Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

kozulek2    228

było tanio a nawet za bezcen, mało tego większość brzydziła się ziemi ...teraz to wszystko się mści i należy zadać sobie pytanie i swoim przodkom czy aby na pewno nie zmarnowało się szansy jak była okazja ? narzekać na wszystko i wszystkich w koło to każdy potrafi ale walnąć się w pierś to nie już nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

 

kto Ci broni kupować setki ha po 90 tys ? biznesmen to nie może byc rolnikiem ? a obszarnik to co złodziej ?

 

To nie o to chodzi że złodziej. Przeciętnego rolnika nie stać na wydanie 90 tys na hektar gruntu tym bardziej na zakup 140ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

tyle to chyba wiemy ,nie zmienia to faktu że inni potrafią więcej i tym samym mogą więcej ...przeciętny rolnik to nie norma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grigorio5    0

koledzy przepraszam za się wcinam ale jestem tu nowy a chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy . chciałbym się dowiedzieć jak to jest krok po kroku kupic ciągnik na prow wiem ze na razie nie ma naboru ,tylko chce się zapytać tych którzy już sa po kupnie . do jakiebo banku poszliście i na jakich zasadach to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

tyle to chyba wiemy ,nie zmienia to faktu że inni potrafią więcej i tym samym mogą więcej ...przeciętny rolnik to nie norma ?

 

Najczęściej to że ktoś może więcej nie wynika z jego nadzwyczajnych zdolności a jedynie z tego że miał warunki i miał więcej. A posty o tym że ludzie przespali tanią ziemię są w najwyższym stopniu nie na miejscu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

są jak najbardziej na miejscu bo to prawda... kupiłem swoje ale można było więcej ,więc wiem jakie błędy popełniłem . ..ci co nie kupili nic teraz mogą tylko sprzedać swoje parę ha :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dziecko skończ szkołę najpierw a potem tu pisz bo to poważne forum taa... kiedyś wszystko było darmo ziemia ,maszyny,tylko leniwym chłopom nie chciało się robić leże i kwicze :D :D

 

Gdybyś uwaznie przeczytał załapał byś, że nie wszyscy byli leniwi. Byli tacy co jednak kupowali. Jeszcze 10 lat temu 2-2,5 pensji minimalnej starczyło aby u nas stać się posiadaczem 1 ha VI klasy, na IV klase potrzeba było 5-6 pensji minimalnych. Płaca minimalna wynosiła wtedy coś koło 900 zł. dzisiaj wynosi 1500 chyba i na taką IV klase mało bedzie 13 tych płac. Zresztą pal licho płace minimalna. Ludzie mieli kase to kupowali. Inni się z tego śmieli a dzisiaj mówią inaczej. Sam znam wielu taich.

 

:D

Najczęściej to że ktoś może więcej nie wynika z jego nadzwyczajnych zdolności a jedynie z tego że miał warunki i miał więcej. A posty o tym że ludzie przespali tanią ziemię są w najwyższym stopniu nie na miejscu.

 

Własnie dobrze powiedziałeś. Miał warunki, które stworzył sam sobie po części lub stworzyli mu przodkowie. Którzy przekazali jakiś majątek. Pieniądz robi pieniądz. Majątek się pomnaża. Wspominałem już o sąsiedzie, który ma 70 ha. ja mam 15. Kupno powiedzmy 4 ha po 15 tys dla sąsiada będzie możliwe z samych dopłat. Ja już kase musze kombinować. Cena 1 ha może byc dowolna. Niech będzie 1 ha za 50 tys to i tak dla dużego bedzie łatwiej. Bo jak mówią duży może więcej.

Nie twierdze że ci co mają mało ziemi sa leniwi. Przynajmniej nie wszyscy. Jednak coraz trudniej będzie im się rozwijać z powodu ograniczonego zaplecza.

Co do nachapania się czy złodziejstwa. Wielu woli o to pomówić sąsiada niż przyznać się przed sobą, że sobie nie radzą tak jak ci co się niby nachapali czy nakradli. A przecież w wielu wypadkach to ciężka praca wielu pokoleń.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

I tu się kolego mylisz przy tych cenach to nikt swoich paru Ha nie sprzeda bo nie zarzyna się kury która znosi złote jaja w moich stronach to jedni dają dopłaty i jeszcze 1000 do 2000 w zależności od klasy ziemi co przy 10 ha daje dodatkowe 30 tysięcy rocznie to idziesz do pracy zarobisz drugie tyle a głupcy niech się urabiają po łokcie ja bez dopłat to bym nie wził ani mrgi ale ludzka zachłanność nie zna granic B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A kto komu każe dzierżawić ziemię i 1000 zl płacić. Nikt nikomu do głowy pistoletu nie przystawia. Ja ziemi bez dopłat w dzierżawe nie wezme chociaz wiele ofert miałem. Z drugiej strony rozumiem włascicieli, którzy za kożystanie z swojej własności chcą jakąś zapłate. Wysokośc tej zappłaty ustala rynek. Skoro są chętni to dzierżawią. Mamy przecież kapitalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kupic hektar za 90 tyś i spłacać go przez 15 lat wychodzi 6 tys zysku z tego ha musiało by być zeby to spłacać bez odstetk przy zbożu i rzepaku nie masz nic

 

Pozaty to nie są bzdury .. wója jako w izbach roloniczych pojechał na wycieczke do francji bo dostał zaproszenie od cos podobnego do naszych izb taki system podobny i tam przedstawiciel tych izb francuzkich opowiadał o tym systemie i tak jest jak napisałem ... I najpierw radze poczytać i sie dowiedzieć niż pisać głupoty szczerze mnie to nie rusza ... a i chodzi o obszary powyzej 1000 ha a nie 200 czy nawet 500... oni wśród kilku lat pracy na przykład 40 dorobił sie z 20 do 3000 tyś ? sami w to nie wierzycie ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

"oni wśród kilku lat pracy na przykład 40 dorobił sie z 20 do 3000 tyś ? sami w to nie wierzycie .."

Kto oni się dorbił? Pozostałą część jakoś zrozumiałem, ale jak byś mógł to po polsku jeszcze raz napisać. Jak domyslam się francuzi po 40 latach pracy podorabiali się 3000 hektarów. U nas się ludzie tylu jeszcze szybciej podorabiali. Dla ciebie 40 lat to kilka lat a dla wielu to praktycznie 2 pokolenia pracujące na gospodarstwie. Gdyby wszyscy tak podorabiali się 3000 ha to by tej francji zabrakło. A przeciez to jest duży kraj. Średnia cena tam to 5,4 tys euro za hektar ale coś mi mówi , że są droższe kawałki. Bo co jeśli jeden kawałek chce kupić kilku rolników? Nie ma przetargów, strzelają się na pistolety, czy rzucaja monete?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kto pierwszy dobiegnie ten kawałek jego ... u mnie w okolicy są upadłe pgr i dzieki znajomoscią z ludzmi na odpowiednich stanowiskach Ci którzy je przejeli za wszawe grosze teraz kupują ziemie przeznaczoną do rolników na przetargach gdzie przepisy ustalali ich znajomi .. i nagle z 200 ha zrobiło sie 800 ha .. to jest sprawiedliwe a pozatym u mnie są kawałki po średnio 40 ha po tym tym co dzierżawcy zostawili na przetargi kto kupi 40 ha za 60 czy 80 tyś ? rolnik ? raczej nie ... chodziło tu o polskie gospodarstwa wielko obszarowe które mają po 3000 ha i ciągle im mało ... .. Niby mają te duże kawałki ponad 60 ha dzielić na mniejsze ale znając agencje nie bedą sobie utrudniać i oddadzą temu kto jest w stanie tyle zaplacić ... i jeśli coś Ci mówi ze ziemia jest w francji droższa to źle Ci mówi i lepiej zepchni to co masz na ramieniu bo kiepskim jest doradcą ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

średnio ziemia we Francji kosztuje 5-6 tys euro , co nie oznacza że nie ma rejonu gdzie jest droższa lub tańsza - sam poczytaj a nie sprzedajesz jakieś bajki że ziemia kosztuje tam wszędzie tyle samo i że kto pierwszy dobiegnie to jego :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obszarnicy pewnie już dawno przesiedli się na rowery :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

juz niedługo przyjdzie czas ze znowu ziemia bedzie tania, a ci co tak krzycza ze chcieliby miec tyle czy tyle hektarów zwyczajnie znikna i nie beda chcieli kupowac tak samo jak to było na poczatku lat 90, krzyczycie ze drogo, ze cudoziemcy, ze to ze tamto, powolutku, przyjdzie czas ze nie bedziecie chcieli obrabiac tego co macie, a ci co nakupowali po 50 tys/ha to nagle siwiec zaczna,

 

niech no wejdzie podatek katastralny, brak dopłat do ziemii, drozsze paliwo i nawozy, a ziemia po 5 tys/ha bedzie

i wszystko na to własnie wskazuje ze tak bedzie

nie liczcie na to ze jak posiadacie iles tam ha to bedziecie milionerami

jeszcze te nowe jd beda po garazach stały z pustymi zbiornikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

wszystko wskazuje na to że czas udać się do lekarza chłopie , z głową nie ma żartów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Po co to czarnowidztwo? Zawsze znajdzie się głupi, który sprzedaje i zawsze znajdzie się głupi, który kupuje. Tak mamy świat urządzony :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kozulek2

 

mało wiesz o swiecie i o tym w jakim stanie sa swiatowe gospodarki

ale ja ciebie uswiadamiał nie bede, nie jestem swiadkiem jehowy

wyjdz troche dalej niz za stodołe i sie rozejrzyj

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciekawych rzeczy się dowiaduje. czytałem że we francji jest coś w rodzaju agencji, która nadzoruje obrót ziemią rolną. A tu prosze sztafety czy jakies inne biegi organizują. Można i tak w końcu sport to zdrowie. Nie wiem czy wszyscy czytają ze zrozumieniem, ale pisze po raz nie wiem, który, że jeśli ktoś się nie rozwijał stopniowo to teraz trudno mu nagle. Dlatego nie może kupić kawałka ziemi, który ma 40 ha. la tych co skupowali glebe latami to żaden problem. Nie wszyscy musieli miec znajomości.

Szczęście, że nie mam nowego jd. Więc widmo pustego baku mi nie grozi. A jak by co jest tez klacz co prawda małopolska ale może jedno skibowy pociągnie. Tylko kiedy ta ziemia będzie po 5 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie wiem ile masz lat ale prawdopodobnie za twojego zycia

rozpadło sie cesarstwo rzymskie

rozpadnie sie i unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

kozulek2

 

mało wiesz o swiecie i o tym w jakim stanie sa swiatowe gospodarki

 

mnie zaniepokoił Twój stan ;) ...u mnie wszystko gra chłopie i mam gdzieś światowe gospodarki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kozulek2

no własnie, polski chłop ma gdzies swiatowe gospodarki :)

liczy sie tylko jego gospodarka :)

o mój stan naprawde sie nie martw, jeszcze bedziesz kiedys mówił skad tamten z forum wiedział takie rzeczy :)

 

 

a poza tematem to skoro we francji ziemia jest po 5-6 tys euro, to jakim cudem ziemia w polsce jest drozsza ?

zastanawiał sie jakis madry z tego forum ?

w polsce to juz tyle to chca za V-VI klase a za opłacalna ziemie do uprawy czyli III-IV klasa to po 10 tys euro krzycza

czemu tak jest ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

to że Tobie nie wyszło to nie znaczy że wszystko zaraz się rozpadnie... przeżyłem 43 lata i radziłem sobie jak nie było dopłat i nie będę kapitulował jak UE się rozpadnie - takimi tekstami to dzieci w przedszkolu możesz straszyć ...wydaje Ci się że jesteś nawiedzony czy jak? żal czytać te bzdury :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Takim np, że tam owa agencja bardzo restrykcyjnie czuwa nad handlem ziemią. mają bardzo duże prawa w stosunku do wszelkich transakcji obrotu ziemią. To jest chyba główny czynnik hamujący ceny. U nas pewnie tym co chcą kupić by sie spodobał jednak z drugiej strony sprzedający nie byli by zachwyceni. Nie wiem tez jaka jest średnia w polsce.

Co do cesarstwa rzymskiego rozpaść się rozpadło. Ale świat się nie zawalił ziemia i tak drożeje. Może kiedyś i unia się rozpadnie ale ziemia nie stanieje. No może na chwilę po tym zdarzeniu. Ale w perspektywie i tak drożeć będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj