Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#841 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 12:48

Ceny ziemi 2013 oficjalnie do końca roku można kupować po preferencyjnych warunkach 2 % oprocentowania a później zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 21:49
  •  

#842 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 14:44

Ceny ziemi 2013 U mnie ziemia najtaniej po 30tyś/ha -2 i 3 klasa
Jak mi się udało kupić dwa lata temu 2ha za 50tyś to sąsiedzi do tej pory sobie plują w brody,że to nie oni kupili :D

#843 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:51

Ceny ziemi 2013 na mazowszu ceny z kosmosu ANR sprzedała 140ha po prawie 90tys sł
powiat płocki

#844 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 07:50

Ceny ziemi 2013 Ciekawe co tam będzie ;) Ktoś musiał miec chyba niezły cynk.

#845 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 08:09

Ceny ziemi 2013 Pytanie: kto to kupił? Biznesmen czy jakiś obszarnik - zresztą na jedno wychodzi...

#846 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:01

Ceny ziemi 2013 Prwo w polsce jest robione pod tych co go potrzebują ziemia jest droga zeby rolnicy jej niekupili to juz jest wszystko poukładana co do kogo pojdzie ... .. we francji ziemia jest po 5 tys euro za kazdy ha nie waznie gdzie jest ... i tam ziemie kupoje tylko rolnik nikt inny ziemi nie kupi takie mają prawo .. a w polsce duze molochy to pralnia brudnych pieniedzy taka jest prawda nie łódzcie sie ze kupicie ha które oddali dzierzawcy .. w polsce jest prawo kto pierwszy sie nachapie reszte ma w du...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#847 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:26

Ceny ziemi 2013
Michalmeer prawdę napisałeś ;) wyłączenie to fikcja, bo zawsze można coś przepisać na rodzinkę :)

#848 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 10:49

Ceny ziemi 2013 Kto nie daje/dawał wam się nachapać? Tym co mają setki ha z nieba spadło? Gdy jeden rolnik w ogolicy jeszcze w latach 90 tych dawał ogłoszenia kupię ziemie. Próbując jak to mówicie się nachapać. To wielu takich jak wy dzisiaj się śmiało, że glupek. Tym sposobem za grosze nachapał się setek hetarów. Podobnie robili inni tylko na mniejszą skale. Dzisiaj wielu takich jak wy tylko zazdrości twierdząc, że się nachapał. A kto nie dawał wam bądź rodzicom kupowac tanio ziemie kiedyś. Teraz jesli ktoś zazdrości komus setek ha to z pretensą do rodziców, dziadków, że kiedyś zaspali i nie chcieli się nachapać. Czytając takie wypowiedzi o nachapaniu się, pralniach pieniędzy nie wiem śmiac się czy płakać.

Edytowany przez hubertuss, 19 wrzesień 2013 - 10:56.

#849 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:04

Ceny ziemi 2013

.. we francji ziemia jest po 5 tys euro za kazdy ha nie waznie gdzie jest ... .

masz jakieś dowody na te bzdury ? czy tylko tak bajdurzysz ?

Pytanie: kto to kupił? Biznesmen czy jakiś obszarnik - zresztą na jedno wychodzi...

kto Ci broni kupować setki ha po 90 tys ? biznesmen to nie może byc rolnikiem ? a obszarnik to co złodziej ?

Edytowany przez kozulek2, 19 wrzesień 2013 - 11:05.

#850 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:02

Ceny ziemi 2013

Kto nie daje/dawał wam się nachapać? Tym co mają setki ha z nieba spadło? Gdy jeden rolnik w ogolicy jeszcze w latach 90 tych dawał ogłoszenia kupię ziemie. Próbując jak to mówicie się nachapać. To wielu takich jak wy dzisiaj się śmiało, że glupek. Tym sposobem za grosze nachapał się setek hetarów. Podobnie robili inni tylko na mniejszą skale. Dzisiaj wielu takich jak wy tylko zazdrości twierdząc, że się nachapał. A kto nie dawał wam bądź rodzicom kupowac tanio ziemie kiedyś. Teraz jesli ktoś zazdrości komus setek ha to z pretensą do rodziców, dziadków, że kiedyś zaspali i nie chcieli się nachapać. Czytając takie wypowiedzi o nachapaniu się, pralniach pieniędzy nie wiem śmiac się czy płakać.

Dziecko skończ szkołę najpierw a potem tu pisz bo to poważne forum taa... kiedyś wszystko było darmo ziemia ,maszyny,tylko leniwym chłopom nie chciało się robić leże i kwicze :D :D

:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:17

Ceny ziemi 2013 było tanio a nawet za bezcen, mało tego większość brzydziła się ziemi ...teraz to wszystko się mści i należy zadać sobie pytanie i swoim przodkom czy aby na pewno nie zmarnowało się szansy jak była okazja ? narzekać na wszystko i wszystkich w koło to każdy potrafi ale walnąć się w pierś to nie już nie ;)

#852 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:18

Ceny ziemi 2013

kto Ci broni kupować setki ha po 90 tys ? biznesmen to nie może byc rolnikiem ? a obszarnik to co złodziej ?

To nie o to chodzi że złodziej. Przeciętnego rolnika nie stać na wydanie 90 tys na hektar gruntu tym bardziej na zakup 140ha.

#853 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:25

Ceny ziemi 2013 tyle to chyba wiemy ,nie zmienia to faktu że inni potrafią więcej i tym samym mogą więcej ...przeciętny rolnik to nie norma ?

#854 Share Grigorio5

Grigorio5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:28

Ceny ziemi 2013 koledzy przepraszam za się wcinam ale jestem tu nowy a chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy . chciałbym się dowiedzieć jak to jest krok po kroku kupic ciągnik na prow wiem ze na razie nie ma naboru ,tylko chce się zapytać tych którzy już sa po kupnie . do jakiebo banku poszliście i na jakich zasadach to jest ?

#855 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 12:32

Ceny ziemi 2013 jest tu temat w którym wszystko znajdziesz lub dopytasz... http://www.agrofoto....darstw-rolnych/ lub inne,wystarczy poszukać ;)

Edytowany przez kozulek2, 19 wrzesień 2013 - 12:33.

#856 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:29

Ceny ziemi 2013

tyle to chyba wiemy ,nie zmienia to faktu że inni potrafią więcej i tym samym mogą więcej ...przeciętny rolnik to nie norma ?

Najczęściej to że ktoś może więcej nie wynika z jego nadzwyczajnych zdolności a jedynie z tego że miał warunki i miał więcej. A posty o tym że ludzie przespali tanią ziemię są w najwyższym stopniu nie na miejscu.

#857 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 13:59

Ceny ziemi 2013 są jak najbardziej na miejscu bo to prawda... kupiłem swoje ale można było więcej ,więc wiem jakie błędy popełniłem . ..ci co nie kupili nic teraz mogą tylko sprzedać swoje parę ha :o

#858 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:38

Ceny ziemi 2013

Dziecko skończ szkołę najpierw a potem tu pisz bo to poważne forum taa... kiedyś wszystko było darmo ziemia ,maszyny,tylko leniwym chłopom nie chciało się robić leże i kwicze :D :D

Gdybyś uwaznie przeczytał załapał byś, że nie wszyscy byli leniwi. Byli tacy co jednak kupowali. Jeszcze 10 lat temu 2-2,5 pensji minimalnej starczyło aby u nas stać się posiadaczem 1 ha VI klasy, na IV klase potrzeba było 5-6 pensji minimalnych. Płaca minimalna wynosiła wtedy coś koło 900 zł. dzisiaj wynosi 1500 chyba i na taką IV klase mało bedzie 13 tych płac. Zresztą pal licho płace minimalna. Ludzie mieli kase to kupowali. Inni się z tego śmieli a dzisiaj mówią inaczej. Sam znam wielu taich.

:D

Najczęściej to że ktoś może więcej nie wynika z jego nadzwyczajnych zdolności a jedynie z tego że miał warunki i miał więcej. A posty o tym że ludzie przespali tanią ziemię są w najwyższym stopniu nie na miejscu.

Własnie dobrze powiedziałeś. Miał warunki, które stworzył sam sobie po części lub stworzyli mu przodkowie. Którzy przekazali jakiś majątek. Pieniądz robi pieniądz. Majątek się pomnaża. Wspominałem już o sąsiedzie, który ma 70 ha. ja mam 15. Kupno powiedzmy 4 ha po 15 tys dla sąsiada będzie możliwe z samych dopłat. Ja już kase musze kombinować. Cena 1 ha może byc dowolna. Niech będzie 1 ha za 50 tys to i tak dla dużego bedzie łatwiej. Bo jak mówią duży może więcej.
Nie twierdze że ci co mają mało ziemi sa leniwi. Przynajmniej nie wszyscy. Jednak coraz trudniej będzie im się rozwijać z powodu ograniczonego zaplecza.
Co do nachapania się czy złodziejstwa. Wielu woli o to pomówić sąsiada niż przyznać się przed sobą, że sobie nie radzą tak jak ci co się niby nachapali czy nakradli. A przecież w wielu wypadkach to ciężka praca wielu pokoleń.

Edytowany przez hubertuss, 19 wrzesień 2013 - 14:46.

#859 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:44

Ceny ziemi 2013 I tu się kolego mylisz przy tych cenach to nikt swoich paru Ha nie sprzeda bo nie zarzyna się kury która znosi złote jaja w moich stronach to jedni dają dopłaty i jeszcze 1000 do 2000 w zależności od klasy ziemi co przy 10 ha daje dodatkowe 30 tysięcy rocznie to idziesz do pracy zarobisz drugie tyle a głupcy niech się urabiają po łokcie ja bez dopłat to bym nie wził ani mrgi ale ludzka zachłanność nie zna granic B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:52

Ceny ziemi 2013 A kto komu każe dzierżawić ziemię i 1000 zl płacić. Nikt nikomu do głowy pistoletu nie przystawia. Ja ziemi bez dopłat w dzierżawe nie wezme chociaz wiele ofert miałem. Z drugiej strony rozumiem włascicieli, którzy za kożystanie z swojej własności chcą jakąś zapłate. Wysokośc tej zappłaty ustala rynek. Skoro są chętni to dzierżawią. Mamy przecież kapitalizm.