akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JozeF84    1

jozef komu sprzedałes ?

 

Skup zwierząt Józef Stabrawa

tel.602220793

 

Zna Ktoś taka firme jak STABRAWA?

 

Chodzi o Józefa Stabrawa?? U mnie w okolicy skupuje i tez poprzez znajomego dostałem namiary i też wczoraj sprzedałem 4szt

płatność 7-dni potrącenie 6-7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Koledzy jesli chodzi o to oszukiwanie na wadze powyzaj np 500 kg to co myślicie o tym żeby zważyć się wcześniej i potem razem z bykiem. Tylko jeśli zawsze będzie ucinać 50 kg to nic nie da, musialoby ileś procent zaniżać żeby się wydało :/

zważyć byka ale nie sprzedawać zadzwonić po innych handlarzy i zobaczy się gdzie ile waży ;) handlarze podobno patenty mają różne, trzeba zwracać uwagę czy nic nie wisi pod wagą żaden bolczyk trzpień który by dotykał do ziemi, czasem jakieś dętki podkładają pod wagę było o tym w tygodniku rolniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

przed kantami trzeba sie bronić, ale nasuwa sie pytanie co FERDEK07 byś zrobił gdyby okazało sie że pierwszego kupca waga jest OK a inne zaniżają normalne że byś po niego zadzwonił ale czy szanując jego czas ,paliwo ,opuścił byś na cenie przecież gościu poniósł by jakieś koszty dojazdu i jak wspomniałem czas .wczoraj sprzedane byki 6 sztuk waga 616/680 cena od 7zł do 8zł

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Roman Omyła ale ceny ma o kilkadziesiat gr niższe za jałówki mm proponował 6 netto i byczki hf 6,2netto.

A ty z kim handlujesz, handlowałeś??

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

bo u nas w okolicy nie za dobra opinie ma stabrawa. dlatego pytam

a skad jesteś? co o nim ciekawego powiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Moim zdaniem jeśli boimy się że ktoś nas okroi na wadze to trzeba zważyć samochód przed i po załadunku na jakiejś wadze. Przecież są wagi na złomach, składach węgla, itp.

odżałować te 20/30zł po sprawie. A jak się handlarz nie zgodzi na takie coś to takiemu panu dziękujemy. Innej opcji nie ma bo za dużo jest możliwości i kombinacji żeby oszukać na wadze (zwłaszcza elektronicznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

jeśli byłby ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż wage inwentarzową specjalnie przystosowaną do bydła w naprawde dobrym stanie .Waży do 1000kg.

więcej info zapraszam na pw.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

Mi sie wydaje ze na wadze ogólnej jak ktoś skupuje złom czy tam pszenice to tez kg nie dokłada sprzedajacemu, najlepiej miec swoja wage i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michael1234    0

Z opolskiego. A o tym stabrawie to mowia i bylem swiatkiem jak ustalil cene w oborze a pozniej urywal cene, a z tym procentem to jest roznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Jesli chodzi o oszustwa na wadze do jest jeden bardzo prosty sposób na to, wystarczy kupic sobie wagę czy to samemu czy nawet na wieś czy z jakimis znajomymi. Koszt takiej wagi wcale nie jest duzy a moze się szybko zwrócić, dotyczy to głównie tych któzy sprzedają mniejszą ilosc sztuk ponieważ na takich klientach im zalezy naj mniej to u nich próbują urwać na wadze. Kogos kto sprzedajekilka lub kilkadziesiąt sztuk bedą bali się oszukać poniewaz taki gospodaz nie bedzie miał problemu znalesc innego odbiorcy.

Edytowano przez karol3211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Napewno nie ma co bydlęcia wozić to się mija z celem kto pisze żeby byka ważyć w paru miejscach to ma mało wiedzy na ten temat. Podczas każdego przewozu zwierze (bydło) traci na wadze i jeśli zawieziemy np. dzisiaj gdzieś byka i zrobimy z nimok 3 km i go przywieziemy spowrotem to za tydzień oby ważył tyle co waży dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Handluje ktoś z Piotrem Wojciechowskim(skupuje dla Łuniewskich) w kujawsko pomorskim , zielona klatka z niebieską kabiną. Jakie macie opinie o tym skupujacym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Napewno nie ma co bydlęcia wozić to się mija z celem kto pisze żeby byka ważyć w paru miejscach to ma mało wiedzy na ten temat. Podczas każdego przewozu zwierze (bydło) traci na wadze i jeśli zawieziemy np. dzisiaj gdzieś byka i zrobimy z nimok 3 km i go przywieziemy spowrotem to za tydzień oby ważył tyle co waży dzisiaj.

Co ty wygadujesz że po 3 km straci nie wiadomo ile na wadze wiadomo stres i to co miał w jelitach wypuści z siebie ale to nie będzie ubytek masy mięśniowej w znaczącym stopniu.gwarantuje ci że nadrobi to w max 2 dni no chyba że nie będziesz go karmił.to jak twoim zdaniem wychodzą na tym uczciwi pośrednicy jak bydło tak traci masę przecież oni wożą je po kilka a nawet kilkanaście godzin potem idzie na WBC a tam i tak liczy się waga półtuszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Uważajcie na Stabrawe bo kantuje na wadze. Gość od ważenia miał zaszyty w kurtce magnes i nim naciągał wagę. Robili tez inaczej- zawsze przyjeżdżali we trzech i kierowca zostawał w aucie jak dwóch gości poszło z gospodarzem wyprowadzać byka to on biegł do wagi i kręcił w niej takim kółkiem. Ja miałem zważonego byka miał 623 kilo na wadze w skupie złomu a u nich 514. Najlepsze było to że jak weszli do obory to powiedzieli ze on nawet 500 kilo nie ma( był mały ale ubity mieszaniec z angusem). Zamknąłem bramę i powiedziałem że albo mi go zważą uczciwie albo dzwonie na policje. Zabrali się i od tamtej pory jakieś 5 lat ich już nie było w naszych stronach, bazę w sąsiedniej wiosce też zlikwidowali. Ludziska ważcie bydło bo to wasza ciężka praca i uczciwie zarobione pieniądze. Teraz handluje tylko z Oponiem- auto na wagę potem wpędzam byki i jeszcze raz jadę na wagę.

Edytowano przez nadzio
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie kupujcie jakiś starych wag od handlerzy bo na nich też nie ma nigdy 100% pewności one są juz po takich przejściach że wiadomo na co sie nadają nie mówiąc juz o cenach tych wag. Jak mozna dokładnie zważyc na jakiejś wadze na skupie złomiu jesli na sam przejazd samochód ciężarowy wypali już okresloną ilość paliwa nie mówiąć juz o dokładności tej wagi.Ja zakupiłem za około 2,5tys nowa z gwarancją elektroniczną wagę w postaci platformy spisuje sie rewelacyjnie waży chyba do 3ton z dokładnoscą do 1kg testowaliśmy ją na różne sposoby np ważylismy cię we trzech osobno póżniej razem a na koniec ważyliśmy byka około 800kg i wchodzilismy razem z nim we trzech i nigdy sie nie zdarzło by odchylenie wynosiło więcej niz 1 kilkgram. Minusem tej wagi jest to że jest bardzo czuła i jeśli byk jest niespokojny to kilogramy potrafia skakać i wtedy trzeba czekać by się uspokoił lub by waga wyciągneła średnią no i jest niezabudowana. Mozna ja przenosić gdzie sie chce wiec zakup na kilka osób nie jest jakims wielkim wydatkiem. Teraz gdy przyjeżdzają po bydło jestem pewien wagi każdej sztuki i mam to gdzieś czy cos podkładają czy mają jakies piloty lub inne wynalazki.Największa róznica jaka do tej pory mi się przydażyła na jednej sztuce to 63kg mniej od mojej wagi, oczywiście ładnie temu Panu podziekowałem i już nigdy go nie sprowadzę. Nigdy nie zdazyło się tak że waga kupujacego pokazała wiecej niz moja np o jakieś 10kg ale czekam może tak sie kiedyś zdaży.

Chyba się nie zdarzy :) . Ja wagę pod mieszalnik kupiłem za 1500 zł z 4 sensorami do 8 ton. Wystarczy jakiś zgrabny postument i jak kolega pisze można przenosić, przewozić. Tylko oczywiście nie ma na taką wage lagalizacji, ale to akurat przy sprzedaży rolnikowi potrzebne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

Handluje ktoś z Piotrem Wojciechowskim(skupuje dla Łuniewskich) w kujawsko pomorskim , zielona klatka z niebieską kabiną. Jakie macie opinie o tym skupujacym?

ja mu oddaje byki, ceny rewelacujnej nie ma ale nie zdażyło sie żeby na wadze kombinował (byki mam zawsze przeważone)

On skupuje dla łuniewskich w okolicach grudziądza i kwidzyna, faktury są od łuniewskich płatnośc 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

przed kantami trzeba sie bronić, ale nasuwa sie pytanie co FERDEK07 byś zrobił gdyby okazało sie że pierwszego kupca waga jest OK a inne zaniżają normalne że byś po niego zadzwonił ale czy szanując jego czas ,paliwo ,opuścił byś na cenie przecież gościu poniósł by jakieś koszty dojazdu i jak wspomniałem czas .wczoraj sprzedane byki 6 sztuk waga 616/680 cena od 7zł do 8zł

hah a handlarz szanuje mój czas, samo to że przyjedzie i pokażę mu bydlaka i pogadam to już zajmuje mój czas, a paliwo, heh wszak 1,5 roku chodzę przy bydlaku, a ktoś łaskę zrobi że raz przyjechał, nie jeden handlarz przyjechał i pojechał z niczym, zresztą ja rzadko dzwonię po handlarzy, średnio co tydzień ktoś jest, a Ci co kupują regularnie sami zaglądają, nikt się nie żałował że stracił czas paliwo, każdy chce zarobić, ja dbam o swój interes, żałować handlarzy nie zamierzam, bo jak handlarz ma okazję to od jakiegoś dziadeczka starej babki czy alkoholika bydlaka potrafi kupić za 1/3cią ceny i jakoś skrupułów potem z tego nie ma opuszczać z ceny czy współponosić koszty biednego handlarza nie zamierzam

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

sprzedawał ktoś do pośrednika Andrzej Milanowski .Jakie opinie?

Wiem trochę późno się odzywam ale jeśli chodzi o Milanowskiego z Bargłowa to sprzedawałam 2 razy po 3sztuki i z wypłacalnością nie było problemu w ciągu tygodnia pieniądze były na kącie, a co do ważenia to gwaranci nie daję niby żadnych skarg nie słyszałam ale on u nas to dopiero nie cały rok skupuje więc nie wiadomo na co go stać. Jeśli można wiedzieć to kolega z jakich okolic?

Edytowano przez bystra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj