Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#721 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 20:38

Ceny ziemi 2013 @stasinek47 w pisaniu głupot ciebie niestety nie prześcignę. Popis dałeś w cytacie, który przytuczyłem. Weź rozwiń ten wątek skoro taki mądry jesteś. Co do pieczywa w biedronce jednemu też jest drogie innemu tanie. Bogaty może kupić więcej biedny mniej jak to w gospodarce rynkowej gdzie jest popyt i podaż. Tak na marginesie w obrocie ziemią nie ma ograniczeń. Co prawda anr sprawdza kto kupuje zwłaszcza w ich przetargach. W obrocie prywatnym jest to w zasadzie fikcja i nikt tego nie stosuje. Mało tego ziemię można na drugi dzień sprzedać. Nie ma żadnych wymogów co do okresu jej posiadania i odsprzedaży, jeśli chodzi o obywateli polski. Oczywiście ograniczeniem tu bedą procedury notarjalne a własciwie czas ich trwania.
Tak na marginesie skoro ci twoje 30 ha z 8 tonami pszenicy wystarczy. To co cię interesują duże gospodarstwa i ich dpłaty? Ty pracujesz na swoim oni na swoim w czym problem?

Edytowany przez hubertuss, 26 sierpień 2013 - 20:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 02:03
  •  

#722 Share jarecki7

jarecki7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 20:54

Ceny ziemi 2013 Marzec 2013 kupiłem łąkę 2.6 ha cena 10tys/ha program rolno środowiskowy na ptaki przewidywany zwrot z inwestycji to 5 lat.Podlaskie

mireek111 ile masz ziemi do sprzedania i w jakim regionie polski może się dogadamy

#723 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:28

Ceny ziemi 2013 Ceny płodów rolnych troche jeszcze spadną i ziemia przestanie drożeć. Jak wzrosna będzie drożeć nadal, proste. Ziemie na dużą skale kupowali jedynie kierownicy pgr i ludzie będący u władzy. Nie mieli nic do stracenia, ceny były często śmiesznie niskie. Nie zawsze do końca tam wszystko było zgodne z prawem. Prywatyzacja po polsku we wszystkich branżach podobnie wyglądała. Rolników polskich i zagranicznych którzy się za to brali w moim rejonie można policzyć na palcach. Ostatnio sąsiad kupił po 75 tys. Gość chciał 90. Jakby u mnie było po 50 albo mniej to bym się nie zastanawiał tylko kupował.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 21:37

Ceny ziemi 2013 Nie koniecznie kierownicy czy ci co byli u władzy, albo tacy co nie mieli nic do stracenia.

Miałeś coś bałeś się tego stracić, nie mając nic nic nie stracisz a możesz zyskać.

Były takie lata że kupiliśmy ziemię ok. 7 km od domu ,sprzedawała się z rok ale dla każdego tam była za droga jak kupiliśmy to kilku żałowało, ale to był taki czas że ziemia sprzedawała się latami (czym dłużej tym taniej) a nie tak jak dziś godzinami.

Edytowany przez Sadek, 26 sierpień 2013 - 21:40.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#725 Share piotrek118

piotrek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego rasy limousine , nowe technologie w rolnictwie Szeroko rozumiane rolnictwo i jego otoczenie.

Napisany 26 sierpień 2013 - 23:16

Ceny ziemi 2013

Kolego bzdury to Ty piszesz duże gospodarstwa otrzymują największe pieniądze co z tego że do ha tyle samo ale wszelkie inne programy to dopiero kasa przed wejściem do uni to stu hektarowcy bez lemieszy orali a ppaliwo w kanistrach dowozili a teraz takie Pany nie stać ich było na ziemię po 5 tysi a teraz po sto by płacili a bajki o wysokich plonach na piątej klasie zachowaj dla dzieci

Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego zanim zaczniesz kogoś obrażać . Nikt ci nie bronił brać ziemi w latach 90 był taki czas , było mineło co komu zazdrościć , a co do dopłat Powyżej 5 tyś euro dotacji jest modulacja wiec gosp powyżej 20 ha w zależności od kursu Euro mają potrącenia . A co do programów kazdy ma równy dostęp do środków duży czy mały mógł maks w PROW 2007-2013 inwestycje za 600 tys netto wiec kolejny absurd napisany z twojej strony.

#726 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 06:33

Ceny ziemi 2013 A skąd wiesz że nie kupowałem?Tylko jak trzeba było gotówkę z kieszeni wyciągnąć to nie jednemu pięć tysięcy było drogo a dziś przy dopłatach i 50 chcą płacić,Co do dopłat ja też mam potrącenia ale to są grosze co do dostępu do programów to dobrze wiesz że środki były ograniczone i nie każdy się załapał a Ci co bez lemieszy orali mają teraz porządny sprzęt dzięki Cioci UNI a ja niby mam teraz ten złom od nich kupić bo dla mnie nie starczyło?

#727 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 06:43

Ceny ziemi 2013

Naucz się czytać ze zrozumieniem kolego zanim zaczniesz kogoś obrażać . Nikt ci nie bronił brać ziemi w latach 90 był taki czas , było mineło co komu zazdrościć , a co do dopłat Powyżej 5 tyś euro dotacji jest modulacja wiec gosp powyżej 20 ha w zależności od kursu Euro mają potrącenia . A co do programów kazdy ma równy dostęp do środków duży czy mały mógł maks w PROW 2007-2013 inwestycje za 600 tys netto wiec kolejny absurd napisany z twojej strony.

Niby nikt nie bronił ale były przetargi na kilkaset ha i albo bierzesz wszystko albo nic. Obskoczysz 300ha trzydziestka i 60?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#728 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 sierpień 2013 - 10:22

Ceny ziemi 2013

Ci co bez lemieszy orali mają teraz porządny sprzęt dzięki Cioci UNI a ja niby mam teraz ten złom od nich kupić bo dla mnie nie starczyło?

przykręcisz lemiesze i będziesz śmigać :D :D :D ..jak nie starczyło ? przegrałeś po prostu z innymi -było nie ładować kasy na lemiesze tylko ziemie kupować.

#729 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 14:32

Ceny ziemi 2013 Niektórzy parę lat przespali i teraz w każdym poście widać złość i żal do tych co inwestowali. Wiele tu jest takich osób. A kto komu nie pozwalał inwestować kożystając z SAPARD od 2004 r do roku 2013 PROW. Mając 30 ha spokojnie osiągnie się więcej niż 4 ESU. Na początku nawet kolejek przed arimr nie było. Nie liczni się decydowali. Rolnik zbierający 8 t pszenicy i 5 t rzepaku.bez problemu powinien poradzić sobie z wkładem własnym na te inwestycje. Nikt nikomu nie zabraniał. O sprzęcie za darmo z uni to następna bzdura. No chyba, że ktoś przespał 8 lat od 2004r i na koniec zapragnoł nowego sprzętu. Zabrakło kasy i teraz w postach żale, że zabrakło bo duzi kase wyciągneli. Pomijam już fakt, że znam wielu co za włąsną kase nowe ciągniki pokupili, nikt im od tych dużych złomu kupować nie kazał. Także panowie żal do siebie a nie do innych, że się rozwijali.

Edytowany przez hubertuss, 27 sierpień 2013 - 15:01.

#730 Share piotrek118

piotrek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego rasy limousine , nowe technologie w rolnictwie Szeroko rozumiane rolnictwo i jego otoczenie.

Napisany 27 sierpień 2013 - 15:34

Ceny ziemi 2013 masz Kolego racje w tym co napisałeś , w pierwszych programach było małe wykorzystanie środków , kto chciał wykorzystał zmodernizował gospodarstwo , . Zresztą prócz środków typu SAPARD PROW istniały kredyty niskoprocentowe na zakup maszyn itp wiec kto chciał to się rozwinął.

Edytowany przez milanreal1, 27 sierpień 2013 - 23:20.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 15:37

Ceny ziemi 2013 dodam tylko że ostatnie nabory na MGR były skierowane do średnich gospodarstw ;)

#732 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 16:19

Ceny ziemi 2013 No sprawdziłem dziś hipoteki tych co się rozwinęli to nie ma czego zazdrościć jeszcze ich wnuki będą wspominać jak dziadzio inwestował ;)

#733 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 16:42

Ceny ziemi 2013 stasinek47

hipoteka na KW Ci nie powie ile ktoś ma kredytu do spłaty, bo wynosi powyżej 100% kwoty kredytu, czasem 150%, a nawet więcej, także nie ciesz się z czyjegoś szczęścia ;)

#734 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 16:50

Ceny ziemi 2013

No sprawdziłem dziś hipoteki tych co się rozwinęli to nie ma czego zazdrościć jeszcze ich wnuki będą wspominać jak dziadzio inwestował ;)

to aż taki ból że KW przeglądasz ? :D :D :D i co będziesz teraz przepowiadał przyszłość?

#735 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 18:07

Ceny ziemi 2013 To jest polska właśnie nieszczęście rodaka moją radością. Poczytajcie sobie posty. Takich ludzi jest wielu. Sami nie rozwijają się. Złożeczą tym co inwestują. Jeśli tym inwestującym się uda, to mają do nich o to pretensje.
Ja nie mam 300 ha. Jednak nadażającej się okazji zakupu ziemi nie przepuszczam. Niestety tych okazji mało jest w okolicy. Ale nie smieje się, nie złożecze tym co to robią. Jeśli ktoś myśli o przyszłości na wsi w rolnictwie trzeba inwestować. Zarówno w ziemię jak i sprzęt czy budynki. Tak zwany zrównoważony rozwuj.

Edytowany przez hubertuss, 27 sierpień 2013 - 18:08.

#736 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 18:42

Ceny ziemi 2013 Zrównoważony rozwój to inwestowanie na miarę możliwości a nie ponad wartość gospodarstwa. Potem okazuje się że świnia za tania, zboże za tanie, mleko za tanie i za mało krowa dała a na koniec zostaje naginanie na kredyty. Jeśli ktoś myśli o przyszłości w rolnictwie niech pomyśli 5 razy. Trzeba mieć zamiłowanie do hodowli albo mieć dużo ziemi i lać na wszystko.

#737 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:04

Ceny ziemi 2013

Niektórzy parę lat przespali i teraz w każdym poście widać złość i żal do tych co inwestowali. Wiele tu jest takich osób. A kto komu nie pozwalał inwestować kożystając z SAPARD od 2004 r do roku 2013 PROW. Mając 30 ha spokojnie osiągnie się więcej niż 4 ESU. Na początku nawet kolejek przed arimr nie było. Nie liczni się decydowali. Rolnik zbierający 8 t pszenicy i 5 t rzepaku.bez problemu powinien poradzić sobie z wkładem własnym na te inwestycje. Nikt nikomu nie zabraniał. O sprzęcie za darmo z uni to następna bzdura. No chyba, że ktoś przespał 8 lat od 2004r i na koniec zapragnoł nowego sprzętu. Zabrakło kasy i teraz w postach żale, że zabrakło bo duzi kase wyciągneli. Pomijam już fakt, że znam wielu co za włąsną kase nowe ciągniki pokupili, nikt im od tych dużych złomu kupować nie kazał. Także panowie żal do siebie a nie do innych, że się rozwijali.

Hubert, akurat w wielkopolsce od pierwszego naboru zabrakło pieniędzy, a jako klucz do rozdziału puli wymyślono losowanie. Ja miałem numer 4950 czy jakoś tak, więc musiałem zapomnieć o inwestycjach. Choć poprawiłem na różnicowaniu i coś kupiłem nie powiem. Ale z ziemią to u mnie kicha straszna od zawsze. Paru co kupiło to za***przają dzień i noc na ten rozwój, a nie jeden zadłużony mocno odpadł w przedbiegach. 35 tys za hektar 10 lat temu ojciec płacił, a teraz jak pisałem 70 dych kawałki nie duże, a presja hodowców bydła taka że po 100 pewnie niedługo będzie. Agencyjna ziemia to 50 km dalej więc dla zwykłego rolnika też nie do ogarnięcia. Pół dnia dojazdów jak się ma hodowle to komplikuje życie. Także nie wszędzie się tak ładnie to rozwijało, że kto chciał to ma.

#738 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:20

Ceny ziemi 2013 do '' jarecki7'' ja mam 55ar i sąsiad ;;zza miedzy'' tez podobnie unas nikt ziemi nie kupuje , niektórzy w dzierzawe za darmo daja by uprawiana byla i niemusieli za kosiarke płacic by porzadek zrobić , wszyscy do okola by sprzedali za pare groszy tylko niema kto tego wzioć , woj podkarpackie okolice Jasła

#739 Share stasinek47

stasinek47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:26

Ceny ziemi 2013

To jest polska właśnie nieszczęście rodaka moją radością. Poczytajcie sobie posty. Takich ludzi jest wielu. Sami nie rozwijają się. Złożeczą tym co inwestują. Jeśli tym inwestującym się uda, to mają do nich o to pretensje.
Ja nie mam 300 ha. Jednak nadażającej się okazji zakupu ziemi nie przepuszczam. Niestety tych okazji mało jest w okolicy. Ale nie smieje się, nie złożecze tym co to robią. Jeśli ktoś myśli o przyszłości na wsi w rolnictwie trzeba inwestować. Zarówno w ziemię jak i sprzęt czy budynki. Tak zwany zrównoważony rozwuj.

Odpowiem Ci tak kupiłem w latach 90 nowy ciągnik bez unijnych dotacji jeden sąsiad miał dwa razy większe gospodarstwo od mojego mówił ja kupię większy dziś już nie ma ani ziemi ani ciągnika ;) więc nie pisz że komuś zazdroszczę tylko kupić za kredyt to nie sztuka B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share mireek111

mireek111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,pszczelarstwo, inne....

Napisany 27 sierpień 2013 - 19:29

Ceny ziemi 2013 jakbym nawet posiał i zebral to niema gdzie tego sprzedać , co bede na targu stac i prosil by ktoś kupił worek pszenicy dla kur ? świniaka tez nie sprzedasz chyba ze w necie oglosisz i ktośa 1 na świeta kupi, dlatego pola do okoła zarosniete