Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 13:10

Ceny ziemi 2013 A nie widzisz co się dzieje w innych gałęziach gospodarki? Duży wchłania małego bądź dokonuje się fuzji. Banki, zakłady przemysłowe (Azoty Tarnów i Puławy) i tak można wymieniać i wymieniać. Jak zwolnisz 100tys urzędników to przybędzie 100tys nowych bezrobotnych którym trzeba wypłacać zasiłki. Coraz mniej ludzi tworzy PKB bo nie ma roboty. Postaw fabrykę zatrudniającą 5 tys osób - będzie potrzebna wykwalifikowana kadra, inżynierowie, pracownicy fizyczni itp. Ale u nas się przemysł nie rozwija i to nie wina urzędników. Urzędnik wykonuje obowiązki narzucone przez prawo - miej pretensje do tych co prawo tworzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 01:35
  •  

#162 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 14:48

Ceny ziemi 2013 Mówicie że więcej dostajemy z uni niż dajemy ale zapomnieliście że to się kiedyś skończy i będziemy więcej wpłacać niż brać.Tą całą kasę którą dostajemy w końcu kiedyś oddamy.

#163 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 19:09

Ceny ziemi 2013 co do dyskusji zgodzę się z wami wszystkimi. UE ma swoje plusy i minusy. plusy to takie że dużo się dzieje, dużo się buduje tworzy i kupuje, jest dużo programów pomocowych i wydaje się że niby jest dobrze, ale.... programy są ale z dofinanmsowaniem max 50% drugie 50 bierzemy niestety w komercyjnym banku na niemały % i nie mówie tu no samych rolnikach ale o całej gospodarce przez co niektóre duże zakłady poupadały i za grosze przejmuje je obcy kapitał. druga sprawa to fakt że warunki mogły być o wiele lepsze, ale mamy jak mamy. przed wejściem do uni tona amonowej koszt ok. 600 zł a za byki płacili po 4,20 i szło gospodarzyć. dziś przez dotacje i dopłaty wszystko podrożało że aż gardło ściska jak kase z portfela wyciągasz... z uni skorzystali tylko cwaniacy i najwięksi (mówię ogólnie o całej gospodarce). no niestety koledzy, unia miała być lekiem na wszelakie zło ale wyszło jak wyszło...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 21:44

Ceny ziemi 2013 macias611
Zgadzasz się z wszystkimi a każdy ma inny pogląd w danej kwestii... dobre. Czyli jedni są za, inni przeciw a Ty się ze wszystkimi zgadzasz.
Zakłady poupadały przez to że z programów korzystały? Które??

Przed wejściem do UE saletra była po 600zł. A po ile było zboże? Byki były po 4,2 a są po 8zł. Idiotyczny argument. Na ceny zbóż nie ma wpływu UE, na ceny nawozów również. Szło gospodarzyć przed 2004 rokiem?? Ile nowych maszyn zakupiono w latach 90-03?? Ja nie chcę wracać do tamtych czasów choć nie skorzystałem z żadnego programu. Ziemia była tańsza - ilu brało tą tanią ziemię, jakoś mało który taki mądry był.

Z Unii skorzystali cwaniacy i najwięksi??? A kto wg Ciebie jest cwaniakiem? Ten co wypełnił wniosek i wziął traktor za 50% ceny?

Najlepiej żeby programy finansowały przedsięwzięcia w Polsce w 100 %, każdy w zależności od obszaru dostawał ciągnik + sprzęt do niego za darmo.

Sup321
Minie jeszcze wiele lat zanim zaczniemy wpłacać więcej niż dostajemy. Kto wpłaca więcej? Niemcy, Francja - jeśli mi będzie się żyło na podobnym poziomie jak u nich to chętnie wpłacę więcej.

#165 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 26 styczeń 2013 - 22:11

Ceny ziemi 2013 pawelol masz rację - co z tego że wszystko było tanie skoro płody rolne także i na nic nigdy nie było kasy - pamiętam jak rodzice tylko jak sprzedali zboże to od razu kasa szła na spłacenie kredytu wziętego aby to zboże posiać i kupić nawozy itd. A w 2006 roku wzięliśmy nowego MTZ, teraz mamy kombajn, prasę rolującą i prawie wszystkie potrzebne maszyny dobrane do MTZ-a Co z tego że ziemia była tania- za 42 ha coś około 120 tys zł w bodajże 1998 roku skoro te 120 tys zł to było wówczas dla nas tak odległe jak Słońce od Ziemi więc jednak coś się polepszyło po wejściu do UE - owszem dużo więcej mogliśmy zyskać ale jednak jakaś poprawa jest

#166 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 22:25

Ceny ziemi 2013 Kolego Szakk.
I)Nie będę cię przekonywał do zachodniego sprzętu bo to nie ten temat, używasz ursuska to używaj. Twoja wola. Ale słowa, ze są bardziej wadliwe od polskich mówią mi wiele o Tobie...a przynajmniej to, że nie masz pojęcia co mówisz-nie mówię "ogólnie" tylko w sprawie ciągników.
II) co do kłopotów np. Hiszpanii- słyszałeś słowo PRZEINWESTOWANIE ?? to właśnie tam się zdarzyło i to na ogromną skalę. Wiesz że do Madrytu idą dwie równoległe autostrady z tego samego kierunku oddalone od siebie o kilka km? potrafisz sobie wyobrazić taką głupotę? przykładów jest więcej ale to nie tu się je opisuje. Sprawdz w googlach o tej autostradzie jak nie wierzysz. Kto im to kazał robić??? UE??
III) co do cen ziemi- jak czytam niektóre posty o cenach po 100tys.ha to zastanawiam się czy ludzie tu kłamią i zmyślają. Ja nadal kupuje po max 10tys/ha i stopa zwrotu takiej ziemi to max 5lat. Moim zdaniem większość cen na tym forum to wymysły ale może się mylę. Chyba, że mówimy o gruncie rolnym pod miastem,przy autostradzie itp. Bo trzeba być durniem, żeby brać grunt rolny po 100tys/ha- kiedy to się zwróci- synowi ??a może wnukowi?? i jeszcze na kredyt... Kto każe kupować grunty po takich pieniądzach?? UE?? Jeśli takie ceny ktoś płaci to jest to bańka i musi pęknąć, ale ja kupując teraz po 8-10tys/ha na pewno nie stracę. Ceny jak za czasów PGRów już nie wrócą.
IV) co do mostostalu, kto mu kazał brać udział w przetargach i zaniżać na maxa cenę?? Wiesz z czego to wynika?? z naszego polskiego cwaniactwa, bo myśleli, że jak wygrają to już "JAKOŚ TO BĘDZIE"- tu coś zrobią taniej, tu oszczędzą na materiałach, tu zamiast piachu pójdzie glina, a może już w trakcie roboty postawimy ich pod ścianą i postawimy nowe warunki. Tak zrobiły Chinole, na szczęście ich wykopali. Ale powiedz kto kazał zaniżać te ceny by wygrać?? UE?? bo ja jak mam wykonać usługę to liczę czy na tym zarobię czy nie, jak nie to sprzątam w domu-znaczy leżę na kanapie i omiatam wzrokiem sufit :-) A może to nowa polska tradycja- robić i jeszcze do tego dołożyć??
V) co do słów o sprawiedliwości- wiem, wiem, my polacy zawsze poszkodowani, rozbiory, II wojna, komuna, - a może takie staropolskie przysłowie "lepszy wróbel w garści...."

Edytowany przez sebarr, 26 styczeń 2013 - 22:30.

#167 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 styczeń 2013 - 22:28

Ceny ziemi 2013 jeśli chodzi o kupowanie ziemi to nie widzę tej poprawy. 10-15 lat temu za miesięczna wypłatę mogliśmy kupić 2ha ziemi. Za sprzedanego byka 1ha. Mleko za bardzo nie podrożało jedynie produkcja się zwiększyła. Teraz wypłata jest dwa razy taka i można za nią kupić 30 arów. A byków trzeba sprzedać 7 żeby kupić hektar.

Edytowany przez damian40000, 26 styczeń 2013 - 22:32.

#168 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 00:31

Ceny ziemi 2013 @sebarr
no to powiedz mi gdzie ty takie tanie grunty wyrywasz i jakiej klasy ta ziemia ? :)

#169 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 08:50

Ceny ziemi 2013 2000 rok , kg żywca wieprzowego 5zł a litr Oleju Napędowego 1.30zł.
Dziś braknie kg żywca na 1 litr...

Litr Mleka w tym 2000 roku coś ok 1.20..

Edytowany przez vicia1223, 27 styczeń 2013 - 08:52.

wschodni koniec mazowsza.

#170 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 27 styczeń 2013 - 09:11

Ceny ziemi 2013 Ktoś z woj. Opolskiego tu jest ? Chciałbym poznać aktualną cenę ziemi klasa 1-2, no trochę 3, ale głównie 1-2 pod rzepaki idealna. W okolicy na sprzedaż za 2-3 miesiące może będzie 5ha kawałek i chciałbym wiedzieć ile muszę mieć pieniędzy, że bez zastanowienia dłuższego (co ie ludzie nie dowiedzą) kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:27

Ceny ziemi 2013

2000 rok , kg żywca wieprzowego 5zł a litr Oleju Napędowego 1.30zł.
Dziś braknie kg żywca na 1 litr...

Litr Mleka w tym 2000 roku coś ok 1.20..

To wina UE? Trend się zmienił, teraz bardziej opłaci się produkcja roślinna.

Edytowany przez pawelol111, 27 styczeń 2013 - 10:29.

#172 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:52

Ceny ziemi 2013 pawel żle mnie zrozumiałeś. chodziło mi o to co napisał damian40000. a zgadzam się ze wszystkimi bo każdy ma trochę racji z tą unią. unia jest i daje nam dużo korzyści ale też przez te korzyści wszystko podrożało i to ogromnie. dużo winy leży też w sferach naszych rządzących bo jeden chce mieć więcej od drugiego.

jakiś czas temu jak nasi wojowali z ruskami o cenę gazu to padały pytania o cene nawozu, to wielcy prezesi wypowiadali się że jest to możliwe bo cena nawozu w dużej mierze zależy od cen gazu, a jak wynegocjowali niższą cene za gaz to prezesi gadają że na obniżki nie ma co liczyć bo to giełda ustala cene nawozów, a oni tą niższą ceną gazu muszą sobie zrobić rekompensate w produkcji.... no szlak mnie trafił jak to usłyszałem! a z czego my mamy sobie rekompensaty k.rwa robić? z zaciągniętych kredytów?

a co do cwaniactwa to dużo jest przypadków, wystarczy gazet poczytać.

#173 Share rolnik22

rolnik22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:00

Ceny ziemi 2013 zgadzam sie z tym co napisałeś w 100%.

#174 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:17

Ceny ziemi 2013 macias611 - wyobraź sobie że jesteśmy poza UE. Ceny nawozów takie same jak wszędzie, paliwa również. Cenę zbóż ustala rynek, mleka, wieprzowiny także. Nikt nie zaoferuje Ci Zetora za 50% jego obecnej ceny, za saletrę też nie zapłaciłbyś 500zł bo kto by ją za tyle wyprodukował?? Państwo nie za Ci do każdego ha 1000zł dopłaty, nie sfinansuje 50% inwestycji. To nie UE ustala ceny wszelkich surowców więc dlaczego winić tą wspólnotę za coś za co nie odpowiada?

"uni skorzystali tylko cwaniacy i najwięksi" - macias611, to są Twoje słowa. Tylko cwaniacy skorzystali więc każdy kto otrzymał zwrot jest cwaniakiem. Obrażasz ludzi którzy ciężko pracują i wykorzystują możliwości jakie daje im UE. Jaki z mojego sąsiada cwaniak? Miał kupić nowy traktor - miał na ok 80% ze swojej kasy, resztę z banku. Postanowił złożyć wniosek o dofinansowanie i przy okazji kupić i traktor i prasę. Po podliczeniu wszystkiego okazało się że nie dość że ma dwa sprzęty w cenie traktora to jeszcze mu kilka tys w kieszeni zostało. Jest cwaniakiem bo włączył myślenie? Wg mnie byłby skończonym idiotą gdyby nie wykorzystał tej szansy.

Edytowany przez pawelol111, 27 styczeń 2013 - 13:27.

#175 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 13:55

Ceny ziemi 2013 pawel kolejny raz żle mnie zrozumiałeś, ale fakt, to moja wina bo wyrażałem się mało zrozumiale za co przepraszam.

nikogo nie obrażam, wręcz przeciwnie, jak komuś udało się na programach skorzystać to mu gratuluję, niech sprzęt mu służy bezawaryjnie jak najdłużej.
mówiąc o cwaniakach i największych miałem na myśli tych co w "górnych swerach siedzą". przypomnij sobie początki młodego rolnika, przepisałeś hektar ziemi, opłaciłeś wstecz krus i 50 koła było, a zbytnio nawet nie kontrolowali na co kase wydałeś. teraz masz takie obostrzenia że gro ludzi odpada bo nie spełnia warunków, a nawet jakiś papierek się nie zgadza i wypadasz.

co do maszyn za owe 50%, fakt nigdzie nowego za tyle nie kupisz ale bez programów pomocowych sprzęt byłby przynajmniej o 30% sam w sobie tańszy. druga sprawa to rozmawiałem kidyś z handlowcem i on mi mówił że firmy mają swoich analityków rytnku co pozwala im ustalć najkorzystniejszą cene dla firmy. dlaczego u nas fendt jest o kilka - kilkanaście % tańszy niż w niemczech? bo to dwie zgoła inne gospodarki - jesteś kumatym gościem i jak to wygląda to przecież sam wiesz.
myślę że ta cała sytuacja z UE mogła by wyglądać zupełnie inaczej, ale no coż mamy burdel na "własnym podwórku" i najpierw tu trzeba by było zrobić porządek.

#176 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:08

Ceny ziemi 2013

jest 6 ha do kupienia lecz bezpiecznie mogę kupić 3 ha a na resztę dać zaliczkę i za rok kupić czy ktoś dawał zadatek z rocznym wyprzedzeniem ? czy można takie coś zapisać w akcie notarialnym?

spiszcie akt notarialny wstępny z podaniem kwoty zadatku, ceny nieruchomości, daty podpisania wlaściwego aktu i będzie ok
miałem podobną sytuację dałem zaliczkę w sierpniu 2012, a akt właściwy ma być podpisany w marcu 2013 (sprzedający miał problem z wydzieleniem działki do sprzedania granice na papierze nie pokrywały się na gruncie?

#177 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 styczeń 2013 - 16:22

Ceny ziemi 2013

jeśli chodzi o kupowanie ziemi to nie widzę tej poprawy. 10-15 lat temu za miesięczna wypłatę mogliśmy kupić 2ha ziemi. Za sprzedanego byka 1ha. Mleko za bardzo nie podrożało jedynie produkcja się zwiększyła. Teraz wypłata jest dwa razy taka i można za nią kupić 30 arów. A byków trzeba sprzedać 7 żeby kupić hektar.

No i na co to jest przykład? Trochę wyjęty z kontekstu zważywszy na fakt że teraz same dopłaty po 2-5 latach spłaciłyby ówczesny koszt ziemi Poza tym rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami a mimo to jak wspomniałem mimo że ha ziemi kosztował wówczas 2-3 tys zł a teraz 15-16 tys zł to dopiero teraz stać mnie aby całkiem realistycznie pomyśleć o kupnie 20 ha więc ja tą zmianę jednak widzę Choć wady dostrzegam też dość wyraźnie ale potrafię przyznać że teraz jest lepiej

#178 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 17:09

Ceny ziemi 2013 jak by była po 15-16 to by nie było źle. Jest ponad dwa razy droższa.

#179 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 17:23

Ceny ziemi 2013

@sebarr
no to powiedz mi gdzie ty takie tanie grunty wyrywasz i jakiej klasy ta ziemia ? :)

cofnij się kilka stron w tym temacie to przeczytasz dokładnie gdzie i jakie, nawet podałem linka do ogłoszenia z portalu z ogłoszeniami i gdzie było 21ha do kupienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 18:45

Ceny ziemi 2013

myślę że ta cała sytuacja z UE mogła by wyglądać zupełnie inaczej, ale no coż mamy burdel na "własnym podwórku" i najpierw tu trzeba by było zrobić porządek.

O i tu się zgodzę. Burdel okrutny.
PIS oferuje wojnę z sąsiadami, PO nic nie oferuje, brak jakiejkolwiek wizji. PSL przyłączy się do każdego oby miał większość. Nie ma na kogo głosować.

Były przekręty jeśli chodzi o MR, budowę płyt gnojowych itp jednak w ogólnym rozrachunku nie można narzekać.

U mnie ziemia rzadko pojawia się w handlu a nawet jeśli to ceny oscylują w okolicach 13-15 tys zł (3-5klasa) 3 km dalej za 4-6 klasę płacą nawet po 20-27 tys jednak powoli towarzystwo się nasyca. Jeden rzucił się na nowy sprzęt - zbankrutował, dwóch ma już dosyć roboty.