stałemu odbiorcy. Ogólnie szału nie ma, przed końcem roku za trochę gorszej budowy opasy dostałem 7+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras888    0

Wczoraj poszedł byczek HO 580 kg do BM Kobylin po 6,1 netto (ceny na byki powyżej 600 kg na czysto: HO 6,3, mieszańce 6,5-6,7, mięsne 6,9 ceny netto, skitka 7%, poniżej 600kg za każde 50kg -20gr), sprzedałem tylko 1 sztuke bo potrzebowałem gotówkę, wstrzymam się z pozostałymi (5 sztuk)

 

 

 

Do Murawskich? Jak u nich z wagą? Może ktoś o nich coś powiedzieć?

 

 

 

Ojciec Sprzedawał do nich od samego początku jak firma powstała .Przejąłem gospodarstwo 3 lata temu przewinęło się kilka firm skupujących bydło u mnie dla sprawdzenia rynku. Wróciłem Do Murawskich. Mieszkam 6 km od Żerkowa. Nigdy nie było problemów z płatnościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj