Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#681 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:40

Ceny ziemi 2013

Zabrać dużym dopłaty to zobaczymy jak będą cienko śpiewać ;)

bardzo dobrze mowisz popieram to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 13:06
  •  

#682 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 sierpień 2013 - 11:50

Ceny ziemi 2013

Tak więc kozulek prawdę pisałem. 5 klasa po 50 chodzi. A co do lokaty... śmiechu warte. Lokata na 5% a 4% inflacji...

no widzisz, masz darmochę u siebie a beczysz jakbyś miał płacić po 100 tys....pewnie chętnie byś sprzedał po to 50 tys ale nikt Ci nie da ? ;)

#683 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 12:27

Ceny ziemi 2013 Ja biorę 8,5ha w dzierżawę , 2 kawałki , nie płacę podatku , żądnego czynszu , składam na paliwo i nie pobieram dopłat , blisko domu bo ok 1 km , ziemia średnio 4 klasa , co myślicie o takim rozwiązaniu ??
wschodni koniec mazowsza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:03

Ceny ziemi 2013 jak blisko domu to brać i się nie zastanawiać, oczywiście na umowę choć by na kolanie pisaną.

#685 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:05

Ceny ziemi 2013 Tak.. oddam 30ha po 50 tys. Dla mnie to nie ma sensu. Produkuję min. ziemniaki - w tym roku cena 1zł/kg. Za 1ha ziemniaków mogę kupić u siebie 1,5-2ha gruntu. Nie beczę że drogo u mnie a jedynie śmieję się z tych co wyrzucają pieniądze.

#686 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 13:52

Ceny ziemi 2013 kto wierzy w to co piszesz ?...śmiej się bo g--pi zawsze się śmieje... :D przelicz swój majątek po te 16 tys za ha czy tam ile u Ciebie ha ziemi i to ciekawe czy kto zechce ?.. i porównaj się z tym co może dostać od ręki po 50 tys za ha ...Nagle taki biznes u Ciebie a do tej pory ledwo 2 tys z ha liczyłeś?

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2013 - 13:59.

#687 Share piotrek118

piotrek118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mięsnego rasy limousine , nowe technologie w rolnictwie Szeroko rozumiane rolnictwo i jego otoczenie.

Napisany 25 sierpień 2013 - 14:49

Ceny ziemi 2013 W kwestii małych gosp prawda jest taka że wiekszość trzyma ziemie po to aby mieć ubezpieczenie , duża część pracuje na czarno ddzieś tam , albo zyje z socjalu , są to gospodarstwa bez przyszłości , bez możliwości wybicia się czy powiekszenia gdyz nie mają wystarczającej zdolności ekonomicznej czy kredytowej , które z czasem zostaną wchłonięte przez duże. Stanie się to gdy wkońcu jakaś ekpia rządząca odważy się i zrobi reformę KRUSU , wyrzucając z systemu ubezpieczeń psedo rolników. Aco do dopłat mały czy duży dostaje do ha tyle samo , wiec skończcie z pisaniem bzdur o zabieraniu dopłat dużym.

#688 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:14

Ceny ziemi 2013

kto wierzy w to co piszesz ?...śmiej się bo g--pi zawsze się śmieje... :D przelicz swój majątek po te 16 tys za ha czy tam ile u Ciebie ha ziemi i to ciekawe czy kto zechce ?.. i porównaj się z tym co może dostać od ręki po 50 tys za ha ...Nagle taki biznes u Ciebie a do tej pory ledwo 2 tys z ha liczyłeś?

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 2 tys zł ale przy produkcji zbóż/rzepaku. Na ziemniaku zostaje dużo więcej tym bardziej że w tym roku ceny rekordowe. Za tonę ziemniaka można kupić 2 tony pszenżyta. A głupki niech biorą kredyty i płacą po 50 tys za 5 klasę :)

#689 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 15:57

Ceny ziemi 2013 Co do dopłat powyżej 20 tys działa modulacja. czyli pomniejszenie dopłat.
Jedyen produkuje ziemniaki drugi cos innego. Nie nazywajcie innych głupkami skoro nie wiecie co i kto na swojej ziemi robi. Sąsiad ma V klase i pszenice zimową na niej sieje i rzepak. Woził tam osady z oczyszczalni,obornik z kórnika i królików, odpady z pieczarkarni do tego nawozy. Kupił to 5 lat temu jako ugór. Dzisiaj ziemia jest wyprawiona i zyski przynosi. Tak więc gadka, że ja dochody mam innym sie nie opłaca nic ciekawego do tematu nie wnosi.

#690 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 16:07

Ceny ziemi 2013

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 2 tys zł ale przy produkcji zbóż/rzepaku. Na ziemniaku zostaje dużo więcej tym bardziej że w tym roku ceny rekordowe. Za tonę ziemniaka można kupić 2 tony pszenżyta. A głupki niech biorą kredyty i płacą po 50 tys za 5 klasę :)

O jej i nagle teraz przypomniałeś sobie że masz ziemniaka ? zostaje tylko trzeba go mieć te parę ha a nie parę arów ... bajdurzysz i wszyscy o tym wiemy. ;) jak tam kuka sypnie Ci te 10 ton czy też tak walnąłeś dla przykładu?

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2013 - 16:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 17:08

Ceny ziemi 2013 Udowodnij gdzie zmyślam. Napisałem dla przykładu że mając 50 ha dobrej ziemi (2-4 klasa z drenacją) można pozwolić sobie na godne życie bo z takiej ziemi sypie. Skąd Ty wiesz ile mam tych ziemniaków? Nie trać czasu na forum, przeleć się po wsi może ktoś ma 6 klasę do handlu po 50 tys. Zwiększysz areał będziesz miał mniej czasu na pisanie bzdur na forum - wszyscy na tym skorzystają.

Co do 5 klasy: taka ziemia najczęściej cierpi na deficyt wody. Można ją doprowadzić do kultury dużym nakładem kosztów ale i tak bez opadów plonu nie będzie. Wszystko można posiać - kwestia taka ile urośnie.

#692 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 18:14

Ceny ziemi 2013 zgodze sie z hubbertus powyżej 20 tyś dopłaty są pomniejszane.

#693 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:28

Ceny ziemi 2013

Co do 5 klasy: taka ziemia najczęściej cierpi na deficyt wody. Można ją doprowadzić do kultury dużym nakładem kosztów ale i tak bez opadów plonu nie będzie. Wszystko można posiać - kwestia taka ile urośnie.

A gdzie będzie plon bez opadów? Można i z 5 pociągnąć ,żadne tam wielkie nakłady tylko trzeba mieć zaplecze -zwierzaki żeby był ten obornik czy gnojówka....pan czyste rączki wie wszystko ,czego sam nie robi bo to robota dla gł--ich.

Napisałem dla przykładu że mając 50 ha dobrej ziemi (2-4 klasa z drenacją) można pozwolić sobie na godne życie bo z takiej ziemi sypie.

jasne samo sypie a rączki czyste, marzenia marzenia i tak w kółko to samo

#694 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:29

Ceny ziemi 2013 Rozmawiałem ze znajomą , puścili 1,5 ha z działką budowlaną za ok 40 tysia :) Ja z kolei wziąłem od nich w dzierżawe 1,5 ha ornego i 0,8 ha łąki , w przyszłym roku to kupuje :)

#695 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:37

Ceny ziemi 2013

A gdzie będzie plon bez opadów? Można i z 5 pociągnąć ,żadne tam wielkie nakłady tylko trzeba mieć zaplecze -zwierzaki żeby był ten obornik czy gnojówka....pan czyste rączki wie wszystko ,czego sam nie robi bo to robota dla gł--ich.

jasne samo sypie a rączki czyste, marzenia marzenia i tak w kółko to samo

Kolega nadal nie nauczył się czytać... Hubertuss wyraźnie napisał: osad z oczyszczalni, kurzak i gnój spod królika oraz torf z pieczarek - nie trzeba mieć krowy żeby mleko pić. Słomę można za kurzak wymienić i nie trzeba żadnego zaplecza w postaci zwierząt.

Co do opadów: chyba nie muszę Ci tłumaczyć że ciężka ziemia dłużej trzyma wilgoć i 4 tyg bez deszczu zboże wytrzyma a na piachu 2 tyg suszy i po plonie.

Samo nic się nie zrobi ale przyjemniej pojeździć ciągnikiem niż siedzieć w oborze i wąchać smród. Pół biedy jak krowy - śmierdzi tylko w oborze. Świnie śmierdzą w promieniu nawet 500m (mam znajomego mieszkającego przy dużej chlewni).

Tak więc panie "brudne rączki" hoduj jak najwięcej i niech Ci się każda inwestycja zwraca. Ja się w oborze na resztę życia nie zamknę, chodzenie tam na 3h codziennie do końca życia nie warte jest żadnych pieniędzy.

#696 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 19:46

Ceny ziemi 2013 dopiero pisałes że dużym nakładem a teraz że za słomę? czyli darmo będzie ten osad itp. i pewnie jeszcze z transportem?... 3 godziny doju i te 35 tysiaki co miesiąc jest ,głowa nie boli -urośnie nie urośnie i za ile się sprzeda ...przerabiałem to i niech to szlak ,ciągła niewiadoma.

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2013 - 20:03.

#697 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:08

Ceny ziemi 2013 Osad akurat jest darmo. Przywożą z oczyszczalni na pole autami przedsiębiorstwa komunalnego. Gnój od krulików od jakiegoś znajomego sobie załatwiał. Nie wiem za co bo on zawsze słome tnie. Pieczarki tez zwozili przez cały rok na moim polu leżała pryzma na prawie 20 arów. Był tam piach jak na plaży. Zostawiłmi troszke w zamian za przechowanie. Róznica jest spora. Tak samo po osadach. Tam gdzie lezała pryzma na wiosne traktor mi grzązł pomimo, że to v klasa i raczej mokro ogolnie na polu nie było. Dlatego jak juz pisałem każdy ma inne koszta. Każdemu ziemia wartości powiedzmy 20 czy 50 tys przedstawia inna wartość. Po mimo, że cena wynosi 20 czy 50 tys za ha dla wszystkich.

#698 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:09

Ceny ziemi 2013

Możesz pogadać głupiemu że przy 200 sztukach właściciel do obory nie zagląda. Akurat jak mu pracownik wycieli, zacieli i wydoi to dobrze będzie zrobione... O 4 pobudka codziennie i do obórki doić. Przy produkcji roślinnej 50hax 2 tys zł + dopłata daje nam 150 tys i czyste rączki, krowie pod ogon się nie zagląda.

Ma od tego ludzi którzy u niego pracują - a pracuje już 2 pokolenie.

hubertus gdzie Ty pisałeś o sąsiedzie, czyżby sadek i hubertus to multikonto?

Nie życzę sobie takich podejrzeń.

Edytowany przez Sadek, 25 sierpień 2013 - 20:12.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#699 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:11

Ceny ziemi 2013 Pewnie że dużym nakładem. Słomę trzeba zawieźć, obornik przywieźć a na dobrej ziemi tniesz słomę, sypiesz nawóz i rośnie. 35 tys brutto. Podlicz koszty i zobaczysz ile zostanie. A do obórki codziennie trzeba lecieć i wycielić trzeba, cielakami się zająć po porodzie. To się nie zacieli to zdechnie - tu jest niewiadoma.,. Lepszy komfort życia ma ten co zarobi 1500 na rękę i swoje marne 10ha obskoczy po godzinach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 20:19

Ceny ziemi 2013 Może u Ciebie jest za darmo , ale nie u mnie ...jak nie masz swego obornika i gnojówki to nie pobrykasz ,a wiadomo nie wszędzie 2 czy 3 klasa i coś tam 5 i 6 się znajdzie .

35 tys brutto. Podlicz koszty i zobaczysz ile zostanie

no to policz specjalisto jak masz co ,bo ja wiem co mi zostaje i mnie stać zapłacić 50 tys za ha a ty beczysz choć ziemie masz darmo..dla mnie hodowla to pasja i sposób na życie ,więc się nie sil bo mnie nie ruszysz takimi tekstami

Edytowany przez kozulek2, 25 sierpień 2013 - 20:24.