Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

emilko    20

We wtorek jadę na przetarg 1,46 ha za 15,500. IV a i b

W sprawie dzierżaw jeżeli biorę to płacę max x2 podatek, jak komuś to nie odpowiada to niech sam uprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie co was tak boli ile ktoś za ziemie płaci. Wyzywacie innych od głupców itd. Chyba aż tacy głupi nie są skoro tyle kasy mają. Niech sobie każdy płaci ile chce jego kasa jego sprawa.

Piszecie, że 70 % gospodarstw ma 1 - 3 ha. I niby właściciele tej ziemi robią biznes na dopłatach. Bzdura te 1 czy 3 ha w większości są kupione tylko po to aby płacić krus. Właściciel ma gdzieś jakieś dopłaty do tego hektara. On i tak zarobi dużo kasy na różnicy między krus a zus. A na działkach rosną drzewa.

U nas w większości tak jak ktoś wyżej pisał. Ci co dzierżawią/właściciele powoli sprzedają ziemie dzierżawiącym. Przeważnie są to biedniejsi ludzie. Gotówki potrzebują na remont domu, samochód niektózy lubią się bawić. Wystarczy że dzierżawiący w odpowiednim momencie złoży oferte.

Zakup kilku ha w celu dzierżawienia to żaden biznes. Powiedzmy ktoś kupi 5 ha po 40 tys. Wydzierżawi za dopłaty plus jakiś tam 1000. Tam gdzie ziemia droga, czynsz drogi. Wyciągnie z tych 5 ha około 8 tys po opłaceniu jakiegoś tam podatku itd. Zakładam, że na dobrych ziemiach nie ma onw więc dopłaty niższe. Za 200 tys kupić można mieszkanie w dużym mieście i wynająć po 1000 plus opłaty. Wyciąga się około 12 tys, nawet niech będzie 10. Prawdziwy biznes na ziemi może zrobić ten którego stac na setki ha.

W mojej okolicy ziemia jest słaba jest onw. Za ha trzeba dać 10-12 tys. Mogę więc kupić niecałe 17 ha. Wyciągne z dopłat 17 tys. Z czego połowe musze oddać obrabiającemu je rolnikowi. Bo nie znajde nikogo, kto weźmie ziemie bez dopłat, trzeba oddać chociaż połowe. Zostanie mi więc około 8 tys. MIeszkanie moge kupić w warszawie i dostać te 12 tys za rok. Więc nie jest to taki biznes jak się wydaje. Większość tych małych jak pisze trzyma ziemie jedynie dla krusu i bawi się jakąś 30 stką w wolnych chwilach. Lub kupuje po hetarze lub dwa trzy aby mieć krus. I prowadzić działalność gosp.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ktoś, kto prowadzi działalność i kupi ziemię rolną nie musi odprowadzać VAT-u i to o to głównie chodzi. Sam mam taki przykład między swoimi działkami. Pole po cichu wydzierżawione rolnikowi, który je uprawia (przynajmniej chwastów nie ma), na jakich warunkach nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

3 tys to sa koszty jakbys stal z boku tego pola i zlecal wszystko firmom robiacym uslugi. Czyli zysk z zalozonymi rekoma.

 

Jak to nie musi odprowadzac vatu?

Skad to wiesz? Masz działalność?

Bo ja mam i mam ziemie i musze placic i rozliczyć vat każdego miesiąca. Jedyny i duży zysk to fakt zr nie musse placic zusu jesli nie przekrocze corocznie ustalonego dochodu na miesiac

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja działalności nie prowadzę, wiem to tylko stąd, że ten facet tak tłumaczy kupno tej ziemi. Znajomy rolnik też założył firmę usługową dla rolnictwa (głównie chodzi o prasowanie słomy) i podobno jako rolnik posiadający ziemię nie musi VATu odprowadzać. Może chodzi o to, że rolnik, nawet ten "na niby" nie bedąc Vatowcem nie musi podatku płacić. Sam tego w przepisach nie sprawdzałem bo założenia działalności nie planuję, ale już nie raz słyszałem o przedsiębiorcach, którzy bronią się przed podatkiem kupując nawet całe niewielkie gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Nie wydaje mi się aby posiadanie gospodarstwa chroniło kogoś prawnie przed podatkiem Jedynie można w ten sposób tłumaczyć przed US część lewych dochodów np sprzedażą zboża czy innych płodów rolnych za gotówkę i nie będą się mogli przyczepić dopóki w rolnictwie nie ma podatku dochodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Bedac na vacie musisz na zboze wystawić fakturę i nalozyc vat.

To czy jestes rolnikiem czy masz ziemie nie ma zadnej różnicy. Vat przedsiębiorstwa musza rozliczac. Koniec kropka. Nie wprowadzajcie ludzi w blad niepotwierdzonymi plotkami. Dziadek franka brata syna mowil ze.... :)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Dobrze, ale mając ziemię na przykład na żonę taki przedsiębiorca może wykonać trochę usług na czarno i wytłumaczy się potem przed skarbowym np z kupna samochodu za tą lewą kasę że np. żona zarobiła dzięki polu W to mogę uwierzyć Bo nawet aby się załapać na KRUS to trzeba przed założeniem firmy być 3 lata w KRUS Jak ktoś już ma firmę i dopiero kupi ziemię to o KRUS-ie moze sobie pomarzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widać trochę się pomieszało co niektórym. Vat z ziemią nie ma nic wspólnego prowadząc działalnosc gospodarczą trzeba go płacić i tyle. Jest co prawda jakis tam limit obrotów i inne warunki fiskalne, gdzie vat nie jest wymagany. Jednak nie ma to nic wspólnego zposiadaniem ziemi lub nie. Rolnicze firmy usługowe powstałe w oparciu np o program różnicowania przeważnie są na vacie ze względu na zakup maszyn.

Oczywiście jak jest dużo ha można w ten sposób tłumaczyć lewe dochody, sprzedając zboże na czarno. Pomysłowi tez tak robią. Np osoby będace za granicą. Po latach zakup działki czy domu można wytłumaczyc posiadaniem kilkunasto hektarowego czy nawet kilku hektarowego gospodarstwa. US za bardzo nie może tego podważyć.

Owszem trzeba płacić krus 3 lata, aby móc prowadzić działalność. Jednak wielu ludzi będących za granicą lub prowadzących działalność na czarno, pracujących na czarno kupuje 1 - 3 ha, aby miec jakie kolwiek ubezpieczenie. W mojch stronach jest to dość popularne.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

Chlopaki ile według was mozna dać za 1,5ha w prostokacie w jednym kawałku w tym 0,7ha-4klasy a reszta to 5 i 6 klasa bo mam okazje kupic od sasiada ale jeszcze nieokreslil sie z cena

Edytowano przez tom31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

25 tyś. to chyba za całość. Połowa 4 klasa reszta 5 i 6. Jak przy drodze asfaltowej to tak jak kolega powyżej napisał. Jeżeli w "głębi" to chyba nie ma szaleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

tez tak myslalem 25tys za calosc dobre do uprawy bo wmiare szerokie i dosc dlugie i dojazd droga asfaltowa ale zobaczymy z czym wypali wlasciciel poki co mam to w dzierzawie ale mam nadzieje ze niespadne z krzesla jak mi polozy cene zaporowa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

haha 25 tys za calosc cena z kosmosu zeby u nas takei ceny były jak ci tyle powie to bez zastanawiania biez a nawet jak cene za 25 tys za ha da to bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

U was takie ceny zawsze mogą być:D Ja bym ewentualnie do max 30 tyś. jeszcze się zastanowił. Skoro to dzierżawisz, to wiesz jakie to jest pole i wiesz co z niego możesz wycisnąć. Jak plon jest opłacalny, to targuj się:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na Kujawach szczególnie w powiecie inowrocławskim chcieli by za Ha takiej ziemi 50tyś minimum i jeszcze nie byłoby czasu na zastanowienie sie bo by ktoś ci ją z przed nosa wykupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Dzisiaj byłem na przetargu ofertowy woj, mazowieckie pow. węgrowski

70 ha połowa 3 klasy a reszta 4 ,cena wywoławcza 40000 zł za ha poszaleli z tymi cenami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

głupizna z tymi cenami zanim polska weszla do unii to zwykly smiertelnik mogl sobie pozwolic na jakas inwestycje w grunt,a dzis masakra!!jak tu sie dalej rozwijac jak takie ceny szokujace :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Na Kujawach szczególnie w powiecie inowrocławskim chcieli by za Ha takiej ziemi 50tyś minimum i jeszcze nie byłoby czasu na zastanowienie sie bo by ktoś ci ją z przed nosa wykupił :)

 

Pamiętam jak jakieś 10 lat temu pewien rolnik spod Inowrocławia kupił w Markowicach ziemię za ponad 30 tys. za ha. Był to wielki szok cenowy dla całej okolicy. Na dzień dzisiejszy ta ziemia jest warta od 80 do 100 tys. za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś przybliżyć fenomen kupna paru biednych hektarów przez przedsiębiorców, którzy nijak nie załapią się na KRUS, a jednak po coś tę ziemię kupują? Jakieś ulgi, czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Amortyzacji z tego nie ma (tak jak w przypadku samochodów, przez około 5 lat odpisujesz od dochodu, koszty i masz mniejszy podatek do zapłacenia). Zapewne nasłuchali się jakie to są inwestycje, że teraz kupi a za dwa lata sprzeda za dwa razy więcej. Może dobra lokalizacja, przy jakiejś drodze??

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kerik    0

Biznesmeni lokują kapitał w ziemi a My rolnicy będziemy na tej ziemi pracować jako niewolnicy i jeszcze podbijać się wzajemnie dzierżawą

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

tez tak myslalem 25tys za calosc dobre do uprawy bo wmiare szerokie i dosc dlugie i dojazd droga asfaltowa ale zobaczymy z czym wypali wlasciciel poki co mam to w dzierzawie ale mam nadzieje ze niespadne z krzesla jak mi polozy cene zaporowa :o

Masz problem, bo masz to w dzierżawie i bankowo spadniesz z krzesła, przerabiałem to już nie raz. Najlepiej jak do kupna podchodzi się bez emocji i sprzedający to wie. Dzierżawca niestety ma wypisane na czole: muszę to mieć!


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj