Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotwczapce    30

Mają wyższe dopłaty to i ceny ziemi wyższe. Dobre jakościowo , duże i ogólnie ładne kawałki pewnie będą drożeć. Resztę kupi polski chłop, bo przecież musi mieć robotę od świtu do zmierzchu.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Stanieje, stanieje mażenie ściętej głowy. Jakoś ciągle drożeje. Nie ważne czy zboże tanie czy drogie. Po jednych żniwach tanie po innych drogie. A ziemia ciągle w góre. Tak nawiasem mówiąc kto komu każe teraz zboże sprzedawać. Trzeba poczekać do zimy i bedzie drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Bzdury. Ziemia ma wartość dopóki jest komu przepłacać. Już tu nie jeden pisał że po tych żniwach ceny spadły bo głupi zaczął myśleć i widzi że nie ma sensu płacić za hektar 50 tys i pszenicę sprzedawać po 600zł.

 

 

Cena z dziś 700 zł/tona i nikt nie przebiera aby pszenica, rzepak 1450 zł/tona.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

2 -3 lata takich cen zbóż jak w tym roku i kolejka będzie stała żebyś wziął w dzierżawe . On ma dobry sprzęt , doprawi dobrze , byle komu przecież nie dam .. tak będzie , zostaną zawzięci hobbyści ..

 

Póki co inwestujcie w sprzęt , ziemię na wsi ma każdy , sprzętu już nie , wkońcu kiedyś do cholery 30-stki i 60 -tki znikna z pól jak konie .

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ziemia to mać kto jej radę może dać sam chętnie kupił bym kilka ha ale niema gdzie .Zakup na kredyt ma sens może uda się coś wyrwać do końca roku u nas ceny od 20tys wzwyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Sprzęt kupię w każdej chwili, a ziemi nie za bardzo.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A po co sprzęt jak nie ma na czym robić, żeby pokazać sąsiadom?. Ja ponad 80 ha obrabiałem 1224 sam i nocami nic nie robiłem. Teraz mam ładny sprzęt który praktycznie odpoczywa, i dalej ponad 80 ha bo pola nie gdzie kupić.

Zostaje mi nuż tylko nad może jeździć bo niezbyt jest co robić w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emila    0

@karolr2 co ? po 1800 zł za 1ar ? to wychodzi że hektar kosztuje 180 tyś może chciałeś napisać że za 10 arów albo ziemia na której mogą być wyznaczane działki na sprzedaż

zle przeczytles :) bo z moich wyliczen to 1h wychodzi 18 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

A po co sprzęt jak nie ma na czym robić, żeby pokazać sąsiadom?. Ja ponad 80 ha obrabiałem 1224 sam i nocami nic nie robiłem. Teraz mam ładny sprzęt który praktycznie odpoczywa, i dalej ponad 80 ha bo pola nie gdzie kupić.

Zostaje mi nuż tylko nad może jeździć bo niezbyt jest co robić w polu.

I Bogu dziękuj że nie możesz kupić, masz dobry sprzęt głodny też pewnie nie chodzisz a jak byś ziemi nakupił to sprzęt okazałby się za mały, magazyny za ciasne, ceny zboża za niskie a dzień za krótki a tak wyjedziesz nad morze z dziećmi na spacer do lasu pójdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się sprzętu na placach zalega coraz więcej. Ziemi do sprzedania coraz mniej. Wielu myślało tak jak radzi vica1223. Teraz mają sprzęt, którym nie ma na czym pracować.Popatrzcie na tych protestujących w zachodniopomorskim. Może i ziemia tam jest. Ale kasa poszła na ciągniki itd w tym na kredyty a teraz ziemi nie ma za co kupować.Wieli postawiło na wypasiony ciagnik najdroższych marek. A może lepiej było kupić ciut tańszy a resztę przeznaczyć np na silosy, aby móc trzymać ziarno do najbardziej korzystnych cen. Przykłady bezmyślności można by mnożyć.

@pawelol111 piszesz co raz, że zboże takie tanie a ziemia taka droga. I banki każą te zboże tanio sprzedawać. Czyżbyś miał właśnie taki przymus? Nawet gdy ktoś ma kredyt przecież nie musi całego spłacać w jeden miesiąc.Więc po co sprzedawać całe zboże. Przyczyna jest bardziej banalna. Wielu nie ma gdzie tego trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak ja kupowałem ciągnik używany to mówiłem że max 150 km, a wszyscy mówili bierz 200, i po co miałem taki brać jak 150 na 150 ha spokojnie da rady.

I dokładnie tak jak pisze kolega wyżej, nabrali nowych ciągników bo cena zboża ładnie poszła, protestują bo nie ma na czym robić, a kredyty trza spłacać i tu nikt nie popuści.

Szczerze to mam nadzieję że cena ziemi i dzierżaw teraz trochę spadnie przy tej cenie płodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

2 -3 lata takich cen zbóż jak w tym roku i kolejka będzie stała żebyś wziął w dzierżawe . On ma dobry sprzęt , doprawi dobrze , byle komu przecież nie dam .. tak będzie , zostaną zawzięci hobbyści ..

 

Póki co inwestujcie w sprzęt , ziemię na wsi ma każdy , sprzętu już nie , wkońcu kiedyś do cholery 30-stki i 60 -tki znikna z pól jak konie .

A ty co - przedstawiciel handlowy? Każdy wie co ma robić - ten co potrzebuje sprzęt to kupuje sprzęt a drugi ziemię A co masz do 30-tek i 60-tek? Tak szybko to nie zniknie z pól a nawet jeśli to np u nas w okolicy jest to zastępowane MTZ-ami więc wielki postęp techniczny to raczej nie jest I w sumie trudno się dziwić - nikt nie zapłaci ci drozej za zboże bo pole obrobiłeś John Deerem a nie MTZ-em Lepiej inwestować w sprzęt typu siewnik czy agregat który pozwoli zwiększyć plony poprzez dokładniejszy wysiew a dopiero potem w dobry ciągnik Zresztą to już zależy od areału bo na niektórych powierzchniach to po prostu nie jest ekonomicznie uzasadnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasinek47    13

U nas gościu na 14 ha to ma nowy sprzet jak nie jeden na 300 ale jakoś nie narzeka na ceny a zboża w magazynach to i z tych trzysta by zmieścił i jakoś się o ziemię nie bije a na pytanie czy nie szkoda że ten sprzęt nie wykorzystany mówi że od stania się nie zużyje a ziemi może by i kupił ale nie za te pieniądze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

wczoraj był u mnie jeden z nowych sąsiadów nowomiejskich bym uprawiał jego ziemie, 1,5ha odłogu klas VI, bo chce na to brać dopłaty, ziemia dość nie równa, i tylko na dwa lat. Powiedziałem że nie chce tego, to jaki oburzony, "niby dobrobyt na wioskach jest" jego zdaniem, bo nikt nie chcę jego ziemi uprawiać, Powiedziałem niech wynajmnie usługę, posieje zboże nawozy, zbierze zboże i zawiezie owies czy tam żyto do skupu i dostanie 300-400 za tonę to zobaczy jaki to dobrobyt. Obraził się pan miastowy i pojechał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Chyba że ziemia była dobrze uprawiana to wtedy nawet i na rok można brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

mam pytanko - chciałbym wystartować w przetargu ograniczonym z anr jednak nie spełniam warunku prowadzenia gospodarstwa przez ostatnich 5 lat - prowadzę 3 - czy nie istnieje jakiś przepis mogący mnie dopuścić do przetargu ?

 

 

Chyba nie powinno tak być że wydaje się setki mln zł na próby zatrzymania młodych n wsi i wymianę pokoleniową w gospodarstwach a później blokuje się zakup ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Mam problem. Zamierzamy startować w przetargu na ziemię która należy do lasów państwowych. Leśniczy organizuje przetarg pod koniec września. Kawałek ten liczy 10 ha obecnie uprawiam 3 ha tej ziemi resztę uprawiaja inni dwaj rolnicy. Teraz te działki będą połączone w całość a więc chcę walczyć o 10 ha. Klasa ziemi to 3a w większości 4a,b. Przetarg będzie dziwny ponieważ wygrywa ten kto włoży najwięcej do koperty tzw. (napisze sumę na kartce a później oni sprawdzają która oferta jest najkorzystniejsza). Wygrana osoba jest zobowiązana dzierzawic przez kolejne 10 lat do tego dopłaty są dla dzierżawcy. Panowie jak myślicie ile włożyć do koperty? Północna wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj