Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 22:13

Ceny ziemi 2013 Myślę, że powinieneś skontaktować się z doradcą z banku, który Ci to wszystko prowadzi i powienien Ci powiedzieć na jakim etapie jest Twój wniosek o kredyt. Trwa to średnio ponad miesiąc. Do końca roku mają czas.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 18:15
  •  

#1322 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, historia, ekonomia, technologie, zagadnienia popularnonaukowe, otaczający świat...

Napisany 02 grudzień 2013 - 22:29

Ceny ziemi 2013 Właśnie o to chodzi, że doradca mówi żeby raczej zrezygnować z oczekiwania ze względu ma duże prawdopodobieństwo zwracania przez rolników dopłaconych im odsetek i nie wie kiedy w ogóle będzie decyzja, bo to nie od niego zależy. Chodzi mi głównie o ewentualność zwracania tych odsetek, bo jeśli miałoby to się ziścić, wtedy dotyczyło by dużej liczby kredytobiorców, czy kogoś innego też informowano o tej możliwości? http://wyborcza.biz/...gulami_UE_.html

#1323 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 grudzień 2013 - 22:51

Ceny ziemi 2013 A co za różnica, czy zwrócisz odsetki czy weźmiesz normalny kredyt? Jeżeli jesteś nastawiony na kredyt to i tak odsetki trzeba zapłacić. Te niby odsetki zapłacisz za kilka lat, więc na początku będzie ci lżej. Liczyłem że dla kredytu około 270 tyś. agencja dorzuci około 35 tyś. a kredytobiorca około 110 tyś. Już nie pamiętam dokładnie. Już mieli nie udzielać kredytów, a jak widzisz dają dalej. W razie co, będziesz wiedział kogo za interes wychuśtać na suchej gałęzi:-)
Bierz, tańszego pieniądza nie znajdziesz. Ja trafiłem w tym roku w dołek, kiedy na kredyty już nie było kasy (wniosek już leżał w banku) a jak znowu uruchomili to podpisałem ostatni akt notarialny. Tak jak mnie wyr.....li Kalemba ze spółka to nikt tak ze mną nie postąpił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, historia, ekonomia, technologie, zagadnienia popularnonaukowe, otaczający świat...

Napisany 02 grudzień 2013 - 23:09

Ceny ziemi 2013 Ja tez chyba trafiłem właśnie w dołek, bo czekam już tak długo, ze powinno być po wszystkim, a nic nie wiadomo. I tradycyjnie bla,bla, bla o tym jak "ekipa walczy" w Brukseli, a w rzeczywistości to kupa...

#1325 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 08:34

Ceny ziemi 2013 Możliwe, że w tym banku nie mają już limitów i doradca nie chciał Cię wysłać do konkurencji - innego banku, tylko naściemniał o oddawaniu części odsetek. Bo ja miesiąc temu złożyłem wniosek i już mam przyznany kredyt, nie było żadnego problemu. Z tego co wiem niektóre banki już limitow nie mają.

#1326 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3629 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 09:04

Ceny ziemi 2013 Jeśli już ktoś ma zwracać pieniądze Brukseli to na pewno nie będą to sami rolnicy tylko nasze państwo bo ono wydało zgodę na takie kredyty. Co do doradcy do radzę zmienić bank to gość dobrze ściemnia.

#1327 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 10:07

Ceny ziemi 2013 U mnie, w zamian za brak kredytów preferencyjnych, wyciągnęli z rękawa kredyt komercyjny (warunki nie co gorsze, ale mając nóż na gardle, bierze się co jest). W moim przypadku jest to bank z wiewiórkami;-) co by nie robić reklamy.

#1328 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 10:35

Ceny ziemi 2013 Dokładnie mam identyczną sytuację co kolega wyżej i ten sam bank... Zastanawia, mnie czy nie maja jakiegoś interesu w tym, żeby zwlekać z decyzją ile się da, a później wtykać komercyjny zasłaniając się nie wiadomo czym, bo doradca któremu przedstawiłeś swoją sytuację wie, że nie możesz dłużej czekać. Szczerze mówiąc zawiodłem się na nich, bo dotychczasową współpracą zyskali moje zaufanie.
Może ktoś by napisał w jakim banku na pewno maja jeszcze limity i jest krótki okres oczekiwania (powiedzmy tydzień). Z kim warto obecnie współpracować?

Edytowany przez szejk2, 03 grudzień 2013 - 10:40.

#1329 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 15:49

Ceny ziemi 2013 Kolego, tydzień to nie realne. Same papiery, wnioski, zaświadczenia, oświadczenia, etc. to trwa nawet i 3 tygodnie. Później, jeżeli chodzi o zakup ziemi, to notariusz, sąd, księga wieczysta,etc. Myślę że optymistyczny termin to 1,5 miesiąca, i to pod warunkiem że sam biegasz za papierami, bo jak zaczną wysłać pocztą, to i 3 miechy poczekasz. Uzbrój się w cierpliwość.
Czy bank może mieć interes w tym żeby się ociągać? To zależy. Biorąc kredyt z dopłatą, mają pewne wpływy z Arimr, w postaci odsetek. Nie wiadomo jak się człowiekowi ułoży biznes plan w realu. Biorąc kredyt komercyjny, mają większe odsetki, więcej zarabiają, ale i narażają się na "brudny" kredyt, czyli nie spłacony. I tak odzyskają swoje, bo dajesz im zastaw/hipotekę. Więc są na czysto, ale ciągać się po sadach, komornicy:-( Bank by chciał łatwo zarobić.
Za to ty masz lepiej (oczywiście nie taniej). To co kupisz na komercyjny, możesz sprzedać w każdej chwili, w porozumieniu z bankiem. A kredyt z dopłatą, to jest gorzej. Dostajesz pomoc z Państwa, i chyba nie możesz sprzedać wcześniej niż 5 lat po spłacie całego kredytu.
Ot i całe różnice:-)

#1330 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1672 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 grudzień 2013 - 16:02

Ceny ziemi 2013 Na moim przykładzie moge powiedzieć ze wystarcza dwa tygodnie. Zalezy od banku.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:21

Ceny ziemi 2013 Na ile procent da się teraz wziąć kredyt komercyjny na zakup ziemi rolnej?

#1332 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:38

Ceny ziemi 2013 Zależy w jakim banku, można nawet na 5%. Ja byłem ostatnio na szkoleniu i jak to na szkoleniu sponsorami są rożni przedstawiciele handlowi ,był tam przedstawiciel Francuskiego banku[ często reklamują sie w telewizji] i muszę powiedzieć że byłem pozytywnie zaskoczony. Dla zainteresowanych - może tam spróbujcie....

#1333 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 20:42

Ceny ziemi 2013 Może mógłbyś pokrótce napisać jakie oferują warunki na zakup gruntów? Na pewno nie tylko mnie to zainteresuje. Poza tym trochę podzwoniłem i wszystkie banki z listy ARiMR już wykorzystały przyznane limity. Zostały tylko wiewiórki, które ociągając się w podjęciu decyzji wpychają klientowi kredyt bez dofinansowania. A może to z powodu planowanej zmiany właściciela?? http://www.bankier.p...SA-2927202.html
http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Właśnie sprawdziłem Francuzów i te 5% raczej nierealne (prędzej 7-8), zakupy tylko powyżej 10 ha.

Edytowany przez szejk2, 03 grudzień 2013 - 21:13.

#1334 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:52

Ceny ziemi 2013 Jutro zadzwonie do tego przedstawiciela i napisze dokładnie. Nie pamiętam dokładnie wiec nie chcę głupot pisać.

#1335 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 22:05

Ceny ziemi 2013 w bgż ostatnio pytałem o kredyt komercyjny na zakup ziemi to wychodzi ok 7,5 % w skali roku, prowizja pobierana raz chyba 2%.czy to prawda że przy kredycie z dopłatami agencji prowizja jest pobierana co kwartał od danej kwoty kredytu która pozostała do spłacenia?

gdyby był jakiś kredyt na zakup ziemi na ok 5% to chyba lepiej jak ten z agencji, tak wszysto policzyć to koszty podobne a mniej zawracania gitary z papierami.

Edytowany przez grzegorz210182, 03 grudzień 2013 - 22:09.

#1336 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 22:39

Ceny ziemi 2013 Nie polecam tego Banku z "wiewiórkami". Dużo moich znajomych się na nim zawiodło. Na początku wszystko ładnie pięknie gdy szło do podpisania umowy kwota kredytu była mniejsza niż miała być. Po za tym Ja nigdy nie lubię gdy czegoś nie idzie załatwić na miejscu i wysyłają Cie do centrali.

#1337 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 22:45

Ceny ziemi 2013 Ostatnio rozmawiałem z baką właśnie z tego banku z wiewiórkami i powiedziała tak prywatnie, że lepiej wychodzi jak ANR rozłoży na raty niż kredyt preferencyjny, a po za tym kredyt preferencyjny jest na cenę podaną przez GUS a na resztę trzeba komercyjny a to w ogóle już się nie opłaca, nie mówiąc o tym że ceny na przetargach są 3 razy wyższe niż cena z GUS. U nas właśnie padł ten niechlubny rekord o którym mówiono w Teleexpressie 80tys/ha ziemia klasa 3 i 4, ludziom odbija!!!

#1338 Share szejk2

szejk2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 23:09

Ceny ziemi 2013 To żaden rekord, w mazowieckim cena na jednym z przetargów przekroczyła 110 tys/ha.

#1339 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 07:40

Ceny ziemi 2013 Znajomy pow.Zduńska Wola od 2 lat chce sprzedać 17 ha plus maszyny za 850 tys zainteresowanie marne ,nie ma pacjęta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 07:53

Ceny ziemi 2013 Sprzedano 400 ha w centrum miasta pod inwestycje. 6 firm podbiło cenę do ponad 11 milionów. I jak tu ma się do tego ziemia rolna po 90 tys/ha? :)