Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 wrzesień 2013 - 15:29

Ceny ziemi 2013 Kupic hektar za 90 tyś i spłacać go przez 15 lat wychodzi 6 tys zysku z tego ha musiało by być zeby to spłacać bez odstetk przy zbożu i rzepaku nie masz nic

Pozaty to nie są bzdury .. wója jako w izbach roloniczych pojechał na wycieczke do francji bo dostał zaproszenie od cos podobnego do naszych izb taki system podobny i tam przedstawiciel tych izb francuzkich opowiadał o tym systemie i tak jest jak napisałem ... I najpierw radze poczytać i sie dowiedzieć niż pisać głupoty szczerze mnie to nie rusza ... a i chodzi o obszary powyzej 1000 ha a nie 200 czy nawet 500... oni wśród kilku lat pracy na przykład 40 dorobił sie z 20 do 3000 tyś ? sami w to nie wierzycie ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 04:57
  •  

#862 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 15:45

Ceny ziemi 2013 "oni wśród kilku lat pracy na przykład 40 dorobił sie z 20 do 3000 tyś ? sami w to nie wierzycie .."
Kto oni się dorbił? Pozostałą część jakoś zrozumiałem, ale jak byś mógł to po polsku jeszcze raz napisać. Jak domyslam się francuzi po 40 latach pracy podorabiali się 3000 hektarów. U nas się ludzie tylu jeszcze szybciej podorabiali. Dla ciebie 40 lat to kilka lat a dla wielu to praktycznie 2 pokolenia pracujące na gospodarstwie. Gdyby wszyscy tak podorabiali się 3000 ha to by tej francji zabrakło. A przeciez to jest duży kraj. Średnia cena tam to 5,4 tys euro za hektar ale coś mi mówi , że są droższe kawałki. Bo co jeśli jeden kawałek chce kupić kilku rolników? Nie ma przetargów, strzelają się na pistolety, czy rzucaja monete?

Edytowany przez hubertuss, 19 wrzesień 2013 - 15:48.

#863 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:28

Ceny ziemi 2013 Kto pierwszy dobiegnie ten kawałek jego ... u mnie w okolicy są upadłe pgr i dzieki znajomoscią z ludzmi na odpowiednich stanowiskach Ci którzy je przejeli za wszawe grosze teraz kupują ziemie przeznaczoną do rolników na przetargach gdzie przepisy ustalali ich znajomi .. i nagle z 200 ha zrobiło sie 800 ha .. to jest sprawiedliwe a pozatym u mnie są kawałki po średnio 40 ha po tym tym co dzierżawcy zostawili na przetargi kto kupi 40 ha za 60 czy 80 tyś ? rolnik ? raczej nie ... chodziło tu o polskie gospodarstwa wielko obszarowe które mają po 3000 ha i ciągle im mało ... .. Niby mają te duże kawałki ponad 60 ha dzielić na mniejsze ale znając agencje nie bedą sobie utrudniać i oddadzą temu kto jest w stanie tyle zaplacić ... i jeśli coś Ci mówi ze ziemia jest w francji droższa to źle Ci mówi i lepiej zepchni to co masz na ramieniu bo kiepskim jest doradcą ..
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#864 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:08

Ceny ziemi 2013 średnio ziemia we Francji kosztuje 5-6 tys euro , co nie oznacza że nie ma rejonu gdzie jest droższa lub tańsza - sam poczytaj a nie sprzedajesz jakieś bajki że ziemia kosztuje tam wszędzie tyle samo i że kto pierwszy dobiegnie to jego :D :D :D

#865 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:15

Ceny ziemi 2013 Obszarnicy pewnie już dawno przesiedli się na rowery :D

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#866 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:34

Ceny ziemi 2013 juz niedługo przyjdzie czas ze znowu ziemia bedzie tania, a ci co tak krzycza ze chcieliby miec tyle czy tyle hektarów zwyczajnie znikna i nie beda chcieli kupowac tak samo jak to było na poczatku lat 90, krzyczycie ze drogo, ze cudoziemcy, ze to ze tamto, powolutku, przyjdzie czas ze nie bedziecie chcieli obrabiac tego co macie, a ci co nakupowali po 50 tys/ha to nagle siwiec zaczna,

niech no wejdzie podatek katastralny, brak dopłat do ziemii, drozsze paliwo i nawozy, a ziemia po 5 tys/ha bedzie
i wszystko na to własnie wskazuje ze tak bedzie
nie liczcie na to ze jak posiadacie iles tam ha to bedziecie milionerami
jeszcze te nowe jd beda po garazach stały z pustymi zbiornikami

#867 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:40

Ceny ziemi 2013 wszystko wskazuje na to że czas udać się do lekarza chłopie , z głową nie ma żartów :(

#868 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:41

Ceny ziemi 2013 Po co to czarnowidztwo? Zawsze znajdzie się głupi, który sprzedaje i zawsze znajdzie się głupi, który kupuje. Tak mamy świat urządzony :) .

#869 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:42

Ceny ziemi 2013 kozulek2

mało wiesz o swiecie i o tym w jakim stanie sa swiatowe gospodarki
ale ja ciebie uswiadamiał nie bede, nie jestem swiadkiem jehowy
wyjdz troche dalej niz za stodołe i sie rozejrzyj

Edytowany przez koma666, 19 wrzesień 2013 - 19:44.

#870 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:44

Ceny ziemi 2013 Ciekawych rzeczy się dowiaduje. czytałem że we francji jest coś w rodzaju agencji, która nadzoruje obrót ziemią rolną. A tu prosze sztafety czy jakies inne biegi organizują. Można i tak w końcu sport to zdrowie. Nie wiem czy wszyscy czytają ze zrozumieniem, ale pisze po raz nie wiem, który, że jeśli ktoś się nie rozwijał stopniowo to teraz trudno mu nagle. Dlatego nie może kupić kawałka ziemi, który ma 40 ha. la tych co skupowali glebe latami to żaden problem. Nie wszyscy musieli miec znajomości.
Szczęście, że nie mam nowego jd. Więc widmo pustego baku mi nie grozi. A jak by co jest tez klacz co prawda małopolska ale może jedno skibowy pociągnie. Tylko kiedy ta ziemia będzie po 5 tys?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:48

Ceny ziemi 2013 nie wiem ile masz lat ale prawdopodobnie za twojego zycia
rozpadło sie cesarstwo rzymskie
rozpadnie sie i unia

#872 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:52

Ceny ziemi 2013

kozulek2

mało wiesz o swiecie i o tym w jakim stanie sa swiatowe gospodarki

mnie zaniepokoił Twój stan ;) ...u mnie wszystko gra chłopie i mam gdzieś światowe gospodarki :D

#873 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:00

Ceny ziemi 2013 kozulek2
no własnie, polski chłop ma gdzies swiatowe gospodarki :)
liczy sie tylko jego gospodarka :)
o mój stan naprawde sie nie martw, jeszcze bedziesz kiedys mówił skad tamten z forum wiedział takie rzeczy :)

a poza tematem to skoro we francji ziemia jest po 5-6 tys euro, to jakim cudem ziemia w polsce jest drozsza ?
zastanawiał sie jakis madry z tego forum ?
w polsce to juz tyle to chca za V-VI klase a za opłacalna ziemie do uprawy czyli III-IV klasa to po 10 tys euro krzycza
czemu tak jest ?

Edytowany przez koma666, 19 wrzesień 2013 - 20:06.

#874 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:07

Ceny ziemi 2013 to że Tobie nie wyszło to nie znaczy że wszystko zaraz się rozpadnie... przeżyłem 43 lata i radziłem sobie jak nie było dopłat i nie będę kapitulował jak UE się rozpadnie - takimi tekstami to dzieci w przedszkolu możesz straszyć ...wydaje Ci się że jesteś nawiedzony czy jak? żal czytać te bzdury :wacko:

#875 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:11

Ceny ziemi 2013 Takim np, że tam owa agencja bardzo restrykcyjnie czuwa nad handlem ziemią. mają bardzo duże prawa w stosunku do wszelkich transakcji obrotu ziemią. To jest chyba główny czynnik hamujący ceny. U nas pewnie tym co chcą kupić by sie spodobał jednak z drugiej strony sprzedający nie byli by zachwyceni. Nie wiem tez jaka jest średnia w polsce.
Co do cesarstwa rzymskiego rozpaść się rozpadło. Ale świat się nie zawalił ziemia i tak drożeje. Może kiedyś i unia się rozpadnie ale ziemia nie stanieje. No może na chwilę po tym zdarzeniu. Ale w perspektywie i tak drożeć będzie.

#876 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:16

Ceny ziemi 2013 @kozulek2
ja ci nie zycze zle
nie zazdroszcze ci tez niczego
ale nikt mi nie powie ze warto zapłacic np. po 25tys za ha ziemii kl 5 czy 6

jak słysze takich inwestorów to wybucham smiechem

dla mnie ktos taki to
1 nie ma I NIE WIE co z pieniedzmi robic
2 wierzy ze dopłaty do ziemi beda przez nastepne 100 lat
3 jest spekulantem
4 zna plany zagospodarowania przestrzennego tej ziemii lub zna złoza pod ziemia

@hubertuss

dlaczego ziemia musi drozec ?
wytłumaczysz mi ?

ja obstawiam ze stanieje bo :
1 unia sie rozleci
2 podatek katastralny
3 społeczenstwo polskie sie starzeje, coraz wiecej emerytów, coraz mniej młodych, chetnych do zabawy w rolnika, ostatnio sie tylko wydaje ze sa chetni, ale to za sprawa dotacji unijnych, itd, gdy nie bedzie dotacji z automatu kazdy młody wysadzi do miasta, bo na co chowac np. byka 2 lata na którym zostaje 500 czy 800 zł ? tak wyglada rzeczywistosc na wsi w polsce, zostana tylko obszarnicy i oni wchłona pozostała ziemie, bo statystyczny polski rolnik to nie jest obszarnik który ma 100 czy 1000 ha tylko taki co ma 10-15 ha, tacy BEZ DOPŁAT przy tej opłacalnosci leza i kwicza
4 spekulacja i wciskanie kitu ze ziemia to bezpieczna lokata kapitału i tym samym nakrecanie banki spekulacyjnej na nieruchomosciach ziemskich

Edytowany przez koma666, 19 wrzesień 2013 - 20:30.

#877 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:21

Ceny ziemi 2013

kozulek2

to jakim cudem ziemia w polsce jest drozsza ?
zastanawiał sie jakis madry z tego forum ?

a dla czego ma być tańsza? ziemia w Niemczech o miedze (granicę) 20 tys euro ...

@kozulek2

ale nikt mi nie powie ze warto zapłacic np. po 25tys za ha ziemii kl 5 czy 6

a sprzedać warto?

#878 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:23

Ceny ziemi 2013 Sory ale śmieszny masz tok rozumowania. Czy to, ze ktoś-spekulant jak mówisz chce zarobić to jest coś złego? Pachnie mi komuną. Plany zagospodarowania przestrzennego jak wiem są do wglądu w gminie np. Mało tego często organizowane sa społeczne konsultacje przy ich uchwalaniu. Ja tam uważam, że kazdy płaci ile mu pasuje jak i sprzedaje za ile mu pasuje. Nikogo nie przekreślam i nie wysmiewam się. Ale jak widać niektórym się komuna marzy lub jakieś centralne sterowanie z narzuconą ceną. Mamy kapitalizm jak by ktoś się jeszcze nie obudziłi gospodarkę rynkową.

#879 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:37

Ceny ziemi 2013 smieszny to jest tok rozumowania tych co płaca po 50 tys/ha
w takim dzikim kraju jak ten

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:42

Ceny ziemi 2013 jakie 50 tys ? ....płaci się już po 90 tys za ha ...granice otwarte nikt nie będzie płakał po Tobie , ale coś czuje że takich jak Ty nikt nie potrzebuje ;)