Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

jakis czas nie zagladałem na forum i widze ze wiekszosc nadal wierzy tylko we wzrosty cen ziemii :)

oj ludzie ludzie, pomijajac to ze ziemii nie da sie doprodukowac ( z tym sie musze zgodzic) to zadam inne pytanie, mianowicie znacie cos na tym marnym swiecie co tylko w nieskonczonosc przybiera na wartosci i nigdy nie tanieje ? co nie podlega wahaniom cen ?

argumentów przeciw wzrostom cen ziemii jest wiecej niz "za" ale Wy tego nie chcecie wiedziec, nie chcecie wiedziec ze zblizacie sie do banki spekulacyjnej na gruntach rolniczych, ta bania peknie i narobi kupe smrodu, moze tez byc tak ze nie peknie ale powoli ujdzie z niej powietrze, to zalerzy od sytuacji na swiecie i w ue, zalerzy od tego jaki sposób na rozwiazanie problemów z ogromnym zadłuzeniem wybiora usa i ue, na razie długi rosna, ale przyjdzie dzien ze juz nawet na spłate odsetek od długu nie bedzie stac, zarówno Polski jak i innych panstw ue czy tez usa i wtedy nastapi efekt domina, wystarczy ze jedno wazne panstwo sie przewróci

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jakis czas nie zagladałem na forum i widze ze wiekszosc nadal wierzy tylko we wzrosty cen ziemii :)

oj ludzie ludzie, pomijajac to ze ziemii nie da sie doprodukowac ( z tym sie musze zgodzic) to zadam inne pytanie, mianowicie znacie cos na tym marnym swiecie co tylko w nieskonczonosc przybiera na wartosci i nigdy nie tanieje ? co nie podlega wahaniom cen ?

argumentów przeciw wzrostom cen ziemii jest wiecej niz "za" ale Wy tego nie chcecie wiedziec, nie chcecie wiedziec ze zblizacie sie do banki spekulacyjnej na gruntach rolniczych, ta bania peknie i narobi kupe smrodu, moze tez byc tak ze nie peknie ale powoli ujdzie z niej powietrze, to zalerzy od sytuacji na swiecie i w ue, zalerzy od tego jaki sposób na rozwiazanie problemów z ogromnym zadłuzeniem wybiora usa i ue, na razie długi rosna, ale przyjdzie dzien ze juz nawet na spłate odsetek od długu nie bedzie stac, zarówno Polski jak i innych panstw ue czy tez usa i wtedy nastapi efekt domina, wystarczy ze jedno wazne panstwo sie przewróci

 

 

nie wiem jakie studia kończyłeś ale raczej nie ekonomie:p nie wiem gdzie się tego naczytałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ekonomie ? wiesz co to jest ekonomia ? to jest tworzenie pieniedzy z powietrza i pozycznie ich na procent takim frajerom jak Polska, generalnie za pieniadze z powietrza (zapis cyfrowy w komputerze) zniewala sie całe narody długiem i lichwa

 

mozecie sie smiac ok, ale taka jest prawda,

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@koma liczysz że sąsiad który ma ponad 100ha nie jest zadłużony nagle zechce sprzedawać ziemię po 20tys/ha czy mniej. Takich gospodarstw jest coraz więcej i większość ziemi w okolicy należy do takich gospodarstw. Wczorajszy przetarg na dzierżawę na 3 lata działka 2,62ha klasa 4a 0,20ha 4b 0,40ha 5 2,02ha walczyło 5 osób czynsz za który poszła to 48q pszenicy na rok. Takie są realia mojej okolicy. Mi po żniwach udało się wydzierżawić na 10lat 2.2ha na środku 2 bagna klasy 4ab za 1800zł. Działka 4km od domu bardzo zaniedbana.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ekonomie ? wiesz co to jest ekonomia ? to jest tworzenie pieniedzy z powietrza i pozycznie ich na procent takim frajerom jak Polska, generalnie za pieniadze z powietrza (zapis cyfrowy w komputerze) zniewala sie całe narody długiem i lichwa

 

mozecie sie smiac ok, ale taka jest prawda,

 

ja właśnie wiem co to jest ekonomia, ale widzę że Ty nie masz pojęcia.

Ale jak to mówią to każdy ma inne zdanie, ja z Twoim całkowicie się nie zgodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A dopłata czyja, jeżeli tego co obrabia to czynsz realny w naszej okolicy. Standard to 10q pszenicy plus dopłata dla właściciela grunty głównie klas III minimalnie IV.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@damian

nie ja naprawde nie licze na to, bo nie zamierzam kupowac zadnej ziemii, bo nie widze przyszłosci ue, to sie rozpadnie, zreszta polska gospodarka tez juz prawie lezy

 

@akernolat

no to moze powiedz co to jest ta ekonomia skoro wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzierżawy o których pisałem są legalne czyli dopłaty dla tego kto obrabia. @sadek u nas 3 klasy jak na lekarstwo. Głównie 4-5. @koma co z tego że unia padnie. Dopłaty znikną ale ten kto ma dużo ziemi i dużo produkuje da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

chciałes powiedziec duzo dobrej ziemii

duzo słabej ziemii to sie teraz opłaca miec, lezec i dopłaty brac, pózniej ta ziemia bedzie lezec :) odłogiem...

stad te chore ceny ziemi miedzy innymi, chłopy majac hektar V albo VI klasy mysla ze to skarb, bogactwo, super inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Warmińsko-mazurskie ANR oczywiście na raty

jak to teraz wygląda? Jaka pierwsza wpłata i na ile lat rozłożone? Jakieś zabezpieczenia? Bo raty niby tylko do końca roku możliwe a mam trochę ha z agencji do przyszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pierwsza wpłata wynosi 10 % a zabezpieczeniem kupowana ziemia Aby dostać takie warunki trzeba przynieść pozytywną opinię z Izby Rolniczej i udowodnić wypłacalność - czyli różnego rodzaju faktury, decyzje o dopłatach itd. Raty tylko do końca roku ale procedura trwa sporo bo wycena trwa około 1-2 miesięcy, potem wykaz wisi miesiąc i dopiero można kupić a wedle słów tego co nam sprzedawał to mają tyle roboty że się nie wyrobią aby sprzedać wszystkim chętnym jeśli zgłoszą się za późno - tak więc jak cię to interesuje to wal do ANR bo już może być za późno Aha - co do tych 10% to sprawa indywidualna bo sasiad brał mniej ha i nie chcieli mu się zgodzić - dopiero jak wpłacił 20% to się zgodzili

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

To dziwne bo ja w tym roku też kupywałam od ANR w Lublinie na 10 rat rocznych (10lat) i jedynie taki wniosek o rozłożenie na raty kazali wypełnić i zaświadczenia z banków o posiadanych w nich kredytach dać. Nic więcej. A 10% wpłaty stanowiło wadium wpłacone do przetargu, zabezpieczenie to hipoteka umowna.

Czyli co, mówicie że na raty mozna kupić tylko do końca tego roku? dobrze rozumiem? jeśli tak to nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Na raty będzie można kupić także po tym roku ale oprocentowanie wzrośnie z 2 % na jakieś 5-6% Tak przynajmniej słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

oficjalnie do końca roku można kupować po preferencyjnych warunkach 2 % oprocentowania a później zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz610    16

U mnie ziemia najtaniej po 30tyś/ha -2 i 3 klasa

Jak mi się udało kupić dwa lata temu 2ha za 50tyś to sąsiedzi do tej pory sobie plują w brody,że to nie oni kupili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Prwo w polsce jest robione pod tych co go potrzebują ziemia jest droga zeby rolnicy jej niekupili to juz jest wszystko poukładana co do kogo pojdzie ... .. we francji ziemia jest po 5 tys euro za kazdy ha nie waznie gdzie jest ... i tam ziemie kupoje tylko rolnik nikt inny ziemi nie kupi takie mają prawo .. a w polsce duze molochy to pralnia brudnych pieniedzy taka jest prawda nie łódzcie sie ze kupicie ha które oddali dzierzawcy .. w polsce jest prawo kto pierwszy sie nachapie reszte ma w du...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kto nie daje/dawał wam się nachapać? Tym co mają setki ha z nieba spadło? Gdy jeden rolnik w ogolicy jeszcze w latach 90 tych dawał ogłoszenia kupię ziemie. Próbując jak to mówicie się nachapać. To wielu takich jak wy dzisiaj się śmiało, że glupek. Tym sposobem za grosze nachapał się setek hetarów. Podobnie robili inni tylko na mniejszą skale. Dzisiaj wielu takich jak wy tylko zazdrości twierdząc, że się nachapał. A kto nie dawał wam bądź rodzicom kupowac tanio ziemie kiedyś. Teraz jesli ktoś zazdrości komus setek ha to z pretensą do rodziców, dziadków, że kiedyś zaspali i nie chcieli się nachapać. Czytając takie wypowiedzi o nachapaniu się, pralniach pieniędzy nie wiem śmiac się czy płakać.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

.. we francji ziemia jest po 5 tys euro za kazdy ha nie waznie gdzie jest ... .

masz jakieś dowody na te bzdury ? czy tylko tak bajdurzysz ?

 

Pytanie: kto to kupił? Biznesmen czy jakiś obszarnik - zresztą na jedno wychodzi...

kto Ci broni kupować setki ha po 90 tys ? biznesmen to nie może byc rolnikiem ? a obszarnik to co złodziej ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kto nie daje/dawał wam się nachapać? Tym co mają setki ha z nieba spadło? Gdy jeden rolnik w ogolicy jeszcze w latach 90 tych dawał ogłoszenia kupię ziemie. Próbując jak to mówicie się nachapać. To wielu takich jak wy dzisiaj się śmiało, że glupek. Tym sposobem za grosze nachapał się setek hetarów. Podobnie robili inni tylko na mniejszą skale. Dzisiaj wielu takich jak wy tylko zazdrości twierdząc, że się nachapał. A kto nie dawał wam bądź rodzicom kupowac tanio ziemie kiedyś. Teraz jesli ktoś zazdrości komus setek ha to z pretensą do rodziców, dziadków, że kiedyś zaspali i nie chcieli się nachapać. Czytając takie wypowiedzi o nachapaniu się, pralniach pieniędzy nie wiem śmiac się czy płakać.

Dziecko skończ szkołę najpierw a potem tu pisz bo to poważne forum taa... kiedyś wszystko było darmo ziemia ,maszyny,tylko leniwym chłopom nie chciało się robić leże i kwicze :D :D

:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj