Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#901 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2013 - 11:05

Ceny ziemi 2013

A ziemię najpierw się kupuje a notariusz dopiero potem wysyła pismo do anr. I umowę w razie czego mogą cofnąć. Nie wiem jak to ma się do konstytucji ale takie są przepisy. Notariusz jest tylko od podpisywania papierów a nie sprawdzania

jeśli nie dostarczysz odpowiednich zaświadczeń i tu kłania się ustawa o obrocie ziemią co wykluczy prawo ANR do pierwokupu , to możesz kupić ale na gębę bo żaden notariusz Ci tego nie klepnie .... najpierw musi zgłosić do ANR i ta ma 30 dni na skorzystania z prawa pierwokupu

Edytowany przez kozulek2, 21 wrzesień 2013 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 20:15
  •  

#902 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 13:44

Ceny ziemi 2013 Mojm zdaniem notarjusz jednak sprawdza. Przed datą spożądzenia umowy/transakcji. Strony muszą dostarczyć do notarjusza odpowiednie dokumenty. W tym sprzedający akt własności. Notarjusz sprawdza księgi wieczyste itd. Czy sprzedający napewno jest właścicielem. Ojciec kupując ziemię nosił jakieś papiery z gminy, że jest rolnikiem i nie ma 300 ha. Nie bardzo się tym interesowałem więc nie wiem dokładnie jak to przebiega w szczegółach. Fakt, faktem notarjusz jakieś tam czynności kontrolne prowadzi.
Co do anr kozulek2 ma racje. Coś mi się przypomina iż własnie po to ojciec musial dostarczyć swoje papiery. Aby notarjusz mógł to zgłosić do anr. Dopiero po kontroli notarjusza i upływie czasu przeznaczonego dla anr na odpowiedź. Można spożądzić akt notarjalny. U nas od wstępnego dogadania się/zaliczki do aktu naotarjalnego minoł ponad miesiąc. W poprzednim poście troche pmieszałem.

Edytowany przez hubertuss, 21 wrzesień 2013 - 13:51.

#903 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 13:59

Ceny ziemi 2013 Ustawa obowiązuje w całym kraju jednakowa i jak kupujesz na powiększenie gospodarstwa działkę w tej samej lub przyległej gminie notariusz sporządza akt od reki i przekazuje do ksiąg bez powiadamiania ANR. Oczywiście musisz okazać się zaświadczeniem z gminy o zameldowaniu i prowadzeniu gospodarstwa na jej terenie. Jeżeli te warunki są spełnione a notariusz żąda umowy wstępnej to albo chce naciągnąć kupującego na dodatkowe koszty albo jest jakiś niedouczony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 14:08

Ceny ziemi 2013 w mojej okolicy był przypadek że chcieli zaniżyć cenę w papierach i podali 15tys/ha agencja cofneła tranzakcje, ogłosiła przetarg i sprzedała po 35tys/ha.

#905 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 14:28

Ceny ziemi 2013 Akt notarjalny od reki. Dobre sobie, jeszcze o tym nie słyszałem. Chyba wszyscy notajrusze to naciągacze. Notarjuszka, która nam załatwia rózne sprawy to znajoma. Za umowę przedwstępną i zaliczke wzieła jakieś grosz. Ale może faktycznie na tym się obłowi. Sprzedająca musiała dostarczyć akt własności, celem sprawdzenia czy może to sprzedać. Notarjuszka odrazu zapytała o zgode męża, ale w akcie znalazła "majątek odrębny". Nie wiem czy nie potrzebny był jeszcze wypis z ksiąg wieczystych. Już nie pamiętam. O paierach,które musiał dostarczyc ojciec pisałem. Dodam, że ziemia jest w tej samej gminie. Ja tam wole dac pare zł i niech mi notarjuszka wszystko posprawdza. Niż jak to ktoś pisze od ręki na kolanie a potem sądy. Dodam,, zę kancelarja ma dużo roboty, i jeszcze żadnemu z mojch znajomych nie udało się od ręki. Czas to około 1 miesiąca.

#906 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:02

Ceny ziemi 2013 Ciekawe rzeczy piszecie o cenach. Co post to cena bliżej 100 tys za ha. W moim regionie średnia cena wg GUS oscyluje w granicach 25 tys. za ha. Dziwne, bo ja nadal kupuje po 15 tys :) . I nie są to jakieś super okazje. Może lepiej się przeprowadzić? Chyba, że ktoś ma ropę pod spodem lub jest niespełna rozumu....

#907 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:12

Ceny ziemi 2013 W moim regionie cenią po 80 tyś. a po 70 tyś. to bardzo szybko można sprzedać, gleba 3-4 klasy.

#908 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:57

Ceny ziemi 2013

Ciekawe rzeczy piszecie o cenach. Co post to cena bliżej 100 tys za ha. W moim regionie średnia cena wg GUS oscyluje w granicach 25 tys. za ha. Dziwne, bo ja nadal kupuje po 15 tys :) . I nie są to jakieś super okazje. Może lepiej się przeprowadzić? Chyba, że ktoś ma ropę pod spodem lub jest niespełna rozumu....

U mnie średnia GUS po 26tyś, mi udało się kupić po 35, ale tylko 2 działki i to po jakieś 1 ha, a jakby ktoś powiedział że sprzedaje po 50tys, albo i ponad, z 5 ha, to od razu nie ma tego pola.

#909 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 20:08

Ceny ziemi 2013 W moich okolicach jeszcze rok, dwa lata temu też nikt nie sprzedawał. Trzymali na dopłaty, krus czy cokolwiek innego. W mojej miejscowości z około dwudziestu gospodarstw pozostały cztery. Może stąd niskie ceny. Warszawka oczywiście też kupuje, ale nawet oni nie płacą więcej jak dwadzieścia tysi. Warm - Maz

#910 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:35

Ceny ziemi 2013 wracając do tych 140ha, kupił to biznesmen, odpuścił sobie tylko jedną działkę 3,6ha w kształcie trójkąta, w poniedziałek przetarg na kolejne 100ha. na przetargu w sąsiedniej gminie 14 ha poszło za 1,7mln

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:37

Ceny ziemi 2013 pod jaką autrostradę? jakie miasto?

#912 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:39

Ceny ziemi 2013 Narazie u mnie było 3 dni bez deszczu i robota troche poszła ... Jest do kupienia ziemia agencyjna u mnie tylko ze ja nie moge jej kupić bo pierwokup najpierw obowiązuje gdzieś około 25 tys za ha ziemia chyba 4 klasa
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#913 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 11:26

Ceny ziemi 2013

Akt notarjalny od reki. Dobre sobie, jeszcze o tym nie słyszałem. Chyba wszyscy notajrusze to naciągacze. Notarjuszka, która nam załatwia rózne sprawy to znajoma. Za umowę przedwstępną i zaliczke wzieła jakieś grosz. Ale może faktycznie na tym się obłowi. Sprzedająca musiała dostarczyć akt własności, celem sprawdzenia czy może to sprzedać. Notarjuszka odrazu zapytała o zgode męża, ale w akcie znalazła "majątek odrębny". Nie wiem czy nie potrzebny był jeszcze wypis z ksiąg wieczystych. Już nie pamiętam. O paierach,które musiał dostarczyc ojciec pisałem. Dodam, że ziemia jest w tej samej gminie. Ja tam wole dac pare zł i niech mi notarjuszka wszystko posprawdza. Niż jak to ktoś pisze od ręki na kolanie a potem sądy. Dodam,, zę kancelarja ma dużo roboty, i jeszcze żadnemu z mojch znajomych nie udało się od ręki. Czas to około 1 miesiąca.

Albo tych notariuszy macie tak mało w okolicy albo oni tworzą sztuczną kolejkę :)
U nas jest tak: w poniedziałek wykonuje telefon do notariusza podaję imię i nazwisko sprzedającego,numer księgi wieczystej we wtorek dzwonię i pani mówi czy w księgach"czysto" a w czwartek mogę mieć przepis.więc nie wiem co można przez miesiąc robić ?
Oczywiście mówię o prostym przykładzie gdzie rolnik sprzedaje rolnikowi i w księgach nie ma jakiś "dziwnych" wpisów.
A tak wogóle to proponuje poczytać ten wątek od pierwszego postu i zobaczyć co niektórzy "mądrale" wypisywali na temat cen ziemi-szkoda że spora część z nich już sie tu nie udziela :)

Edytowany przez kuzaj63, 22 wrzesień 2013 - 12:25.

#914 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2013 - 12:27

Ceny ziemi 2013 tak jak agencja nie ma prawa pierwokupu ..czytałeś ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego ? http://isap.sejm.gov...=WDU20030640592

#915 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 12:57

Ceny ziemi 2013 http://www.anr.gov.pl/web/guest/251
Tutaj też jest na temat pierwokupu przez ANR.

#916 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 21:05

Ceny ziemi 2013 W mojej gminie agencja sprzedaje resztki ziemi. Najciekawsza pozycja - 1,5ha 4a i 4b za 15tys całość.

#917 Share drizzt24

drizzt24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 14:57

Ceny ziemi 2013 Opolskie;
12,83 h (10h klasa V, reszta IVb i V)
288 000tys.

#918 Share kuzaj63

kuzaj63