Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:33

Ceny ziemi 2013 kozulek2:
Nie wiem czemu na mnie wjeżdżasz za to że mam odmienne zdanie. Dla Ciebie inwestycja 80 tys w 1 ha to dobra inwestycja. Dla mnie zamrożenie kapitału. Chcesz to płać, mi nic do tego.
Nigdzie nie napisałem że dla mnie sprawiedliwość to tania ziemia. Idąc Twoim tokiem myślenia protesty w Polsce też są bez sensu bo kogo to obchodzi że chłop chce tańszej ziemi.

Edytowany przez pawelol111, 07 styczeń 2013 - 21:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 09:47
  •  

#82 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:54

Ceny ziemi 2013 Protesty są z innego powodu ,a cenę reguluje rynek i nic nie poradzisz jak są chętni żeby tyle płacić.Wiesz nie wiedzą o tym biznesie na tych mieszkaniach i kupują te pole głupie chłopy :D .Ale to dobrze dla Ciebie będziesz miał taniej te chałupy na wynajem ,może i ja dam Ci zarobić :D kto wie?

Edytowany przez kozulek2, 07 styczeń 2013 - 21:55.

#83 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:07

Ceny ziemi 2013 Czyli dopuśćmy do zakupu ziemi przez obcokrajowców którzy są w stanie podbijać jej ceny. Wolny rynek...
Zwykły cham z Ciebie. Obrażający innych za odmienne zdanie. Trudno, kultury nikt nie nauczył.

obrażanie użytkowników +1 punkt
Marcin91

Edytowany przez Marcin91, 08 styczeń 2013 - 00:41.

#84 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:21

Ceny ziemi 2013 Ten pomysł z tymi chałupami to lansujesz już od jakiegoś czasu i nikt jakoś się za to nie łapie..Ziemia coraz droższa więc nic nie zdziałałeś ....co do obrażania innych to luknij w swoje posty .Gdzie ja napisałem że zgoda na sprzedaż obcokrajowcom ?

#85 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:55

Ceny ziemi 2013 Ale mnie nie interesuje czy ktoś kupi mieszkanie na wynajem czy nie. Zwróciłem jedynie uwagę na fakt iż zwróci się szybciej niż ziemia zakupiona za chore sumy i tyle w temacie. Lukam i nic nie widzę. To że stwierdziłem że idiotyzmem jest zakup ziemi po takich cenach? Tak, tak napisałem. Pominąłem tych co mogą sobie na takie wydatki pozwolić, na topienie pieniędzy. Nie obraziłem nikogo bo nie napisałem że człowiek tak postępujący to idiota.

#86 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:15

Ceny ziemi 2013 koledzy wy się tu kłucicie o to czy wydać 80 patyków za hektar czy nie.... a do tego się wyzywacie... trochę więcej szacunku dla samych siebie, proszę was.

co do tej ceny to jak ktoś ma tyle kasy i go gryzie to niech kupuje jego wola.

a teraz hit roku 2013 - piszę dokładnie z obwieszczenia: działka rolna o pow. 1,2038 ha w tym ŁV 0,2605ha, PsV 0,9433ha; cena wywoławcza brutto 195 000,00 zł!!!!!!!!!!!!!!!! uwierzycie!? oferta jest agencyjna. pole dosłownie obok mnie, dojazd tylko drogą polną, ok 1500m od szosy, pole leży odłogiem zaperzone i zakamienione jak jasna cholera...
macie tu przykład że mądrzy ludzie chyba tam nie pracują. po prostu wstyd i chańba...

#87 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:25

Ceny ziemi 2013 Takich szopek będzie coraz więcej, ale nie popadajmy w skrajność średnia cena ziemi nie jest taka wysoka. Są rejony gdzie jest naprawdę jeszcze w miarę tanio.Odkąd pamiętam cena idzie w górę i nie sądzę żeby nastąpiły jakieś zmiany,będzie jeszcze drożej i za chwile nie będzie zakazu dla obcokrajowców...To ostatnie lata na kupowanie gruntów ,kto nie kupi będzie mógł tylko sprzedać bo ceny zwalają z nóg przeciętnego nabywce .W moim rejonie nikt nie sprzedaje, agencyjnych gruntów nie ma w promieniu 100 kilometrów .

Edytowany przez kozulek2, 08 styczeń 2013 - 10:29.

#88 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:57

Ceny ziemi 2013

a teraz hit roku 2013 - piszę dokładnie z obwieszczenia: działka rolna o pow. 1,2038 ha w tym ŁV 0,2605ha, PsV 0,9433ha; cena wywoławcza brutto 195 000,00 zł!!!!!!!!!!!!

Bo może ty nie wiesz, że tam są pokłady gazu łupkowego :ph34r: albo pokłady żwiru? a ktoś inny już to wie...i wie również, że za 3 lata będzie obok szła nowa trasa szybkiego ruchu i cały żwir będzie najbliżej brać właśnie z tych działek B)
Bo innego logicznego wytłumaczenia nie mam na taką cenę.

#89 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:09

Ceny ziemi 2013 Wracając chłopaki do tematu :)
Byłam 3 dni w poszukiwaniu kombajnu oraz u rodziny w okolicach Tarnobrzegu...(jeszcze woj.świętokrzyskie), pola to jak to mawiają same zagonki, wuj ma 13ha w 26 kawałakch :)
Podobno prawie tam wszędzie tak jest a ziemia jest co najwyżej za 15tys - ktoś jest z tych okolic i może potwierdzić?

#90 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 09:51

Ceny ziemi 2013 tak sebarr to może być jedno wytłumaczenie. a drugie jakie mi przychodzi do głowy to dzierżawca... kiedyś był jakimś dyrektorem w dużym PGRze i ma duże znajomości... mógł pogadać z dyrektorem oddziału ANR żeby wywalili taką cenę żebyśmy w ogóle nie podeszli do licytacji.... chociaż wątpię że ktoś mądry przystąpi. suma summarum dalej będzie dzierżawił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 11 styczeń 2013 - 13:07

Ceny ziemi 2013 HMMMM to ja wam powiem cos lepszego okolo 140 ha w powiecie Nowodworskim poszlo po 121 lub po 127 tysi za hektar :wacko: , a myslalem niedawno ze gorna granica jest jakies 70 tysi a tu taki wybryk :o

#92 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:08

Ceny ziemi 2013 Może kupił to jakiś Holender ,u nich średnia cena 150 000zł/ha ,to dla niego okazyjna cena te 120 000zł/ha.

#93 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:28

Ceny ziemi 2013 Dziś w tv wypowiadał się prezes ANR. Zlecił sprawdzenie ile z gruntów sprzedanych w zachodniopomorskim zmieniło właściciela. Wyszło, że 3!!!OSOBY kupiły grunty w celu ich dalszej odsprzedaży i to zrobiły. 3 osoby w skali tak dużego województwa! Więc podtrzymuję moje wcześniejsze wypowiedzi i zdanie, że ta cała afera za słupami to tylko wymysł wielgachnych rolników którzy nie chcą wykupować gruntów na własność bo chcą zmusić ANR do dalszego wydzierżawiania- bo tak jest dla nich korzystniej. Nie muszą inwestować w ziemię i ryzykować, że jak by unia zmniejszyła dopłaty lub padła to spadły by ceny ziemi.

#94 Share petzi

petzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:06

Ceny ziemi 2013 2,6ha RIVa, IVb i kawalek RV, z czego ok. 2,3 spoko do uprawy reszta na sklonie poszlo za 35k woj. dolnoslaskie

#95 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:04

Ceny ziemi 2013

Dziś w tv wypowiadał się prezes ANR. Zlecił sprawdzenie ile z gruntów sprzedanych w zachodniopomorskim zmieniło właściciela. Wyszło, że 3!!!OSOBY kupiły grunty w celu ich dalszej odsprzedaży i to zrobiły. 3 osoby w skali tak dużego województwa! Więc podtrzymuję moje wcześniejsze wypowiedzi i zdanie, że ta cała afera za słupami to tylko wymysł wielgachnych rolników którzy nie chcą wykupować gruntów na własność bo chcą zmusić ANR do dalszego wydzierżawiania- bo tak jest dla nich korzystniej. Nie muszą inwestować w ziemię i ryzykować, że jak by unia zmniejszyła dopłaty lub padła to spadły by ceny ziemi.

U mnie w okoicy jest tak: Duńczyk ma około 700ha, holender1 300, holender2 600, niemiec1 800 i niemiec2 z którym są największe przekręty bo ma spólke na siebie co ma ponad 1000ha on jako osoba prywatna ma około 300 i jeszcze ma spółki na żone i matke. On ze swojej spółki musiał oddać 30% dzierżaw, jedna działke około 40ha kupił gosciu który u niego jest stolarzem, pole te oczywiscie dalej obrabia niemiec, na kolejne 2 działki zostali dopuszczeni niemiec jako osoba prywatna, spółka żony i spółka matki. Rolnicy zablokowali drzwi do siedziby ANR i przetarg sie nie odbył.

Edytowany przez poosa21, 11 styczeń 2013 - 19:09.

#96 Share petzi

petzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 23:30

Ceny ziemi 2013

ja zawsze obchodzę GPSem ze sprzedającym i płacę za to co wychodzi faktycznie. Nie zdarzyło mi się żeby ktoś protestował jak faktycznie wychodziło znacznie mniej przez zakrzaczenia przy rowach itp.

czy możesz zdradzić jakiego urządzenia (jakiej firmy) uzywasz do obliczenia powierzchni pola z gps'em ? z góry dzięki za info

#97 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 12:57

Ceny ziemi 2013 Urządzenie to Garmin 62s, wcześniej miałem Garmin 60. Do póki go nie kupiłem to korzystałem z usług jednego gościa który przede mną rozpościelał wizje jakie to nie jest skomplikowane itp. Jak się okazuje to menu jest po polsku, wejście w "pomiar powierzchni" i start w pole:-) Urządzenie bardzo przydatne również podczas zakupu pola z ANR bo można działkę zobaczyć w geoportalu, spisać z niego szerokość geogr. i przepisać ją do Garmina, który zaprowadzi cię w każdy kraniec danej działki. A tak po mapie szukać to można przypadkiem oglądać nie to pole co trzeba.

#98 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:51

Ceny ziemi 2013 sebarr a zdradź cene tego sprzętu

#99 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:45

Ceny ziemi 2013 Garmin 60 to stary model i nowych nie ma, ale to się nie psuje i śmiało można szukać używek ok 400 (model 60, nie 60CSX bo to różnica)
a za nowy Garmin 62s dałem 1080zł. Ale dość tego bo to nie temat o elektronice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:09

Ceny ziemi 2013 dzięki sebarr za info, dobrze troche o tym wiedzieć :)