Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

7891Firefox    53

Witam :P w tym roku w marcu zakupiłam z meżem 4,38ha pola IV klasy za 70800zł (16tys/ha), a teraz w sierpniu od ANR w przetargu 2,24ha łąk klasy IV i V. za równo 26tys.(11'600/ha), no i szykuje mi sie dalszy zakup 7,5 ha za 110tys gruntów ornych i łąk klas III,IV i V czyli 14600/ha z rąk prywatnych. Takie mniej wiecej ceny są u nas przy wschodniej granicy,

 

mam pytanko - chciałbym wystartować w przetargu ograniczonym z anr jednak nie spełniam warunku prowadzenia gospodarstwa przez ostatnich 5 lat - prowadzę 3 - czy nie istnieje jakiś przepis mogący mnie dopuścić do przetargu ?

 

 

Chyba nie powinno tak być że wydaje się setki mln zł na próby zatrzymania młodych n wsi i wymianę pokoleniową w gospodarstwach a później blokuje się zakup ziemi ?

 

żeby wogóle wystartować w p.ograniczonym musisz być zameldowany na terenie gminy w której znajduje się nieruchomość, przedłozyć świadectwo ukończenia szkoły rolniczej (ew. świadectwo dojrzałości) i wypełnić kilka załączników, w siedzibie Ci dadzą jakie. Jak dobrze pamiętam to wypełniałam zał. A,B,C czy jakos tak, Złożyć oświadczenie że prowadzisz gosp.,od kiedy, jaki areał itd.

U mnie w tym roku dopiero minie 5 lat we wrześniu, ale po złożeniu odpowiednich dok. startowałam w ograniczonym w lipcu. Ale się nie udalo kupić....był inny zawodnik napalony co dał 28tys/ha, mnie nie stać tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

podlaskie:

ceny ziemii od 50 do 100 tyś/ha

Jeśli ziemia przy samym gospodarstwie to przy przeliczeniu jest warta 70000, oczywiście dla producentów mleka... jeśli chodzi kwoty do 100tyś to głównie jakieś pola przy samych siedliskach które można zporzytkować na silosy, albo okólniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A jakie ceny sa w rejonie biskupca, reszla lub ketrzyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mam problem. Zamierzamy startować w przetargu na ziemię która należy do lasów państwowych. Leśniczy organizuje przetarg pod koniec września. Kawałek ten liczy 10 ha obecnie uprawiam 3 ha tej ziemi resztę uprawiaja inni dwaj rolnicy. Teraz te działki będą połączone w całość a więc chcę walczyć o 10 ha. Klasa ziemi to 3a w większości 4a,b. Przetarg będzie dziwny ponieważ wygrywa ten kto włoży najwięcej do koperty tzw. (napisze sumę na kartce a później oni sprawdzają która oferta jest najkorzystniejsza). Wygrana osoba jest zobowiązana dzierzawic przez kolejne 10 lat do tego dopłaty są dla dzierżawcy. Panowie jak myślicie ile włożyć do koperty? Północna wlkp.

 

Znam przypadek że osoba w przypadku przetargu ofertowego w swojej ofercie napisała "0,5q lub 1q więcej od najwyższej oferty" (nie pamiętam dokładnie ile więcej zaoferowała) ale przetarg wygrała.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Witam :P w tym roku w marcu zakupiłam z meżem 4,38ha pola IV klasy za 70800zł (16tys/ha), a teraz w sierpniu od ANR w przetargu 2,24ha łąk klasy IV i V. za równo 26tys.(11'600/ha), no i szykuje mi sie dalszy zakup 7,5 ha za 110tys gruntów ornych i łąk klas III,IV i V czyli 14600/ha z rąk prywatnych. Takie mniej wiecej ceny są u nas przy wschodniej granicy,

 

 

 

żeby wogóle wystartować w p.ograniczonym musisz być zameldowany na terenie gminy w której znajduje się nieruchomość, przedłozyć świadectwo ukończenia szkoły rolniczej (ew. świadectwo dojrzałości) i wypełnić kilka załączników, w siedzibie Ci dadzą jakie. Jak dobrze pamiętam to wypełniałam zał. A,B,C czy jakos tak, Złożyć oświadczenie że prowadzisz gosp.,od kiedy, jaki areał itd.

U mnie w tym roku dopiero minie 5 lat we wrześniu, ale po złożeniu odpowiednich dok. startowałam w ograniczonym w lipcu. Ale się nie udalo kupić....był inny zawodnik napalony co dał 28tys/ha, mnie nie stać tyle dać.

 

Kupione łącznie 6,80

Kawałek 2 ha IVb,V,VI - 11 tys/ha

1,4 IVb - 12,8tys/ha

1,4 IVb - 10,5tys/ha (łąka torfowa )

na początku wiosny 1,70 IVb - 10 tys/ha

 

Na początku wiosny był przetarg w gminie na 4ha kl. III i IV (ziemie zdrenowana ) za 25 tys/ha ale nie było chętnych

teraz jest wystawiona za 18 i zastanawiam się czy warto zużyć ofertę jak myślicie

 

Powiat bialski gm. Łomazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Taniej niż 18 tysi/ha już na pewno nie będzie. U nas w dolnośląskim przy granicy to niemce już czekają na 2016 i będą brać ziemie za bezcen (dla nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie tak za bez cen, ceny podobne tylko że oni mają pieniądze i nie mają gdzie wydać.

Koło mnie ziemia po 40-55 tyś i nie ma, a teraz mam propozycję po 64 i zastanawiam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W zeszłym roku kupywałem po 55 tyś. zł/ha III-V klasa, tyle że za domem więc jak nie brać ;)

Teraz jest na sprzedarz po 35 tyś./ha V-VI klasa w mojej miejscowości.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a np we francji sa takie przepisy ze tylko francuzi moga kupowac ziemie to u nas nie mozan by bylo jeszcze zmienic przepisow do 2016 ze tylko polacy mogli by kupowac ? tzn ze po 2016 roku tylko polacy mogli by kupowac

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kupione łącznie 6,80

Kawałek 2 ha IVb,V,VI - 11 tys/ha

1,4 IVb - 12,8tys/ha

1,4 IVb - 10,5tys/ha (łąka torfowa )

na początku wiosny 1,70 IVb - 10 tys/ha

 

Na początku wiosny był przetarg w gminie na 4ha kl. III i IV (ziemie zdrenowana ) za 25 tys/ha ale nie było chętnych

teraz jest wystawiona za 18 i zastanawiam się czy warto zużyć ofertę jak myślicie

 

Powiat bialski gm. Łomazy

mogą obniżyć jeszcze jak nikt nie stanie do przetargu, lub przetarg będzie nie ograniczony i ktoś kupi spoza gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja nie wiem kiedy te ziemie się zwrócą za 50tysi za ha.Nawet ta 1 klasa ziemi potrzebuje dużo czasu aby się zwróciła.Wiadomo 1 klasa da duży plon i warto ją kupić ale te 50 tys. powala z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

bo ziemie nie kupuja rolnicy tylko biznesmeni i beda ja sprzedawac obcokrajowcom z 5 krotnym lub wiekszym zyskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

W tamtym roku kupilem kawalek ziemi o powierzchni 2.5ha. Za calosc zaplacilem 50tys. czyli jak latwo policzyc 20tys za ha. Ziemia to 0.5ha klasa I , 2ha to II klasa. dzialka sasiadujaca z moim kawalkiem wiec wzialem bez namyslu. Mysle ze to dobra inwestycja,po paru latach sie zwroci. plon pszenicy + - 7 ton. Mysle ze 50tys za ha to przesada przy tych cenach plodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

U nas był przetarg na działkę 1ha, byłem na tym przetargu bo graniczyla z moim polem. Ziemnia poszła za 60tys. (1ha). Ziemna od 10-15 lat nie uprawiana. Dziś kupiłem mieszkanie za prawie 100tys (czyli nie całe 2ha). Już mam klienta na wynajęcie za 600zł/m czyli w roku ponad 7tys. zysku i po co w takiej drogiej ziemi robic jak bez roboty bede miał wiecj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

 

Znam przypadek że osoba w przypadku przetargu ofertowego w swojej ofercie napisała "0,5q lub 1q więcej od najwyższej oferty" (nie pamiętam dokładnie ile więcej zaoferowała) ale przetarg wygrała.

 

W mojej okolicy ktoś dał po 3 tony za 1 ha za dzierżawe to jest dopiero stawka hah :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ile tych ha wziął za taki czynsz ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Trochę jestem zszokowany tym co piszecie - faktycznie kiedy przy takich cenach (np. te 60tys/ha) ta ziemia się zwróci ?? Nie mówiąc kiedy zacznie dawać dochody...

 

U Szwabów za miedzą hektar to podobno w granicach 11-12 tys eu/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Nie pozostanie polskim rolnikom nic innego jak kupowanie ziemi u Niemieckich sąsiadów skoro jest tańsza niż w Polsce.... A Niemcy rzucą się na drogą polską ziemie... To tak będzie wyglądać ? Wątpię...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Drogą, słabej klasy i w nędznej kulturze rolnej. W Niemiec ładuje potas i fosfor tyle ile trzeba a u nas dobrze jak się da 100kg lubofoski na hektar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr-hide    0

Witam kolegów z tego co piszecie to mamy w kraju straszny rozstrzal cenowy ja teraz bralem 3ha płaciłem po 13 złoty za metr a 2 lata temu znajomy placil za 5 ha po 17 zloty metr takze tylko do "Was" po ziemie :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj