akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszwlkp    57

Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

 

Kolego mógłbyś dać link jaka to waga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

W piątek sprzedałem dwa hf jeden 647kg po 7.20 brutto a drugi 703 kg po 7 brutto woj łodzkie 6% odrzut. A jak w innych rejonach cena przedstawia się bo ktoś pisał po 7.80 za hf prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Do Rakowa z domu zabrali, waga mnie zaskoczyła bo wg cm powinny mieć 20 i 30 kg mniej a miały więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

co do wag na złomach w suwałkach na jednym złomie ważę 70 kg a na drugim za ok dwa tygodnie 90 strasznie przytyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Do Rakowa z domu zabrali, waga mnie zaskoczyła bo wg cm powinny mieć 20 i 30 kg mniej a miały więcej

Jak powinny mieć mniej ! ? masz wagę w oczach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Co ty wygadujesz że po 3 km straci nie wiadomo ile na wadze wiadomo stres i to co miał w jelitach wypuści z siebie ale to nie będzie ubytek masy mięśniowej w znaczącym stopniu.gwarantuje ci że nadrobi to w max 2 dni no chyba że nie będziesz go karmił.to jak twoim zdaniem wychodzą na tym uczciwi pośrednicy jak bydło tak traci masę przecież oni wożą je po kilka a nawet kilkanaście godzin potem idzie na WBC a tam i tak liczy się waga półtuszy.

 

 

Napisałem, że straci nie wiadomo ile?????? Napisałem że straci. Woziłeś kiedyś byka i ważyłeś go? Zapewne nie. Spróbuj to wtedy zobaczysz i się przekonasz. A ci pośrednicy to bardzo rzadko sprzedają bydło rozliczając się za żywą wagę tylko sprzedają poubojowo. Ty nie masz w ogóle pojęcia na temat schematu przyrostu bydła. Na byka po przejażdżce wpływa bardzo dużo czynników głównym jest stres to on powoduje, że organizm byka ogranicza w sposób drastyczny na przyswajanie pokarmu a także powoduje wytworzenie tzn. dzikich substancji które powodują używanie większej ilości energii.

 

Oczywiście jest wiele innych czynników tłumaczących spadek masy o której ja wspomniałem ale to sobie doczytaj bo to nie jest temat o biologi czy tam o czymś tylko o cenie bydła ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Dzięki tak myślałem że chodzi o te mierzenie, u nas niektórzy mierzą obwód klatki i razy 3 ale też się niesprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Wg miary zoometrycznej powinny mieć 680 kg i 614 kg odpowiednio 210 cm i 201 cm. Nic nie sprawdzałem na wadze skoro ważyły więcej niż zakładałem, żeby nie robić z siebie idioty. Byczki po 19 miesięcy na samym sianie i śrucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

JAK CENY W DOLNOŚLĄSKIM?? DOKŁADNIEJ W BYŁYM JELENIOGÓRSKIM?? MAM KILKA SZTUK I NIE WIEM CZY CENA COŚ RUSZYŁA W TYM TYGODNIU?? KOGO POLECACIE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 

 

Napisałem, że straci nie wiadomo ile?????? Napisałem że straci. Woziłeś kiedyś byka i ważyłeś go? Zapewne nie. Spróbuj to wtedy zobaczysz i się przekonasz. A ci pośrednicy to bardzo rzadko sprzedają bydło rozliczając się za żywą wagę tylko sprzedają poubojowo. Ty nie masz w ogóle pojęcia na temat schematu przyrostu bydła. Na byka po przejażdżce wpływa bardzo dużo czynników głównym jest stres to on powoduje, że organizm byka ogranicza w sposób drastyczny na przyswajanie pokarmu a także powoduje wytworzenie tzn. dzikich substancji które powodują używanie większej ilości energii.

 

Oczywiście jest wiele innych czynników tłumaczących spadek masy o której ja wspomniałem ale to sobie doczytaj bo to nie jest temat o biologi czy tam o czymś tylko o cenie bydła ;) .

Byk może stracić sporo, ale głównie z tego co zjadł przed odstawą, a wiadomo ile może zjeść. Widziałem przypadek jak wygłodniały byk wypił ok 100l wywaru z gorzelni. Pośrednicy dobrze patrzą czym jest karmiony i zwracają uwagę na poidła. Mam znajomego który skupuje byki i mówił mi że miał przypadek że po przeważeniu szt przez jakieś 6 km różnica na wadze była 70 kg, aż się lało z samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Ale na pewno nie ma znaczącego ubytku masy mięśniowej jak to twierdzi TomekRolm

Edytowano przez jarecki7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

uważajcie firma kopi znów pojawiła się na rynku.jak szybko przyjechali,jeszcze szybciej odjechali.

dowiedziałem się tylko,że teraz to płacą pieniądze na rękę.

cenę jaką mi oferowali to 7,7+wat.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

chciałem 8zł,na razie nie chcą dać.

jak się zdecydują to mają mi dać znać.z tego co się dowiedziałem to mają bić rytualnie.

na skupie u Mnie max 7,3za mm


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Byk może stracić sporo, ale głównie z tego co zjadł przed odstawą, a wiadomo ile może zjeść. Widziałem przypadek jak wygłodniały byk wypił ok 100l wywaru z gorzelni. Pośrednicy dobrze patrzą czym jest karmiony i zwracają uwagę na poidła. Mam znajomego który skupuje byki i mówił mi że miał przypadek że po przeważeniu szt przez jakieś 6 km różnica na wadze była 70 kg, aż się lało z samochodu

 

Z tego co zjadł to pewne i co piszesz to święta prawda ja też widziałem takie myki nie wspominałem o nich bo nie wiem czy ktoś by mi uwierzył. Ale i spada także waga tłuszczu i mięśni. Wcześniej pisałem że nie ma sensu wożenia byka by go zważyć w kilku miejscach bez takiego karmienia co stosują ludzie przed sprzedażą.

 

jarecki7

 

ale w którym miejscu ja napisałem, że są ZNACZĄCE ubytki masy??? Ubytki są a i przyrost jest ZNACZNIE spowolniony w pewnym okresie po przejażdżce.

Edytowano przez TomekRolM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a jak w lodzkim ceny bydła???podobno byki po7.20 plus wat. i drozeja

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jak się ceny zapowiadają w przeszłości trzymać czy sprzedawać byka

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj