Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:14

Ceny ziemi 2013 panowie pług obracalny, opryskiwacz 15m, rozsiewacz nawozów 15m, dominator 4,3m - więc nie będzie źle, może sąsiedzi z czasem sprzedadzą. kasa w sumie nie duża płacą u nas nawet do 30tys za ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 11:32
  •  

#1262 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:18

Ceny ziemi 2013 A nie można jakoś dogadać się z sąsiadami i pozamieniać te pola? Bo jak wszyscy mają takie kawałki to paranoja jakaś.

#1263 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:22

Ceny ziemi 2013 mikard, myślę że się da, z jednym sąsiadem mam po sąsiedzku inne pole

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 19:34

Ceny ziemi 2013 wystarczy zrobic scalanie gruntow w gminie za doplaty i beda fajne kwalki pol

#1265 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3741 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 listopad 2013 - 21:00

Ceny ziemi 2013 u nas tez jest sporo działek poniżej 20m ale nie az tak długie takie waskie działki u nas zazwyczaj maja do 1ha najbardziej wkur.... sa jak dla mnie takie 18m bo mam wszystko na 15 ustawione i sa 2 sciezki mozna powiedzic koło siebie :(

#1266 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 22:04

Ceny ziemi 2013

A nie można jakoś dogadać się z sąsiadami i pozamieniać te pola? Bo jak wszyscy mają takie kawałki to paranoja jakaś.

Widać, że zachodnia i północna Polska nie wie co jest na jej południu i południowym wschodzie ;) . U mnie na południu mazowieckiego działka 15m to nie paranoja tylko super działka - zważywszy, że większość jest 12 metrowych ( w sąsiedniej gminie i węższe są). Działki ewidencyjne to najczęściej przedział 0,25 - 0,60ha. O scalaniu można zapomnieć. Chłop z widłami pilnuje miedzy :blink: Za działkę 0,43 IIIa i b ostatnio płaciłem 13200zł (~30000zł/ha). Kupić coś graniczy z cudem.

#1267 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 22:27

Ceny ziemi 2013 Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.

#1268 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 22:31

Ceny ziemi 2013

wystarczy zrobić scalanie gruntów w gminie za dopłaty i będą fajne kowalki pól

W sąsiedniej gminie było ale nie dotrwało do końca, bo na początku obiecali że będzie w pierwszej kolejności rekultywacja dróg, kamionek, zakrzaczeń itp, ale jak zbliżało się już do komasacji to już to było odkładane na koniec (pewnie po podpisaniu dokumentów :) ) i część ludzi się zbuntowała i projekt poległ w gruzach (zablokowali ruch ziemią na danym terenie przez ok. 3 lata zanim nie wróciło wszystko do stanu początkowego w dokumentach).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1269 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 01:13

Ceny ziemi 2013

Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.

Nie zacofanie, tylko ziemia jest z dziada pradziada, a nie ze się zajechało i każdy brał kawał pola jak Pawlak i Kargulem :P .
Czemu ktoś ma się nie trzymać swojej ziemi skoro nie ma gdzie kupić a jeśli już jest to za duże pieniądze.

#1270 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 listopad 2013 - 06:42

Ceny ziemi 2013 dalej nie zrozumiałeś co to scalanie? Masz 10 ha w ośmiu kawałkach a po scalaniu masz np.w trzech. A co za różnica czyje to wcześniej było?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 07:53

Ceny ziemi 2013 Tylko że żaden właściciel nie odda swojego sąsiadowi bo ma lepszą ziemię niż on a tak samo twierdzi ten drugi i koło się zamyka.

#1272 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 08:01

Ceny ziemi 2013

Doskonale. Działka 12 m i po obu stronach miedza na metr. Wybrałem się kiedyś w okolice południowo wschodnie i mówiąc delikatnie jest tam mentalne zacofanie czego przykładem jest właśnie takie rozdrobnienie działek i kurczowe trzymanie się swojego kawałka.

Jak już to miedza nie przekracza 0,2m. Łatwo jet Ci mówić o mentalnym zacofaniu nie znając reali. Wszystko ma swoje podłoże historyczne. Średnia wojewódzka może wynosić np. 10ha, ale w przeliczeniu na liczbę gospodarstw ta średnia może wynieść 5ha. W chwili obecnej podstawowym czynnikiem, który nie pozwala powiększyć gospodarstwa są dopłaty bezpośrednie i bezrobocie. Ale największą zmorą i patologią okazała się ekologia (i tu przepraszam jeśli uraziłem prawdziwych gospodarzy ekologicznych, bo oni też dużo stracili). Sprzedaż ostatniego kawałka ziemi w dzisiejszych czasach dla wielu może okazać się gwoździem do trumny.

#1273 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 08:11

Ceny ziemi 2013

dalej nie zrozumiałeś co to scalanie? Masz 10 ha w ośmiu kawałkach a po scalaniu masz np.w trzech. A co za różnica czyje to wcześniej było?

Wiem co to scalenie, ale u mnie w wiosce by się to nie sprawdziło bo jest zbyt wielu rolników oraz ziemia jest bardzo różna i wiadoma sprawa że każdy chce mieć jak najwięcej za tzw. stodołą a jak ma połowa wioski sąsiada przez płot to o takim scaleniu można zapomnieć bo nikt Ci nie odda ziemi na której w przyszłości wybudował by np. oborę czy chlewnię. W latach 80 tata pozamieniał się gdzie siędało z ludźmi żeby mieć większe kawałki, mi na wiosnę może się uda 1 pole zamienić z sąsiadem :)

Ciekawe jak byś coś takiego scalił:

Dodany obrazek

Edytowany przez st220, 29 listopad 2013 - 11:10.

#1274 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 08:19

Ceny ziemi 2013 Nie daleko mnie był przypadek, że gość sprzedał praktycznie całe gospodarstwo i całą kase przepijał na bierząco. Jedynie został mu najgorszy kawałek klina, w 6 klasie. Jakieś krzaczory, nikt tego nie chciał, chodził od sąsiada do sąsiada i coraz niższą cene proponował, ale nikt tego od niego nie chciał. I ma ten kawałek do dziś. Ale teraz nie może go sprzedać, bo się na niego na pierwszy nabór renty strukturalnej załapał, ziemie wydzierżawił, kasy w roku więcej niż za to pole by dostał wtedy. Więc nie ma się co dziwić, każdy liczy że ta ziemia mu przyniesie jakieś kokosy i czeka, a sprzedać to tylko raz można.

#1275 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 12:09

Ceny ziemi 2013 Dzisiaj wystawiłem 40 ha na sprzedaż :-) 35 za ha 5 klasa zobaczymy czy takie ssanie na ziemie jest jak wszyscy piszą :-) :-)

#1276 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 13:02

Ceny ziemi 2013 Hereford

podaj link do ogłoszenia

#1277 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 14:17

Ceny ziemi 2013

Dzisiaj wystawiłem 40 ha na sprzedaż :-) 35 za ha 5 klasa zobaczymy czy takie ssanie na ziemie jest jak wszyscy piszą :-) :-)

U mnie też jest taki gość. Tylko, że ona ma 150 ha i jeżdzi do pośredników i udaje, że chce sprzedać. Do mnie dzwonił, czy nie chce kupić, a jak zorientowałem się kto dzwoni to mówił, że dzwoni tylko tak sobie z ciekawości, aby sie zorientować kto ile da. Troszke dziecinne to wszystko.

#1278 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 14:22

Ceny ziemi 2013

U mnie też jest taki gość. Tylko, że ona ma 150 ha i jeżdzi do pośredników i udaje, że chce sprzedać. Do mnie dzwonił, czy nie chce kupić, a jak zorientowałem się kto dzwoni to mówił, że dzwoni tylko tak sobie z ciekawości, aby sie zorientować kto ile da. Troszke dziecinne to wszystko.

to głupia zabawa dla dzieci tylko

#1279 Share Stajek95

Stajek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 15:40

Ceny ziemi 2013 W mojej okolicy dzierżawa gruntów agencji poszła po 4,4t/ha pszenicy plus podatek, 20ha IVkl.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 15:46

Ceny ziemi 2013 W celu kupienia tej ziemi z prawem pierwokupu. Bardzo dobry pomysł, rok zapłacić dzierżawę, a potem kupić to po 20 tys za ha.

Edytowany przez Darekpol, 29 listopad 2013 - 15:47.