Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1181 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:34

Ceny ziemi 2013 ile można dać za dzierżawę 11ha w jednym kawałku 6ha IVB i 5ha V klasy, właściciel chcę dopłatę + podatek. jak się ceny dzierżaw kształtują u was koledzy ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 21:31
  •  

#1182 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 22:37

Ceny ziemi 2013 Jeśli ziemia nie jest zapuszczona to cena w miarę ok, u mnie to dopłata+ podatek i 300-1000zł do ręki dla właściciela.

#1183 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 listopad 2013 - 18:25

Ceny ziemi 2013 To chyba I klasa gleby musi być... Bierze dopłaty właściciel i jeszcze mało? Nigdy rachunek ekonomiczny nie wyjdzie na +...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1184 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:56

Ceny ziemi 2013 U nas też są takie ceny za dzierżawę a opłacalność jest wtedy kiedy nie siejesz np. Zboża żeby sprzedać a zmielić dla krów

#1185 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 26 listopad 2013 - 19:15

Ceny ziemi 2013 milanreal1 ale ludzie jakoś pomimo tych cen biora ziemię w dzierżawę sami dzierżawimy 10ha ziemi i przy 3 kl ziemi płacimy po 500zł/ha takie są ceny i nikt inny taniej nie oddaje + podatek

Pkt. 1.13 wg. Taryfikator ostrzeżeń AgroFoto.pl 2013 - Ogólnie i szczegółowo o AgroFoto.pl - Agrofoto.pl Forum Rolnicze i Galeria Rolnicza +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez MAT912, 26 listopad 2013 - 22:39.

#1186 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 19:26

Ceny ziemi 2013 Więc jak nie ma opłacalności to nie lepiej kupić gotową paszę czy ziarno? Na jakiś głupich warunkach to dzierżawę bym dostał ale wole mieć pewną ilość paszy niż niepewny plon z niepewnego pola. Oczywiście uprawa własnych polach na zasadzie osiągnięcia jak najwyższej wydajności za ha.
Zapraszam na swój profil

#1187 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 listopad 2013 - 19:51

Ceny ziemi 2013 Bez urazy ale przez takich bezmuzgów co nie robia sobie kalkulacji mamy to co mamy. U nas tez pojawił sie jakis pajac dojeżdza z 15km i bierze piachy bez dopłat. Gdzie ja w tym roku liczyłem biorac połowe dopłaty całym zyskiem jest włąsnie ta połowa dopłaty, moze kiepski rok i zyta sie nie udały jak powinny, ale nie liczyłem amortyzacji i włąsnej pracy tylko paliwo, nawozy i SOR. A taki bezmózg wpadnie i bedzie oddawał dopłaty jeszcze płacił podatek. Lepiej by wyszedł jakby sobie kupił pełnejporcji i słomy niz z uprawy tego bez dopłat.

#1188 Share xwojtekxxx

xwojtekxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:43

Ceny ziemi 2013 U mnie ziemia (woj. wlkp) 5,6 klasa nawet za 45 tys 1ha.

#1189 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:44

Ceny ziemi 2013 byłem 3lata temu w takiej sytuacji że dzierżawy się pokończyły a nowych nie było i 9 miesięcy kupowałem zboże i pełnoporcjówke i słomę dla 60szt bydła. Nie zostawało prawie nic. Od dwuch lat mamy więcej dzierżaw tak że kupuje się tylko białko i witaminy dla bydła. Dużo lepiej na tym wychodzimy. Płacimy dopłaty +podatek +100zł średnio za 9ha. Swoje ziemi mamy 17ha. Ziemię u nas słabe 3-6 klasa. Jak tylko będzie okazja to z 10ha dobiorę na tych zasadach.

#1190 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:55

Ceny ziemi 2013

U mnie ziemia (woj. wlkp) 5,6 klasa nawet za 45 tys 1ha.

Haha i co oni tam uprawiają na tych ziemiach? Przecież na 5 i 6 klasie nic nie rośnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1191 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 20:57

Ceny ziemi 2013 kukurydza na oborniku albo gnojowicy na kiszonkę rośnie.

#1192 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:05

Ceny ziemi 2013 Jeśli ktoś ma bydło.... tylko ile można siać kukurydze na kiszonkę i jeszcze co roku nawozić obornikiem? Ale jeśli komuś się kalkuluje to ok, lepsze to aniżeli płacić za te grunty dzierżawę dopłaty plus 500 zł :D

#1193 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:11

Ceny ziemi 2013

Bez urazy ale przez takich bezmuzgów co nie robia sobie kalkulacji mamy to co mamy. U nas tez pojawił sie jakis pajac dojeżdza z 15km i bierze piachy bez dopłat. Gdzie ja w tym roku liczyłem biorac połowe dopłaty całym zyskiem jest włąsnie ta połowa dopłaty, moze kiepski rok i zyta sie nie udały jak powinny, ale nie liczyłem amortyzacji i włąsnej pracy tylko paliwo, nawozy i SOR. A taki bezmózg wpadnie i bedzie oddawał dopłaty jeszcze płacił podatek. Lepiej by wyszedł jakby sobie kupił pełnejporcji i słomy niz z uprawy tego bez dopłat.

Również wychodzę z tego założenia. Jeszcze ile jest takich przypadków że doprowadzisz komuś ziemie do kultury a on CI potem dzierżawę zabierze. Ja niedawno jednemu złożyłem ofertę dzierżawy nieużytku 4 ha w kawałku klasa od IV do VI (w większości V klasa) w I roku za nic, w II i III roku połowę dopłat mogę mu dać, od IV roku mogę dopłatę mu zostawić i oczywiście umowa na 5 lub 10 lat. Na razie milczy. Inaczej bym nie mógł, nie dość że gleba słaba to teraz tam rośnie perz i skrzyp, nakładu tam dużo potrzeba. Jak się nie uda to trudno będę się dalej starał żeby żyto 6t oddawało i będzie ok.
Zapraszam na swój profil

#1194 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 21:20

Ceny ziemi 2013 U żyto 6 ton.. dośc optymistyczne założenie. Ja nawet jak brałem w dzierżawę 3 klase gruntów to zazwyczaj w pierwszym roku wychodziłem na zero i dopiero w kolejnych latach się opłacało. Wtedy oczywiście jechał sąsiad i proponował większą stawkę, gdy pole doprowadzone do odpowiedniego stanu. Dlatego lepsze to 45 tys za 4 klasę kupić, niż nawet dzierżawa za dopłaty plus podatek.
Miałem latem do wzięcia w dzierżawę 8 ha 3 klasy, właściciel życzył sobie, abym zasiał rzepak i on sie po roku zastanowi co dalej :D i był sąsiad też zainteresowany, to go podbiłem do 1800 zł od hektara plus podatek i będąc bardzo życzliwym człowiekiem odpuściłem sobie ;)

#1195 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:30

Ceny ziemi 2013 Po tym roku mogę tyle obstawiać, a zamierzam siać hybrydy więc wydajność jeszcze powinna skoczyć oczywiście na słabszej glebie będzie mniej. Co do ofert kupna to jest 1,2ha do sprzedania, sąsiaduje nawet z moim polem ale za 30 tys... VI RZ obecnie tylko skrzyp tam rośnie. Zdecydowanie za drogo jak dla mnie.
Zapraszam na swój profil

#1196 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 05:55

Ceny ziemi 2013 Chcąc wydzierżawić ziemię za "darmo" można porównać to do tego, że idziesz do banku i chcesz kredyt bez odsetek i prowizji. Ziemia jest właściciela majątkiem i musisz zapłacić za jej użyczenie

Edytowany przez PL01, 27 listopad 2013 - 06:00.

#1197 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 27 listopad 2013 - 08:45

Ceny ziemi 2013 Tak tylko cena dzierżawy musi być realna i adekwatna do np klasy gleby a nie żeby za piachy żądać kosmicznych sum.Ale znajdują się tacy co dołożą z własnej kieszeni żeby tylko mieć więcej ha od sąsiada i póżniej ceny dzierżaw są jakie są.

Edytowany przez KRISS75, 27 listopad 2013 - 08:52.

#1198 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 27 listopad 2013 - 08:47

Ceny ziemi 2013 Hehehehe - akurat u nas każdy właściciel z podobnym zdaniem jak ty bujałby się sam z tą ziemią Jedyny wyjątek stanowią krowiarze którzy czasem biorą ziemię za darmo czyli opłacenie podatku i dopłaty na głowie właściciela

#1199 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 listopad 2013 - 09:37

Ceny ziemi 2013 kolego za darmo to by było jakby własciciel nic nie dostał tylko powiedzmy za podatek jak było kiedys nawet nie rzadko :) A jak teraz przytuli 1000-1250 z hektara to nie jest mało ale zawsze sie znajdzie ktos kto chyba na lekcjach matematyki spał i winduje stawki. A wracajac do wypowiedzi @DAMIAN40000 to ze ci wychodziło niby gorzej jak kupowałes słome i pełnaporcje ale nie liczysz, amortyzacji sprzetu i ryzyka w plonowaniu i swojej pracy której przy zakupie na gotowo nie masz praktycznie wcale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1200 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 10:10

Ceny ziemi 2013 Ja miałem propozycję dzierżawy 40 ha za sumę 3 ton z hektara pszenicy konsumpcyjnej płatne z góry. Moje dopłaty. Sąsiad twierdził, że ma taką propozycję, ale woli mi wydzierżawić :D Ja odpowiedziałem, aby przysłał do mnie tego co mu tyle daje, też wydzierżawię. On mi na to : Ty nie wydzierżawisz bo więcej z tego osiągniesz zysku. No i miał racje może 100 kg pszenicy z jednego ha przy dobrej pogodzie i jego wyjałowionej ziemi by mi jeszcze z tego zostało. Tylko po co mi latać od wiosny do jesieni na tej ziemi, martwić się, denerwować jak z jednego ha bez roboty ktoś mi miałby nasypać 3 tony z jednego ha pszenicy do silosu?
Odnośnie cen ziemi 50 do 60 tys za ha. Ziemia 3 klasy.

Edytowany przez Darekpol, 27 listopad 2013 - 10:12.