akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

matingus    107

Ciekawe jak z wagą i z kasą.wiesz jak się nazywa i gdzie mieszka.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś na skupie byłem to za ładne mm płacił 7netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Ja wczoraj dostałęm po 6,9 za miesne ale mialy po +- 600 kg

I jak dzwonilem po okoloicznych skupach to 7zl byłby max ale musiałyby być bardzo ładne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Ja wczoraj dostałęm po 6,9 za miesne ale mialy po +- 600 kg

I jak dzwonilem po okoloicznych skupach to 7zl byłby max ale musiałyby być bardzo ładne...

 

bizenes że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

To znaczy mieszance ;) od mlecznej krowy pokrytej lm 

Biznes taki jak na wszystkim... czy to swinie czy bydlo ... na chleb wystarczy ale nic poza tym ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

wczoraj sprzedane dwa byki ho 634 kg  po 5,90+ vat, 570 kg  po 5,50+ vat

 

to jest jakaś masakra z tymi cenami za byki 5,50 za byka może 570 kg to nie jest jakiś olbrzym ale mimo wszystko to katastrofa, A pamiętam przed zablokowaniem uboju po 8.5 zł +vat ładne miesne szły hf 1 zł mniej. Dziś rząd i obrońcy praw zwierząt narobili syfu ;./ a zakłady miesne korzystają bo wołowina ani grosza nie staniała. Co za złodziejstwo w tym kraju nie ma leppera to nie ma komu strajku zrobić ;/ Powinniśmy sie zjednoczyć i walczyć jak górnicy o swoje. A nie jak pokazują w tv czasem że gdzieś sadownicy ulice blokują i kto o tyym wie ?? na warszawe trzeba jechać i tam walnąć reką w stół aż pęknie bo takiego wyzysku rolników już dawno nie było. We wszystkich branżach rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolego ,a to aby nie firma Grażka kupowała te opasy ? .Zgadzam się z Twoim postem czas już na blokady takie konkretne :D


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Jestem za ale taki żeby wszystkie branże się zjednoczyły bo większość z nas nie hoduje samego bydła czy trzody.Strajkować do skutku i nie zchodzić z dróg zanim nie przegłosują cen minimalnych i ubojów rytualnych , na zachodnie ochłapy co mięsem nazywają podatek że się sprowadzać i truć ludzi odechce  a branża roślinna niech swoje dołoży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZankL0s    0

U mnie jak na razie cena za dobrego byka to 7,1 zł (w tym VAT). Mieszkam w mazowieckim, pow. makowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym żałosnym kraju żeby tak strajkować, to pewnie:

Straż miejska karała by mandatem, Policja zatrzymywała na 24h, a prokuratura oskarżyła by o zagrożenie życia dla tych świń z parlamentu.

Ten filmik pokazuje jakie mamy DNO w Polsce.

Polscy rolnicy potrafią się zjednoczyć w kryzysowej sytuacji, lecz nie ma Partii która ostro poprze rolnictwo.

PSL??- proszę was, ta żałosna partia nigdy nic nie zrobiła dla Polskiej wsi. Będąc w koalicji ma realny wpływ na decyzje, Nie zrobili NIC!! Dziwię się że mają tak duże poparcie w sondażach i tych ostatnich wyborach.

 

PS. Jałowica MM 650kg, 6.7zł (brutto) - lokalny odbiorca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Wczoraj pojechały byk mieszanka z bb oraz jałówka simental waga 590 i 580 po 7 zł brutto. woj podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

No Francuzi pokazali jak sie strajkuje, a nasz strajk to bardziej przypomina jakiś zlot pt. ,, Kto ma ładniejszy i czystszy ciągnik", a co do wyniku PSLu to frekfencja w wyborach wyniosła coś około 47% z czego jak podają co 4 głos był nie ważny. A jak dobrze wszyscy wiemy PSL ma w każdej instytucji powiązanej z rolnictwem  obsadzonych swoich ludzi i ich rodziny, Zatem przy pełnej ich mobilizacji co do głosowania, wynik partji wcale nie powinien nikogo zadziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

to jest jakaś masakra z tymi cenami za byki 5,50 za byka może 570 kg to nie jest jakiś olbrzym ale mimo wszystko to katastrofa, A pamiętam przed zablokowaniem uboju po 8.5 zł +vat ładne miesne szły hf 1 zł mniej. Dziś rząd i obrońcy praw zwierząt narobili syfu ;./ a zakłady miesne korzystają bo wołowina ani grosza nie staniała. Co za złodziejstwo w tym kraju nie ma leppera to nie ma komu strajku zrobić ;/ Powinniśmy sie zjednoczyć i walczyć jak górnicy o swoje. A nie jak pokazują w tv czasem że gdzieś sadownicy ulice blokują i kto o tyym wie ?? na warszawe trzeba jechać i tam walnąć reką w stół aż pęknie bo takiego wyzysku rolników już dawno nie było. We wszystkich branżach rolniczych.

Zjednoczyć co nie którzy to jeszcze mają za dobrze.powiedzą niech strajkują zobaczymy co im wyjdzie.pewnie jak by rolnicy się zjednali ale naprawdę zjednali to bym mieli co do powiedzenia,a tak klepiemy biedę i klepać będziemy.bydło,mleko zboże,warzywa,owoce tanie z czego tu żyć.co nie którzy czekają tylko na dopłaty.

pewnie jak by był Lepper strajki by były.jaki był taki był ale rolników wyprowadził na ulice.

A syn Leppera wielki komunista z Milerem się zjednał.

Co do PSL dobrze że był na liście numer 1 to ich zakreślali.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

6.70 z VAT za HF. Ja bym proponował zablokować ZM, bo to one są głównie odpowiedzialne za takie ceny. Na kilka dni się rozłożyć przed bramami, nie wpuszczać ani nie wypuszczać żadnych samochodów, niech i oni wreszcie poczują co to znaczą straty w produkcji. A nie my tańczymy tak jak oni zagrają. Czy ktoś w kraju ma tak dobrze jak zakłady mięsne, że mogą sobie sami ustalać ceny na to co kupują i na to, co sprzedają? Dlaczego rolnik nie może sobie ustalić, że kupuje koncentrat za 1500 zł i ch*j go to obchodzi, czy paszarnia chce drożej, on za tyle bierze i oni muszą się słuchać. Kto dał zakładom takie prawo? Jeśli strajki mają wyglądać tak, ze się rozkładamy z ciągnikami pod jakimś urzędem i tam bezczynnie stoimy, to nigdy nic z tego nie wskóramy. Jeśli mamy tak robić, to tylko blokując zakłady mięsne. Chciałbym stanąć na czele tej 'rewolucji', ale wybaczcie mi Panowie, znając Polaka, nie będziemy potrafili się zmobilizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

A może powołać tak związek zawodowy rolników lub jakąś inną organizacje zrzeszającą tak jak to mają inne branże np. górnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

byki mieszańce wszystkie minimum 700 kg netto lm,ch,bbb 7,2-netto(6szt)sm 7,-netto(2 szt)cena dziś ustalona czekam na przedpłatę na konto i odbiór bydła-BIERNACKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jestem za blokada ZM chociaz tych najwiekszych  a jesli strajk to wzorem francuzow z gnojem na wiejska Ale kto nas tam wpusci !! obecnie mamy najtansza wolowine w europie tylko w rumuni i litwie taniej Cala smietanke spijaja zaklady

Rynek ´swiatowy
Wysokie ceny wołowiny na ´swiecie
Od pocza˛tku roku rosna˛ s´wiatowe ceny wołowiny. We wrze-
´sniu indeks cen mi˛esa wołowego FAO kształtował si ˛e na poziomie
ok. 250 pkt. Wzrost cen nap˛edzany jest przez coraz
wie˛ksza˛ konsumpcje˛ (głównie w krajach rozwijaja˛cych sie˛ )
oraz ograniczenia produkcji w niektórych krajach, be˛da˛cych
wa˙znymi producentami tego rodzaju mi˛esa. Mimo wysokich
cen, ros´nie handel zagraniczny wołowina˛. FAO prognozuje
wzrost ´swiatowego handlu o 3,4%, do poziomu 9,3 mln ton.
Szacuje si ˛e, ˙ze produkcja wołowiny na ´swiecie w 2014 r.
wzros´nie o 0,8% - kontynuuja˛c trend powolnego wzrostu,
widoczny od kilku lat. Produkcja ros´nie w krajach rozwijaja˛-
cych si ˛e, głównie w Ameryce Łaci´ nskiej oraz w Azji.
W korzystnej sytuacji znajduje si ˛e Brazylia. Po wprowadzeniu
przez Rosj˛e w sierpniu br. embarga na import wołowiny
m.in. z UE, Kanady, Stanów Zjednoczonych i Australii, Brazylijczycy
pozostali najwi˛ekszym producentem tego rodzaju
mi˛esa, który ma mo˙zliwo´s´c eksportu do Rosji. W konsekwencji
duz˙ego zainteresowania brazylijska˛ wołowina˛ oraz
wysokim cenom, rozwija si ˛e produkcja bydła w tym kraju,
dodatkowo stymulowana przez wzrost wydajno´sci i rozwój
genetyki. W diametralnie ró˙znej sytuacji znajduje si ˛e inny
potentat z regionu - Argentyna. Z uwagi na silny wzrost
cen na rynku krajowym, od pocza˛tku roku rza˛d na róz˙ne
sposoby ogranicza sprzedaz˙ zagraniczna˛. W konsekwencji
przemysł koncentruje si ˛e na rynku wewn˛ etrznym, który
absorbuje ok. 90% produkcji krajowej, operuja˛c na znacznie
ni˙zszych mar˙zach ni˙z w przypadku eksportu. Korzystne
ceny na rynku s´wiatowym powoduja˛, z˙e ros´nie produkcja w
Paragwaju oraz w Urugwaju.
FAO oczekuje dalszego umiarkowanego wzrostu produkcji
w Chinach w 2014 r. Jednak coraz wi˛eksza konsumpcja
mi˛esa powoduje, ˙ze pa´nstwo to nadal b˛edzie zgłaszało na
rynku ´swiatowym popyt na znaczne ilo´sci wołowiny.
W br. notowany jest wzrost produkcji w Indiach. W du-
z˙ej cze˛s´ci jest to skutkiem realizacji rza˛dowego programu
wsparcia dla sektora. W konsekwencji FAO szacuje, ˙ze Indie
w 2014 r. stana˛ sie˛ wioda˛cym eksporterem wołowiny
na s´wiecie. Głównymi rynkami zbytu sa˛ obecnie rynki Azji
i Afryki Północnej. Warto zauwaz˙yc´ rosna˛ca˛ popularnos´c´
mie˛sa bawolego z Indii, które charakteryzuje sie˛ dobra˛ jakos
´cia˛ oraz jest obje˛ te certyfikacja˛ uboju rytualnego.
W krajach rozwini ˛etych oczekiwany jest spadek produkcji
wołowiny. W Stanach Zjednoczonych długotrwałe niekorzystne
warunki pogodowe spowodowały zmniejszenie wielko
´sci stad. W rezultacie przewiduje si ˛e zwi˛ekszenie zakupów
na rynku ´swiatowym, aby zrekompensowa´c w krótkim
okresie spadek krajowej produkcji.
Warto te˙z zauwa˙zy´c, ˙ze w Australii trwa proces odbudowy
stad, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie produkcji
w br. oraz spadek eksportu.
Przeci˛etne ceny ˙zywca (PLN/kg; bez VAT) (3-9.11)
Towar Polska Makroregiony
Północny Centralny Pd.-Wsch. Zachodni
Trzoda 4,51 4,56 4,53 4,53 4,44 chlewna
Prosi˛eta
do 20 kg 162,38 - 153,91 172,44 147,58
Byki < 1 roku (URO) 6,42 5,71 6,39 6,50 -
Byki <1-2> lat (URO) 6,42 6,16 6,43 6,46 -
Byki >2 lat ® 6,38 6,02 6,45 6,37 -
Krowy (ROP) 4,06 3,76 4,11 4,09 -
Jałówki (URO) 6,02 5,42 6,06 6,11 -
Bydło 5,51 5,08 5,57 5,54 - ogółem
Kurcze˛ ta 3,47 3,57 3,39 3,54 3,53 brojlery
Indory 6,09 6,08 - - 6,12
Z´ ródło: MRiRW
Makroregiony: Północny: pomorskie, warmi´nsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie; Centralny: mazowieckie, łódzkie,
podlaskie; Południowo-Wschodni: lubelskie, s´wie˛ tokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, s´la˛skie; Zachodni: opolskie,
dolnos´la˛skie, wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie.
Region zachodni dla bydła został cze˛s´ciowo wła˛czony do regionu centralnego i północnego. PLN/szt.
Dynamika (%) ´srednich cen skupu ˙zywca w Polsce
Tydzie´n Trzoda chlewna Bydło Kurcz˛eta Indory
t (03-09.11) 4,51 PLN/kg 5,51 PLN/kg 3,47 PLN/kg 6,09 PLN/kg
t/t-1 (27.10-02.11) -1,4 1,0 -0,2 0,6
t/t-2 (20-26.10) -2,0 0,5 -1,0 0,2
t/t-3 (13-19.10) -2,1 -0,6 -2,8 1,0
t/t-4 (06-12.10) -1,0 -2,6 -4,0 1,1
r/r -15,4 -5,3 -1,6 -3,9
Z´ ródło: Opracowanie własne na podstawie MRiRW
S´ rednie ceny skupu z˙ywca w Polsce (notowania miesie˛czne)
Z´ ródło: Opracowanie własne na podstawie GUS
Ceny referencyjne ˙zywca i mi˛esa w wybranych krajach UE (3-9.11)
Trzoda chlewna E Bydło kl. U+R+O Kurcz˛eta tuszki 65%
EUR/100 kg mps EUR/100 kg mpc EUR/100 kg
Niemcy 143,50 357,60 260,00
Francja 128,00 365,82 215,00
Holandia 120,90 314,24 201,00
Dania 135,72 378,42 240,44
Polska 142,06 292,14 122,42
Czechy 142,88 312,73 179,27
W˛egry 149,90 161,99
Litwa 144,78 246,32 143,67
Słowacja 153,77 320,41 166,70
Rumunia 143,67 261,39 159,92
UE ´srednio 141,38 358,07 182,49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

6.70 z VAT za HF. Ja bym proponował zablokować ZM, bo to one są głównie odpowiedzialne za takie ceny. Na kilka dni się rozłożyć przed bramami, nie wpuszczać ani nie wypuszczać żadnych samochodów, niech i oni wreszcie poczują co to znaczą straty w produkcji. A nie my tańczymy tak jak oni zagrają. Czy ktoś w kraju ma tak dobrze jak zakłady mięsne, że mogą sobie sami ustalać ceny na to co kupują i na to, co sprzedają? Dlaczego rolnik nie może sobie ustalić, że kupuje koncentrat za 1500 zł i ch*j go to obchodzi, czy paszarnia chce drożej, on za tyle bierze i oni muszą się słuchać. Kto dał zakładom takie prawo? Jeśli strajki mają wyglądać tak, ze się rozkładamy z ciągnikami pod jakimś urzędem i tam bezczynnie stoimy, to nigdy nic z tego nie wskóramy. Jeśli mamy tak robić, to tylko blokując zakłady mięsne. Chciałbym stanąć na czele tej 'rewolucji', ale wybaczcie mi Panowie, znając Polaka, nie będziemy potrafili się zmobilizować...

 zgadzam sie z tobą !!!

JA to zawsze mówię że można dać dopłate piekarzom do mąki ale chleb ma być w sklepach po 80 gr i chu***** mnie obchodzi że macie koszty ludzi energii tak jak w rolnictwie dają dopłaty a to co produkujemy nie ma żadnej wartośći. W kraju jest kilka większych zakładów miesnych wystarczyło by im zablokować dostawy miesa z niemiec czy tej przeklętej holandi i dani ( mam nadzieje że te kraje kiedys bałtyk zaleje !!!) ::D:D takie małe kraje a zwożą do polski tyle badziewia że my tyle tuczników nie mamy choć ile razy wiekszy nasz kraj ! od 7 lat psl rządzi i co mamy lepiej w d*pie nas mają uboju nie ma dziki bobry niszczą nasze uprawy wszystko tanie to trzeba zmienić !!! oni tylko gadają nic nie robią ! Wiec  trzeba zakłądy zablokować bo to też jest zmowa cenowa zgadali sie ustalili cene i tyle. Tak żyć dłużej nie można w takiej niepenośći  a co maja zrobić ci z kredytami ?? co mysleli że mleko i świnie bedą w jakieś nie kompromitującej cenie rząd ma to w zadzie !!!! jak całe rolnictwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dziś sąsiad sprzedał byka mieszańca 800kg brutto po 7.2zł netto.dziś byłem pytać się o nawozy to babka mi powiedziała że przychodzą nowe oferty i wszystko do góry ,nasiona ,opryski i oczywiście nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

dzisiaj ogladali bydlo i cena za hf 6,20, jalowki mieszance 6,50  + VAT odbior po niedzieli do biernackich, a mialem dwa mieszance to chcial dac 7,20 + VAT

Edytowano przez chudy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj