Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#781 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:34

Ceny ziemi 2013 2 -3 lata takich cen zbóż jak w tym roku i kolejka będzie stała żebyś wziął w dzierżawe . On ma dobry sprzęt , doprawi dobrze , byle komu przecież nie dam .. tak będzie , zostaną zawzięci hobbyści ..

Póki co inwestujcie w sprzęt , ziemię na wsi ma każdy , sprzętu już nie , wkońcu kiedyś do cholery 30-stki i 60 -tki znikna z pól jak konie .

Edytowany przez vicia1223, 30 sierpień 2013 - 20:41.

wschodni koniec mazowsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 03:51
  •  

#782 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:48

Ceny ziemi 2013 Ziemia to mać kto jej radę może dać sam chętnie kupił bym kilka ha ale niema gdzie .Zakup na kredyt ma sens może uda się coś wyrwać do końca roku u nas ceny od 20tys wzwyż

#783 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:49

Ceny ziemi 2013 Sprzęt kupię w każdej chwili, a ziemi nie za bardzo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1531 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:03

Ceny ziemi 2013 W tym temacie raczej chodzi o cenę ziemi a nie o to czy kupować czy nie.

#785 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:08

Ceny ziemi 2013 A po co sprzęt jak nie ma na czym robić, żeby pokazać sąsiadom?. Ja ponad 80 ha obrabiałem 1224 sam i nocami nic nie robiłem. Teraz mam ładny sprzęt który praktycznie odpoczywa, i dalej ponad 80 ha bo pola nie gdzie kupić.
Zostaje mi nuż tylko nad może jeździć bo niezbyt jest co robić w polu.

#786 Share emila

emila

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 22:15

Ceny ziemi 2013

@karolr2 co ? po 1800 zł za 1ar ? to wychodzi że hektar kosztuje 180 tyś może chciałeś napisać że za 10 arów albo ziemia na której mogą być wyznaczane działki na sprzedaż

zle przeczytles :) bo z moich wyliczen to 1h wychodzi 18 tys

#787 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 06:33

Ceny ziemi 2013

A po co sprzęt jak nie ma na czym robić, żeby pokazać sąsiadom?. Ja ponad 80 ha obrabiałem 1224 sam i nocami nic nie robiłem. Teraz mam ładny sprzęt który praktycznie odpoczywa, i dalej ponad 80 ha bo pola nie gdzie kupić.
Zostaje mi nuż tylko nad może jeździć bo niezbyt jest co robić w polu.

I Bogu dziękuj że nie możesz kupić, masz dobry sprzęt głodny też pewnie nie chodzisz a jak byś ziemi nakupił to sprzęt okazałby się za mały, magazyny za ciasne, ceny zboża za niskie a dzień za krótki a tak wyjedziesz nad morze z dziećmi na spacer do lasu pójdziesz

#788 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 06:49

Ceny ziemi 2013 Zgadza się sprzętu na placach zalega coraz więcej. Ziemi do sprzedania coraz mniej. Wielu myślało tak jak radzi vica1223. Teraz mają sprzęt, którym nie ma na czym pracować.Popatrzcie na tych protestujących w zachodniopomorskim. Może i ziemia tam jest. Ale kasa poszła na ciągniki itd w tym na kredyty a teraz ziemi nie ma za co kupować.Wieli postawiło na wypasiony ciagnik najdroższych marek. A może lepiej było kupić ciut tańszy a resztę przeznaczyć np na silosy, aby móc trzymać ziarno do najbardziej korzystnych cen. Przykłady bezmyślności można by mnożyć.
@pawelol111 piszesz co raz, że zboże takie tanie a ziemia taka droga. I banki każą te zboże tanio sprzedawać. Czyżbyś miał właśnie taki przymus? Nawet gdy ktoś ma kredyt przecież nie musi całego spłacać w jeden miesiąc.Więc po co sprzedawać całe zboże. Przyczyna jest bardziej banalna. Wielu nie ma gdzie tego trzymać.

#789 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 07:55

Ceny ziemi 2013 Jak ja kupowałem ciągnik używany to mówiłem że max 150 km, a wszyscy mówili bierz 200, i po co miałem taki brać jak 150 na 150 ha spokojnie da rady.
I dokładnie tak jak pisze kolega wyżej, nabrali nowych ciągników bo cena zboża ładnie poszła, protestują bo nie ma na czym robić, a kredyty trza spłacać i tu nikt nie popuści.
Szczerze to mam nadzieję że cena ziemi i dzierżaw teraz trochę spadnie przy tej cenie płodów.

#790 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 31 sierpień 2013 - 11:04

Ceny ziemi 2013

2 -3 lata takich cen zbóż jak w tym roku i kolejka będzie stała żebyś wziął w dzierżawe . On ma dobry sprzęt , doprawi dobrze , byle komu przecież nie dam .. tak będzie , zostaną zawzięci hobbyści ..

Póki co inwestujcie w sprzęt , ziemię na wsi ma każdy , sprzętu już nie , wkońcu kiedyś do cholery 30-stki i 60 -tki znikna z pól jak konie .

A ty co - przedstawiciel handlowy? Każdy wie co ma robić - ten co potrzebuje sprzęt to kupuje sprzęt a drugi ziemię A co masz do 30-tek i 60-tek? Tak szybko to nie zniknie z pól a nawet jeśli to np u nas w okolicy jest to zastępowane MTZ-ami więc wielki postęp techniczny to raczej nie jest I w sumie trudno się dziwić - nikt nie zapłaci ci drozej za zboże bo pole obrobiłeś John Deerem a nie MTZ-em Lepiej inwestować w sprzęt typu siewnik czy agregat który pozwoli zwiększyć plony poprzez dokładniejszy wysiew a dopiero potem w dobry ciągnik Zresztą to już zależy od areału bo na niektórych powierzchniach to po prostu nie jest ekonomicznie uzasadnione

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:12

Ceny ziemi 2013 U nas gościu na 14 ha to ma nowy sprzet jak nie jeden na 300 ale jakoś nie narzeka na ceny a zboża w magazynach to i z tych trzysta by zmieścił i jakoś się o ziemię nie bije a na pytanie czy nie szkoda że ten sprzęt nie wykorzystany mówi że od stania się nie zużyje a ziemi może by i kupił ale nie za te pieniądze B)

#792 Share kamil6251

kamil6251

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:55

Ceny ziemi 2013 chciałbym sie zapytać po ile u was za dzierżawe 2 i 3 klasy ziemi

#793 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:39

Ceny ziemi 2013 ja za 10ha dzierżawy nic nie płace oddaje tylko dopłaty

#794 Share adamelo

adamelo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 22:11

Ceny ziemi 2013 wczoraj był u mnie jeden z nowych sąsiadów nowomiejskich bym uprawiał jego ziemie, 1,5ha odłogu klas VI, bo chce na to brać dopłaty, ziemia dość nie równa, i tylko na dwa lat. Powiedziałem że nie chce tego, to jaki oburzony, "niby dobrobyt na wioskach jest" jego zdaniem, bo nikt nie chcę jego ziemi uprawiać, Powiedziałem niech wynajmnie usługę, posieje zboże nawozy, zbierze zboże i zawiezie owies czy tam żyto do skupu i dostanie 300-400 za tonę to zobaczy jaki to dobrobyt. Obraził się pan miastowy i pojechał...

#795 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 06:12

Ceny ziemi 2013 dzierżawe sie bierze conajmiej na 5 lat , na mniej to tylko komuś uprawisz i nawozu dasz ......

#796 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 06:08

Ceny ziemi 2013 Chyba że ziemia była dobrze uprawiana to wtedy nawet i na rok można brać.

#797 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 00:41

Ceny ziemi 2013 Może ktoś wyemigruje do Kanady, Tam ziemia jest tania jak barszcz. Polecam artykuł. Ile w nim prawdy, a ile dziennikarz bezmyślnie skopiował z innej gazety ? Może ktoś był i potwierdzi.
http://wyborcza.biz/...radom#BoxBizTxt

#798 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 17:45

Ceny ziemi 2013 mam pytanko - chciałbym wystartować w przetargu ograniczonym z anr jednak nie spełniam warunku prowadzenia gospodarstwa przez ostatnich 5 lat - prowadzę 3 - czy nie istnieje jakiś przepis mogący mnie dopuścić do przetargu ?

Chyba nie powinno tak być że wydaje się setki mln zł na próby zatrzymania młodych n wsi i wymianę pokoleniową w gospodarstwach a później blokuje się zakup ziemi ?

#799 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 19:48

Ceny ziemi 2013 Mam problem. Zamierzamy startować w przetargu na ziemię która należy do lasów państwowych. Leśniczy organizuje przetarg pod koniec września. Kawałek ten liczy 10 ha obecnie uprawiam 3 ha tej ziemi resztę uprawiaja inni dwaj rolnicy. Teraz te działki będą połączone w całość a więc chcę walczyć o 10 ha. Klasa ziemi to 3a w większości 4a,b. Przetarg będzie dziwny ponieważ wygrywa ten kto włoży najwięcej do koperty tzw. (napisze sumę na kartce a później oni sprawdzają która oferta jest najkorzystniejsza). Wygrana osoba jest zobowiązana dzierzawic przez kolejne 10 lat do tego dopłaty są dla dzierżawcy. Panowie jak myślicie ile włożyć do koperty? Północna wlkp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 19:57

Ceny ziemi 2013 A ile teraz płacisz? Do obecnej kwoty dołóż ze 25%.