akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

karrol    16

sąsiad dzisiaj sprzedal 5 bykow w wadze 600 kg brutto w cenie 6.2 netto byczki rasy ho wiec jak tutaj mowic o oplacalnosci a paszy zaczyna brakować jedynie ciesza się posrednicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaleti    0

ale tak samo jest z innymi zwierzetami ze sprzedaza, ceny czasem rosna a czasem spadna, no ta jakie jest zycie raz sie oplaca a raz nie, narzekaniem nic nie zmienimy, taki mamy rynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Witam. Wczoraj sprzedane 3jałówki BB w wadze 514,548,504kg oraz jedna simentaler w wadze618kg oraz AN 548kg wszystkie po 7zł . Krowa hf698kg 4.80 . Byk655kg po 7.80 oraz jałówka z urazem biodra388kg po 6zł. Ceny Brutto odbierał Grzesiek Karczewski


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

w tygodniu do mnie dzwonił moj chandlarz i dawał mi 7,1zł bo potrzebował do pełnego transportu i gadał ze cena ma spasc :( ale on zawsze tak gada :lol: narazie nie sprzedawałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

propozycja za mieszańca cały czarny ok 750 kg 7 zł brutto. Uważam że trochę mało. moze macie jakieś namiary na normalnego kupca południowa cześć podlaskiego ewentualnie północna lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

poczytaj temat to się dowiesz,jakie są ceny.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

Może ktoś sprzedawał byczki na 300kg i wie jak płacą?. I kto poza Łunewskimi skupuje takie byczki na suwalszczyżnie?


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

w tygodniu do mnie dzwonił moj chandlarz i dawał mi 7,1zł bo potrzebował do pełnego transportu i gadał ze cena ma spasc :( ale on zawsze tak gada :lol: narazie nie sprzedawałem....

Chyba jest coś na rzeczy bo też tak słyszałem , ponoć od poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ja uwazam ze w zwiazku z pracami w polu bydlo od jutra bedzie szlo w gore Kto mial sprzedac to juz sprzedal a teraz pora na podwyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Obyś miał rację kolego ;)

Kilka dni temu sprzedane.

LM /SM 720 KG- 7,60 ZŁ

HF /SM 740 KG-720 ZŁ

Waga pewna u znajomego , -7% , Osiak Stoczek Łukowski , kasa przelewem na drugi dzień


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

koledzy mam pytanie: jak widzicie przyszlosc hodowli bydla? bo mam coraz wieksza ochote na rezygnacje. cena cielaka, koszty pasz do tego przerzucanie obornika a na koncu sprzedaz 7zl za mm i jeszcze jak kolega pisal handlarz patrzy zapierodlic 200zl na szt. gdzies uciekla ta motywacja do pracy po aferze z konina i zakazem uboju rytualego. dodam ze nie jestem hodowca sezenowym. odczuwacie takie zwatpienie czy jestem jedyny? przepraszam ze nie w temacie.

Zgadzam sie z kolego i zaczynam skupowac jaloszki Prawie rok spedza na pastwisku(dwa sezony)w wieku 14 mies byczka im pokaze i za ok.siedem miesiecy 5 tys bez problemu (przynajmniej na podlasiu) a jeszcze roznica przy zakupie cielaka tez ok 500-600 zł

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zgadzam sie z kolego i zaczynam skupowac jaloszki Prawie rok spedza na pastwisku(dwa sezony)w wieku 14 mies byczka im pokaze i za ok.siedem miesiecy 5 tys bez problemu (przynajmniej na podlasiu) a jeszcze roznica przy zakupie cielaka tez ok 500-600 zł

Każdy ,,towar'' ma swoje 5 minut teraz jałówki cielne - jak trafisz z ceną to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

własnie to bedzie te (piec minut ) dla jalowek kiedy mleczarze beda mogli produkowac bez ograniczen i dojda nowi dostawcy !!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

i ceny poleciały.pewnie ubojnie zapychają się świniami ze strefy zapowietrzonej do dzisiaj.cena dzisiejsza 12.2 za o klase plus wat pojechały przez pośrednika do sokołowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj