Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#921 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 09:01

Ceny ziemi 2013 ...i dzięki takim jak Ty woj łódzkie ma chyba jedną z najniższych średnią powierzchnię gospodarstwa...

Edytowany przez kuzaj63, 24 wrzesień 2013 - 09:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 01:30
  •  

#922 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:01

Ceny ziemi 2013

w opolskim to norma... umrze się a dług prawnuki spłacą

No i włąsnie szykuje sie na 15 lat zacisniecia pasów i spłącania tego. swietny kraj..

#923 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:29

Ceny ziemi 2013 nasz kraj jest dobry dla bogaczy i złodzieji nie chcę nikogo urazić ale uczciwie to garba można dorobić się

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:36

Ceny ziemi 2013 znam wielu bogaczy którzy nie są złodziejami i sporo złodziejów którzy nie są bogaczami ... wszystko można tylko trzeba chcieć ;)

#925 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 15:04

Ceny ziemi 2013 kozulek2 zgadza się że można mieć jeśli się tylko chce,Ja mam porównanie bo pochodzę z Opolskiego tam inaczej żyje się choćby dlatego że są punkty skupu a woj. łódzkim tego już nie ma,to co wyprodukujesz musisz praktycznie przetwożyć w swoim gosp.,i to też przekłada się na cenę że w łódzkim nie jest wygórowana a nie wspomnę o ugorach że serce się kraje jakby właściciele powstawali i zobaczyli że teraz na ich polach drzewa rosną

#926 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:42

Ceny ziemi 2013 Punkty skupu-czego?Mleka? raczej sie nie spotyka.A jak będziesz miała z 15 krówek to i do Ciebie mleczarnia zawita...
A żeby na temat było- opolskie pow kluczbork 30tyś za ha \/ kl i zaczynają już o 35 śpiewać :(

Edytowany przez kuzaj63, 24 wrzesień 2013 - 18:42.

#927 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:52

Ceny ziemi 2013 Tak może być. Ja jakoś dostałem jeszcze po starej cenie a już chcą sprzedawać po nowej..wyższej

#928 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 18:58

Ceny ziemi 2013

kozulek2 zgadza się że można mieć jeśli się tylko chce,Ja mam porównanie bo pochodzę z Opolskiego tam inaczej żyje się choćby dlatego że są punkty skupu a woj. łódzkim tego już nie ma,to co wyprodukujesz musisz praktycznie przetwożyć w swoim gosp.,i to też przekłada się na cenę że w łódzkim nie jest wygórowana a nie wspomnę o ugorach że serce się kraje jakby właściciele powstawali i zobaczyli że teraz na ich polach drzewa rosną

To jak w stronach moich tesciow, z pol zroblily sie ugory i drzewa same sie pozasiewaly. Nikt tego nie uprawia a sprzedac tez niechca Wlasciciele jakby zmartwycwstali i zobaczyli to, to ponownie na zawal by padli
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#929 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:03

Ceny ziemi 2013 No niestety obszarnicy zniszczą ziemie na amen :D

#930 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 19:10

Ceny ziemi 2013 banan757 nie wiem z jakiego konkretnie regionu pochodzą Twoi teściowie ale niestety tu tak jest, większość pól birze mój mąż i jeszcze jeden rolnik a reszta wychodzi z założenia że państwo da to po co robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 20:11

Ceny ziemi 2013 pownio nie byc dopłat do ugorów . to pola by było ho ho ,
Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

#932 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:02

Ceny ziemi 2013 Jakbyś chciał wiedzieć to nie będzie dopłat już niedługo do ugorów. Cierpliwości.

Edytowany przez razor275, 24 wrzesień 2013 - 21:12.
Cytowanie poprzedniego posta

#933 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:31

Ceny ziemi 2013 Devil skąd ta informacja?

u mnie na wiosce jest z 50 ha ugorów za które ludzie biorą dopłaty (JPO +320zł ONW) lub biorą z tego tytułu 75-100% dopłat (jeśli ktoś inny uprawia)

kto ma w tym interes żeby płacić ludzią za nieuprawianie niczego...? powinni płacic do produkcji a nie powierzchni ale z tego co wiem to w nowym PROWIE ma byc tak samo...

#934 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 24 wrzesień 2013 - 22:10

Ceny ziemi 2013 Dobra filantrop - wytłumaczę raz jeszcze choć to nie ten temat - wprowadzają dopłaty do produkcji - kończy się to tak że rynek zostaje zawalony produktem do którego jest dopłata Ponieważ tego towaru jest tak dużo jego cena spada drastycznie a Unia musi dopłacać do każdego kilograma Ponieważ dopłaty nie rekompensują kosztów bo cena leży to rolnicy się burzą i wychodzą na ulice, słabsi bankrutują i tak to się kończy Świat już to kiedyś przerabiał i dlatego dopłaty do produkcji już na szczęście nie wrócą Być moze w jakiejś zawoalowanej formie ale nie bezpośrednio Jedyne wyjście to grupy producenckie i załatwienie w ten sposób pośredników Ale czy to w Polsce można wprowadzić w życie? Wątpliwe załozenie

#935 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 23:44

Ceny ziemi 2013 w sumie masz rację biorąc pod uwagę spiskową teorię dziejów ale wg. mnie to jest polskie wypaczenie że można wziąc ponad tysiąc zł za hektar i mając koszty na poziomie 100 zł( tależówka plus oprysk rund*pem). masz 30 ha i jest całkiem miło. po co łamać agregaty na kamieniach i oczekiwać słonca/deszczu jak bez żadnego wysiłku można zarobic...

hmm...a może to jest sposób na życie w ciężkich warunkach?

u mnie w kotlinie kłodzkiej najbardziej polularne formy ściemnionego farmerowania to derkacz i kosiarka bijakowa lub kosiarka rotacyjna, lub te same maszyny tylko łąka bez ptaka, kolejna jest tależówka....

aha u mnie zimia na wiosce po 15-23 tys. w bardziej przyjaznej części kotliny po 30,a za górką, na półłnoc od kotliny gdzie inny klimat i wysokość to po 40

aha i jeżeli się myle to mnie popraw ale z tego co wiem to "na zachodzie" są dopłaty do produkcji

Edytowany przez filantrop, 24 wrzesień 2013 - 23:46.

#936 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 05:25

Ceny ziemi 2013 kuzaja63, jeśli jesteś aż tak rzeczowy i dokładny to maiłam na myśli skup zboża co do krów to obecnie mamay 25szt krów,i też wiem że auto skupowe mleka przyjeżdża,a po trzecie cena ziemi pow. namysłowski 50tyś za1 ha

#937 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2013 - 07:34

Ceny ziemi 2013 Do wszystkich płaczących co to nie mogą się rozwijać przez obszarników, warszawiaków itp ( a w zasadzie tylko i wyłącznie z własnej winy bo przespali okres jak ziemia była do wzięcia po pgr-ach, kiedy AWRSP prosiła się o dzierżawców o kupcach nie wspomnę ) macie szansę także dziś się rozwijać tylko trzeba ruszyć d...pę. Jak w jednym miejscu ziemia jest droga to trzeba szukać gdzie indziej, swoje ha sprzedać i kupić dwa razy tyle w innym miejscu. A co do cen to lubuskie przetarg z września tego roku na 50 ha za 600 tyś zakończył się brakiem chętnych na ziemię. klasa od IV do VI.

#938 Share DevilDriver

DevilDriver

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:nanotechnologia.

Napisany 25 wrzesień 2013 - 08:11

Ceny ziemi 2013 Ugory = rozsiewanie chwastów po innych polach. Dlaczego rolnik, który dba o pole, a sąsiaduje z ugorem ma mieć ciężej? PIORiN ma się tym zająć. Coś słyszałem, że ma to wejść niedługo.
To kolego powiedz mi, gdzie ja mam szukać taniej ziemi? Skoro u mnie agencja jak wystawi ziemie to wywoławcza cena jest 88tys/ha. a do tego osoby prywatne się wycwaniły i chcą 100zl za metr ornej ziemi. Jak od kogoś wyrwie się pole po 60 tyś to jest cud. I co najgorsze są biznesmeni, którzy inwestują w pole u mnie i są w stanie zaplacic po tyle za pole. Tak to jest jak się mieszka pod samym Wrocławiem na około same dobre klasy ziemi, a ANR sprzedaję działki klasy 1. Na szczęście ma się to zmienić i mają zablokować przekształcanie na działki klasy 1 i nie wiem czy nie 2. Nie masz plonów na polu to nie istniejesz, niestety konkurencja jest bardzo duża. :)

#939 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 09:48

Ceny ziemi 2013

Do wszystkich płaczących co to nie mogą się rozwijać przez obszarników, warszawiaków itp ( a w zasadzie tylko i wyłącznie z własnej winy bo przespali okres jak ziemia była do wzięcia po pgr-ach, kiedy AWRSP prosiła się o dzierżawców o kupcach nie wspomnę ) macie szansę także dziś się rozwijać tylko trzeba ruszyć d...pę. Jak w jednym miejscu ziemia jest droga to trzeba szukać gdzie indziej, swoje ha sprzedać i kupić dwa razy tyle w innym miejscu. A co do cen to lubuskie przetarg z września tego roku na 50 ha za 600 tyś zakończył się brakiem chętnych na ziemię. klasa od IV do VI.

ale śmieci wygadujesz. ciekawe jak miałem kupić ziemie 20 lat temu skoro miałem wtedy 10 lat? chyba z kasy którą dostałem na komunie hahaha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 25 wrzesień 2013 - 11:01

Ceny ziemi 2013 zdażają się ludzie z pieniędzmi oni z nimi się rodzą ;)