akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

To może mi powiesz że z krwi robią kaszanke a ze łba pasztet?

To idz do pierwszej lepszej restauracji i zamów ozor wołowy albo policzki wołowe,zobaczysz ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie cena za mięso wołowe takie jak 2-3 lata temu , a za byka zakłady płacą o 1000-1200zł mniej i płaczą że nie zarabiają na tym ;[ .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policzki wolowe i ozor w ubojni kosztują 10zl/kg a ile płacisz w restauracji to nie wiem.

To idz do pierwszej lepszej restauracji i zamów ozor wołowy albo policzki wołowe,zobaczysz ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedstawiciel ZM Biernacki oferuje mi za

Byk Simental ok.700kg na czysto po 6.60+Vat

Byk Monteb... ok 700kg na czysto po 6.30+Vat :blink:

 co sądzicie o tych cenach bo dla mnie troche mało

jestem z pomorskiego.

Edytowano przez Deutz-Fahre-90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Sławek tak się składa że mam znajomych w jednym z największych zakładów w polsce i co do odpadów to zostają tylko kopyta.....

A rogi sobie przyprawiają ze skóry szyją płaszcze, a gnaty w zupę wpier...lą. Kolego z byka jest spory odpad ok 40% pewnie że z tego robią mączkę ale nie zakład

Masz z 700 kg byka ok 400 kg mięsa. Co nie zmienia faktu że nam dają po 11-12 zł za kilo czystego mięsa. Tylko jest takie pytanie kto z nas czy z przeciętnych kowalskich kupuje wołowinę, cena głównie oparta jest na eksporcie jak ktoś pisał jak jest ładny tłusty mieszaniec czy czystorasowy do Włoch ładnie zapłacą tylko wiadomo że musi być kilkanaście takich sztuk. Podobnie jest na rynku trzody niby najniższe pogłowie od xx lat a dlaczego są tanie, mówią że polska jest samo niewystarczalna na rynku trzody. Dlatego że taniej jest sprowadzić z USA rezerwy z magazynów za free, niż zapłacić polskim producentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przedstawiciel ZM Biernacki oferuje mi za

Byk Simental ok.700kg na czysto po 6.60+Vat

Byk Monteb... ok 700kg na czysto po 6.30+Vat :blink:

co sądzicie o tych cenach bo dla mnie troche mało

jestem z pomorskiego.

słaby ten przedstawiciel. Biernaccy w tym tygodniu za ciężkie mm płacą do 7.20+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

przedstawiciel ZM Biernacki oferuje mi za

Byk Simental ok.700kg na czysto po 6.60+Vat

Byk Monteb... ok 700kg na czysto po 6.30+Vat :blink:

 co sądzicie o tych cenach bo dla mnie troche mało

jestem z pomorskiego.

ZA takie byki to po 7,2 + vat musisz dostać mi za mniejsze tyle dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Szanowny Kolego. Widzę że trochę jesteś nie w temacie. Porównujesz rynek wieprzowiny do wołowiny. Za tucznika zakłady płacą ok 4 zł a kiełbasa 20. Ale nijak to się nie odzwierciedla do wołowiny. Jakie jest spożycie u nas mięsa wołowego? Głównie wszystko eksportujemy. Każdy zakład by chciał mieć jak najwięcej odbiorców mięsa. Tylko powtarzam wina rządu że ma nas w du... jak nie będzie odbiorcy z krajów wschodnich to zachód nie zaszaleje z ceno. Więc mamy to co mamy

Kolego ja się w temacie orientuję i wiem co to wieprzowina a co wołowina.Jeśli chodzi o spożycie wołowiny to przeciętnego kowalskiego na nią nie stać.Zobacz sobie przykładowe ceny np.

https://leclerc.com.pl/nowy/katalog.php?kat_id=1733

Owszem jak by było tańsze więcej by kupowali,a tak każdy się ogranicza co kupić.Jak ma kupić kilo tatara za 40 zł,to ile kupi np. tuszek z kurczaka.

Odbiorcy wschodni i co nam wyszło.EMBARGO.Wiadomo nasi politycy zawsze muszą wyjść przed szereg.Ich to nie obchodzi za ile sprzeda i czy sprzeda,pensie mają zapewnione.

Jeśli nie będzie odbiorców ze strony tureckiej nic się nie zmieni.

Mam do Ciebie pytanie skupujesz bydło.Jakie ceny oferujesz na dzień dzisiejszy.Jeśli piszesz że zakłady tak mało zarabiają z kila to cena 7.50 zł +wat realna jest u Ciebie.

 

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Witam wszystkich forumowiczów.

przeczytałem kilka ostatnich wypowiedzi i trochę mnie to śmieszy. Co wy chcecie blokować? zakłady? wiecie jak wygląda sytuacja? kto jest temu winien że mamy akurat takie ceny jakie mamy? nasz rząd i tylko nasz rząd że od dawna ma polskie rolnictwo w du... jeśli nie wróci Turcja oraz ubój rytualny (w co bardzo powątpiewam) to zapomnijmy o korzystnych cenach. odbiorcy europejscy co będą chcieli to będą robili i żaden zakład nie podskoczy. 

jestem rolnikiem i zajmuje się chowem bydła a dodatkowo jestem przedstawicielem  ubojni i kupuje bydło zarówno od handlarzy jak i od rolników. zakłady nie mają zarobków rzędu tysiąc złotych na sztuce. po prostu nadrabiają ilością ubitych sztuk. pomyślcie logicznie: zgłasza przeciętny rolnik bydło na sprzedaż załóżmy 10 szt. jedzie samochód z zakładu (koszt paliwo+ kierowca) ludzie do obsługi oraz uboju. koszt uboju- ilość wody, wykorzystanej na  jedną sztukę, koszt utylizacji krwi, kopyt oraz wszystkich innych odpadów, lekarz który ma nadzór itp. zostaje mięso, skóra i podroby. zysk z mięsa to zarobek max 20 gr w dobrych czasach i pół skóry dokładanej a czasami cała w czasach gdzie trzeba spod ziemi wydobyć ale kupić. zdarzają się wyjątki gdzie pojedyncze sztuki uda się sprzedać bardzo korzystnie ale to tylko klika sztuk. 

dwa słowa o cenach : jeśli cena wbc byka w klasie O (byki ncb) jest na poziomie 12 zł za 300 kg mięsa (cena netto) to każdy umie policzyć że cena za wagę żywą będzie 6,6. bierzmy pod uwagę również wybojowość. jeśli będzie sztuka brzuchata to i tyle nie zapłacą. no chyba że ktoś jeb.... na wadze to wtedy cena będzie kosmiczna.

no i ostatnia rzecz w zasadzie prośba: nie dajcie się tym oszustom. jak ktoś chce tylko żyć z tego to podstawa to posiadaanie własnej wagi. wtedy nikt was w rogi nie stuknie. Również zadzwońcie bezpośrednio na zakłady zapytajcie o cene mięsa. Większość rolników wie co ma i wydajność umie oszacować. każdy zakład chętnie przyjedzie wiadomo jak jest większa ilość to chętniej. większość zakładów ma swoich przedstawicieli którzy chętnie przyjadą i porozmawiają. 

pozdrawiam

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik  skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr  jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)

sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad  wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!! 

 

 

Wie ktoś jak płaci Pini Beef za klasę R

  Ile może dać mięsa Rw 760kg podobnej budowy co na zdjęciu

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/401705-byk/?st=10#commentsStart

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz  a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pracowałem ani nie pracuje w sokolowie. Podajesz przykład jakiejś skrajności. Też mogę wymienić kiedyś krowa kupiona na punkcie skupu po przejechaniu na zakład 4 godz straciła 100 kg lekarz który miał nadzór dwa razy badał czy była cieplna. Ona nie była okarmiona tylko opierd..... Drugi przyklad jalowki chodzily na luza i w 10 szt bylo 5 starych ponad 3 lata.a rolnik klekal na kolana ze wszystkie młode. Zaplacone za jalowki a mięso sprzedane w krowie. I co mam mówić ze wszyscy rolnicy tacy są albo ze i Ty taki jesteś? Nie oskarzaj mnie jak nie masz ku temu podstaw. Podaj adres chętnie przyjade i porozmawiamy. W przeciwieństwie do Ciebie nie będę Cię bił batem tylko zabiore z sobą na ubojnie i zobaczysz jak wygląda <od kuchni>. Sam kiedyś przeplacilem nawet więcej niż 50 gr. Brakowało 20 jałowek do lodówki a ze to była ostatnia dostawa na tamten kontrakt to kare byśmy taką zapłacili za nie wywiązanie się z umowy ze ho ho.

Poczytaj ile ubojni jest na skraju bankructwa przez embargo rosyjskie. Jak szła Turcja wszyscy dobrze zarabiali i rolnicy i ubojnie. Nie było problemu ze sprzedażą mięsa. Tobie jak cena nie odpowiada to nie sprzedajesz jak nie musisz. Ubojnia natomiast jeśli Włoch lub Hiszpan byka nie chce bo mu nie odpowiada to musi go sprzedać na kraj bo mięso traci swoją przydatność do spożycia. A cena za byka pelnowagowego na kraju jest ok 1,5 zł mniej niż na export.

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)

sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!!

 

 

 

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ja pie....ole co za beszczelny typ 20 gr biedaczki na kilu zarabiaja czyli przewaznie kierownik  skupu ze swojej wyplaty doklada bo zawsze wyrwe 20-30 gr na kilogramie (raz 50gr  jak sami dzwonili bo potrzebowali towaru)

sławek to ty chyba kiedys jak tylko wchodzilo rozliczenie na WBC wzieles 11 bykow a rozliczenie przyslales za 10 bo rzekomo jedenasty nie miał w ogóle miesa tylko same kosci i skora A jak pozniej policja ustalila to udusil ci sie w czasie transportu a ze akurat na Sokolowie był powiatowy lekarz to nie udało ci sie padliny na zaklad  wcisnac i chciales swoja strate na chlopa przezucic !!! Ja czekam dnia kiedy to zawitasz na moje podworko i bedziesz mi wciskal podobne rewelacje poczujesz na wlasnej glowie jak ciagnie bat z rzemieniem z byczego penisa !!!!!! 

 

 

w wiekszosci polskich zm to bedzie klasa O ten wloch podobno taki sam kanciarz  a wybici jesli wazyles glodnego 54-56 %

 

Ja nie mówię że to jest R mam inne lepsze byki które są w R a może co nie które w U. Tylko że 3 sztuki z 11 to rw podobne do tego ze zdjęcia.

760x55%=418 kg mięsa

418x12.50=5225 brutto

Tak to się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@sławek może wytłumaczysz o co chodzi że za jałowke 30 miesięcy dostaniesz po góra 5zł a za taka 29 miesięcy 6.50zł tak samo jak przyznasz się że jest po cielaku zaraz cena w dół. Badanie na bse to parę złotych a mięso jest takie samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Akurat ostatnio jak sprzedawałem,a w ciągu 4ms poszły 3sztuki w tym 2mieszańce to zawsze czy ma poniżej 2lat-zawsze miały,ostatnia sztuka jałówka po LM miała 695kg,kupujący stwierdził że 'trudno,szef nie zarobi'. dopytałem o co z tym chodzi,pracownik powiedział że za jałówki w wieku do 24mc i w jakimś przedziale wagowym tz pułtuszy mają plus 5% premii, z tym że z takiej 700kg będzie za duża. Oczywiście poszła w cenie ustalonej 6.50netto. lecz widać że na tych mniejszych zarabiają więcej. Tylko jakoś w cenniku dla rolnika nie jest to uwzględnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Panowie po ile teraz byki hf waga 300-500kg na zywa? woj.warminsko-mazurskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

@sławek może wytłumaczysz o co chodzi że za jałowke 30 miesięcy dostaniesz po góra 5zł a za taka 29 miesięcy 6.50zł tak samo jak przyznasz się że jest po cielaku zaraz cena w dół. Badanie na bse to parę złotych a mięso jest takie samo.

 

damian dla takich cwaniaczkow jak slawek kazdy pretekst do zbicia ceny jest dobry !! jak ktos ci be

dzie wciskal kit ze powyzej 30 mies. to badanie na BSE to gon gada z podworka :                                                                                                                                                                                                        Dnia 4 lutego 2013 r. weszła w życie decyzja wykonawcza Komisji 2013/76/UE

zmieniająca decyzję 2009/719/WE upoważniającą niektóre państwa członkowskie do zmiany

swoich rocznych programów monitorowania BSE (Dz. Urz. UE L 35 z 06.02.2013, str. 16). Daje

ona państwom członkowskim możliwość zmiany dotychczasowych rocznych programów

monitorowania.

W związku z powyższym od dnia 1 stycznia 2014 r. w Rzeczypospolitej Polskiej,

w grupie zwierząt poddawanych normalnemu ubojowi do badania w kierunku BSE, będzie

kwalifikował wiek powyżej 96. miesiąca życia.                                                                                                                                                                JUZ W 2011ROKU BADANIU W KIERUNKU BSE PODLEGALY SZTUKI POWYZEJ 72 MIESIECY !!!! A te cwaniaczki jeb...li nas jak mogli i wciskali kit ze 300 zł za badanie

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Po pierwsze nie pracowałem ani nie pracuje w sokolowie. Podajesz przykład jakiejś skrajności. Też mogę wymienić kiedyś krowa kupiona na punkcie skupu po przejechaniu na zakład 4 godz straciła 100 kg lekarz który miał nadzór dwa razy badał czy była cieplna. Ona nie była okarmiona tylko opierd..... Drugi przyklad jalowki chodzily na luza i w 10 szt bylo 5 starych ponad 3 lata.a rolnik klekal na kolana ze wszystkie młode. Zaplacone za jalowki a mięso sprzedane w krowie. I co mam mówić ze wszyscy rolnicy tacy są albo ze i Ty taki jesteś? Nie oskarzaj mnie jak nie masz ku temu podstaw. Podaj adres chętnie przyjade i porozmawiamy. W przeciwieństwie do Ciebie nie będę Cię bił batem tylko zabiore z sobą na ubojnie i zobaczysz jak wygląda <od kuchni>. Sam kiedyś przeplacilem nawet więcej niż 50 gr. Brakowało 20 jałowek do lodówki a ze to była ostatnia dostawa na tamten kontrakt to kare byśmy taką zapłacili za nie wywiązanie się z umowy ze ho ho.

Poczytaj ile ubojni jest na skraju bankructwa przez embargo rosyjskie. Jak szła Turcja wszyscy dobrze zarabiali i rolnicy i ubojnie. Nie było problemu ze sprzedażą mięsa. Tobie jak cena nie odpowiada to nie sprzedajesz jak nie musisz. Ubojnia natomiast jeśli Włoch lub Hiszpan byka nie chce bo mu nie odpowiada to musi go sprzedać na kraj bo mięso traci swoją przydatność do spożycia. A cena za byka pelnowagowego na kraju jest ok 1,5 zł mniej niż na export.

 

sławek ja bylem na kilku zakladach na podlasiu i na kilku w mazowieckim Powiedz na ktory chcialbys mnie zabrac pewnie chetnie skorzystam jasli nie bylem tam wczesniej !!Ciekawi mnie gdzie  na ubojnie wpuszczaja wycieczki zeby zwiedzaly zaklad Musisz miec dobre znajomosci skoro mozesz wprowadzic kogos nie powiazanego z dana partia bydla ale mniejsza o to Przypomina mi sie ubojnia w Brzeźnicy za czasow kiedy nalezala do ZMB jak to dyrektor przekonywal mnie ze u nich nie ma zadnego kanciarstwa i mozliwosci oszustwa wagi elektroniczne (nowosc w tamtym okresie )Sprzedalem jeden samochod na probe bodajze 14 sztuk Byki sklasyfikowane ,cena ustalona, sprzedaz na wage żywą  (kierowca nie wiedzial o tym) zaladowalismy byki jedziemy na ubojnie przejazd trwal ok 3 godz Rozmawiam z kierowca na temat ucziwosci i klasyfikacji poubojowej Wszystko super cacy ale propozycja kierowcy jak dam kilka stowek to on wie do kogo zagadac i byki wyjda tak ze duzo na tym skorzystam ( czyli jesli mi dopisali by to innemu rolnikowi musieli by ukrasc !!!)Wyjasnilem ze sprzedaz na wage zywa ja jade tyko pilnowac wagi Na ubojni zanioslem umowe i paszporty bydla a w miedzy czasie pracownicy zaczeli rozladowywac wracam patrze na zapisane wagi byk wazony u mnie 590kg wedlug nich 520kg drugi umnie 615 unich 560 Zatrzymalem rozladunek zadzwonilem na bialystok do dyrektora  zaczelem straszyc telewizja I panowie dostali innych obrotow ustawili wage ktora podobno zsunol wczesniej wazony agresywny byk i wczystko odbylo sie tak jak byc powinno malo tego niektore byki wazyly tyle samo co u mnie na wadze a dwa nawet wiecej po 3 godzinach transportu Tak to jest z uczciwoscia naszych ubojni !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Panowie czy to prawda że Sokołów obciął dziś stawki , bo miałem dziś taki telefon , aż nie chce mi się wierzyć . Nie mam numeru do ubojni , jak ktoś może niech sprawdzi i da znać , dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Witam mój brat oddal ostatnio mieszankę simentalska po 7,50 za 690 kg świętokrzyskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj