akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

kubaska    10

Panowie Biernacki ludziom  wyplat na swieta nie podawal nawet wiec na przelewy dla nas chyba nie ma co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

czy kyoś wie  jak byk przekroczy 30miesiecy to cena dużo w dół ?,

bo teraz powiedzieli mi 7.60zł

a czy przed sylwkiem ubojnie biorą żywiec?( dolnyśląsk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

jak możecie to sie wstrzymajcie ze sprzedażą bydła cena pójdzie w góre od 1 stycznia powraca ubój rytualny ja mam 15 szt ale czekam 

Pierw niekonstytucyjna ustawa musi przejść przez sejm, a później poprawioną ustawę prezydent musi podpisać. Ja sądzę że szybciej jak za 2 miesiące nic w cenie z tego tytułu się nie zmieni.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierw niekonstytucyjna ustawa musi przejść przez sejm, a później poprawioną ustawę prezydent musi podpisać. Ja sądzę że szybciej jak za 2 miesiące nic w cenie z tego tytułu się nie zmieni.

 

nic podobnego!!! nie wprowadzaj  ludzi w błąd. można już ubijać rytualnie i kilka firm rusza od stycznia. ja też mam kilka sztuk do sprzedania i czekam. i wzrost ceny zależy od tego ilu rolników bedzie chciało się szybko pozbyć bydła i pośrednicy będą mogli to wykorzystywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

"boryss" kto Ci daje taką cenę bo mam 8szt zawsze (ostatnio) sprzedawałem do Biernackiego ale po tym co czytam o wypłacalności to raczej poszukam kogoś innego tylko kogo??

generalnie cena po 30 miesiącach to zależy kto bierze, jeden ucina 50gr inny zaś 5 gr. to tak jak z wagą jeden za byki 600 kg-mowe płaci dobrze i większych nie weżmie a innym im większy tym lepszy. wszystko chyba zależy od tego kto gdzie ma dalszy zbyt.

 


"boryss" kto Ci daje taką cenę bo mam 8szt zawsze (ostatnio) sprzedawałem do Biernackiego ale po tym co czytam o wypłacalności to raczej poszukam kogoś innego tylko kogo??

generalnie cena po 30 miesiącach to zależy kto bierze, jeden ucina 50gr inny zaś 5 gr. to tak jak z wagą jeden za byki 600 kg-mowe płaci dobrze i większych nie weżmie a innym im większy tym lepszy. wszystko chyba zależy od tego kto gdzie ma dalszy zbyt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

nic podobnego!!! nie wprowadzaj  ludzi w błąd. można już ubijać rytualnie i kilka firm rusza od stycznia. ja też mam kilka sztuk do sprzedania i czekam. i wzrost ceny zależy od tego ilu rolników bedzie chciało się szybko pozbyć bydła i pośrednicy będą mogli to wykorzystywać

Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo z komentarza trybunału czytam coś z goła innego: link


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

z tego co ja wiem to zakłady miesne ubijajace bydło juz od kilku tygodni prowadzą rozmowy w takich państwach jak np turcja i od 1 stycznia chcą wejść od razy z towarem nie jest to na 100 % potwierdzone ale takie plotki słyszałem wśród okolicznych chodowców mi nie zalezy gdzie moje byczki idą aby cena była jak największa  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo z komentarza trybunału czytam coś z goła innego: link

 

oglądałem w tv program gdzie wypowiadali  sie właściciele ubojni  i mówili ze spodziewli się takiego wyroku  i już wczesniej prowadzili negocjacje na temat zbytu mięsa z uboju rytualnego. i teraz po przeanalizowaniu  wyroku przez ich prawników  zaczynają ubój od 1 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Że ubój zaczną to nie znaczy że cena pójdzie do góry bydła jest opór jak 50 gr dołożą to cudów nie będzie z 5,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

TomaszKysiski, tyle że wedle komentarza można ubijać rytualnie, tyle że nie wiadomo w jakiej formie i w jakiej ilości. Bo może być tak że na potrzeby konkretnego konsumenta i wtedy będzie kilka sztuk w tygodniu więc jakoś ubojnie cen nie wywindują. Jednak mam nadzieję że uda się to ogarnąć by wróciło w takiej formie jak przedtem.

 

PS. Ciekawe że u nas jest taki problem ze zbytem skoro import wzrósł strasznie. Czyżby za mało mięsa u nas było że trzeba sprowadzać? Może czas by był by coś z tym zrobić?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można bić bez ograniczeń mówili o tym w wyroku  bez względu na jakie potrzeby.

owszem ceny póki się  da to ubojnie będą trzymac niskie żeby zarobic jak najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czytałeś to co podałem wyżej w linku? Przedostatni akapit polecam dokładnie przeczytać...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem i owszem ustawodawcza ma dostosować prawo a póki co to obowiązuje to  i to cytat z tego linku co  podałeś:

"Ze względu na wagę rozpatrywanego problemu, Trybunał odniósł się również do skutków wyroku. Z dniem ogłoszenia wyroku w „Dzienniku Ustaw” dozwolone będzie poddawanie zwierząt ubojowi rytualnemu w uprawnionej rzeźni na podstawie art. 4 ust. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 1099/2009 w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania. W każdym wypadku (tj. niezależnie od liczby poddawanych ubojowi zwierząt) "

 

 

Pkt. 1.13 – pisanie postów pogrubioną czcionką

+1p. ostrzeżeń

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mop    0

Ceny obecnie idą łeb na szyję , to co się dzieję z tym wszystkim to jest masakra. A rząd szczędzi cały czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Wracając do tematu

 

 

czy ma ktoś namiary na dobrego handlarza w powiecie lubelskim lub lubartowskim ?

Edytowano przez qamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

A ta firma agrostar w miare uczciwa jest i wypłacalna ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Wypłacalna jest napewno a o uczciwość to wiesz dokładnie jak dziś jest z wszystkim,każdy chcę jak najwięcej zyskać.Dziś kupując lub sprzedając to powinno wykonać się 10 lub więcej tel.o info.i targować, targować,targować o każdy grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj