Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#1061 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 01 listopad 2013 - 23:14

Ceny ziemi 2013 I Niemcowi opłaci się dać 200tys za 4-5 klasę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 11:52
  •  

#1062 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 00:21

Ceny ziemi 2013

Chłopie o czym Ty mówisz? U nas ziemia marnej klasy. Jaki niemiec przyjedzie 2ha na podlasie kupić? Żeby to jeszcze ziemia była a to w jednym końcu piach w drugim glina...

Powiem Ci że znam nie jednego co płacił w granicach 50tyś/ha. Ziemie II-III klasa bo i takiej nie brakuje na podlasiu.

#1063 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 listopad 2013 - 05:17

Ceny ziemi 2013 ci obcokrajowcy co mieli już powykupywać to już to mają przynajmniej od 10 lat. Głównie poprzez spółki. Po 2016 najwyżej będą wykupywać emeryci takie kawałki po 10 arów żeby domek letniskowy sobie postawić tak jak we Francji pełno Holendrów. W Kanadzie , Argentynie czy Australii jest pełno gospodarstw po parę tyś ha w jednym kawałku i jakoś tam nie emigrują żeby wykupywać. A ziemia jest tam tania.
Polska ma być płucami Europy a nie producentem żywności. Windowanie cen ziemi jest najprostrzym sposobem na wyciągnięcie pieniędzy od tej grupy społeczeństwa. I po 2016 bańka spekulacyjna pęknie

#1064 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 02 listopad 2013 - 11:44

Ceny ziemi 2013 Bo prawda jest taka, że żaden inwestor, choćby nie wiem jak był bogaty, nie zapłaci w Polsce za hektar kiepskiej ziemi 100 tys. Dlaczego? Powód prosty - połowa czarnoziemów na Ukrainie leży odłogiem i tylko czekają, aż ta wejdzie w zażyłe stosunki z UE. Dodatkowo jeśli Ukraina wejdzie na unijny rynek zbóż, wtedy ceny polecą w dół a czas zwrotu inwestycji w ziemię znacznie się wydłuży. To co było w Polsce do wykupienia już jest wykupione jak kolega wyżej wspomniał, nie wiem czemu niektórzy tak się boją, że zły Niemiec przyjdzie po ich piaski za wygórowaną cenę?

#1065 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 listopad 2013 - 12:24

Ceny ziemi 2013

... nie wiem czemu niektórzy tak się boją, że zły Niemiec przyjdzie po ich piaski za wygórowaną cenę?

Bo wrócić będzie chciało na swoje dawne śmieci czyli Prusy (Gdańsk, Warmia i Mazury).

Z punku widzenia biznesmena to faktycznie ziemia na Ukrainie (ta z Obwodu Kaliningradzkiego jest już albo uprawiana albo nie do przejęcia) jest najlepszym rozwiązaniem (tania w zakupie, rodzić będzie jak młódka jak się ją trochę dopieści). Jednak Ukraina to jeszcze kraj łapówek.

A z innej beczki.
USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
Art. 37.
2. Nieruchomość jest zbywana w drodze bezprzetargowej, jeżeli:
6) przedmiotem zbycia jest nieruchomość lub jej części, jeśli mogą poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości przyległej, stanowiącej własność lub oddanej w użytkowanie wieczyste osobie, która zamierza tę nieruchomość lub jej części nabyć, jeżeli nie mogą być zagospodarowane jako odrębne nieruchomości;

zakup ziemi w formie bezprzetargowej - przerabiał to ktoś z was?
Pytam bo leży mi pod nosem 17 arów łąki/nieużytku i niby myślą to z tego przepisu sprzedać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1066 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 14:55

Ceny ziemi 2013 w całej unii, we wszystkich panstwach unii razem wzietych nie ma tylu hektarów tak dobrej ziemii jaka jest na ukrainie, to tylko dowodzi jak ta cała unia winduje ceny wszystkiego, jednoczesnie mydlac oczy dopłatami, to na ukrainie ziemia powinna byc po 100 tys za ha, te polskie piachy to sie jedynie pod las nadaja w porównaniu do tamtej ziemii

#1067 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:03

Ceny ziemi 2013 Ehh, i tak to jest rodzice nie powiększali swego gospodarstwa, kiedy można było to zrobić, a teraz chcą bym wziął gospodarkę, tylko jak i w jaki sposób, kiedy z 16 ha nie wiadomo co będzie za 10, 20 lat... a dokupić raczej ciężko. U nas nawet po 300 000 zł za hektar rolnej sobie życzą i to nawet w pakiecie 12-15 ha...

#1068 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:05

Ceny ziemi 2013 300 tys. za ha ziemi rolnej? Gdzie takie ceny? Chyba ludzie pogłupieli? A może z przeznaczeniem w przyszłości na działki?

#1069 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:21

Ceny ziemi 2013

Ehh, i tak to jest rodzice nie powiększali swego gospodarstwa, kiedy można było to zrobić, a teraz chcą bym wziął gospodarkę, tylko jak i w jaki sposób, kiedy z 16 ha nie wiadomo co będzie za 10, 20 lat... a dokupić raczej ciężko. U nas nawet po 300 000 zł za hektar rolnej sobie życzą i to nawet w pakiecie 12-15 ha...

przenieś się do mnie. Teraz ANR sprzedaje 108ha jednej działki podzielone na 3 mniejsze.
Tyle że zaczynasz od nowa na końcu świata.

Co do rodziców - zastanawiałeś się czemu nie powiększali?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1070 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:18

Ceny ziemi 2013 Bo pewnie nie mieli za co...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1071 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:45

Ceny ziemi 2013 pewnie poszło na dzieciaki ot co. Na ich edukację a przede wszystkim aby z gołym tyłkiem nie latali i michę pełną mieli. Niestety taka jest prawda w wielu przypadkach że małe gospodarstwa nie dokupowały ziemi bo wychować dzieci to naprawdę i spoko kasy trzeba i sporo czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1072 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 17:53

Ceny ziemi 2013 Dokładnie. Teraz nam się wydaje że 4-5tys zł za ha to śmieszna cena. Tylko zapominamy ile kiedyś było utargu oraz jaka była najniższa krajowa... 600zł...

#1073 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 18:13

Ceny ziemi 2013 dniówka robotnika budowlanego w 2000 roku przy betoniarce 10 godz -30-40 zł co dawało prawie 100 litrów LPG do auta :)
wschodni koniec mazowsza.

#1074 Share MedFire

MedFire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 20:53

Ceny ziemi 2013 Takie ceny, to w pobliżu Łeby, więc może w przyszłości na działki, no ale obecnie, jako rolna, no a nie powiększali, bo mam 5-oro rodzeństwa, no a jak zostałem tylko ja, to zaczeliśmy się rozwijać, ciągnik, sprzęt żeby sobie robotę ułatwić itp, no ale jak nie ma ziemi, to tak naprawdę sprzęt na niewiele się zda...

#1075 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 00:01

Ceny ziemi 2013 Ehh srednia krajowa jest tak wiarygodna ze.... pozal sie Boze. Powoli ceny maszyn pojda w dol (nowy PROW itd) jednak ropa i nawozy zostana jak sa... ogolnie nie jest zle za doplaty kupic idzie nawozy i ropy na caly sezon jak ktos woli wydac na inne cele a potem stekac ze nie ma za co kupic to gratuluje przedsiebiorczosci i myslenia... lepiej kupic materialy na pole niz nowy samochod...

#1076 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 10:05

Ceny ziemi 2013 Ceny maszyn pójdą w górę przez PROW.Paliwo zostanie, a nawozy to tylko zależy od ceny zboża, jak zboże do góry to nawozy też.
Obserwuję to zawsze. Samochody kto miał kupić to za dopłaty już raczej kupił.
U nas teraz jakoś ustabilizowały się ceny pola, ale i tak pola praktycznie nie kupi.

#1077 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 15:07

Ceny ziemi 2013 PROWu będzie 200tys zł i to też dostaniesz jak udowodnisz że 20% zwiększysz dochodowość gospodarstwa dzięki inwestycji. Ceny maszyn pójdą w dół bo ten co miał kupić to kupił a reszta... niech kombinuje. Co do cen ziemi - pogadamy jak dochodowy wprowadzą...

#1078 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 15:13

Ceny ziemi 2013 specyfika ludzi polega na tym ze nie potrafia samodzielnie myslec i przewidywac pewnych rzeczy na podstawie danych które maja do dyspozycji, wola wierzyc jakiemus głabowi z TV któremu zapłacono zeby powiedział to i tamto i ludziska wierza, to samo z cena ziemii, mozesz tłumaczyc, przedstawic 1000 dowodów na to ze stanieje a oni i tak wola wierzyc w bajki ze bedzie po 100 tys za ha i to 6 klasa, kabaret, potem sie dziwic ze w tym kraju rzadza tacy ludzie a nie inni...

#1079 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 17:37

Ceny ziemi 2013

Bo prawda jest taka, że żaden inwestor, choćby nie wiem jak był bogaty, nie zapłaci w Polsce za hektar kiepskiej ziemi 100 tys. Dlaczego? Powód prosty - połowa czarnoziemów na Ukrainie leży odłogiem i tylko czekają, aż ta wejdzie w zażyłe stosunki z UE. Dodatkowo jeśli Ukraina wejdzie na unijny rynek zbóż, wtedy ceny polecą w dół a czas zwrotu inwestycji w ziemię znacznie się wydłuży. To co było w Polsce do wykupienia już jest wykupione jak kolega wyżej wspomniał, nie wiem czemu niektórzy tak się boją, że zły Niemiec przyjdzie po ich piaski za wygórowaną cenę?

Niestety nie zgodzę się z tobą kolego. Z 32 mln hektarow ziemi rolnej na Ukrainie 28 mln jest aktualnie uprawiane. Nie jest więc tak że tam nie wiadomo ile ziemi leży odłogiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1080 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 17:44

Ceny ziemi 2013 kolego koma 666 ja, nie jestem napaleńcem żeby kupować ziemie powyżej 30000zł za hektar płaciłem ostatnio 2 lata temu 22 -24 tyś za ha,przedstaw mi z tych 1000 dowodów 5 że ziemia stanieje?
Ja ci powiem że stanieć to nie stanieje bo ziemi jest coraz mniej ubywa jej pod zabudowę miasta dróg itp, a to czego jest mało zawsze jest w cenie a ziemi rolnej nie przybędzie, a przy tej opłacalności zbóż rzepaku i kukurydzy to i tak jest zbyt droga dla tych co chcą kupić, u mnie Ci co sprzedają krzyczą po 50 tys i więcej a jak przychodzi do transakcji to sprzedają po 30 tys/ha
ZETOR TEAM